Skocz do zawartości

Męski Makup


Rekomendowane odpowiedzi

Jako wielbiciel instagrama, często go przeglądam i jakiś czas temu trafiłem na profil Zacka Pinsenta (Dzięki BBC).  Generalnie gość jest krawcem i modelem dla swoich ubrań historycznych. Na jednym ze zdjęć widać stylizacje XVIII wieczną.

Jak byście zareagowały na mężczyznę z dajmy na to mniej wyrazistym make upem?  Potraktowałybyście to jako przejaw zniewieścienia czy jednak coś zwiększającego atrakcyjność fizyczną? Czy wyszłybyscie z takim na ulice czy stwierdziły że lepiej nie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Azizi napisał:

PS. Legginsy też nie. Swoją drogą nie mogę patrzeć na siłowni na typów ćwiczących w legginsach i tłumaczenia, że jest wygodnie. 

Na siłce to zależy jeszcze co trenuje. W przypadku sportów walki to według mnie jest w 100% usprawiedliwiony. Ciężko mi sobie wyobrazić K1 w ścisłych materiałowych spodenkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie zainteresowałabym się umalowanym mężczyzną, choćby nie wiem jak idealny ten makijaż miał;).  Dlaczego? Bo jeśli facet się maluje, tzn. że chce coś ukryć, poprawić, a skoro tak się dzieje,  to Jego pewność siebie znaaacznie kuleje.  

Co do stroju to w pierwszej kolejności i tak zwracam uwagę na cechy fizyczne niezależne od ubrania, jeśli te by mi odpowiadały to może sobie chodzić w rozciągniętych dresach, a i tak wygląda pociągająco. Choćby mężczyzna miał najmodniejsze ubrania to nigdy się nim nie zainteresuję , jeśli wygląd fizyczny mnie nie przyciągnie. Zwracam uwagę, by ubrania było jedynie czyste i by ładnie pachniał (może być nieuperfumowany, po prostu nie ma być spocony).

Według mnie najlepszym poprawiaczem urody dla panów jest zarost albo broda. To oczywiście tylko moje prywatne zdanie. Nie znam przypadku, by któryś mężczyzna w zaroście wyglądał gorzej, przeciwnie wg mnie ZAWSZE dodaje mu to atrakcyjności, zawsze!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ewelina napisał:

Bo jeśli facet się maluje, tzn. że chce coś ukryć, poprawić, a skoro tak się dzieje,  to Jego pewność siebie znaaacznie kuleje.  

Hmmmm, ciekawe jak to jest w przypadku kobiet? Czy też chcą coś ukryć, poprawić i ich pewność siebie znacznie maleje, czy też wręcz przeciwnie? Czy może makijarz itp. traktowane jest jako coś (sic!) naturalnego, coś dzięki czemu będę wyglądała ładniej i jakiś beta-bankomat się na to nabierze?:P

 

To jakiś temat dla atencji, czy co?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ewelina napisał:

Bo jeśli facet się maluje, tzn. że chce coś ukryć, poprawić, a skoro tak się dzieje,  to Jego pewność siebie znaaacznie kuleje.  

To akurat opisujesz to co robią panie w 99% moim skromnym zdaniem. Mężczyzna jak się maluje to schował jądra do podbrzusza.

 

25 minut temu, ewelina napisał:

Co do stroju to w pierwszej kolejności i tak zwracam uwagę na cechy fizyczne niezależne od ubrania, jeśli te by mi odpowiadały to może sobie chodzić w rozciągniętych dresach, a i tak wygląda pociągająco. Choćby mężczyzna miał najmodniejsze ubrania to nigdy się nim nie zainteresuję , jeśli wygląd fizyczny mnie nie przyciągnie. Zwracam uwagę, by ubrania było jedynie czyste i by ładnie pachniał (może być nieuperfumowany, po prostu nie ma być spocony).

Tu się zgadzam w całej rozciągłości. Znam taki przypadek i zawsze coś kręci panie. Tylko akurat jest to wynik pasji i nie zwraca uwage na ciuchy, ubiór byle wygodniej.

Edytowane przez MMorda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand moim zdaniem w przypadku kobiet działają te same mechanizmy, z tymże makijaż u kobiet jest na szeroką skalę lansowany od wielu lat w mass mediach i dla wielu osób jest już czymś naturalnym, że kobieta się maluje. Są nawet zawody , gdy makijaż u kobiety jest wymagany. Dla mnie niezależnie od płci makijaż to swego rodzaju oszustwo.

@MMorda 

25 minut temu, MMorda napisał:

To akurat opisujesz to co robią panie w 99% moim skromnym zdaniem

Temat brzmi Męski Makup, dlatego odniosłam się tylko do facetów. Ale oczywiście mechanizm ten działa na tej samej zasadzie i u kobiet

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Krugerrand napisał:

Hmmmm, ciekawe jak to jest w przypadku kobiet? Czy też chcą coś ukryć

Pewnie trochę tak :) Wiesz reklamy pokazują, że użyjesz jakiejś maskary i tłum facetów ustawi się w kolejce ? Prawda jest taka, że są osoby ładne bez poprawiania urody, a nie którym makijaż nie pomaga. Tapeta może co najwyżej o jedno oczko w górę cię dać( ale u wielu nawet nie). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WoLe istotne jest nie tyle to co nosisz, a jak to nosisz. Można wyjść na ulicę w worku na ziemniaki , ale zrobić to w taki sposób, że co druga osoba będzie pytała skąd masz taki fajny worek ;). Może mocno podrasowałam przykład, ale jak się zastanowić to myślę, że dużo w tym prawdy. Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne to bardzo ważne, żeby spodnie były luźne w kroku, męskie klejnoty powinny wisieć swobodnie.  Rurki raczej to utrudniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, _oliv2407 said:

Pewnie trochę tak :) Wiesz reklamy pokazują, że użyjesz jakiejś maskary i tłum facetów ustawi się w kolejce ? Prawda jest taka, że są osoby ładne bez poprawiania urody, a nie którym makijaż nie pomaga. Tapeta może co najwyżej o jedno oczko w górę cię dać( ale u wielu nawet nie). 

W jakimś wątku jeden z braci pruł się, że jego była, była zaniedbana bo się nie malowała.... ?

Więc jak to jest z tym makijażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.