Skocz do zawartości

Męski Makup


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Libertyn napisał:

Jako wielbiciel instagrama, często go przeglądam i jakiś czas temu trafiłem na profil Zacka Pinsenta (Dzięki BBC).  Generalnie gość jest krawcem i modelem dla swoich ubrań historycznych. Na jednym ze zdjęć widać stylizacje XVIII wieczną.

Jak byście zareagowały na mężczyznę z dajmy na to mniej wyrazistym make upem?  Potraktowałybyście to jako przejaw zniewieścienia czy jednak coś zwiększającego atrakcyjność fizyczną? Czy wyszłybyscie z takim na ulice czy stwierdziły że lepiej nie?

Jeśli byłoby to z okazji np balu tematycznego to why not? W XVIII w faceci pudrowali się i podkreślali urodę na równi z paniami. Taka moda ? Ja akurat lubię rekonstrukcje i poszłabym na taki event z przebierankami u boku wypudrowanego Pana. 

 

Ale jestem na nie jeśli chodzi o malowanie u faceta. Czy malowanie paznokci.  Albo farbowanie wlosow. Dla mnie to niemęskie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie męski "mejkap", który stosowałem i jedyny, który uznaję to: farbowanie brody (różnokolorowe włoski) i śladowe ilości rozjaśniacza gdy co jakiś czas gdy pod nosem wyskakują mi jakieś czerwone pręgi (twarz pod kindybałem wygląda jak w czasie obfitego kataru), chodzi mi o coś takiego co znalazłem w google (często tak mam gdy się obficie spocę):

ea42307c662f384c1ba41999756f4c53.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, WoLe napisał:

@ewelina wrzuć tu jakieś zdjęcie dla zilustrowania i proszę o takie z dnia codziennego :)

Opiszę przykład. Ok 2 lata temu pojechałam z siostrą i szwagrem na działkę sadzić ziemniaki. Na dworze było ok. 28 stopni w cieniu.  Szwagier miał kopać , a my wrzucać te ziemniaki do ziemi. Okazało się, że zapomniał butów na zmianę, a na boso kopać nie da się przecież. Więc zaczęłyśmy szukać mu jakichś butów. Same damskie. W końcu znalazłam buty mojego nieżyjącego wujka. Wujek kupił je, ale szybko potem zmarł, nie nosiwszy ich. Były to buty jakie na wsiach noszą rolnicy podczas największych mrozów, długie pod kolana, ogromnie ciężkie, masywne. Ale nic innego nie znalazłyśmy. Dodam, że mój szwagier nie przepada za upałami , woli jak mu zimno niż za gorąco. Pokazujemy mu te buty, a ten, bez mrugnięcia okiem wziął , przymierzył, stwierdził że pasują i goni nas do pracy. No nie mogę pominąć, że jak go zobaczyłyśmy- letnie spodenki do kolan, bez koszulki i do tego wielkie buty jak dla smerfa, to ze śmiechu dostałyśmy szczękościsku:D. Ale to tylko na początku. Sam z nami się trochę pośmiał, a potem jak nigdy nic kopał tą ziemię mając głęboko gdzieś jak się prezentuje. Jedyne co mu przeszkadzało to upał, dlatego robotę odwalił w tempie błyskawicy, żeby jak najszybciej polecieć do cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krugerrand napisał:

Hmmmm, ciekawe jak to jest w przypadku kobiet? Czy też chcą coś ukryć, poprawić i ich pewność siebie znacznie maleje, czy też wręcz przeciwnie? Czy może makijarz itp. traktowane jest jako coś (sic!) naturalnego, coś dzięki czemu będę wyglądała ładniej i jakiś beta-bankomat się na to nabierze?:P

 

To jakiś temat dla atencji, czy co?

Raczej dokładnie tak jest tzn. Z tym malowaniem pań. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MalVina napisał:

Jeśli byłoby to z okazji np balu tematycznego to why not? W XVIII w faceci pudrowali się i podkreślali urodę na równi z paniami. Taka moda ? Ja akurat lubię rekonstrukcje i poszłabym na taki event z przebierankami u boku wypudrowanego Pana. 

Tbh. Mógłbym się nosić tak codziennie, choć nie ukrywam, bardziej mi się podoba moda z przełomu wieków, zwłaszcza mundury marynarskie.

 

rn_capt1.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Make up dla mężczyzny tylko jako przebranie - np. Joker :D

 

Ewentualnie jako grupa hard-rockowa w stylu KISS :D

 

Możliwe, że również praktykowane wśród homoseksualistów.

 

Dla hetero niewskazane, tzn. jak ktoś bardzo chce to może, ale raczej nie zamoczy...:P

 

@Libertyn zapisz się do rekonstrukcji historycznej i wtedy będziesz chodził w mundurze z XVIII/XIX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu z tego instagrama z pierwszego postu ma makijaż powiedzmy "z epoki Ludwika XVIIIVXVIXXX", ale miny robi jak wdzięcząca się nastolatka instagramerka influłenserka.

 

Ja tam nie wiem, może wtedy mocarze, ministrowie, grube ryby może i mieli makijaże ale na pewno nie robili takich słit minek jak ten gościu. 

 

Dlatego uważam jego wydanie makijażu niestety za zniewieściałą gejozę.

 

Dla porównania Jason Momoa w "Grze o Srom" również ma makijaż. Ma srogo pomalowane oczy, nie robi dziwnych minek, ma klatę jak cholera. To jest męskie na 100%.

Edytowane przez Imbryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 11:22, ewelina napisał:

 

 

 

W dniu 13.09.2019 o 11:22, ewelina napisał:

Według mnie najlepszym poprawiaczem urody dla panów jest zarost albo broda. To oczywiście tylko moje prywatne zdanie. Nie znam przypadku, by któryś mężczyzna w zaroście wyglądał gorzej, przeciwnie wg mnie ZAWSZE dodaje mu to atrakcyjności, zawsze!

 

Nawet u tych Azjatów, którym rosną 4 włoski pod nosem i 6 na brodzie? :P

Mój partner (Azjata), ma właśnie taki delikatny zarost i ubolewa nad tym przy każdej okazji. Mi akurat nie robi różnicy, czy jest świeżo ogolony czy z kilkudniowym zarostem, bo i tak i tak wygląda świetnie. 

Co do makijażu, gdyby mój wyraził chęć malowania się, no to spoko, ale niech to robi jak Job z Banshee :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewka

40 minut temu, Ewka napisał:

Nawet u tych Azjatów, którym rosną 4 włoski pod nosem i 6 na brodzie?

Poważnie? Nie wiedziałam o tym. Szczerze mówiąc to pisząc swój poprzedni komentarz to Azjatów nawet nie brałam pod uwagę, bo mężczyzni z takim typem urody jakoś nigdy mnie nie interesowali. Według mnie już nawet taki kilkudniowy zarost wystarcza, nie musi być wcale broda . No ale to mój gust, każdy może mieć inny :).

 

Edytowane przez ewelina
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.