Skocz do zawartości

Polacy chcą waloryzacji 500 plus


Krugerrand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci.

 

My tu sobie gadamy w innych wątkach o podniesieniu minimalnej do 4000zł., o tym czy kolejne wybory coś w Polsce zmienią, a tymczasem dziś czytam sobie coś takiego:

 

https://finanse.wp.pl/500-plus-polacy-chca-waloryzacji-tego-swiadczenia-tak-wskazuje-badanie-6423956290865281a

 

Jak w tytute, Polacy chcą waloryzacji 500 plus, podaje Super Express.

Cytat
"Super Express" zapytał Polaków, czy chcieliby waloryzacji 500+. Z tym pomysłem zgodziło się 44 proc. dorosłych. Rozmówcy "SE" wskazali, że w ostatnim okresie wzrosły ceny niemal wszystkich artykułów i obecnie za 500 złotych miesięcznie mogą zdecydowanie mniej ich nabyć, niż jeszcze rok wcześniej.

Z waloryzacją 500+ nie zgadza się 37 proc. ankietowanych, a mniej niż co piąty z nas nie ma na ten temat żadnego zdania.

Szybkie wyszukanie w Google i mamy owy tekst na stronie SE:

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/polacy-chca-waloryzacji-500-plus-aa-NiAa-cGn2-xeoX.html

 

Wypowiada się, a jakże, silna i niezależna "madka":

Cytat

W ostatnim czasie wzrosły ceny dosłownie wszystkiego: żywności, produktów higienicznych dla dzieci, a także opłaty za żłobek czy przedszkole. Świadczenie 500 plus powinno być waloryzowane. Gdy dostawałem pieniądze tylko na jedno dziecko, wydaje mi się, że mogłam za nie więcej kupić niż teraz, gdy dostaję na dwoje – mówi Elżbieta Szymańska (26 l.) z Białegostoku, mama Rafała (6 mies.) i Łukasza (4 l.).

Całe szczęście mamy także trochę głosu rozsądku:

Cytat

Polacy uważają, że świadczenie powinno być waloryzowane podobnie jak emerytura, ekspertom jednak ten pomysł się nie podoba. - To byłoby niedobre rozwiązanie, ponieważ kwota z programu 500 plus to nie są środki, które dana osoba wypracowuje przez lata tak, jak wypracowuje emeryturę - mówi ekonomista Paweł Majewicz i dodaje, że rewaloryzacja byłaby kolejnym poważnym obciążeniem dla budżetu. - Proszę pamiętać, że inflacja sięga teraz 2,5 proc., więc w przypadku rewaloryzacji kwot wypłacanych z programu 500 plus w kasie państwa trzeba by dodatkowo znaleźć ponad 100 milionów złotych – tłumaczy Majewicz.

Także jesli ktoś się jeszcze łudzi, że najbliższe wybory coś zmienią na lepsze, że w Polsce będzie się nam żyło lepiej wszystkim, niech szybko te nadzieje porzuci.

 

Przy okazji po raz kolejny przypomnę prawa Charles'a Murray'a dotyczące pomocy społecznej: trafia ona nie do tych co jej potrzebują i uzależnia, tak więc nie rozwiązuje żadnych problemów, tylko je pogłębia. Minęło ledwie niecałe 4 lata funkcjonowania tego programu, a sporo Polaków już uważa to za coś oczywistego, za coś co im się należy oraz co, o zgrozo, należy waloryzować. 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krugerrand napisał:

W ostatnim czasie wzrosły ceny dosłownie wszystkiego: żywności, produktów higienicznych dla dzieci, a także opłaty za żłobek czy przedszkole. Świadczenie 500 plus powinno być waloryzowane. Gdy dostawałem pieniądze tylko na jedno dziecko, wydaje mi się, że mogłam za nie więcej kupić niż teraz, gdy dostaję na dwoje – mówi Elżbieta Szymańska (26 l.) z Białegostoku, mama Rafała (6 mies.) i Łukasza (4 l.).

 

To niech ruszy dupsko i idzie do roboty.

2 godziny temu, Krugerrand napisał:

Całe szczęście mamy także trochę głosu rozsądku:

 

Istnieje jakiś odsetek mądrych ludzi w tym kraju

 

2 godziny temu, Krugerrand napisał:

Minęło ledwie niecałe 4 lata funkcjonowania tego programu, a sporo Polaków już uważa to za coś oczywistego, za coś co im się należy oraz co, o zgrozo, należy waloryzować. 

 

Ciekawe jak kiedyś ktoś odważniejszy wyjdzie i powie: "Koniec, likwidujemy świadczenie 500+, bo ono nie spełnia swojego podstawowego założenia". Wtedy chyba będzie rewolucja :D

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Szafir napisał:

Ciekawe jak kiedyś ktoś odważniejszy wyjdzie i powie: "Koniec, likwidujemy świadczenie 500+, bo ono nie spełnia swojego podstawowego założenia". Wtedy chyba będzie rewolucja :D

 

 

Nie będzie rewolucji, tylko ten ktoś z całą pewnością nie wygra wyborów. A co za tym idziem nie będzie miał wpływu na politykę społeczną państwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Szafir napisał:

To niech ruszy dupsko i idzie do roboty.

 

No wiesz. Sam przed chwilą wróciłem z rozmowy "kwalifikacyjnej" i powiem ci, że mając wybór sam zaszedłbym w ciążę.

Grono z Ciemnej Strony Księżyca (koboldy, orki, cholera wie jaki gatunek to był)  i pytanie  "CZEMU AKURAT... " .

Prawdę napiszę kiedy napiszę, że zacząłem się z tej klientki śmiać :)

 

Ja chcę prawa do sępienia na ulicy bo to podobno karalne.

O!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy chcą... Gdyby zorganizować referendum i zadać pytanie: „Czy jesteś za tym, żeby wypłacić każdemu obywatelowi tylko za to, że żyje kwotę 100000 zł i sfinansować to z deficytu budżetowego” to pewnie z 95% głosujących byłoby na tak i to przy rekordowej frekwencji.

 

Nie jesteśmy Szwajcarami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Edwin napisał:

Polacy chcą... Gdyby zorganizować referendum i zadać pytanie: „Czy jesteś za tym, żeby wypłacić każdemu obywatelowi tylko za to, że żyje kwotę 100000 zł i sfinansować to z deficytu budżetowego” to pewnie z 95% głosujących byłoby na tak i to przy rekordowej frekwencji.

 

Nie jesteśmy Szwajcarami.

Dlatego nie jestem wolnościowcem. W tym kraju by to nie wyszło bo jesteśmy zjebani z dziada pradziada. Małostkowi, egocentryczni. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krugerrand napisał:

ledwie niecałe 4 lata funkcjonowania tego programu

A jak zmieniła się siła nabywcza tych 500 zł przez 4 lata? Wg inflacji/deflacji, może są warte 498 zł dziś?

 

Choć kto wie, może niewaloryzowanie 500+ to element ucisku biednych madek i obywateli. Rząd obiecuje, rząd daje a potem nie waloryzuje i zostawia nas samych z jakimś niezwaloryzowanym ochłapem 500, na pastwę inflacji.

 

Ech :(

 

Godzinę temu, zuckerfrei napisał:

ogona

Aua. :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Imiennik napisał:

Zlikwidujmy ubóstwo ustawą!

To tak jakby próbować za pomocą ustawy zlikwidować upał na pustyni.

 

14 minut temu, Imiennik napisał:

Jak to wszystko pierdolnie to zabraszam do mnie, mam zapas popcornu.

Tylko co będzie po tym jak już zjemy ten zapas?

 

33 minuty temu, Johny_B napisał:

To jest prawda, jesteśmy głupi... 

Niedawno w pracy jeden nosacz powiedział mi że oprócz PiSu to nie ma na kogo głosować, i o tym że się cieszył z wprowadzenia 500+ to nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, przecież nie tak dawno przyznano 500+ na każde dziecko. Sam premier mówił w wywiadzie, że jak rodzina dostawała  tylko na drugie dziecko, to teraz otrzymuje także kasę na pierwsze. Jakby nie było wzrost o 100%. Albo o 50% lub 33% gdy ktoś ma troje lub czworo przychówku.

Ból doopska maja więc samotne panie i te biedniejsze pary (kryterium dochodowe), co już dostawały świadczenie na jedynaka ... Ale przecież można ruszyć tył i choćby na pół etatu ... bezrobocie mamy tylko pięcioprocentowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kespert napisał:

Ktoś pamięta pełny cytat i autora, szło to jakoś tak: "demokracja kończy się gdy ludzi przekupuje się ich własnymi pieniędzmi"?

"Demokracja skończy się wtedy, gdy rząd zrozumie, że może przukupić ludzi ich własnymi pieniędzmi" Alexis de Toqueville "O demokracji w Ameryce". Ale tam stoi coś o wiele ciekawszego:

 

Cytat

Społeczeństwa demokratyczne, które zagwarantowały obywatelom wolność polityczną powiększając jednocześnie despotyzm administracyjny, reprezentują bardzo osobliwy sposób myślenia. Uważa się tam, że obywatelom nie można powierzyć drobnych spraw, do których wystarcza zdrowy rozsądek, natomiast powierza się im wielkie prerogatywy w dziedzinie rządzenia państwem. Są oni na zmianę zabawką w ręku władzy lub jej zwierzchnikami, są czymś więcej niż królowie i czymś mniej niż ludzie zarazem. Wypróbowawszy wszystkie możliwe systemy wyborcze i nie znalazłszy żadnego, który by im odpowiadał, społeczeństwa takie, zdumione, ciągle nie ustają w poszukiwaniach, tak jakby zło nie wynikało z samej konstytucji kraju, lecz z systemu wyborczego. Trudno zresztą zrozumieć, w jaki sposób ludzie, którzy wyrzekli się rządzenia samymi sobą, mogliby dokonać właściwego wyboru tych, którzy mają nimi rządzić. Trudno uwierzyć, by głosowanie zniewolonych ludzi mogło kiedykolwiek powołać rząd liberalny, silny i mądry.

Czy my tego obecnie w naszym kraju nie doświadczamy;)

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.