Skocz do zawartości

Praca - co wybrać?


vand

Rekomendowane odpowiedzi

@vand

Duże i znane firmy lubią rozsiewać wokół siebie aure zajebistości.

Dlatego moim zdaniem nie jest dobrze napalać się zbytnio na coś, gdyż może się okazać, że oczekiwania znacznie się rozminą z rzeczywistością. 

 

Jeszcze jedna kwestia to to, że firma o dobrym PR ma świadomość swojej pozycji i że każdy chce tam pracować, dlatego może paradoksalnie gorzej traktować swoich pracowników, oferować mniejsze wynagrodzenie itp. Zwłaszcza tych na dole drabiny, którzy nie mają świadomości swojej wartości rynkowej. To taka po prostu mała uwaga, że lepiej wszystko kalkulować na chłodno aniżeli podchodzić do sprawy emocjonalnie bo trafiła się rzekomo super okazja jedna na milion. Nikt potem z radzących nie będzie za to odpowiadał jeśli będziesz żył w ujowych warunkach niczym szczur w zamian za wizje super kariery.

 

Mnie dziadek zawsze przestrzegał "nigdy nie bierz żadnych kredytów". I tak samo to widzę w życiu, że "co nagle (i bez zabezpieczenia) to po diable".

 

Według mnie podświadomie nie chcesz jechać do Warszawy. Ale generalnie to hazard i im więcej uzyskasz obiektywnych informacji na temat rynku ogólnopolskiego czy firmy tym masz większe szanse podjąć lepszą decyzje. Też odpowiedz sobie świadomie na jeszcze ważniejsze pytanie a mianowicie czy chcesz żyć i mieszkać w Warszawie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti Moim zdaniem kierujesz się tym co sam widziałeś, ale nie wiesz jak jest z tą firmą. Ja znam tą firmę, ludzi z tej firmy i wiem, że to nie aura zajebistości, a faktycznie dobra firma. ;) Dzięki za radę, już wybrałem Wawkę, aktualnie ogarniam mieszkanie, bo kasa się zorganizowała.

 

Co do życia w Warszawie - od paru miesięcy chodzi to za mną i chętnie spróbuję nowego środowiska ;)

Edytowane przez vand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand Rynek mieszkaniowy jest mocno zdestabilizowany. Teraz jeszcze jest okres przed studiami więc wszyscy szukają. Uważaj na to jaką umowę podpisujesz - są takie, które mają wpisane, że nie możesz się wyprowadzić przed XX--XX-XX. Taniej znajdziesz po prawej stronie Wisły. Myślę, że dobra decyzja - zawsze możesz a) poszukać czegoś innego - na 80% coś znajdziesz. Brakuje wykwalifikowanych ludzi.  b) wrócić. 

Powodzenia :)

 

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście wybrali w moim przypadku?

 

1. Praca aktualna - biednie, ale stabilnie. Mieszkam z rodzicami, odkładam z 1k miesięcznie.

   - posada mało prestiżowa, ale dogadałem się w sprawie awansu na solidne, pożądane i modne stanowisko, mam przejść od grudnia (ale to ma być jeszcze      dogadane z decydentami).

   - dużo czasu stracone na dojazd

   - niemal całkowity brak znajomych

 

2. Przeprowadzka do Warszawy

   - stanowisko mniej prestiżowe, takie samo jak dzierżę w pracy nr. 1

   - od razu zaznaczają, że ich budżet do 4500 PLN netto - nie wiem czy wynajmując kawalerkę, starczy mi na życie. Nie po to chcę wyjechać, żeby mieszkać w pokoiku jak studenciak

   - kilku dawnych znajomych

 

Nie wiem czy wyjechać, czy poczekać na ten awans, zdobyć około pół roku doświadczenia i potem starać się już o pracę na tym docelowym stanowisku. Jak wyjadę to obawiam się, że mogę sobie przyblokować dalszą ścieżkę kariery na jakiś czas. Osobiście skłaniam się do tego, żeby odczekać do maja '20. Poza tym dogadaliśmy się do awansu bez zmiany raczej nędznej stawki wypłaty, w zamian za przywilej nauki.

 

Przemęczyć się jeszcze te 8 miesięcy czy spieprzać do stolycy?

 

Plusy byłyby takie, że nie spędzałbym 3 godzin dziennie w autobusach i mógłbym wrócić do ćwiczeń na siłowni chociażby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand od sufitu jestem daleko, można powiedzieć, że dopiero co wyszedłem z progu. Z tym, że mi o kasę nie chodzi, bo wiem że ją zarobię jak nie teraz to kiedyś. Bardziej chcę postawić na trafną decyzję w kontekście dalszego rozwoju.

Żyję raczej skromnie, ale nie lubię gotować, więc wolę jeść na mieście np. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carl93m Ja wybrałem Wawkę z tego co miałem, bo dużo lepsza perspektywa, poza tym ciekawi mnie nowe miasto. Chcę spróbować póki mi się chce ;)

Edit: Odkąd zakomunikowałem, że w planach przeprowadzka do Warszawy, kobiety wręcz walą drzwiami i oknami, żeby wpaść do mnie na mieszkanie jak już tam będę. Ciekawie. @zuckerfrei Jednak coś w tym jest xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co zrobić. Byłem w tej pracy z UoP na dzień testowy zobaczyć jak to wygląda, no i tak jak myślałem, zero możliwości rozwoju, po prostu klepanie rzeczy jak maszyna według określonego wzoru.

 

Zaś w Warszawie UoD czy od razu zakładanie firmy pod b2b. Eh. Ciężki wybór. Sam nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.