Jump to content

Recommended Posts

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

U mnie tak:   Alimenty zasądzone na 1 dziecko w wieku 6 lat (2014 rok)  - 1500 pln  Warszawa,  sąd uznał, że potrzeby dziecka to 2500,- pln  zatem  tata 1500,- mama 1000,- pln z tym że

Z chęcią poznałbym cały przebieg twojej relacji z tym przedsiębiorcą 

Jestem ciekawy jakie alimenty macie zasądzone. No to zacznę: SO w Katowicach  2 dzieci  Alimenty 2200 zł (zabezpieczenie) Zarobki 4 800 zł    Pochwalcie się...

Godzinę temu, JohnGotti napisał:

Jestem ciekawy jakie alimenty macie zasądzone. No to zacznę:

SO w Katowicach 

2 dzieci 

Alimenty 2200 zł (zabezpieczenie)

Zarobki 4 800 zł 

Pochwalcie się... :(

Gdybyś mogł cofnąć czas, co byś w życiu zrobił inaczej?

• Haha 1
2 godziny temu, JohnGotti napisał:

SO w Katowicach 

2 dzieci 

Zarobki 4 800 zł 

Jaki cudem alimenty mogą wynosić połowę dochodów?! 

Co za sąd o tym decydował!

• Like 2
40 minut temu, JohnGotti napisał:

Kwota 2 200 zł obejmuje potrzeby rodziny czyli dwoje dzieci i mamusia, która zarabia dwa razy mniej :(

Na dzieciaka masz mniej niż 1100 bo na matke dzieci płacisz? Co to pogorszenie standardu życia? Może Tobie też się pogorszył bo jaja pełne i nie ma gdzie wylać?

Godzinę temu, LukaszW napisał:

2 dzieci 1500 zł 

Zarobki 10k+

Widzenie co drugi weekend + święta i połowa wakacji

Stolica

Równość obywateli w tym kraju. Pa na kolegę wyżej.

• Thanks 1
4 godziny temu, JohnGotti napisał:

SO w Katowicach 

2 dzieci 

Zarobki 4 800 zł 

Alimenty 0 (zero) zł. 

Opieka naprzemienna, dwoje dzieci. 

Sąd w Bielsku-Białej.

• Like 8

Kurde, patrząc na te rozrzuty to aż się scyzoryk otwiera..

Tablica alimentacyjna - jedyne rozwiązanie. Oczywiście w założeniu takie socjalistyczne rozwiązanie (po równo dla wszystkich) powinno być na sztandarach każdej partii oprócz Konfederacji - ale oczywiście nie, nie w naszym kraju.. A pewnie takie rozwiązanie właśnie jest na sztandarze Konfederacji.. normalnie wszystko stoi na głowie.

Chciałbym sprostować trochę.Była zarabia też 10k+. W moim przypadku kwota została uzgodniona między mną a matką dzieci. Nie walczyła o więcej puki co, choć sędzia zrobił O_O oczy jak usłyszał kwoty. Pewnie uznał że za niskie jak na ten kraj...

Godzinę temu, Vishkah napisał:

Tablica alimentacyjna - jedyne rozwiązanie. Oczywiście w założeniu takie socjalistyczne rozwiązanie (po równo dla wszystkich)

Nie da się ustalić stałej stawki i nie ma to sensu. Ludzie zamożni więcej wydają na dzieci i nie muszą być to fanaberie typu quad. Lekcje języka i jakiś sport i już spokojnie można na to wydać 750 zł miesięcznie, czyli więcej, niż niskie alimenty. Chodzi raczej o to, by 1. Sądy preferowały opiekę naprzemienną 2. Ojciec mógł decydować o wydawaniu kasy na dzieci 3. Matka była zobowiązana do rozliczania wydatków 4. Wprowadzić ograniczenia na wysokość alimentów. Wg mnie takie regulacje znacznie ograniczyłyby łapanie zamożnych mężczyzn na dziecko.

• Like 1