Skocz do zawartości

Naprawa zmywarki


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj zmywara nie odpompowała wody po myciu naczyń. Cała breja bulgotała na dnie po otwarciu drzwi. Naczynia oczywiście do zlewu i robótki ręczne. Katastrofa, ja mycia garów nienawidzę a i Blondi kocha nieszczególnie. No i oczywiście uwielbiam jak się coś w chacie spierniczy. 

 

Po krótkiej inspekcji węży odpływowych i kilku próbach opróżnienia, diagnoza - najprawdopodobniej pompa spustowa :( Poodkręcałem obudowę filtra w komorze, machnąłem palcem śmigiełka turbinki - sztywno chodzi ten silniczek. Jakby zatarty. 

 

No więc szybkie zamówienie odpowiedniej części (north.pl bardzo rzetelni i pomocni, z czystym sumieniem naganiam, bo to nie pierwszy z nimi już raz) za całe szalone 79.90 PLN i następnego dnia pompa do odbioru z paczkomatu. Godzinę temu właśnie odebrałem, wyjąłem zmywarę z zabudowy, rozkręciłem co trzeba, pompę wymieniłem posiłkując się wcześniej poniższym filmikiem instruktażowym. Z tym, że wygodniej było mi ją walnąć na prawy bok niż na leżąco czerpać chłód plecami z podłogi. 

 

 

 

Poniżej zatarta sprawczyni zamieszania już wymontowana w towarzystwie 100ml strzykawy, którą odsysałem resztki wody z zagłębienia odpływu.

Chyba zrobię na niej fakultet z liposukcji.

47a5104efec96.jpg

 

Może komuś się filmik przyda, naprawa tak prostacka, że żal za telefon chwytać i po magika dzwonić. 

Satysfakcja stuprocentowa, banan nie schodzi mi z mordy :) 

  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.