Skocz do zawartości

Jaki anty do windowsa 10?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam avasta free + avast plugin do przeglądarki na każdym windowsie, do tego Online Armour - zamiast zapory windowsowej, regularne skany Malwerbytes Anti Malwere, adw cleaner.

 

Generalnie windows 10 na chwilę obecną nie wzbudza mojego zaufania. Głównie chodzi o kwestie prywatności.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci poradził na czas dużej ilości instalacji programów, coś markowego eset kasperski w wersji próbnej + Malwerbytes Anti Malwere lub dr.weeb. Tak aby szybko gówno się nie wbiło na pc.

Czytaj czasem koputer świat lub pc format tam czasem dają jakiegoś przyzwoitego antywirusa np. na rok.

A i parz podczas instalacji czy nie instaluje ci dodatkowego  gówna na pc, to strasznie spowalnia nawet niezłe skurwysyny z i5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba jakąś płytkę z softem - słuchajcie ale jak instalowałem 10-tkę, chciałem kliknąć z nawyku ustawienia standardowe - ale coś mnie tknęło, patrzę i kurwa wszystko co piszę, styl pisania, zdjęcia i masa innych rzeczy domyślnie idzie do microsoftu. Wyłączyłem oczywiście. 

 

A laptop śmiga ładnie, tylko z wifi nie mogę sobie poradzić. Jeden stary laptop się łączy, a ten nic, odmawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy avasta z mojej perspektywy:

 

- jest darmowy

- po pierwszej rejestracji masz go na rok i sam przypomina jak czas się kończy żeby przedłużyć wystarczy kliknąć ikonkę i jest kolejny rok

- bardzo lekki, nie spowalnia kompa

- po deinstalacji nie zostawia śmieci trudnych do wywalenia jak avg czy norton

- aktywne osłony

- plugin do wyszukiwarki

- kilka opcji skanowania do wyboru (i generalnie skanuje szybko nawet na gruntownym)

- bardzo częste aktualizacje

- łatwo konfigurowalny 

 

minusy avasta:

 

- w wersji darmowej nie można wyłączyć małych okienek reklamowych, które wyskakują kilka razy dziennie i reklamują inne produkty firmy (zarzut czysto estetyczny w niczym to nie przeszkadza)

 

 

Co do "zjechania" avasta , to niestety każdy anty wirus coś przepuszcza dla tego trzeba się wspomagać innymi programami typu MBAM , adw cleaner itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.