Skocz do zawartości

Useme czy warto? Wystawianie faktur bez działalności - opinie


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia nie mam aktualnie już działalności. Składki opłaca mi jeden ze zleceniodawców, więc nie muszę na razie bawić się z ZUS, przez jakiś czas. Testuje serwis useme.eu, który pozwala na wystawianie faktur za zlecenia. Narzędzie głównie dla freelancerów, copywriterów, grafików, projektantów stron internetowych, itd. Chociaż widzę, że można też wystawiać faktury jako firma. Można zawiązać umowę na podstawie elektronicznego potwierdzenia chęci jej zawarcia. Transakcje rozliczane przez serwis nie wymagają papierowych umów, podpisów i odsyłania dokumentów pocztą.

Zamierzam założyć tam konto i część zleceń puszczać przez ten serwis. Odprowadzając oczywiście należne podatki do US. 

 

Macie jakieś pozytywne albo negatywne doświadczenia z Useme?

 

Useme jak to działa?

Z tego co widzę można wystawiać faktury, gdzie pośrednikiem jest Useme. Weryfikują fakturę i wykonaną usługę (trzeba załączyć opis prac i zdjęcie z ich wykonania). Po pozytywnej weryfikacji wysyłają do firmy zleceniodawcy fakturę. Można zlecać samodzielnie, wystawiać oferty albo szukać zleceń w serwisie. Do 28 lutego następnego roku wysyłają PIT do US, jeżeli wartość umów przekroczył 200zł. 

 

Opłaty w useme z tego co widzę zależą od wartości umowy / faktury.

cennik_2019_uaGh8Rh.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto, wystawiłem fakturę z opisem zlecenia i potwierdzeniem wykonania usługi. Bardzo szybko zaakceptowali i wysłali do firmy, od której miałem zlecenie. Wygląda na to, że wszystko ok i bardzo szybko weryfikują zlecenia. 

 

@vand Zlecenie miałem od firmy z poza serwisu Useme. Ich system posłużył mi tylko do legalnego wystawienia faktury pro forma, za usługę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Okazuje się, że pro forma, po przelaniu środków od zleceniodawcy, zmienia się w pełnoprawną fakturę, tak jak podejrzewałem. Stronami umowy na fakturze są zleceniodawca oraz Useme, które przelewa mi pieniądze na konto bankowe, jako freelancerowi w ich systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.