Skocz do zawartości

Firma transportowa


Gość Maxim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcalbym opisac swoje marzenie ; Chcialbym mianowicie zalozyc mala  firme transportowo i handel obwozny miedzynardowy.Wiem ze na oczatku mnusialbym zrobic licencje prawko na auto dstawcze i zanwestowac troche w to wszstko i wlasnie dlatego wyjechalem za granice aby miec na inwestycie .Moim marzeniem jest firma ktora bedzie dostarczala roznego rodzaju produkty po calej Europie a takze calym wschodzie w tym bardzo chlonnymrynku jakim jest rynek w Rosji.Moje pytania do was:

 

-Jak zrobic licencje na tego typu uslugi?

-Czy na auto dostawcze potrzebe jest ddatkowe prawo jazdy czy wstarczy kat.B?

-Jesli zrobie wszstko z pierwszego i drugiego punktu t w jaki sposob szukac rynku zbytow ?

-Jakie cechy charakteru przydaja sie w prowadzeniu tego typu dzialanosci?

-Jak trzeba gosodarowac i prowadzc firme aby byc ponad konkurecja  i zdobywac nowe rynki zbytu?

-Czy firma transportowa to oplacalny biznes?

 

Zamierzam handlowac owocami,warzywami roznego rodzaju sprzetem do gospodarstwa domowego +elektronicznym

 

Czy moja znajomosc jezyka angielskiego,rosjsiego i niemieckiego moze sie przydac w czyms takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam w rodzinie osoby ktore zarabiaja w ten sposob ,prowadza sklep przemyslowy + slep miesny od 30 lat...

 

Co zrobie wtedy ? Hmm trudne pytanie ...Mysle ze przez te kolejne 10 lat wybudowalbym dom,ustawil sie w jakis sposob na zycie ...Mysle ze to bylby dobry pomysl na zycie i po 10 latach bylbym juz tego pewien... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie na Twoim miescu ich spytal co o tym sadza :) Ile masz lat?

 

Moze troche odbiegne od Twoich pytan, ale wydaje mi sie ze moze Cie to zainteresowac.

Sam korzystam z porad advisorow, zeby mi radzili co przeoczylem i jakich pytan nie zadalem, ktore sa wazne.

Jezeli dalej chcesz zglebiac te tematy, to osoboscie polecam Ci zaczac od The Millionare Fastlane (slaby ksiazka ma tytul ale jest spoko, jest chyba po polsku tez).

Potem przejdz do Wealth warrior. Na koniec, po szczegoly "implementacji" polecam np. Douga Richarda.

 

Jak byc ponad konkurencja: jest wiele modeli, najpopularniejszy proces ostatnio to chyba Business Model Generation. Szczegoly mozesz znalezc tez w Lean Startup i Running lean, sa one pisane pod kontem biznesow IT ale mozna duzo analogii znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 25 lat ,dzieki za linki :) Ogolnie mowiac szczerze szukam pomyslu na siebie i dlatego pytam co inni o tym sadza rozumiesz mnie ? Wpadam na rozne pomysly od czasu do czasu ,chce cos wybrac by w zyciu robic to co kocham ...Nie wiem czy firma transportowa tym bedzie ale moze warto zaryzykowac ...Jak sadzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj The Millionare Fastlane i znajdzesz tam odpowiedzi na pytania ktore zadajesz i ktore bedziesz zadawal jak juz dostaniesz na nie odpowiedzi :) A jak nie chcesz tej czytac, to poszukaj innych, jest na amazonie miliony ksiazek.

 

Ogolnie: czytaj jedna ksiazke miesiecznie minimum, zobaczysz jak sie Twoje zycie zmieni. Az sie tego bedziesz bal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.