Skocz do zawartości

Nieużywane konto bankowe z ujemnym saldem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Przez ponad 2 lata nie logowałem się na konto bankowe które opróżniłem.Nigdy wcześniej nie dostawałem żadnych informacji dotyczących tego że mój bilans jest ujemny.

Kilka dni temu otrzymałem informację z aktualnymi promocjami oraz z tym że na moim koncie jest dokładnie -xxx złotych.Prawdopodobnie naliczali mi pieniądze za kartę z której ani razu nie skorzystałem oraz za prowadzenie rachunku,na który nie logowałem się ponad 2lata.

 

Czy jest jakaś szansa na reklamację?

Czy ktoś z was miał podobne sytuacje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby zawsze brać zaświadczenie o zamknięciu rachunku. Jest ono, jak mi się wydaje, w większość banków płatne ale warto. Osobiście miałem sytuację gdy bank próbował wyegzekwować ode mnie opłaty narosłe na rachunku który zamknąłem 2 lata wcześniej. Na szczęście miałem takowe zaświadczenie. Pozdrawiam.  

Edytowane przez Tatarus
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jerry napisał:

Da się.

No cóż, jak ja zamykałem konto z podobnych powodów jak kolega - leżało nieużywane, to najpierw musiałem w banku wpłacić kwotę zaległości, całe 15 zł.
Oczywiście to robiłem osobiście, bo chciałem papier o zamknięciu konta.

 

Natomiast kolega zdaje się radzi, żeby zrobić to zdalnie i nie płacić należności.

Hmmm, o ile pachnie mi to cebulactwem po prostu., o tyle ten dług poszedłby do windykacji i przez 3 lata trzeba by się wywijać od konieczności zapłaty kwoty z odsetkami i kosztami windykacji. Opłaca się ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GurneyHalleck napisał:

No cóż, jak ja zamykałem konto z podobnych powodów jak kolega - leżało nieużywane, to najpierw musiałem w banku wpłacić kwotę zaległości, całe 15 zł.
Oczywiście to robiłem osobiście, bo chciałem papier o zamknięciu konta.

 

Natomiast kolega zdaje się radzi, żeby zrobić to zdalnie i nie płacić należności.

Hmmm, o ile pachnie mi to cebulactwem po prostu., o tyle ten dług poszedłby do windykacji i przez 3 lata trzeba by się wywijać od konieczności zapłaty kwoty z odsetkami i kosztami windykacji. Opłaca się ?

 

Oczywiście masz rację. Najlepiej i najwygodniej iść zapłacić i to zamknąć. Wziąć papier.

Natomiast można też zamknąć konto, kartę i nie płacić.  I nieistotne jest co bank ma w regulaminie. A dług po 2-3 latach się przedawni chyba że bank wystąpi do sądu. Pozostaje też kwestia BIKu.

Niech autor postu sobie skalkuluje co się mu opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.