Skocz do zawartości

Siłownia Marka


Ignac

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Oglądam teraz materiał w którym @Marek Kotoński  prezentuje swoją siłownię. Rozumiem pobódki stworzenia tego przybytku w domu. Jednak widzę w miarę oglądania że to był kiepski pomysł. Szkoda wydanych pieniędzy. Z mojego doświadczenia jednak wolę ćwiczenia na sali gimnastycznej. Z wiedzą jak co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignac Ja jestem zdania, że może i "ciasne ale własne". Nie trzeba czekać w kolejce na sprzęt, można się skupić tylko na treningu.

Wbrew pozorom to co Marek kupił nie jest złe, moim zdaniem tylko bym dodał jeszcze tzw. armblaster (na bice i w sumie alternatywa dla modlitewnika).

https://bushido-sport.pl/product-pol-211-ARM-BLASTER-BUSHIDO-PRZYRZAD-DO-CWICZENIA-BICEPSA-ARB-730.html

I wyciąg górny i dolny bym dał zamiast tego do podciągania.

https://www.marbo-sport.pl/product-pol-17994-Wyciag-gorny-i-dolny-do-sciany-MH-W101-Marbo-Sport.html

 

Sam jak kupiłem ławkę, to też się wydawała niezbyt solidna ale o dziwo ciężary ponad 100kg wytrzymywała bez problemu a wyglądała na bardziej lichą.

To jest piękny sprzęt, ławeczka z suwnicą i możesz ćwiczyć i nic na ryj Ci nie poleci, bo sobie zablokujesz ale swoje kosztuje.

https://specialfitness.pl/lawki-ze-stojakami/1314-wielofunkcyjna-laweczka-z-suwnica-smitha

 

Edytowane przez Quo Vadis?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że był to zakup absolutnie bezsensowny. Najpierw powinno się opanować perfect pompki jak pisałem, od zwykłych, po głębokie na zwykłych kuchennych stołkach aż do takich na jednej ręce. Myślę, że przy conajmniej 10 na jednej ręce możemy mówić o wyraźnej konsekwencji i faktycznym powodzie dalszych inwestycji w pasje tego typu. Następnie do 30 podciągnięć na najzwyklejszym drążku na śruby w framugę. Pompki koszt 0zł, drążek koszt 40 zł plus samodzielny montaż. Jego hajs, jego sprawa nic nam do tego jak guru wydaje szekle swoje, fakt jednak faktem, że zostaje to poddane dobrowolnej publicznej ocenie w internecie więc nie widzę powodu, żeby wszystkiemu bezmyślnie przyklaskiwać, zła inwestycja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez pół życia chodziłem na treningi karate.. Nie było żadnego sprzętu. Dostawaliśmy w dupę maksymalnie. Sala i ćwiczenia i praca nad samym sobą. Nie wiem może przesadzam. Te wszystkie sprzęty wyglądają na bardzo delikatne. Jestem w stanie przeprowadzić trening na podłodze. 

plusy z siłowni dla mnie

+podciąganie

+dobór obciążeń

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo, żadnym kulturystą nie byłem, nie będę, jestem zwykły. Ale parę lat treningu JJ i sztywnych rad od zawodowców potrafi ułożyć w głowie i dać konkret nawyki i ze zwykłym cięższym kamieniem miałbym dobrą zabawę na parę h jakby trzeba było.

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Ja tak samo, żadnym kulturystą nie byłem, nie będę, jestem zwykły. Ale parę lat treningu JJ i sztywnych rad od zawodowców potrafi ułożyć w głowie i dać konkret nawyki i ze zwykłym cięższym kamieniem miałbym dobrą zabawę na parę h jakby trzeba było.

Dokładnie. U mnie rozgrzewka na sekcji trwała 45 min. Moi koledzy po całych 90 min wfu padali. a ja dopiero byłem gotowy do działania. bjj moje marzenie,ale chyba za stary jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam, dyskusja gdzie można mnie z radością skrytykować tutaj: 

 

10 minut temu, Ignac napisał:

zmień podejście. Korzystaj z własnego ciała. 

Zacznij pisać z dużej litery, odstąpię od warna bo będzie że się mszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.