Skocz do zawartości

Wybory 2019


ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Krugerrand napisał:

Czy Meksykanie przebywający na terenie USA legalnie, nie posiadający paszportu amerykańskiego są obywatelami USA? Czy Ukraińcy mieszkający i pracujący w Polsce, są jej obywatelami nie posiadając paszportu lub dowodu osobistego? Czy ogrom naszych rodaków pracujących i mieszkających na Wyspach Brytyjskich jest obywatelami Wielkiej Brytanii jeśli nie posiadają brytyjskiego paszportu? A co jeśli ktoś ma kilka paszportów, a mieszka w zupełnie innym kraju?

 

:huh: :huh:A widzisz! O tym nie pomyślałam... Jakby nie patrzeć masz rację.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sośnierz to jest jakaś opcja. Ale Fabisiak? 

 

A odnośnie tematu - lepiej zagłosować i oddać głos nieważny niż siedzieć w domu a potem narzekać. Póki co frekwencja jest marna. 

A głosują w większości ludzie po 50tce i Ci co potrzebują socjalu bo za niego żyją.. 

4 godziny temu, Boromir napisał:

To proszę nie głosować na tych co juz rządzili, każda z tych partii miała swoja kadencję i co dobrego zrobiły dla Polski, najlepiej zagłosować na kogoś kogo nie ma albo na kogoś, komu knebluje się usta, czyli konfederacja, mają naprawdę dużo bardzo fajnych Kandydatów :) Berkowicz, Fabisiak, Braun , Korwin Mikke, Wilk, Kulesza, Mentzen , Dobromir Sośnierz no i oczywiście Winnicki :) Polecam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez MalVina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ewelina napisał:

@MalVina 

Siedziałam raz w komisji i muszę przyznać, że struktura wiekowa głosujących była dosyć zróżnicowana. Ale może to wyjątek potwierdzający regułę.

Możliwie. Też byłam w komisji, z tym, że w moim mieście jest więcej emerytów niż młodych ludzi. I większość mimo wszystko głosuje na PO. PiS ma drugie miejsce. Bardzo mało młodych. No, ale takie miasto, możliwe, że gdzie indziej jest inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MalVina napisał:

Też byłam w komisji

A swoja drogą to było świetne doświadczenie (nie wiem czy masz podobne odczucia). Byłam kompletnie zielona w temacie, większość osób była dużo starsza. Wszystkie pozostałe osoby już miały styczność z komisjami. Trochę się obawiałam, bo panie urzędniczki potrafią być nieprzyjemne. Ale wszyscy byli bardzo mili, atmosfera była wspaniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ewelina napisał:

A swoja drogą to było świetne doświadczenie (nie wiem czy masz podobne odczucia). Byłam kompletnie zielona w temacie, większość osób była dużo starsza. Wszystkie pozostałe osoby już miały styczność z komisjami. Trochę się obawiałam, bo panie urzędniczki potrafią być nieprzyjemne. Ale wszyscy byli bardzo mili, atmosfera była wspaniała.

A ja się czułam jak intruz, wśród ludzi, którzy od lat okupują komisje, a mimo to, okazało się że mało wiedzą, i wszystko potrafią pomylic, jeśli chodzi o sprawne działanie w takiej komisji. 

Inna sprawa to obserwowanie ludzi. 

Niejednokrotnie przychodziła taka ledwo człapiąca babcia co nie wiedziała kto jest kim ale wnusio poprowadził i pokazał gdzie zakreslic.

Zdarzylo nam się też kilku psychopatow.

No, ale ja nie jestem zielona w temacie, i mnie takie podejście mierzi trochę. Tzn. Podpowiadanie ludziom, albo głosowanie na pałę, bo się nie zna. Warto poczytać i poznać. 

 

 

Biorę na to poprawkę bo z 10 lat temu sama byłam ignorantka, i wszystkim mówiłam, że mam w dupie co te darmozjady w garniturkacg robią i nie chce się na tym znać. Teraz sama się z tego śmieje, ale tak miałam. 

Edytowane przez MalVina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ewelina napisał:

Czy nie znając się na polityce lepiej nie głosować wcale czy zagłosować na byle kogo?

Głosować, ale nie na byle kogo.

Dowiedzieć się chociaż mini streszczenia programu każdej partii i z tego wybrać. 

 

Jeżeli nawet tego Ci się nie chce - to rzeczywiście lepiej nie głosować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MalVina napisał:

A ja się czułam jak intruz, wśród ludzi, którzy od lat okupują komisje, i mimo to, okazało się że mało wiedzą, i wszystko potrafią pomylic, jeśli chodzi o sprawne działanie w takiej komisji

Odpiszę, bo nie mam już tych znaczków. To przykre co piszesz. U nas była przewodnicząca, która wszystko świetnie ogarniała. Obyło się  bez żadnych ekscesów.

 

21 minut temu, MalVina napisał:

Zdarzylo nam się też kilku psychopatow.

No to nieźle...

Edytowane przez ewelina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ewelina napisał:

U nas była przewodnicząca, która wszystko świetnie ogarniała

My mieliśmy taką, co świetnie udawała, że ogarnia. Nie dała sobie nic zasugerować. Moje podpowiedzi, żeby usprawnić to czy owo zostały wysmiane. Takie kółko wzajmenej adoracji. A i musieliśmy zostać dłużej, bo pani przewodnicząca wszystko pomieszala. Dlatego kolejny raz się już nie zgłosiłam. Szkoda czasu i nerwów. Niech sobie się bawią w swoim grajdolku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takie mało znaczące inicjatywy (jak na filmie poniżej) już są inwigilowane, i sabotowane to jak sądzicie jest szansa na zmianę? Ja nie sądzę. 

 

Chciałbym wierzyć że mój głos ma jakąkolwiek wartość. Pracowałem w komisjach. Ostatnio jako wice przewodniczący. W mojej mieścinie było dwóch kandydatów z takim samym nazwiskiem - jeden z nich był burmistrzem, a drugi podstawiony na jedynce na liscie tylko żeby zabrać głosy temu prawdziwemu. Zgadnijcie co sie stało. Ludzie nawet nie patrzyli pod jakim komitetem skreślają krzyżyk i gośc sie dostał do rady miasta. JEDNA osoba przez cały dzien głosowania podeszłą się zapytać czy to ten prawdziwy burmistrz. Odpowiedziałem zgodnie z prawdą choć typa nie trawię a sam zagłosowałem świadomie na tego podstawionego (bo byle przypadkowy człowiek lepiej by rządził moim zdaniem). Ogladałem tez transmisje z obrad rady miejskiej. Ludzie z obecnie rządzącej frakcji do swoich przeciwników mówili z pogardą i robili z nich idiotów kiedy zadawali merytoryczne całkiem madre pytania. Niech to będzie podsumowaniem sensu demokracji w skali państwa. Demokracja ma szansę działać tylko w małych społecznościach które codziennie ze sobą pracują i żyją. W skali makro zawsze bedzie wypaczona. 

 

Moim zdaniem nieubłagane koło historii ponownie przywiedzie nas nad krawędź i ponownie zapłacimy za to krwią. Rezultat trudno przewidizeć, ale jak to mawiał W.Churchill: "Polacy to najdzielniejsi z dzielnych rządzeni przez najpodlejszych z podłych". Obecne władze w przypadku zagrożenia zachowają się jak te w 1939 roku. Uciekną nie podpisza kapitulacji a my tu się bedziemy wykrwawiać milionami. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop przypomniałeś mi dlaczego nie interesuję się polityką :(...

7 minut temu, Trevor napisał:

Obecne władze w przypadku zagrożenia zachowają się jak te w 1939 roku. Uciekną nie podpisza kapitulacji a my tu się bedziemy wykrwawiać milionami. 

A mnie to zastanawia. Parę osób ,, z góry" rzuca hasło wojna, ucieka w bezpieczne miejsce, a ,, poddani" tłuką się, choć myślę, że często nie wiedzą nawet w imię czego. Przez Hitlera zginęło mnóstwo ludzi, ale nie ma żadnej informacji, że on kogoś osobiście zabił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewelinaNie przejmuj się nie jesteś jedyną, która mnie ostatnio podświadomie pragnie i wszedzie i mnie wspomina ? Jak jesteś mężatką to coś jest na rzeczy, bo ostatnio same takie do mnie piszą, wręcz jestem oblegany, nie wiem co się dzieje, ale przyciągam nie te kobiety co chce. Jak posucha to posucha, teraz same obrączki, ah to moje życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja także konfederacja. Jedyna słuszna partia, która martwi się o losy Polski, a nie patrzy jak sprzedać nasz kraj. Resztę to należy, spuscic w kiblu, mieli szansę i gówno pokazali. PiS i te jego programy socjalne, że też ludzie są tak naiwni i wierzą, że z pustego im naleja. Ogólnie to cały, PiS powinno, się w kiblu spuscic, a zaraz za nim PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosuję na Magdalenę Ogórek - ładna stara dupa z niej i nie głupia jest, do polityki się nie nadaje bo jest za ładna jeszcze i zbyt młoda ale co mi szkodzi, zobaczymy co się stanie :)

Idę tropem tych co myślą że jak nie wiesz gdzie zagłosować to głosuj byle gdzie bo zabierzesz głos komuś tam itd.. Arkohol i zapach cipki mi mózg odebrał :(

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to były wybory prezydenckie to ja już mam mega kandydatkę :D

 

@Bohun zerknęłam do Wikipedii co to za osoba. Ma wykształcenie humanistyczno- historyczne.   Czy to wystarczy, by podejmować mądre decyzje? Nie wiem. Z drugiej strony jakieś doświadczenie w pracy w rządzie posiada już.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosuję na tych, którzy chcą nas wyzwolić od zniewolenia watykańskiego. Ile pieniędzy na tych darmozjadów idzie, to głowa mała. Okupant watykański ma się dobrze, i niestety będzie miał się coraz lepiej. Jedynie SLD ze spółką coś chcą z tym zrobić. Poza tym mają postulaty dotyczące aborcji, pokrywające się z moim światopoglądem.

Konfederacja? Może ze 2 procent zdobędą xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.