Skocz do zawartości

Wybory 2019


ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ewelina napisał:

(...)

@Bohun zerknęłam do Wikipedii co to za osoba. Ma wykształcenie humanistyczno- historyczne.   Czy to wystarczy, by podejmować mądre decyzje? Nie wiem. Z drugiej strony jakieś doświadczenie w pracy w rządzie posiada już.

No wiem ale mnie jej wykształcenie nie obchodzi :P

Ale popatrzcie na to:

W polityce większość osób nie ma tego co Ona ma i dlatego będę na nią głosował mocno...chodzi o WYGLĄD bo reszta to pic na wodę ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej etyki? Gwałcenia dzieci? Wtłaczania na siłę indoktrynacji? To jest według Ciebie etyczne? Skąd w ogóle pomysł, że myśl etyczna jest zależna od religii? Naprawdę tak trudno sobie wyobrazić, że ktoś niewierzący może być dobrym człowiekiem? Współczuję. Zawsze mnie śmieszy monopolizowanie etyki przez religię. No ale żeby inaczej myśleć, trzeba choć trochę się zainteresować antropologią.

A zniewala mnie kradzież moich pieniędzy w imię wymyślonych bajek. I nie, nie wyjadę z tego kraju, bo chcę go zmienić, pozwolić się uwolnić z okupacji watykańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że ktoś niewierzący jest zły. Gdzieś tu widziałem jak szanowny pan J. Peterson tłumaczy o różnicach kulturowych i biologicznych miedzy kobietą i mężczyzną i zgadzam sie z nim. 

Niczego nie monopolizuje ale powiedz mi kto w takim razie jak nie oni?

Edytowane przez Polmartwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, imprudent_before_the_event napisał:

W Polsce nie ma żadnego znaczącego "zniewolenia Watykańskiego".

Jak to? ?

Wystarczy poczytać odpowiednie czytadełka, by dojść do wniosku że w Arabii Saudyjskiej mają lepiej. 

Co ciekawe, najwięcej do powiedziana mają malkontenci, nie mający wielkiego pojęcia, swoją wiedzę czerpiący wyłącznie z opracowań pisanych w taki sposób, by nie wymusić na nich myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 13:13, ewelina napisał:

Czy nie znając się na polityce lepiej nie głosować wcale czy zagłosować na byle kogo? Co będzie ,,mniejszym złem" dla naszego kraju?

Tyle w temacie :)

 

W dniu 28.09.2019 o 15:26, adamosik1 napisał:

Głos na Konfederację

Oddałbyś na nią głos? Bo ja np. nie, Korwin chyba już odpalił "wykonać rozkaz 5%" i skwapliwie będzie topił wysiłki pomniejszych członków swojej partii w absurdalnych decyzjach / wypowiedziach:

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 17:41, AdamGdynia napisał:

Ta cała konfederacja to znowu gówno w papierku. 

To głosuj na tych samych i oczekuj innych rezultatów.

W dniu 28.09.2019 o 20:21, zuckerfrei napisał:

Podobno konfederacja też jest stereowana... 

Sterowana ? Przez kościół katolicki może, twarzą Konfederacji jest Korwin dupcyngiel oraz Braun, który lubuje się w teoriach spiskowych. Super odlot

W dniu 28.09.2019 o 18:08, tips6 napisał:

Brak głosu to brak zmian,

Zgadzam się z tobą, jakby kilka milionów niezdecydowanych zagłosowało na Konfederację, Bezpartyjnych, Ruch narodowy, a nie na bandę czworga, wówczas mogłoby wywrócić Polską scenę polityczną :)

W dniu 28.09.2019 o 17:41, AdamGdynia napisał:

Przypomina mi się Kukiz i banda ludzi nie mających pojęcia o niczym 

Skąd to wiesz ?, jak jeszcze ta partia nie weszła do sejmu możesz domniemywać co by było gdyby ? Nie zmienia faktu już wolę im dać szanse niż bandu czworga.

Jak oni nie mają pojęcia o niczym , to ciekawe co można myśleć o tych co rządzą :) 

Albo na tych , co już rządzili czyli POPSL AWS SLD 

Edytowane przez Boromir
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Boromir said:

To głosuj na tych samych i oczekuj innych rezultatów.

Panowie. Powiedzmy sobie szczerze. Po kolejnych wyborach wygra PiS i jak zrealizuje swoje zapowiedzi (podwyższenie radykalne płacy minimalnej do 4000 w 2023 r.) to będziemy miec nową techno-komunę z państwowo korporacyjnymi firmami dominującymi na rynku. Nie będziemy mieć żadnego wyboru pracy poza korporacją a etatem państwowym. Nikogo nie bedzie stać na pracownika poza olbrzymimi firmami. I wtedy staną się już ostatecznie naszymi właścicielami a wolnośc zniknie jak kamfora (już teraz cięzko o czymś takim mówić).

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem zdanie że nie ma sensu głosować.

Ale z perspektywy czasu jeśli nie będziemy głosować to inne szumowiny wychowanki Sorosa zagłosują za nas i wybiorą tych co chcą.

Wg. mnie głosować na mniejsze zło gdy nie ma na kogo niż nie iść wogule na głosowanie.

Jeśli chcecie aby cała ideologia LGBT się rozrosła i miała prawo zabierać wam dzieci i je wychowywać po swojemu to proszę bardzo.

Tylko żeby potem płaczu nie było dlaczego tak jest, jak się nie chce iść na wybory to elektorat degeneratów przejmie władzę i wam bokiem wyjdzie życie w Polsce.

Popatrzcie co się dzieje na zachodzie, chcecie takie jaja u nas jak np. w Szwecji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ancalagon napisał:

Gdyby komuś się chciało czytać:

Czytałem , tylko jest jedno ale,  po co czytać, jak po wyborach będą robić to co im się będzie podobało, głosuj jak chcesz, ale i tak zrobimy to co uznamy za słuszne, Rządziło PO, PSL, PiS. Oni już byli, jak to się mówi po owocach ich poznacie, raz zagłosowałem na PO oszukali mnie 2x na PiS też mnie oszukali, więc zostaje Konfederacja, nie wiem jak by rządzili, jakby doszli do władzy, więc wole na nich glosować, niż na kogoś z bandy czworga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ancalagon: dzięki za wrzucenie materiałów.

Choć niestety mało komu się będzie chciało czytać. Nawet ja ledwo się zmusiłem do przejrzenia tego (bo w całości przeczytałem tylko te 3 dokumenty po 20...30 stron, te dłuższe czyli PISu i KO po 100..200 stron tylko przejrzałem).

A co do wyboru to proponuję włączyć logikę. Patrzymy co partia chce budować oraz co zrobić z podatkami. Bo jak chce budować na potęgę i dawać zasiłki, a do tego pisze o

zmniejszaniu podatków, to trzeba zauważyć że to niemożliwe fizycznie. Zmniejszanie podatków może iść w parze tylko ze zmniejszaniem wydatków, Żadne patriotyczne hasła tutaj nie pomogą. Więc jak już ktoś będzie czytał to niech to bierze pod uwagę, i nie da się zwieść obietnicom jednoczesnego "dawania przez państwo" z obniżaniem podatków.

Mówię to bo przejrzałem te materiały, i na pierwszy rzut oka one wszystkie wydają się dobre. Brak w nich jednak informacji skąd ma być kasa na to wszystko. SLD dało wyliczenia, ale źródło kasy to nowe podatki. No i +0.5MLN PLN przy budżecie 60MLN to prawie nie. To mniej niż 1%. Nie da się tak dokładnie przewidzieć wpływów i wydatków.

Tylko Konfederacja nie chce niczego budować (niczego państwowego), a więc ma w ogóle możliwość realnie obniżyć podatki oraz zmniejszyć inne ograniczenia w życiu.

Niestety jesteśmy marginesem społecznym. Tutaj na forum była ankieta przed wyborami do UE i poparcie Konfederacji było rzędu 70%. A w wyborach wyszło poniżej 5%.

Zatem mimo że na tym forum mamy w zdecydowanej większości świadomych ludzi, to na tle całej reszty społeczeństwa jesteśmy marginesem. Marginesem ilościowo. Bo umysłowo to oczywiście marginesem nie jesteśmy.

Mam znajomych, prowadzą biznesy, narzekają na podatki, biurokrację, kontrole. Pytam na kogo będą głosowali. Odpowiedz: "Na Biedronia". No ręce opadają.

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Funeral napisał:

 

 

Oddałbyś na nią głos? Bo ja np. nie, Korwin chyba już odpalił "wykonać rozkaz 5%" i skwapliwie będzie topił wysiłki pomniejszych członków swojej partii w absurdalnych decyzjach / wypowiedziach:

 

Na nią zdecydowanie nie, natomiast w szeregach Konfederacji są osoby, które wniosą ze sobą wartość merytoryczną do Sejmu. Zawsze znajdzie się coś, do czego można się przyczepić;) To jest akurat błahostka. Jej kandydatura, ma właśnie wywołać taki, a nie inny efekt. Zwrócenie uwagi na Konfederację, gdyż wielu ludzi nie wie nawet, że taka partia istnieje, gdyż w TV jest przemilczana, z wiadomych względów... Z innej beczki. Nie ma tygodnia, by na jaw nie wychodziły, afery na skalę ogólnopolską, z udziałem PiSu. Dlaczego o tym nie wspomnisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już socjalizm widziałem, pamiętam z czym w jego schyłkowej fazie musieli zmagać się moi rodzice i znajomi. Kłamstwa, propaganda, kuriozalna rzeczywistość, puste półki, galopujące ceny, czołgi na ulicach i koksowniki. Wielki wspólny wysiłek i wyrzeczenia psu w dupę, tylko po to, żeby przywódcy mogli pić naszego szampana swoimi ustami. Póki co, brakuje tylko czołgów, no i klimat cieplejszy jakby, więc koksowniki mogą być niepotrzebne. Dlatego nigdy nie zagłosuję na żaden program i partię, która jest zorientowana na socjalizm. Niepotrzebna mi do tego Wenezuela, bo ja to widziałem live na miejscu. A teraz jak się rozglądam, albo gdy włączę TV, to mam porażenie synaps powtórką z rozrywki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.