Skocz do zawartości

Roller do masażu.


self-aware

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś z Was korzysta z takiego rollera? Czy to rzeczywiście pomaga? Na youtube sporo widziałem filmików, w których coś takiego jest zachwalane.

 

Krótko rzecz ujmując to przez wieloletnią i bardzo długotrwałą pracę przed kompem boli mnie wszystko, nogi, dupa, ręce, plecy, nadgarstki, kark itd. no dosłownie wszystko. Wprowadziłem ostatnio 3-4 razy w tygodniu trening jogi, całkiem przyjemne chociaż jestem drewniakiem totalnym, no ale od czegoś trzeba zacząć i nic mnie to nie kosztuje. Pomyślałem, że mógłbym kupić sobie też taki roller, nie wygląda to na nic drogiego. Z przesyłką chciałbym się zmieścić do maksymalnie 50zł.

 

Czy ktoś regularnie używa i mógłby coś polecić? Lepiej taki duży czy mała piłeczka? Znalazłem tutorial z piłeczką tenisową i ją rozgniotłem, więc chyba lipa xd

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam. Roller rozluźnia powięź, w której znajduje się bardzo dużo receptorów bólowych; jeżeli taka powięź jest za mało mobilna (a jestem w 99% pewna, że tak jest) to te receptory bólowe są nadmiernie pobudzane. 

Rolluj podudzia, uda - z każdej strony, i bocznej i z przodu - tu najlepiej duży, bez wypustek. Na pośladku piłeczką szukaj bolesnych punktów (dochodząc od boku, od strony pośladkowego średniego) - i zostań w tym miejscu, uciskając, aż poczujesz, że lekko przechodzi/przyzwyczajasz się.

Ale nie polecam zbyt miękkiego i taniego bo po kilku tygodniach się wgniecie i przestanie spełniać swoją funkcję. Na twardym bedzie bardziej bolesne, ale możesz to kontrolować przez większe odciążenie na rękach. Bardzo dobry jest z ortomed, droższy, ale lepiej zainwestować w porządny, niż wyrzucić po kilku miesiącach. 

I bardzo ważne: jeżeli masz pracę siedzącą i przy tym niewiele ćwiczysz - dodatkowo rozciągaj taśmę tylną i wzmacniaj mięśnie pośladkowe (np swingi z kettlem), bo po całym dniu są rozciągnięte i z czasem odcinek lędźwiowy przejmuje ich prosującą funkcję, jest bardziej obciążony i bolesny.

Edytowane przez a.jolie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam. Mam wady postawy, najlepiej cieszę się z tego, że mogę sam zrobić mobilizacja kręgosłupa wtedy, mam dwie piłki różnej długości po bokach, jak i taki jeden duży z wypustkami, dałem parę złoty za nie, nie kupuj drozszego bo niczym się nie różni, do punktów spustowych wystarczy zwykła piłeczka tenisowa :) Bier w ciemno, chcesz to na pv Ci wyślę zdjęcia jaki mam sprzet żebyś wiedział co kupić . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop - Dzięki za link :) Co do piłeczek tenisowych to niestety, ale ja je zgniotłem i pękły a dość mały ze mnie człowiek... Więc musi być chyba jednak sprzęt dedykowany.

 

@a.jolie - Dzięki za ten komentarz, na pewno skorzystam z rad! Ćwiczę z masą ciała, ale pompki itd. nie pomogą mi w tego typu kwestiach prawie w ogóle. To mówisz, że lepiej droższy a @Turop, że nie :D I jak zwykle niewiadomo. Co sądzisz o tym co podał właśnie w linku w komentarzu powyżej?

 

@zuckerfrei - Twój sposób na pewno jest przyjemny, ale drogi Panie :P Nie mam kasiory na happy endy.

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@self-aware a nie prawda, wystarczy masażystkę topić w komplementach, rycerzykowac i zasłużyć na miano najlepszego klienta i już... Walcz ich metodami. 

I dwa/trzy/cztery razy w miesiącu wjeżdżasz jak król do letniego zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@self-awareJa ważę prawie 100 teraz a na tym rolerze potrafię stanąć i się nic nie dzieje. To nie wiem po co droższy?

A te jajka kulki to to. https://allegro.pl/oferta/qmed-duoball-duo-ball-pilka-roller-walek-do-masazu-7636035591

Kup jeszcze większej wielkości i fajny zestaw. A do ćwiczeń takich korekcyjnych na bóle polecam gumę do ćwiczeń, tylko nie taśmy bo pękają. Wrócę do domu to może poszukam jakichś materiałów co sam korzystam, też mnie wszystko bolało, teraz jest prawie Oki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop - Jakbyś podesłał z czego tam w domu jeszcze korzystasz byłbym wdzięczny :) Zamówię dopiero jutro wieczorem, więc mam czas na zastanowienie. Gumy też chciałem, ale cholera wszystko $$$, zobaczę jak to wyjdzie.

 

@WoLe - Youtuba sobie ogarnąłem trochę, ale wolę zapytać tutaj. Tam to nie wiem kto współpracuje z kimś i po cichaczu poleca a kto jest neutralny. Ale dzięki :) No obejrzałem i w sumie wg. niego to rollowanie jest chuja warte xD i znowu każdy mówi coś innego.

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zgłębić się bardziej w temat a nie przeglądać cały yt to tutaj masz wszystko w jednym miejscu. Książka „bądź sprawny jak lampart”. Cena to około 120 zł jak dobrze pamiętam. Wydaje się być sporo, ale jak za taką kopalnię wiedzy to warto. Serio. Wszystko jest wyjaśnione, co, gdzie, ile i jak zwalczyć ból, przykurcze mięśni itd.

 

Co do rollera to tak jak napisałem. Bierz płaski. Stopień twardości też może mieć znaczenie. Zależy jak jesteś pospinany. Jak mocno to wartko zacząć od czegoś delikatniejszego i przestawiać się na mocniejsze.  Z czasem sztangą będziesz dał radę przejechać. Wiem co piszę. Z autopsji ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody Samiec - Myślę, że jestem pospinany przeokropnie, zatem zacznę od tego bez wypustek a stopień twardości to jakiś tam środkowy wezmę jeśli jest :P Może dokładnie to co @Turop zapodał w linku. Droższe może i lepsze ale nie mogę sobie pozwolić na duże wydatki teraz.

 

Dzięki też za polecenie książki, 120zł więc póki co odpada na pewno, ale w przyszłości czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, self-aware napisał:

@Młody Samiec - Myślę, że jestem pospinany przeokropnie, zatem zacznę od tego bez wypustek a stopień twardości to jakiś tam środkowy wezmę jeśli jest :P Może dokładnie to co @Turop zapodał w linku. Droższe może i lepsze ale nie mogę sobie pozwolić na duże wydatki teraz.

 

Dzięki też za polecenie książki, 120zł więc póki co odpada na pewno, ale w przyszłości czemu nie :)

Najpierw roller, później piłeczki. Jak trochę ogarniesz temat i podstawy to później zaczniesz zabawę piłkami do lacrosse, tenisowymi itp. 

 

Roller dobrej jakości z firmy 4fizjo. Akurat jeden mam w domu. Z wysyłką zapłaciłem około 55 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wypustek mobilizuje całą powięź i przy wooooolnym rolowaniu wyciska wodę z tkanek, żeby po chwili zostały powtórnie, lepiej nawodnione. Z wypustkami działa bardziej na punkty spustowe. Pierwsza wersja daje lepszy, całościowy, bardziej rozluźniający efekt. Rozluźnianie punktów spustowych też jest istotne, ale to można zrobić dodatkowo małą piłką (ortomed ma też piłki, wypełnione w środku, więc nie pękną).

 

trust me, i'm a physiotherapist;) 

 

Edit: jest to bolesna przyjemność, a jeśli jesteś bardzo pospinany, tego z wypustkami możesz nie zdzierżyć 

Edytowane przez a.jolie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody Samiec - co sądzisz? https://4fizjo.pl/glowna/68-gladki-roller-piankowy-epp-niebieski

10 minut temu, a.jolie napisał:

trust me, i'm a physiotherapist;) 

Wiem ;)

 

11 minut temu, a.jolie napisał:

Edit: jest to bolesna przyjemność, a jeśli jesteś bardzo pospinany, tego z wypustkami możesz nie zdzierżyć 

Spoko, rozumiem. Wezmę bez wypustek.

 

 

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, a.jolie napisał:

trust me, i'm a physiotherapist;) 

Nie będę podważał twoich kompetencji, bo Cię nie znam prywatnie, nie wiem jakie prowadzisz terapię, ale byłem u takiej jednej physio, głowa wyżej nic lekarz, a przyszło co do czego to nie wiedziała jak mobilizacja kręgosłupa mi zrobić, do manipulacji wolała kolegę bo nie wiedziała co ma robić. A jak to profesjonalnie wyglądało jak po korytarzu przechsdzajac się dawała rady matka z dziećmi to ło Jesu. Za parę lat pewnie zbiorowe pozwy bo z ludzi kaleki zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.