Skocz do zawartości

Surowy biwak w górach


Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Bracia!

 

Piszę ten topic z myślą o wspólnym hobby poniektórych z nas. Konkretnie - wędrówki i biwakowanie w górach.

 

Uwielbiam góry, bytowanie w lesie, sprawdzanie swoich możliwości zarówno fizycznych jak i psychicznych w terenie - stąd pomysł na zebranie nie dużej ekipy wypadowej.

Na co dzień pracuję na własny rachunek i bardzo często robię sobie wolne w dni "robocze", weekendy poświęcam na wojsko i szkolenia.

Stąd też pomysł na wspólne wypady wraz z braćmi w urokliwe nasze góry.

 

Szukam towarzyszy podróży, chętnych do poświęcania 2, 3, 4 czy 5 dni w tyg. ew. weekendowo na górskie epizody.

Zamysł prosty: 

Zbieramy ekipę, która lubi wędrówki górskie i bytowanie na łonie natury. Umawiamy kilka terminów, pakujemy się w jakiś środek transportu i ruszamy.

Mam dużą wiedzę nt. survivalu oraz sprzętu jak to po nowoczesnemu mówią "bushcraftowego" - chętnie podzielę się wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie.  

Jeżeli ktoś uważa że potrafi przejść co najmniej 10 km dziennie górskim szlakiem lub chciałby się w tym sprawdzić - zapraszam do udzielania się w temacie.

 

Uważam, że można by takie wypady traktować niejako integrację braci samców.

Sam mieszkam w trójmieście zagłębiowskim w woj. śląskim - stąd do Beskidu Śląskiego, Żywieckiego rzut beretem. 

 

Jeżeli jest ktoś zainteresowany - udzielajcie się w temacie. Na każde pytania odpowiem.

Więcej szczegółów wywiąże się z dyskusji. 

 

Pozdrawiam

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszkę daleko i zbyt mało czasu ostatnio ale chętnie dowiedział bym się jaki wg Ciebie minimalistyczny i full wypas ekwipunek byś polecał.

Najlepiej z podziałem na linie :)

Edytowane przez Damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Damian napisał:

jaki wg Ciebie minimalistyczny i full wypas ekwipunek byś polecał

Nie jest to temat stricte o ekwipunku a zebraniu ekipy na wspólne epizody.

Jeżeli będzie ktoś więcej zainteresowany takim tematem, utworzę nowy topic z dokładnym podziałem na linie. 

Minimalistycznie jak to określiłeś do survivalu oraz komfortowo. Wiadomo, że sprzęt dobieramy w zależności od określonego zadania. 

Istnieje ogromna różnica w jakim celu udajesz się w teren. Ja prawie zawsze przygotowuję się na większość ewentualności i wolę nosić więcej kg na plecach i biodrach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zuckerfrei napisał:

Pamiętaj @Prezes ze w Polsce to większość to etatowcy. 

Pamiętam. Stąd też napisałem konkretnie:

"Na co dzień pracuję na własny rachunek i bardzo często robię sobie wolne w dni "robocze", weekendy poświęcam na wojsko i szkolenia."

"Szukam towarzyszy podróży, chętnych do poświęcania 2, 3, 4 czy 5 dni w tyg. ew. weekendowo na górskie epizody."

 

W listopadzie na pewno będę miał dwa weekendy wolne od szkoleń, więc te terminy również uwzględnię.

 

Po prostu piszcie kto jest chętny. Co do poziomu zaawansowania fizycznego i przygotowania sprzętowego - nie ma problemu aby dostosować się do najsłabszego ogniwa. 

Nie każdy ma $ na zajebisty ultrasoftowy szpej, dlatego nie ma się co spinać że ktoś nie podoła. 

Trafi się ekipa z ograniczonym funduszem a dużym hartem ducha ;D to zrobimy hard survival. Ktoś nie widzi się w surowych warunkach - będzie spanie w schronisku.

 

Liczy się ekipa i atmosfera. Jak ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie w szlajaniu się po górach - jest jak najbardziej miło widziany. Nie masz doświadczenia, a czujesz że taki klimat Ci będzie pasował - pisz śmiało.

 

Nie szpej, a chęć szczera zrobi z Ciebie - hard runnera !

 

Najbliższy termin kiedy wyruszam - poniedziałek 30 września. Powrót 1 październik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar pojechać na taki biwak samemu w okolicach Marca. Zbliża się 40tka,a więc połowa żywotu i chiałbym przemyśleć zycie w odosobnieniu w surowych warunkach i spokoju  przyrody zadumać się nad życiowymi decyzjami. Patrząc na Twój post to w sumie nie wykluczam zrobienia tego w jakimś towarzystwie.Dlaczego nie? Mam swój sprzęt,doświadczenie z porządnej jednostki do robienia wojny w górach i kolegę leśniczego w Bieszczadach (świetna baza wypadowa) Wymagania kondycyjne nie stanowią problemu. Daj znać jeśli odpowiada Ci termin w okolicach Marca właśnie. Nie mieszkam w PL ale to nie problem. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 17:24, Prezes napisał:

 do Beskidu Śląskiego, Żywieckiego rzut beretem. 

Bywam w okolicach przynajmniej dwa razy w roku, a kiedyś, jeszcze w epoce dinozaurów, robiłem trzydniowe wypady w te góry. 

Chętnie dołączę, odezwę się przed urlopem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Funeral napisał:

Będę trzymał za was kciuki!

Jesteś mężczyzną czy delikutaśnym chłopcem?

Od x lat rozbijam obozy w zimowych warunkach. 

Tarp, łóżko z gałązek sosnowych, folii NRC i maty, do tego ognisko syberyjskie i ekran cieplny.

 

Chcesz uprawiać śmiechujki to do działu śmieszkowanie, a nie zaśmiecasz wątek. 

Tutaj tylko konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Prezes napisał:

Jesteś mężczyzną czy delikutaśnym chłopcem?

Oho prawdziwy mężczyzna na horyzoncie który bawi się w harcerza i szuka kolegów do zabawy w internecie - ciężko to brać na poważnie mając więcej niż 12 lat heh :) 

5 minut temu, Prezes napisał:

Chcesz uprawiać śmiechujki to do działu śmieszkowanie, a nie zaśmiecasz wątek. 

Namówiłeś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funeral napisał:

Oho prawdziwy mężczyzna na horyzoncie który bawi się w harcerza i szuka kolegów do zabawy w internecie - ciężko to brać na poważnie mając więcej niż 12 lat heh :) 

Namówiłeś :) 

 

@Funeral Po co ten hejt ?

Twoje wypowiedzi wskazują na potrzebę/konieczność*  zaistnienia lub jakiś głębszy problem.... albo pomyliłeś forum.

*niepotrzebne skreślić.

 

No to zaistniałeś kolego... :)  i jak nie jesteś zainteresowany tematem, to nie musisz się więcej już wypowiadać nie mając do powiedzenia nic sensownego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocki zimne bo jesień, ja byłem w Wiśle w soboty na niedziele i nocleg na Przysłopie.

Sporo ludzi było mimo wiatru w sobotę, w niedziele zaś była piękna pogoda jak schodziliśmy ze schroniska.

Ja czasem jadę na dniówkę do Bielska i chodzę po okolicznych szczytach, potem wracam na nockę.

W sobotę 5 października chyba wybiorę się do Zawoi na Babią Górę o ile się z kolegami dogadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przyjacielu trafiłeś z tematem :). Sam zastanawiałem się nad tym jakiś czas temu i szukałem ekipy. Piszę się na wypady, z tym, że dopiero od wiosny - mieszkam na emigracji, jednak odwiedzam dom rodzinny na Śląsku raz na jakiś czas - od przyszłej wiosny będę się odzywał i jeśli projekt ruszy to będę planował urlop pod samcze biwaki ;). Bardzo fajnie, że są ludzie z podobnymi zajawkami. Jeśli są tutaj ludzie zajmujący się ASG/wspinaczką górską to także będę szukał ekipy. Powodzenia !

Edytowane przez Xin
+++
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maniek napisał:

Po co ten hejt ?

Twoje wypowiedzi wskazują na potrzebę/konieczność*  zaistnienia lub jakiś głębszy problem.... albo pomyliłeś forum.

*niepotrzebne skreślić.

 

No to zaistniałeś kolego... :)  i jak nie jesteś zainteresowany tematem, to nie musisz się więcej już wypowiadać nie mając do powiedzenia nic sensownego.

Dziś każda oczywista prawda to jest "hejt" - nawet kiedy powiesz grubasowi 220kg, że powinien zapłacić za zajmowanie 2 miejsc w samolocie to jest HEJT heh

Gdybyś był umysłowo w stanie ogarnąć całą rozmowę (co jak widać jest nie do przeskoczenia, dla umysłowego 14 letniego skauta), to ja napisałem "będę trzymał kciuki", za co starszy druh Prezes wyskoczył z "prawdziwym mężczyzną" co jest absolutnie irracjonalne i przezabawne w kontekście tematu wątku.

PS. To po co do mnie piszesz jak mam nie odpisywać? Druh Prezes został wyjaśniony i ja już się nie udzielałem, teraz Ty tutaj starasz się wykręcić aferę z gówna - faktycznie lepiej wam zrobi jak sobie pobiegacie po lesie dzieciaki. Bawcie się dobrze! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Funeral napisał:

Dziś każda oczywista prawda to jest "hejt" - nawet kiedy powiesz grubasowi 220kg, że powinien zapłacić za zajmowanie 2 miejsc w samolocie to jest HEJT heh

Gdybyś był umysłowo w stanie ogarnąć całą rozmowę (co jak widać jest nie do przeskoczenia, dla umysłowego 14 letniego skauta), to ja napisałem "będę trzymał kciuki", za co starszy druh Prezes wyskoczył z "prawdziwym mężczyzną" co jest absolutnie irracjonalne i przezabawne w kontekście tematu wątku.

PS. To po co do mnie piszesz jak mam nie odpisywać? Druh Prezes został wyjaśniony i ja już się nie udzielałem, teraz Ty tutaj starasz się wykręcić aferę z gówna - faktycznie lepiej wam zrobi jak sobie pobiegacie po lesie dzieciaki. Bawcie się dobrze! :)

Jak radzi Pan sobie z takim nadmiarem jadu ? Wypluwa Pan ? Czy jakoś się to wchłania ;) ?

 

Pozdrawiam !

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Xin napisał:

Jak radzi Pan sobie z takim nadmiarem jadu ? Wypluwa Pan ? Czy jakoś się to wchłania ;) ?

 

Pozdrawiam !

Jad, hejt, mikroagresja... bo ktoś napisał coś oczywistego, co nie pasuje kółku wzajemnej adoracji - czuję się jak na konwencji Antify z LGBTQ heh 

PS. Każdy ma w sobie trochę dziecka i nie ma się co obrażać. Ja nie śmieję się z tego, że ktoś się bawi w skauta tylko, że traktuje to śmiertelnie poważnie co wskazuje na infantylizm tylko tyle i jak widać aż tyle.

6 minut temu, Maniek napisał:

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain

"pocałuj mnie w dupę" - Ricky 

Doprawdy zakonspirowałeś tą inwektywę sugerującą, że jestem idiotą w tak złożony sposób jakbyś był co najmniej młodszym drużynowym w harcerstwie heh 

=============================================================================================

No nic dzieciaki, jak było wspomniane nie będę dalej zaśmiecał wątku pisaniem oczywistych oczywistości - bawcie się dobrze, zabierzcie ciepłe skarpety, płaszcz przeciwdeszczowy, karabiny zrobicie z patyków i niech leśna przygoda was poprowadzi! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.