Skocz do zawartości

Życie z ojcem prostakiem.


deleteduser108

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, misUszatek napisał:

A co to masz za tą dużą sprawe za dwa lata, która cie trzyma? Jeżeli można spytać

To nie tak. Około 2 lata zajmie mi kupienie środka transportu, meble na kwadrat, nowy PC,  trochę oszczędności i operacja bo chce sobie poprawić nos który mi się nie podoba. Całość ~25 tyś euro. I są to rzeczy z których absolutnie nie zrezygnuje. Dopiero kiedy wypełnie te cele będę mógł się wyprowadzić.

 

@DOHC

Nie. Po co tu o tym piszesz?

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Analconda napisał:

To nie tak. Około 2 lata zajmie mi kupienie środka transportu, meble na kwadrat, nowy PC,  trochę oszczędności i operacja bo chce sobie poprawić nos który mi się nie podoba. Całość ~25 tyś euro. I są to rzeczy z których absolutnie nie zrezygnuje. Dopiero kiedy wypełnie te cele będę mógł się wyprowadzić.

Meble, operacja nosa? Każdy ma inne potrzeby ale skoro to jest najważniejsze cały ten wątek jest zbędny.

 

@DOHC

Nie wiem o jakich artykułach mówisz, ale to jest to o czym piszesz czyli nazywanie AK zbrodniarzami. Zdaje mi się to być taką zwrotną agresją wycelowaną w samego siebie, zbudowaną przez czucie się w niemczech obywatelem drugiej kategorii. Cóż smutne.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaśnie Wielmożny

Na samym początku zaznaczyłem że wyprowadzka nie wchodzi w grę bo mam ważniejsze dla mnie rzeczy do zrobienia. Wolę sie te 2 lata pomęczyć i mieć załatwiony kompleks raz na zawsze oraz obowiązkowo wszystko do domu bo co nam w pustych 4 ścianach siedzieć? To kosztuje i to nie mało.

 

 

Pytałem tylko czy są metody ucywilizowania ojca by czas spędzony z nim był posiedzimy... milszy.

 

PS. Zbrodniarzem nazywam każdego kto zbrodnie popełnił i nie będę cenzurować tego ze względu na narodowość.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Analconda napisał:

@Jaśnie Wielmożny

Na samym początku zaznaczyłem że wyprowadzka nie wchodzi w grę bo mam ważniejsze dla mnie rzeczy do zrobienia. Wolę sie te 2 lata pomęczyć i mieć załatwiony kompleks raz na zawsze oraz obowiązkowo wszystko do domu bo co nam w pustych 4 ścianach siedzieć? To kosztuje i to nie mało.

 

Pytałem tylko czy są metody ucywilizowania ojca by czas spędzony z nim był posiedzimy... milszy.

-W takim razie jesteś masochistą i będziesz cierpieć.

 

-Utemperowanie ponad 40 letniego faceta żyjącego z socjalu, który defekuje aby sprawić własnemu dziecku przykrość. Utemperowanie? Tak terapia, bo to o czym piszesz to patologia i jeśli sądzisz, że sam coś z tym zrobisz jesteś młodym i naiwnym człowiekiem, który nie chce się tej naiwności wyzbyć. Ostatecznie spróbuj z nim szczerze porozmawiać, tak szczerze szczere, ale głęboko wątpię, bo do zrozumienia potrzebna jest empatia i wzajemny szacunek. Twój ojciec jest po prostu prostym człowiekiem i tego już nie zmienisz. Wychrzaniałbym stamtąd, myślę, że popełniasz wielki błąd ale o tym sam się przekonasz, jak już się wyniesiesz i zrobisz sobie nos, kupisz auto powrócisz z nowym wątkiem na forum. bo tego kwasu i jadu jakiego się sam od siebie nałykasz przez najbliższe jeszcze 2 lata nie da się ot tak wypluć.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego własnego doświadczenia podpowiem ci, że wyraźnie ulgowe traktowanie kogoś tylko ze względu na więzy krwi to błąd, który po wieloletniej praktyce ciężko wyprostować. Znam tylko jeden przypadek kiedy syn zyskał sobie respekt u ojca i było to wtedy kiedy kolega przesiłował swojego tatę, kiedy tamten zaczął po pijaku robić głupoty. Nie próbuj wywrócić hełmu na lewą stronę. On ma wszczepiony nieodwracalnie program, że ojciec musi dominować nad synem nawet gdy tamten jest już dorosły i pracuje. Co oczywiście z punktu widzenia prawa jest niedorzeczne, po 18tym roku życia wasza relacja jest już całkowicie bezpośrednia.

Szukaj lepszego wyjścia z sytuacji niż „przemęczenie się” dwa lata. Pieniądze nie są tyle warte co godność, stracony czas i nerwy. Zastanów się nad tym czy lepiej szukać przeszkód czy rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci opowiadał o tych rzekomych zbrodniach żołnieży AK? Niemcy ci o tym mówili?

 

Po co chcesz kupić meble do mieszkania, z którego chcesz się wyprowadzić?

 

Czy w niemczech nie ma programów 'socjalnych' dla młodych chcących wyprowadzić się od rodziców - dopłata do najmu. Jak tam kiedyś byłem to takie programy były powszechne.

 

Czujesz się Polakiem, Niemcem czy "obywatelem świata"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misUszatek napisał:

Po co chcesz kupić meble do mieszkania, z którego chcesz się wyprowadzić? 

Do nowego mieszkania.

Jednak jest to kilka tysięcy więc musiałem o tym napisać. Kredytu nie wezmę ani na to ani na nic innego nigdy.

3 godziny temu, misUszatek napisał:

Czy w niemczech nie ma programów 'socjalnych' dla młodych chcących wyprowadzić się od rodziców - dopłata do najmu. Jak tam kiedyś byłem to takie programy były powszechne. 

Są, ale do pustych ścian dopłata nie potrzebna. Żeby nie było - jestem przeciwko socjalowi ale jak dają to się bierze.

3 godziny temu, misUszatek napisał:

Czujesz się Polakiem, Niemcem czy "obywatelem świata"? 

Europejczykiem.

3 godziny temu, misUszatek napisał:

A kto ci opowiadał o tych rzekomych zbrodniach żołnieży AK? Niemcy ci o tym mówili?

Wykorzystywanie dzieci do walki to zbrodnia wojenna. Chcesz o tym podyskutować to nie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 23:34, Analconda napisał:

To nie tak. Około 2 lata zajmie mi kupienie środka transportu, meble na kwadrat, nowy PC,  trochę oszczędności i operacja bo chce sobie poprawić nos który mi się nie podoba. Całość ~25 tyś euro. I są to rzeczy z których absolutnie nie zrezygnuje. Dopiero kiedy wypełnie te cele będę mógł się wyprowadzić.

 

@DOHC

Kur*a uciekaj stamtąd bo Ty już masz jakieś dziwaczne myślenie. Meble i nos.

 

No dzięki bo już z dwa lata się tak nie śmiałem.

 

 

Uwaga!!!

 

MEBLE I NOS

 

 

HAHAHA

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki świetny włoski film "We władzy ojca". Powstał na podstawie książki gdzie facet opisał jak ojciec chciał zrobić z niego analfabete bo pasanie owiec było ważniejsze niż chodzenie do szkoły. Porazajace. Niestety znam przypadki że wsi gdzie próbuje się tak robić ciągle. Tatuś wysyła synka do pracy i zgarnia cały jego zarobek. Oczywiście dla jego dobra. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda, po Twoim stylu pisania, poglądach, czasami agresywnym zachowaniu, widać że przejmujesz "styl" Twojego starego. Może to się nie przerzuca na plany życiowe, higienę, ale będzie to Twoim przekleństwem w życiu. Przejmiesz dużo z ojca, czy tego chcesz czy nie. Zacznij obserwować siebie i porównaj z ojcem, ucieczka od niego da Ci komfort spokoju, ale nawyki ojca częściowo przejdą na Ciebie.

   Ja też się wychowywałem z ojczymem zjebem który zachowywał się podobnie do Twojego. Teraz, z perspektywy czasu widzę jak mnie ukształtował, jaki cham, prostak i gnój czasami jestem,  do tego lenistwo i choroba alkoholowa. Ale ja byłem po części tego świadomy i obiecałem sobie że nie zrobię tego swojej rodzinie. Teraz jak synki wyfrunęły, wyłazi że mnie ten pierdolony ojczym, jeszcze go kurwa nie przerobiłem w swojej głowie. Czasami walczę o utrzymaniu się na powierzchni, serio. Staram się krzywdzić tylko siebie, ale tak się nie da. Dobra koniec smutów.

   Masz dobry plan, przynajmniej przeprowadzka, ale pamiętaj że są rzeczy ważne i ważniejsze. Jak będziesz dorobiony można pomyśleć o kichawie, facet z krzywym nosem potrafi być atrakcyjny, zresztą musisz zaakceptować siebie takim jakim jesteś. Prosty nos nie wyprostuje psychy. Meble można kupić używane, itd. Nie mam pomysłu na Ciebie, w końcu sam coś wymyślisz jak odetniesz się od starego.

Pozdro.

 

Ps. Teraz rozumiem skąd czasami u Ciebie tyle agresji i chęci zaimponowania innym. Trzym się Chłopaku.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.