Skocz do zawartości

Dziwne uczucie w klatce piersiowej


BlacKnight

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Wieczór 

 

Tak jak w tytule, odczuwam dyskomfort w klatce raz po prawej raz po lewej stronie.

 

Po lewej jest to jakby uścisk serca, jakby ktoś mi je lekko ściskał.

 

Po prawej zaś takie ukucie.

 

Wszystko to pojawia się co pare dni. Niezależnie czy jestem w stanie  dłuższego spoczynku czy po lub w trakcie wysiłku.

 

Coż to może być, nie żebym panikował ale mam to gdzieś około trzech tygodni.

 

Przyczyna to zapewne fajeczki które namiętnie pale i nie jestem w stanie rzucić i wracam do nich.

Dodam że od już ponad grubo dwóch lat regularnie odkrztuszam brunatną wydzielinę, choć zdarzają się różne kolory. 

 

Bracia nie liczę na diagnozę bo to robi lekarz ale czy ktoś miał tak lub podobnie ? 

 

Co do lekarza to przejdę się w następnym czasie bo nigdy nie miałem czegoś takiego wcześniej.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BlacKnight napisał:

tak lub podobnie

Wysoce prawdopodobne korzonki na klacie.

 Do złudzenia przypomina stan przed zawałowy.

Jedna z przyczyn to wyziębienie/przewianie+ aktywator stres.

Czasami też po ostrym dzwignięciu + stres.

 

Swoją drogą to se prześwietlenie klatki piersiowej zapodaj. Rozumie to wiele wątpliwości.

 

Mnie jak złapało to pomogła kroplówka z ketonalu.

 

Samo nie przejdzie tak jak korzonki na plecach.

Raz jak złapiesz to z każdym pojawieniem aktywatora będziesz odczuwał dyskomfort.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jak ból się powtarza to nie wolno ignorować. Wiadomo, że stres, ale teraz sporo rzeczy można wyleczyć, farmakologia jest optymalna. Przekonałem się o tym. Im szybciej znajdziesz się pod opieką lekarza, tym lepiej i odzyskasz komfort życia. I rzuć jebane faje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne uczucie w klatce piersiowej?

Gdyby nie dział "Zdrowie" to bym powiedział, że może jesteś zakochany?

 

Jeśli jesteś po 30-40 stce i ból będzie się powtarzał idź do rodzinnego, poproś o skierowanie do kardiologa w szpitalu. Poczekasz miesiące ale w końcu się dostaniesz. Może da ci szereg badań - EKG, echo, próba wysiłkowa, krew itd. Jak masz kasę zrób to prywatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obustronnie to raczej pierwsze co będą podejrzewać to kręgosłup, a nie serce. Poproś o skierowanie na RTG żeber w rzucie/klatki piersiowej, najbardziej cię to uspokoi, żeby nie panikować czy to od razu rak i zająć się szukaniem problemu gdzieś indziej. Wizyta np. u gastrologa im szybciej umówisz po tym jak zrobisz odsiew tego co najszybsze tym lepiej, bo terminy są tragiczne, a dobrze by było się wybrać, bo tak naprawdę obwód klatki piersiowej to sporo różnych możliwości. Morfologia dużo powie i też odsieje sporo przypuszczeń lekarzom, USG nerek/trzustki tez powinno uspokoić i jest szybkie. RTG (ale tylko ze skierowaniem), USG i morfologię, OB zrobisz wszystkie nawet w ten sam dzień.

Obserwuj objawy, kiedy się nasilają - jak jest przy ruchu, jak jest przy głębokim wdechu, po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego/ostrego, gorzkiej herbacie/kawie, po słodkim - może się przydać przy późniejszych wizytach by podawać jak najwięcej szczegółów. I byle nie szukaj objawów w necie, bo jak wiadomo końcowo zawsze masz raka i ci nawymyślają 100 różnych chorób i będziesz porównywał objawy do czegoś co w rzeczywistości nie jest tym co znalazłeś, tylko cię zmyli, zostaw to specjalistom.

I jak ze stresem? Po sobie wiem, że można mieć różne objawy nerwowe i niczym hipochondryk na siłę szukać problemu gdzieś indziej. Sam paląc też różne objawy zrzucałem na fajki, m.in. dlatego (ale nie jest to mój główny powód) zdecydowałem się rzucić.

Idź do lekarza, nawet oni nie diagnozują online, a co dopiero inni ludzie bez ich wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlacKnight

To wszystko masz od walenia konia i poza tym za mało się afirmujesz..Po prostu przetoka Ci się utworzyła pomiędzy lewym albo prawym jądrem i sperma uderza do płuc, a następnie do mózgu niszcząc układ nagrody i kary :(

Idź na divy to Ci przejdzie ;) 

A tak na poważnie to chyba z takimi rzeczami się idzie do lekarza, mało to ludzi diagnozuje sobie/innym rożne choroby przez internet niczym doktor House - lekarz i wszystko w tym temacie.

Pozdo

Edytowane przez Bohun
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.