Skocz do zawartości

500+ albo USUNIĘCIE PODATKU. Co wybierasz?


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Ringo napisał:

W takim wypadku gdzie mamy to Konfederacyjne 1000+? 

Nie wiem o co Ci chodzi i dlaczego nie zainteresowało Cię, że obecnie z Twoich tabelkowych 5k po zapłaceniu danin i VATu w sklepie (bez akcyz i reszty) "zostaje" w kieszeni tylko 2.7k? To ledwie nieco ponad połowa. Czy na pewno chodziło Ci, żeby zrozumieć jak działają podatki, czy raczej wrzucić na lewe sanki co naiwniejszych czytelników?

1000+, czyli 3700 to też byłby brak szału, jak na opłaty za brak jakiejkolwiek, wartościowej usługi ze strony "państwa". Chyba że za wartościowe uznamy np. mordobicie albo bzykanie w Twoim imieniu dziwek cudzym kutangiem. 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextJemu chodzi pewnie o program Konfederacji na najbliższe wybory:

https://dorzeczy.pl/kraj/114656/1000-plus-dla-kazdego-pracujacego-polaka-konfederacja-prezentuje-program.html

Z tego co kojarzę wolnościowcy zawsze za likwidacją dochodowego (313zł. zaliczki), chcą wprowadzić dobrowolny ZUS (488 zł. emerytalnego plus 75zł. rentowego) i obniżyć cenę paliwa do 3zł. czyli pewnie zlikwidować akcyzę.

313+488+75=876 oszczędności w portfelu każdego etatowca miesięcznie (bez kwoty wolnej od podatku), jak jeszcze jeżdzi samochodem, to ten 1000 może wyjść, a jak pali i pije to nawet więcej;)

Jakby jeszcze sprywatyzowali slużbę zdrowia to z kwoty 510.81 (zdrowotne plus chorobowe z tabelki) też da się nieco zaoszczędzić.

 

29 minut temu, Rnext napisał:

Czy na pewno chodziło Ci, żeby zrozumieć jak działają podatki, czy raczej wrzucić na lewe sanki co naiwniejszych czytelników?

Tego nie należy wykluczyć;)

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krugerrand napisał:

Z tego co kojarzę wolnościowcy zawsze za likwidacją dochodowego (313zł. zaliczki), chcą wprowadzić dobrowolny ZUS (488 zł. emerytalnego plus 75zł. rentowego) i obniżyć cenę paliwa do 3zł. czyli pewnie zlikwidować akcyzę.

Tylko jak wówczas utrzymać to polityczne Bizancjum dla darmozjadów? Oni już nie potrafią żyć na poziomie obywatela a wspinają się na szczyty piramidy pokarmowej. Obozy resocjalizacyjne i powrót do starych, niemieckich tradycji? Bo jakoś w programie żadnej partii nie widzę pomysłu na rozwiązanie tego problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextJKM i jemu podobni od dawna postulują państwo minimum: system prezydencki jak w USA, czyli jedna kancelaria plus ministerstwo finansów, obrony, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Reszta ministertw do likwidacji. Silny samorząd terytorialny zajmujący się sprawami lokalnymi (jak w Szwajcarii, ogrom spraw jest w kantonach, nawet szkoły) i poborem podatków (pogłówny, podymny??"cholera" wie jaki będzie:D) przekazujący wyżej tylko minimum na jego funkcjonowanie. Jak to powiedział kiedyś pewnien ekonomista: pół roku bałaganu, potem dwucyfrowy wzrost gospodarczy:P

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę oglądać takich materiałów, zalewa mnie krew! Udusiłbym przez monitor, gdyby tylko się dało... Niestety większość ludzi nie ma pojęcia o systemie podatkowym. Znam wielu przedsiębiorców, którzy też nie wiedzą jak liczy się VAT czy PIT5. Moimi klientami są biura rachunkowe, nawet pracownicy tych instytucji nie mają pojęcia o podatkach gdy czasem o coś zagaduję... Wiedzą tylko jak wprowadzać dane z faktur do programów i zatwierdzać przyciskiem Enter...

Edytowane przez CornelCampbell
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krugerrand napisał:

@RnextJemu chodzi pewnie o program Konfederacji na najbliższe wybory:

https://dorzeczy.pl/kraj/114656/1000-plus-dla-kazdego-pracujacego-polaka-konfederacja-prezentuje-program.html

Z tego co kojarzę wolnościowcy zawsze za likwidacją dochodowego (313zł. zaliczki), chcą wprowadzić dobrowolny ZUS (488 zł. emerytalnego plus 75zł. rentowego) i obniżyć cenę paliwa do 3zł. czyli pewnie zlikwidować akcyzę.

313+488+75=876 oszczędności w portfelu każdego etatowca miesięcznie (bez kwoty wolnej od podatku), jak jeszcze jeżdzi samochodem, to ten 1000 może wyjść, a jak pali i pije to nawet więcej;)

Jakby jeszcze sprywatyzowali slużbę zdrowia to z kwoty 510.81 (zdrowotne plus chorobowe z tabelki) też da się nieco zaoszczędzić.

 

Tego nie należy wykluczyć;)

 

ZUS - Naprawdę uważasz że ludzie są w stanie oszczędzać sobie te 488 zł do swojej emerytury? :D Czcze życzenie, może 2-5% społeczeństwa będzie na to stać, reszta woli płacić więcej w podatkach i mieć spokój na przyszłość. 

Więc gdy odpada nam ZUS, mamy te mniej-więcej 300 zł dochodowego (wydaję mi się że mało kobiet zarabia więcej niż 5000 zł brutto), 3 zł za paliwo (co wydaję mi się, jest niemożliwe w Polskich warunkach, choć chętnie zobaczyłbym jakieś wyliczenia).

 

Czyli zostaje nam albo ~300 zł w kieszeni, albo 800 przy jednoczesnym oszczędzaniu na emeryturę. 

Przy 500+ dostajesz 500 zł i "pewną" emeryturę. 

 

Ja wiem że jak ktoś jest Korwinowcem, to będzie dość mocno zaślepiony (bo w sumie też byłem dość oddany), ale nie dziwcie się ludziom, że nie są tak chętni na tak radykalną zmianę która nie jest dla nich aż tak korzystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ringo napisał:

Naprawdę uważasz że ludzie są w stanie oszczędzać sobie te 488 zł do swojej emerytury?

Nie napisałem, że ludzie będą tę kwotę oszczędzać, tylko, że im zostanie w portfelu, a to jest różnica i to dość poważna. Mogą odłożyć, ale mogą też wydać, mogą część odłożyć, niekoniecznie na emeryturę, a część wydać, to ich wybór.

 

21 minut temu, Ringo napisał:

(co wydaję mi się, jest niemożliwe w Polskich warunkach, choć chętnie zobaczyłbym jakieś wyliczenia).

Tutaj masz co wchodzi w skład ceny paliwa: https://www.picodi.com/pl/mozna-taniej/benzyna-prawdziwa-cena

55% ceny paliwa to opłaty dla państwa. Mam nadzieję, ze tym razem zajrzysz w ten link zanim coś napiszesz:D

 

24 minuty temu, Ringo napisał:

Przy 500+ dostajesz 500 zł

Znalezione obrazy dla zapytania: margaret thatcher cytaty

 

25 minut temu, Ringo napisał:

ale nie dziwcie się ludziom, że nie są tak chętni na tak radykalną zmianę która nie jest dla nich aż tak korzystna.

Znalezione obrazy dla zapytania: churchill o demokracji 

 

@Rnextzdaje się, że miałeś rację z tymi lewymi saneczkami;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie napisałem, że ludzie będą tę kwotę oszczędzać, tylko, że im zostanie w portfelu, a to jest różnica i to dość poważna. Mogą odłożyć, ale mogą też wydać, mogą część odłożyć, niekoniecznie na emeryturę, a część wydać, to ich wybór.

Więc znając życie i znając ludzi, większość z nich umrze w ciągu pięciu pierwszych lat emerytalnych, bądź będzie na utrzymaniu swojej rodziny. (Czyli, paradoksalnie patrząc na to alternatywnie, usunięcie tego podatku zmniejszy, a nie zwiększy niezależność! :)

 

Cytat

Znalezione obrazy dla zapytania: margaret thatcher cytaty

Człowieku, sam takie rzeczy udostępniałem, teraz osobiście konfederacyjna walka memami mnie po prostu mierzi. Oczywiście że nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze i że rząd nie ma własnych pieniędzy. Znasz się trochę na socjologii? Potrafisz empatycznie wczuć się w nastroje społeczeństwa? To nie o to chodzi, że ludzie myślą że istnieją rządowe pieniążki i oni to dostają. Wizja konfederacji jest dla nich 1) chaotyczna 2) rewolucyjna 3) niepewna. W dodatku robienie z Korwina oszołoma i brak zaufania w społeczeństwie We wcześniejszym poście wykazałem, że obietnice "1000+" są mocnym naciągnięciem, a sama oferta nie jest zbyt przekonywująca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ringo napisał:

z nich umrze w ciągu pięciu pierwszych lat emerytalnych

O ile dożyją i o ile nie ogłosi się oficjalnego bankructwa systemu emerytalnego;)

 

16 minut temu, Ringo napisał:

bądź będzie na utrzymaniu swojej rodziny

Czyli tak jak było do końca XIX wieku, kiedy to Bismarck wprowadził pierwszy powszechny system emerytalny. Zdaje się garstka Niemców dożywała ówczesnego wieku emerytalnego:D

 

18 minut temu, Ringo napisał:

Znasz się trochę na socjologii?

Jako absolwent socjologii jednego z państwowych uniwersytetów nie mam bladego pojęcia o tej dziedzinie. To zupełnie jak absolwenci niektórych innych kierunków. I na całe szczęście pozbawiony jestem empatii, a nastroje społeczne, które często są wyreżyserowane, mam w pełnej części ciała dosyć głęboko;)

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O ile dożyją i o ile nie ogłosi się oficjalnego bankructwa systemu emerytalnego;)

Ja nie mówię, że tego nie będzie. Pokazuje perspektywę zwykłego Kowalskiego :) 

 

Cytat

Jako absolwent socjologii

To coś słabo z tą nauką poszło. 

 

 

Cytat

 

Dostajesz 500+ :D a myślisz, że skąd są te pieniądze? Aby dać 500 trzeba lekką ręką zebrać 570 zł z podatku.

 


 

No tak. Tylko jest parę małych problemów, tylko że typowy Kowalski się boi, że jeśli ktoś mu odbierze 500+ to nie dostanie nic z tego "obcinania podatków". Też wiele partii to obiecywało, a jak było każdy pamięta
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ringo napisał:

To coś słabo z tą nauką poszło. 

Masz rację, wyjątkowo słabo. Absolwenci mają bowiem to do siebie, że zbytnio im z nauką nie idzie i dlatego studia kończą, a ci, którym idzie, są wywalani ze studiów po pierwszym roku:D

Beka z trolla:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krugerrand napisał:

Masz rację, wyjątkowo słabo. Absolwenci mają bowiem to do siebie, że zbytnio im z nauką nie idzie i dlatego studia kończą, a ci, którym idzie, są wywalani ze studiów po pierwszym roku:D

Beka z trolla:)

Jeśli ktoś się z tobą nie zgadza to od razu jest trollem? Mega otwartość na tym forum :) na szczęście nie będę oceniał całości po chamstwie jdanej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/3/2019 at 1:26 PM, Funeral said:

Dziś ludzie też przepierdalają pieniądze z 500+, ale przynajmniej dzietność wzrosła.  

To nieprawda jest.

 

Quote

500 plus i kazania nie wpływają na dzietność

W roku 2016, po wprowadzeniu programu Rodzina 500 plus, skłonność Polek do posiadania dzieci nieco wzrosła - głównie za sprawą rodzin, które zdecydowały się na spłodzenie drugiego lub kolejnego dziecka. W 2017 r. doszło do powtórki. Rząd przekonywał, że to zasługa zasiłku. Tymczasem z analiz demograficznych wynika, że ów chwilowy wzrost dzietności (bo w 2018 r. mieliśmy znowu spadek) zawdzięczamy mieszkankom dużych miast, natomiast na wsi takie zjawisko nie wystąpiło: kobiety wcale nie palą się do rodzenia drugiego i kolejnego dziecka. Również urodziny pierwszych dzieci świętowano głównie w metropoliach. Na wsiach liczba urodzeń maleje. Jest tak m.in. w 99 proc. gmin wiejskich w Małopolsce.

 

 

Quote

 

Zachwiała się propaganda sukcesu demograficznego 500 plus

Po roku działania programu Rodzina 500 plus politycy PiS chwalą się sukcesami: dzieci rodzi się więcej, spadł poziom ubóstwa. Ale dziś GUS opublikował dane za luty 2017 roku. Urodzeń jest mniej niż w styczniu i tylko o tysiąc więcej niż w lutym 2016 roku. A eksperci przekonują, że nie ma co liczyć na boom, który odwróci trend

 

 

To tylko kiełbasa jarosławska jest.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/4/2019 at 9:46 PM, Ringo said:

Ja wiem że jak ktoś jest Korwinowcem, to będzie dość mocno zaślepiony (bo w sumie też byłem dość oddany)

Daruj sobie takie sztuczki. Wyśmiewanie kogoś przez nazwanie go per "Korwinowiec" tylko dlatego, że ogarnia co to jest podatek to tania sztuczka erystyczna.

 

On 10/4/2019 at 9:46 PM, Ringo said:

ale nie dziwcie się ludziom, że nie są tak chętni na tak radykalną zmianę która nie jest dla nich aż tak korzystna. 

Może dla ciebie nie jest ale dla większości jest - zostało by im w kieszeni więcej niż teraz dostają "od państwa".

 

On 10/4/2019 at 10:22 PM, Ringo said:

Więc znając życie i znając ludzi, większość z nich umrze w ciągu pięciu pierwszych lat emerytalnych

Teraz też umierają, w ciągu 13 lat. Każdy statystyczny Kowalski/ka umiera na emeryturze.

To ma być argument? Czy emocjonalne pienie. Uczucia to nie argumenty.

 

On 10/4/2019 at 10:22 PM, Ringo said:

Człowieku, sam takie rzeczy udostępniałem

Gdzie, kiedy? Kolejna sztuczka erystyczna. Oj, jaki ekspert.

On 10/4/2019 at 10:22 PM, Ringo said:

teraz osobiście konfederacyjna walka memami mnie po prostu mierzi

Osobiście uważam, że osobiście wyrażasz opinię. Opinie to nie argumenty.

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext, a czego się spodziewałeś po socjaliście? Ja mam potężne uczulenie na ludzi, którzy uważają społeczeństwo za stado bezrozumnego bydła, które jest jak dzieci we mgle i kompletnie nie będzie wiedziało co zrobić ze swoimi pieniędzmi, gdy przestanie być łupione.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror fundamentalnym problemem socjalistów, jest ich przywiązanie do ideologii (bez wnikania w co jest skutkiem a co przyczyną ich zaślepienia), które zamyka drogę do dyskusji na argumenty i ich otwartość na fakty. Gada się z takimi dokładnie jak z feministkami. I generalnie nie mam nic przeciwko wprowadzaniu przez nich swoistego kolorytu w rzeczywistość (coś jak artyści, performerzy), byleby nie mieli na zbyt wiele spraw wpływu, bo skończy się kartkami żywnościowymi, jak zawsze i wszędzie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

@Rnext, a czego się spodziewałeś po socjaliście? Ja mam potężne uczulenie na ludzi, którzy uważają społeczeństwo za stado bezrozumnego bydła, które jest jak dzieci we mgle i kompletnie nie będzie wiedziało co zrobić ze swoimi pieniędzmi, gdy przestanie być łupione.

Nie jestem socjalistą, ale jestem realistą - Korwin od 40 lat uczestniczy w czynnym życiu wyborczym. Dlaczego jednak zamiast wspaniałej Konfederacyjnej drogi wyborcy wybierają socjalistyczne PO albo PiS? To są fakty i dowody, to Ty powinieneś udowodnić że społeczeństwo bezrozumnym bydłem nie jest - bo dowody i fakty pokazują inaczej. 

 

Sam osobiście głosuję na Konfederację, ale skoro według pewnych panów z Bracia Samiec jestem socjalistą to okej, mogę nim być. Potem się nie dziwcie że nikt na Konfederację nie głosuje, gdy z wyborców wolnościowych tworzy się zamknięta klitka traktująca każdego innego człowieka jak debila. 

 

Jako jedyny mam z Was mam dość otwartą głowę do dyskusji, próbuje patrzeć trochę szerzej, więc wypraszam sobie takie komentarze @Rnext :)

 

Najśmieszniejsze jest to, że naprawdę chciałem się dowiedzieć gdzie jest to 1000+, po pierwsze nie usłyszałem, po drugie dostało mi się osobistymi, chamskimi zagrywkami. Świetne to forum, naprawdę!

Edytowane przez Ringo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, zawsze w takich sytuacjach wstawiam ten filmik ;)

P.S.

Demokracja jest słabym systemem gdyż większość ludzi mówiąc kolokwialnie nie uważało na lekcjach matmy oraz biologii.

Idąc za klasykiem :"Siła głosu np.profesora uczelni jest równie ważna co Wieśka z pod budki z piwem" i tyle.

Pozdro

 

 

 

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wrotycz napisał:

To nieprawda jest.

Za stwierdzenie, że ludzie zachowują się jakby kalkulowali nawet gdy świadomie tego nie robią Gary Stanley Becker dostał Nobla w '92 czyli coś w tym musi być. Ludzie są zmuszeni płacić na programy socjalne tak czy inaczej, logiczne jest że w dużej części chcą się załapać na swój kawałek tortu do którego sami dodają śmietanki.

Wskaźniki dzietności czy urodzeń nie biorą pod uwagę tego, że z RP wyjechało ponad 3 mln ludzi w wieku produkcyjnym / rozrodczym czy niżu demograficznego lat '90, prostu biorą wartość bezwzględną i na papierze wygląda wszystko jakby 500+ nic nie dało - ale wystarczy rozejrzeć się po okolicy, pojechać w góry albo nad morze w sezonie wakacyjnym i widać, że działa. Im więcej dzieci tym mniej bolesny upadek systemu emerytalnego, nie ma innej opcji.

7 godzin temu, Obliteraror napisał:

Ja mam potężne uczulenie na ludzi, którzy uważają społeczeństwo za stado bezrozumnego bydła, które jest jak dzieci we mgle i kompletnie nie będzie wiedziało co zrobić ze swoimi pieniędzmi, gdy przestanie być łupione.

Najpierw trzeba byłoby zrezygnować z inflacyjnej polityki finansowej opartej o kredyt - bo teraz po prostu nie opłaca się oszczędzać. Większość ludzi nie jest zbyt dobra w inwestycjach, dlatego pracodawców jest mniej niż pracobiorców, znacząca część po prostu przepierdoli nadmiar gotówki alternatywnie zrobi to za nich inflacja. Kapitaliści przeceniają ludzkie możliwości, socjaliści ich nie doceniają - ale nikt nie mówi o przyczynach ludzkiego zachowania.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 14:34, Funeral napisał:

Ponad 50% uważa, że zabije ich monotlenek diwodoru

Z tego co mi wiadomo wszyscy, którzy ten środek zażyli, umarli :P

 

W dniu 3.10.2019 o 20:05, Ringo napisał:

coś mi tutaj dalej nie gra

To nie jest jakoś bardzo skomplikowane. Dla 2500 zł brutto będzie to:

 

Kwota brutto

x = 2500 zł

Składka ZUS "po stronie pracownika"

a = x * 13,71% = 342,75

Składka ZUS "po stronie pracownika"

b = x * 20,48% = 512 zł

Dochód

c = x - 111,25 zł = 2388,75 zł

Podatek

e = (c - a) * 18% = 368,28 zł

Składka zdrowotna

f = (x - a) * 9% = 194,15 zł

Zaliczka na podatek dochodowy

g = [e - d * 7,75% - 46,33 zł] = 155 zł

Netto

y = x - a - f - g = 1808,10 zł

 

1000+

z = a + b + g= 999,75 zł

 

Teraz od października pewne wartości się nieco zmieniły, ale mechanizm pozostaje ten sam.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.