Skocz do zawartości

Auto przyszłości z lat '70


Funeral

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z kryzysem paliwowym lat '70 wykreowanym sztucznie przez producentów ropy, starano się wyznaczyć nowe ścieżki rozwoju motoryzacji. Głównymi założeniami było stworzenie miejskiego pojazdu, który zajmuje jak najmniej miejsca oraz zużywa możliwie mało paliwa:

 

 

 

 

No i dziś mamy powrót do przeszłości:

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mnemonic napisał:

Zawsze zastanawiało mnie czemu te małe elektryczne jeździdełka wyglądają jak narysował je ja? Nie dość, że ja to jeszcze po pijaku :P 

W przypadku mikro pojazdów istnieje zupełnie inna koncepcja projektowa, nie bierze się bryły auta w której umieszcza się kierowcę projektując miejsce dla niego, tylko bierze się przestrzeń kierowcy i stara upchać wszystko tak żeby nie stracić ergonomii pojazdu, a samą bryłą zalepia upchany sprzęt :) 

Mi tam Triggo się podoba jeśli chodzi o bryłę i bajerancko rozkładające się przednie koła zwiększające stabilność przy większych prędkościach, ale ten projekt powinien kupić jakiś koncern motoryzacyjny, bo poziom niedoróbek tego wykonanego w garażu pojazdu jest nie do przyjęcia nawet jak na wersję testową - to niewiele odbiega od tego co jest w koncernach uznawane za koncept, ale kto wie ja tam trzymam kciuki za (być może w przyszłości) Polską markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wóz 4.7m napęd klasyczny, motor powyżej dwóch litrów i chcę czegoś od trzech w górę plus stały napęd 4x4. Dla mnie to trumny na kołach, w mieście to ma sens ale przy wyższych prędkościach śmierć w oczach.

 

EDIT. A gdzie polski Mikrus!? ☺️

Edytowane przez DOHC
Dopisanie - DOHC
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DOHC napisał:

Dla mnie to trumny na kołach, w mieście to ma sens ale przy wyższych prędkościach śmierć w oczach.

Powolutku technologia odpowiada na zapotrzebowanie: 

 

Być może kiedyś takie mikropojazdy będą wyposażone w zewnętrzne poduszki powietrzne i w razie ewentualnej kolizji po prostu się odbiją... no ale to śpiewy przyszłości :) 

 

19 godzin temu, DOHC napisał:

EDIT. A gdzie polski Mikrus!? ☺️

Proszę uprzejmie: 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.