Skocz do zawartości

Brodawczak w gardle.


deleteduser178

Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci. Chciałem się zapytać czy ktoś miał takie zmiany jak w tytule tematu? Miałem wycinaną zmianę brodawczaka wielkości może 1 mm na łuku podniebiennym, gardła i lekarz prowadzący mówił, że może a nie musi odrosnąć czy wystąpić w nowym miejscu gardła. Naczytałem się w internecie, że niektórzy mieli to usuwane nawet po 20 parę razy i się trochę przrstreszylem, nie widzi mi się kontrolować czegoś do końca życia i co pół roku chodzić na skalpel bo odrośnie jakiś mały wyrostek. Podzieli się ktoś wiedzą na ten temat, bo jestem trochę podłamany dziś tym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomko napisał:

Jak brodawczak to pewnie HPV któreś

Pewnie tak, ale nie miałem żadnych dolegliwości z tym związanych, ani ból gardła ani nic, przypadkiem zauważyła laryngolog, nawet nie wiem ile to mam

7 minut temu, Tomko napisał:

Najlepiej sobie zrób badania na HPV nisko-onkogenne żeby potwierdzić na 100%. 

Pójdę do niej na kontrolę za parę dni to poproszę o badania. Bardziej mi chodzi o to co z tym zrobić, jak wyrośnie to usunąć, ale czy będzie tak ciągle, czy raz usunięta zmiana wywala wirusa z tego miejsca i jest spokój. Na internetach straszą jak cholera, a lekarz się śmieje, że mogłem to zostawić, bardzo śmieszne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Turop napisał:

Czyli całując się z dziewczyną itp, świadomie będę je zarażać? Przecież masakra jakaś. 

Z tego co się orientuję, jeśli będziesz go miał nieusuniętego w ustach to tak. W ślinie jest trochę mało tego wirusa, żeby zarazić. Spytaj @PanDoktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomko napisał:

Z tego co się orientuję, jeśli będziesz go miał nieusuniętego w ustach to tak. W ślinie jest trochę mało tego wirusa, żeby zarazić. Spytaj

Właśnie bardziej chodzi mi o stan po usunięciu, wiesz, usunąłem i czy teraz chodzę i zarażam cały świat tym syfem. Trochę kiepska perspektywa. 

 

@PanDokturByłbyś tak uprzejmy się wypowiedzieć? Co mam , do końca życia nie mieć kontaktów seksualnych z kimkolwiek teraz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop Nie przejmuj się. Po prostu paniom powiedz, że nie ma całowania w usta tylko lodzik :D

Żarty żartami hehehe. Nie panikuj - możesz zarażać, ale nie musisz. Tak mi lekarka powiedziała, bo też mam HPV. Nie wiadomo czy jest aktywny wirus czy uśpiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomkoOprócz tej zmiany, która mi wycieli, przez półtorej roku nawet o milimetr nie urosła. To nic nie odczuwam, Ty pewnie też. Aaa to to oleje, będę tylko chodził czy ni coś w gardle nie odrasta jak nie to skalpel, bo co innego zrobić, a sprawdzali Ci czy masz gdzieś jakieś zmiany do wycięcia?

Prosaki, grudki, HPV, zestaw startowy Chada mamy widzę od losu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś już to wysyłałem, ale myślę, że jest wystarczające;

 Zakażenie przenosi się przez kontakt skórny - pełny stosunek seksualny nie jest konieczny do zakażenia. Około 50%-75% aktywnych seksualnie kobiet zaraża się wirusem HPV dużego ryzyka w okresie całego życia, zwykle wkrótce po rozpoczęciu aktywności seksualnej

https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakazne/ekspert/show.html?id=75209

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.