Skocz do zawartości

Komputer czy laptop


użytkownikx

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzętu używam głównie do internetu i czasami gier. Myślałem żeby pozbyć się kompa i kupić lapka i zająć się czymś pożytecznym jak nauka programowania. Myślałem żeby sobie kompa zostawić dla jednej gierki ale chyba szkoda zachodu, lepiej zająć się czymś pożytecznym.  Przez większość czasu siedzę przy biurku.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop jest fajny, jeśli zależy Ci na mobilności.

Ogolnie sa droższe i słabsze od PC.

Jeśli kupisz laptopa, to tez dokup sobie od razu dodatkowy monitor, myszke i klawiaturę.

 

Ja mam lapka Gamingiwego + 2 dodatkowe monitory, dalem za niego w ciul kasy. Jeden plus jest taki, że jak prąd Ci na chwilę odetną, to komp działa. Innych plusów ni ma.

 

Jeśli komp ma stać w jednym miejscu, to zostaw sobie stacjonarkę.

 

Jeśli chcesz programować czy cuś, to mozesz sobie kupić dodatkowo jakiegos laptopa. Do nauki programowanoa wystarczy Ci bele-co, chyba, że chcesz tworzyć wymagajace gry...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, użytkownikx napisał:

Sprzętu używam głównie do internetu i czasami gier. Myślałem żeby pozbyć się kompa i kupić lapka i zająć się czymś pożytecznym jak nauka programowania. Myślałem żeby sobie kompa zostawić dla jednej gierki ale chyba szkoda zachodu, lepiej zająć się czymś pożytecznym.  Przez większość czasu siedzę przy biurku.
 

To szukaj czegoś z dedykowaną kartą graficzną. Z używek dobry stosunek jakości do ceny ma np. Y580. Za wersję z procesorem i5 dasz taniej niż za wersję z i7 i mniej się grzeje a różnica w wydajności w grach jest praktycznie niezauważalna. 

 

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-Y580.79090.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, użytkownikx napisał:

Bracia co robić. Proszę o poradę.

Jeżeli nie potrzebujesz na nim wykonywać bardzo zasobożernych czynności, typu konwersja dużych plików wideo, czy grać w najnowsze gry, to wg mnie laptop w zupełności wystarczy ;) 

Ale za Dell'a osobiście bym nie przepłacał i wziął jakiegoś lapka z Lenovo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@użytkownikx
Mam na sprzedaż Lenovo Thinkpad X230T. 
Używałem go głównie do pracy biurowej i do przeglądania internetu. 
Jakbyś był zainteresowany daj znać tutaj w poście, a podeślę Ci zdjęcia i parametry techniczne na e-mail.  :)

Edytowane przez gryczany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, użytkownikx napisał:

Brałbym, sam się zastanawiam nad takim poleasingowym, z podobnymi parametrami i ceną. I win 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lapka i kompa z dwóch powodów. Na laptopie mi się lepiej pracuje. A kompa mogę w każdej chwili rozbudować, głównie pod rozrywkę. 

 

Dodatkowo dochodzi dywersyfikacja, bo jak jeden sprzęt się spierdoli to przesiadasz się na drugi. Rezygnacja z jednego na rzecz drugiego to moim zdaniem błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer i laptopa, a używam tylko komputera, laptop jedynie na wyjazdy i prezentacje, a tego jest tak mało, że nie czuję potrzeby kupna lepszego. Jak wyżej laptop się czasem przydaje jak się coś skopie, no i jak miałem badania to dostałem na płytce, a w kompie już nie mam stacji dvd.
Na studiach miałem tylko laptopa i nie powiem, bo to ograniczenie wydajności np. zintergrowaną kartą graficzną jest motywujące do odstawienia gierek ("i tak nie zagrasz na tym złomie").

Komputer mam, bym powiedział taka niemal górna półka z zeszłego roku i też na nim nie gram prawie w ogóle, a taki początkowo był zamysł kupna, jednak widząc przy pracy przy większych projektach czekać krócej niż na tamtym laptopie to aż przyjemnie się robi.
Czy Linux czy Windows nie ma znaczenia. Różnice są teraz tak małe, że na każdy system masz prawie te same narzędzia. na tym i na tym popracujesz, na obu mam Windows, bo Linux mi po prostu nie jest potrzebny przy tym co robię, przez dłuższy czas miałem go na laptopie, tylko ze względu, że nie miałem wcześniej SSD i po prostu działał płynniej, ale to nie robi różnicy takiej jak sporo osób w necie zachwala, że jak programowanie to tylko Linux, a nawet bym powiedział, że nie raz tracisz czas na coś co pozornie powinno działać od razu, a nie działa. Chyba, że celujesz w coś co głównie się opiera na linuxach (programowanie akurat mało, ale security, administracja już często).

Jak faktycznie chcesz tego laptopa do programowania, to bierz poleasingowy, dodatkowy monitor będzie też przydatny. Są to zazwyczaj sprzęty wyrzucane z korporacji za grosze i często lepiej wykonane niż to co nowe w sklepach.
Taki thinkpad jak oferuje @gryczany powinien wstępnie ci w zupełności wystarczyć do programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, użytkownikx napisał:

Prowadzę serwis komputerowy i doradzę Ci jak najlepiej mogę. 

Po cenie tego laptopa rozumiem, że nie chcesz dużo przeznaczyć na zakup. 

Osobiście nie wybrałbym tego laptopa. 

Patrz:

 - procesor piątej generacji z 2015 roku(obecnie mamy już 10)

 - pamięć DDR3

 - dysk tylko 240 GB, a jeżeli to się stanie twoim jedynym komputerem to trochę mało

 - Windows 10, a nie potrzebujesz ale zastanowiłbym się dwa razy

 - i rozdzielczość HD...

 

Jeżeli masz już komputer, który raczej nie jest najnowszej generacji to po co pchać się w słabego laptopa.

Moje rozwiązanie jest takie - odłóż jeszcze parę zł, sprzedaj komputer i szukaj sprzętu z procesorem 8/9 generacji, pamięcią DDR4, dysk SSD minimum 500 GB i rozdzielczość FullHD

Za 2,5 tyś idzie już takiego wyhaczyć. No i najważniejsze będzie nowy i masz gwarancje, a z doświadczenia wiem, że laptopy po dwuletniej gwarancji lubią się psuć. 

Ważne również jest, żeby nie szukać w laptopa w jakiejś super obudowie albo specyficznym otwieraniu się. Najczęstszą usterką jest połamana obudowa albo wyrwane zawiasy - im bardziej skomplikowane kształty tym droższe części. Przy wyższych cenach laptopów wciskają dyski o dużej pojemności co wydaje mi się, że nie jest Ci potrzebne. 

 

Czyli skup się na procesorze z oznaczeniem początkowym 8/9, RAM 8gb DDR4, SSD 500 gb, FullHD, w standardowej obudowie i będziesz Pan zadowolony na lata. Jeżeli nie masz ciśnienia żeby teraz już kupić to odłóż na takiego na spokojnie. Poniżej link do allegro z wybranymi parametrami. Napal się na któregoś i oszczędzaj.

 

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?bmatch=baseline-cl-dict42-ele-1-1-1002&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&przekatna-ekranu-od=15&rozdzielczosc-px=1920 x 1080&liczba-rdzeni-procesora=4&liczba-rdzeni-procesora=6&liczba-rdzeni-procesora=8&wielkosc-pamieci-ram=8 GB&wielkosc-pamieci-ram=12 GB&wielkosc-pamieci-ram=16 GB&wielkosc-pamieci-ram=24 GB&typ-pamieci-ram=DDR4&typ-dysku-twardego=SSD&rodzaj-karty-graficznej=Grafika dedykowana&system-operacyjny=brak systemu&order=p&pojemnosc-dysku-od=500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompa mam takiego ntel(R) Core(TM) i5-6600K CPU 3.50GHz
ASUS Z170 PRO GAMING
Pamięć RAM Corsair CMK8GX4M2A2400C14 2x4gb
NVIDIA GeForce GTX 970
Dysk HDD Western Digital Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
Dysk SSD Patriot Burst 240GB
Zasilacz Corsair CX450
Napęd Lite-On iHAS122-18 Super AllWrite DVD+/-R 22x, SATA czarny
Obudowa Regnum RG3 Pure Black SilentiumPC

Myślałem żeby trzymać pliki na jakimś dysku pnedrive 1 tb a laptop 240. Monitor zostawiam klawe i myche też, sprzedam jeszcze głośniki. 14 cali to chyba dobry rozmiar ? Dobrze gdyby ten laptop miał wejście rj45. Jeżeli chodzi o to programowanie to bardziej nauka, webowe sprawy niż aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.