Skocz do zawartości

"Skrzypcowe biodra", ćwiczenia z gumą oporową


Ki2

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałam wyguglować, co to jest ?.

Jakiś nowy trend, a ja głupia walczyłam, żeby byłe oplywowe, jak już doszłam do tego, to moda się zmieniła, jak żyć? ?

 

W jednym miejscu trzeba przybrać mięśnia, w drugim zrzucić obwód.

U mnie się sprawdziło kardio do zrzucenia, a następnie ćwiczenia na pośladkowy średni z obciążeniem, sama guma może nie być wystarczającym obciążeniem.

 

Edytowane przez Helena K.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _oliv2407 napisał:

Dobre jest hula hop z wypustkami. Powiększa wcięcie w talii, więc przy okazji linia bioder jest ładniej zarysowana. 

Kręcę hula.
Tylko mnie nie chodzi o to, żeby mięśnie rozbudować.

 

Godzinę temu, Helena K. napisał:

Jakiś nowy trend, a ja głupia walczyłam, żeby byłe oplywowe, jak już doszłam do tego, to moda się zmieniła, jak żyć? ?

 

Trend? Właśnie chcę uzyskać odwrotny efekt niż tzw. skrzypcowe.
Dlatego pytam o tę gumę, czy ktoś z nią ćwiczył i dzięki temu zbudował biodra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewelina napisał:

Skrzypcowe biodra? Nie słyszałam o tym.

To coś takiego: https://s3.amazonaws.com/siacooper/wp-content/uploads/2017/06/17173502/2f3ec962a84661dcc19e3b4796ebd798-tone-it-up-series.jpg
Nie zrobię tu nic rozciąganiem (rozciągam się przed i po ćwiczeniach).
 

Godzinę temu, Helena K. napisał:

To trzeba dużo jeść, tkanka tluszczowa u kobiet się odkłada tam przecież.

Całkiem dobra wiadomość w tym kontekście ?.

 

Byłoby to fantastyczne rozwiązanie, ale mnie nie chodzi o wyhodowanie tzw. "boczków" :D

Cytat

U mnie się sprawdziło kardio do zrzucenia, a następnie ćwiczenia na pośladkowy średni z obciążeniem, sama guma może nie być wystarczającym obciążeniem.

 

Na średni, marsz odstawny z gumą, na początku wydał mi się ok. Zawsze ćwiczę z obciążeniami, ale guma wydaje się być po prostu wygodna.
Tak czy tak, kiedyś skorzystam z pomocy trenera, ale teraz nie mam takiej opcji a nie chcę nie robić nic ;) Raz poszłam spytać to wywalono na mnie oczy, bo zazwyczaj kobiety starają się zmniejszyć obwód bioder, a ja odwrotnie.

 

Cytat

Tylko mnie nie chodzi o to, żeby mięśnie rozbudować.

Przepraszam za nieścisłość, miało być "ale żeby mięśnie rozbudować".

Dziękuję za odpowiedzi :)
I przy okazji przestrzegam przed hula z wypustkami, bo te bardziej szkodzą (siniaki, otarcia), mimo, że można zauważyć szybciej efekty. Dobrze dobrane koło nie powinno nam robić krzywdy.
Najlepsze są koła pod wymiar - standardowe koło treningowe powinno sięgać do pępka, trzeba określić swoją posturę żeby dobrać obwód. Powinno być też właściwie dociążone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Helena K. napisał:

I tak dotknęłaś mojego kompleksu- do dzisiaj się nie nauczyłam kręcić kołem.

Właśnie sobie to uświadomiłam.

Idę ogarnąć jakiś tutorial ?.

Jeśli będziesz potrzebowała koła na początek, to mogę polecić parę, która robi koła pod wymiar (mnie wytrzymały bardzo długo) :)
A nauczysz bez problemu, trochę czasu i pokorne podnoszenie z podłogi jak spadnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ki2 napisał:

A nauczysz bez problemu, trochę czasu i pokorne podnoszenie z podłogi jak spadnie :D

Nie mam już reakcji, ale bardzo spodobała mi się wizja "pokornego podnoszenia z podłogi" z naciskiem na pokornego  ??

Edytowane przez Helena K.
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pierwszy raz słyszę te określenie. Czyżby to była jakaś nowa instagramowa moda i lada chwila każda o tym będzie trąbić? ;) Zaraz dowiem się o jakichś innych określeniach typu kontrabasowe, gitarowe, i kij jakie jeszcze. 

Co do ćwiczeń na pośladki i uda to ja mieszam ćwiczenia. Jedne z gumą oporową, drugie z obciążeniem typu kettlebell, sztanga, hantle etc. Na wyciągu też warto robić. ;) 

Monika Kołakowska ma fajne zestawy ćwiczeń z gumą oporową:

Te już wklejałam wcześniej

 

Te też są spoko:

 

Ja na siłowni polubiłam wskakiwanie na pudło + czasem do tego burpee 

A podstawą zawsze są i będą klasyczne przysiady z obciążeniem lub bez. ;) 

Ważne są też cardio jak wcześniej wspomniano - jak się chce spalić zbędną słoninkę. Warto pamiętać.

By skorygować tę rzekomą wadę to myślę, że to też kwestia pracy nad brzuchem, z naciskiem na jego dolną partię. 

No i na koniec... ograniczenie cukru - to to dopiero daje super efekty ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Hippie napisał:

Czyżby to była jakaś nowa instagramowa moda i lada chwila każda o tym będzie trąbić? ;)

 

Określenie "dip hips" znam dość długo, nie wiem czy to moda ale chcę uzyskać odwrotny efekt :) 
Dzięki z linki, na pośladki i uda w standardzie
z obciążeniem mam hip trusty (jednonóż), RDL, przysiad bułgarski, wchodzenie na stołek. No i plank,
Z gumą chcę robić monter walk i wszystkie odwodzenia nóg.
Tyle, że mnie właśnie chodzi o miejsce w którym powinno być krągłe biodro a go ni ma, sądzę, że dlatego nic tam się nie dzieje, że przy odwodzeniach brak obciążenia.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ki2Monter walk bardzo spoko, przód/tył jak i też lewo/prawo. Jedno z moich ulubionych.  

Warto też pamiętać o wykrokach i zakrokach. Wykroki zwykle z obciążeniem ( u mnie + - 15kg) 

Ja robię też unoszenie bioder w leżeniu na plecach (glute bridges) Do tego obciążenie w postaci ciężarka 5kg albo sandbag 6 albo 8 kg. 

Moja osobista zmora to krzesełko z obciążeniem. Ale mimo to robię, bo świetnie wzmacnia mięśnie nóg. 

 

Plank, zwykły po urozmaicone (np z nogami na podwyższeniu, superman albo kołysanie przód/tył) Co najmniej 45 sekund na serię.

Na brzuch dobre i lubiane przeze mnie też russian twist z obciążeniem. Sandbag, hantel albo kettlebell. 

Jak na siłowni mam wolny wyciąg (o co ciężko) to robię allahy. W tym ćwiczeniu trzeba dobrze wyczuć pracę brzucha. 

 

Całe mnóstwo tych ćwiczeń ogólnie... Ja robiąc HIITy to mam ich już w pamięci na pęczki. Stąd treningi mam zwykle dość urozmaicone. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.10.2019 o 02:03, Ki2 napisał:

Jeśli będziesz potrzebowała koła na początek, to mogę polecić parę, która robi koła pod wymiar (mnie wytrzymały bardzo długo) :)
A nauczysz bez problemu, trochę czasu i pokorne podnoszenie z podłogi jak spadnie :D

Ja szukam/chcę kupić dobre hula:)

Jakiś kontakt do wspomnianej pary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.