Skocz do zawartości

Rozwód a mieszkanie z przyszłą ex


nihilus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.10.2019 o 01:22, Łabędź napisał:

 

Jak zdecydujesz się na wspólne mieszkanie to musisz mieć jaja ze stali. Oczekój ciągłych jazd i testów i to przy dzieciach, będze chciała przedstawić Cię  w ich oczach w jak najgorszym świetle, a to że czegoś dla ich kochanej mamusi nie zrobiłeś lub nie pomogłeś w czymś. Dzieci, szczególnie małe nie zrozumieją tego co się dzieje i dlaczego tatuś nie pomaga mamie i mama przez niego płacze, a jeszcze na pewno będzie na ciebie gadać do dzieci.

Jednak nie tylko o dzieci chodzi, utnij spotkania i widzenia z nią do minimum dla swojego własnego spokoju wewnętrznego. 

Powiem jeszcze jedno, nie wiem jak tam u ciebie z pracami domowymi, ale u mnie wszystko jebło na pysk po złożeniu wniosku. Już wcześniej mieliśmy raczej wyrównany podział ról i obowiązków domowych, ale po złożeniu wniosku zaczęła zachowywać się jak w hotelu, nic jej nie interesowało. W domu był syf i zamęt. 

Tak jak pisałem wcześniej, dało się to okiełznać ale jakim kosztem, życia w ciągłym napięciu i trzymania ramy, nie warto. 

Nie, nie, nie. Trzy razy nie. Drugi raz bym tego błedu nie popełnił, ale tak jak mówię może twoja jest inna...?

Bracie, jako mąż i ojciec, który w swoim małżeństwie różne rzeczy widział, słyszał i niestety też wyprawiał (nadal jestem żonaty, ze względów praktycznych) powiadam: szacun, szacun i po trzykroć szacun. Ja bym pewnie po 3 dniach już siedział na dołku, wyprowadzony w kajdankach po tym, jak prónowałem udusić żmiję. Co za gość!  

Edytowane przez MrThruster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Posejdon Opcja mojej wyprowadzki nie istnieje.

 

Dzięki wszystkim Braciom za cenne rady. Żyję dalej z tą przyszłą ex małżą, nie jest lekko i cały czas są jakieś akcje i wzajemne podchody. Choć zniszczyla to małżeństwo to swoją rodzinę ustawiła przeciwko mnie, ale mam to w dupie. Próbowała mnie urabiać, babskim pierdoleniem wpędzać w poczucie winy, ale dzięki radom z forum nic z tego nie wyszło, mam wyjebane na to co mówi. W ogóle tego nie słucham. Trzeba mieć jaja ze stali żeby się w tym ogarnąć, ale robię swoje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nihilus Czytam Twój wątek i przesyłam Ci drogą astralno-mentalno-netową wyrazy wsparcia i podziwu. Ja "u siebie" miałem tylko spierdolinę i internetowe miłości zakończone niedoszłą randką, a czacha mi dymiła. Rządzisz i trzymaj się. Jak uznasz, że już czas, pisz co i jak. Masz dwóch synów, duże chłopaki (pisałeś, że w podstawówce) - na pewno będzie lepiej, jak będą mieli stale miejsce zamieszkania u Ciebie, a nie u mamusi z dochodzącymi "wujkami". Salut!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnik prawnikiem a życie jest życiem...

 

Dzieci zawsze zostaną przy madce, choćbyś stawał na głowie. Nie wierzysz - zobaczysz w sądzie rodzinnym, w tym kraju jaką pozycję ma facet, gdy orzeka kobieta...

Laska się rozpłacze, zrobi tragikomedię i będzie kłamała jak z nut. Dowiesz się o sobie takich, rzeczy, że nawet Ci się nie śniło... Nie ma znaczenia jakim jesteś i byłeś ojcem.

Im lepszym i bardziej będzie Ci zależało na dzieciach tym gorzej dla Ciebie... Dzieci to amunicja na ojca - skuteczniejsza niż pociski "dum dum"...

 

Jest współwłaścicielem mieszkania to zapomnij, że się wyniesie dobrowolnie. Ja byłem pełnym właścicielem domu i tylko dzięki grubej spłacie matka z dzieckiem się wyprowadziła a nie była moją żoną.

Powiedziała mi: "to mnie eksmituj..." Życzę powodzenia w eksmitowaniu kobiety z dwójką dzieci z "jej" mieszkania...

 

Nie ma pieniędzy na spłatę rat - to żaden problem. Dla niej. Może sąd uzna, że doliczy to do wysokości alimentów, które będziesz płacił na dzieci... Przecież to dla dobra dzieci. Brzmi absurdalnie ? Nie sądzę...

 

Jak złożysz pozew nic nie będzie już takie samo. Nastąpi wojna w której nie oczekuj zasad i przestrzegania konwencji...

 

Chyba,  że jesteś wyjątkowym szczęściarzem, a Twoja żona "taka nie jest"...

 

Pokażesz w sądzie, że masz środki materialne i dobrze zarabiasz, więc chcesz aby dzieci zostały przy Tobie to się zdziwisz jak wysokie alimenty można dostać w tym kraju, a dzieci i tak będą z matką.

 

Mnie przy opiece naprzemiennej sąd kazał płacić na ręce matki 150 % tego co zasądził matce na potrzeby 6 letniego dziecka. A i tak ja ponosiłem nadal koszty opieki przez pół miesiąca - dziecko miało swój pokój, meble, sprzęt sportowy, płaciłem za rozrywki, wyjazdy, jedzenie.  Widzisz w tym logikę ? Nie ma jej w polskim sądzie rodzinnym...

W obawie przed utratą alimentów matka dziecka skasowała mi pieczę naprzemienną. A potem w kolejnych latach ograniczała kontakty. Aktualnie od dwóch lat próbuje mi ograniczyć prawa rodzicielskie... Dziecko od dwóch lat widziałem może 6 razy, zresztą córka ma już tak zrytą głowę, że nie da się normalnie z nią funkcjonować. Tata to już tylko bankomat...

 

Nie jest moją intencją straszenie, ale odstaw logikę na bok. Adwokat bierze kasę, a z życiem pozostajesz TY sam...

 

 

  • Like 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Póki co trwam w oczekiwaniu na rozprawę rozwodową. Wciąż pod jednym dachem z ex. Mijamy się, olewam ją i prawie w ogóle z nią nie rozmawiam, poza tematami dotyczącymi dzieci. Jest to trudna sytuacja żyć w ten sposób. Człowiek chciałby mieć w domu azyl od problemów dnia codziennego. A tu okazuje się, że te problemy stają się wybawieniem od sytuacji, gdzie trzeba dzielić mieszkanie z człowiekiem, którego chciałoby się wyeliminować ze swojego życia. Chodzenie do pracy jest przyjemnością, a najgorsze są weekendy.

 

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. @nihilus pozew złożony w czerwcu. Mam zgłoszenie o niebieską kartę (na policji zakumali o co chodzi i powiedzieli, że sprawa do umorzenia), nękanie, pisma o eksmisję i chyba wszystko co możliwe. Olalem to. Po tygodniowej wyprowadzce w maju mieszkam z przyszłą ex pod jednym dachem. W ogóle się nie kłócimy. Już nic mi nie rozkazuje, nie czepia się- sielanka. Normalnie idealna rodzina. Ja jaja ze stali i dyktafon nagrywający 24h. Finanse mi sie poprawiły, mam mega dużo czasu dla siebie. Dzieci (z którymi mam super więź) wiedzą co się wydarzy. Na codzień funkcjonujemy normalnie. Mi się polepszyło w każdej sferze, a przyszła ex już się  z niczym nie wyrabia. Nie wyprowadziłem się ponieważ chcę zostać w mieszkaniu. Orzeczenie także z wyłącznej winy małżonki. Mam nagranie jak się przyznaje do romansu. Dyktafon nagrywa, a ja czuje się jak król w mieszkaniu. Pełna kontrola wszystkiego. Mam nadzieję, że tak pozostanie. 
 

Trzymaj się Bracie. 

Edytowane przez Marvin
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marvin Dzięki za dobre słowo Bracie. 

Mam podobną sytuację z mieszkaniem, też początkowo zamierzałem w nim zostać. Jak to rozwiązałeś z ex, ona się na to zgadza? Moja nie chce abym został, woli sprzedać mieszkanie i podzielić się pieniędzmi. Deklaruje, że po rozwodzie nie chce się wyprowadzić. W związku z tym rozważam jednak zgodę na sprzedaż. W przeciwnym wypadku obawiam się, że pozbycie się jej może zbyt długo trwać. Nie zamierzam gnieździć się z nią kolejny rok lub dwa do czasu zakończenia ewentualnej sprawy o podział majątku wspólnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozliczeniu majątku będzie musiała mnie spłacić w minimalnie większej części. Do tego przejęcie kredytu. Zaczęło się liczenie pieniążków. Swoich juz tak lekko się nie wydaje. 
Podszedlem do tematu ambicjonalnie- nie ja nawalilem więc niech się wyprowadza jak nie pasuje. Pokoi dzieci nie ruszę. Powiedziałem im, że bez względu na wyrok sądu będą mieli swoje pokoje nietknięte i mogą w nich spędzać 24h. Znam polskie realia i dzieci pewnie wylądują u mamy. Niemniej jednak będę walczył o opiekę naprzemienną. Ostatnie lata to na moich barkach były przedszkola, szkoły, odprowadzanie, 99% chorób były pod moją opieką ..... Na wszystko mam papiery, smsy, miliony zdjęć z dziećmi. Tak naprawdę nie zależy mi na tym mieszkaniu bo za 2-3 lata skończę budowę budynku w którym będę miał bardzo duży apartament. Chciałem tam zabrać całą rodzinę, taki prezent. Ale w międzyczasie wyskoczył żonie „kolega” więc zamieszkam w pałacu sam. Ona skończy z dużym kredytem lub w malutkim mieszkaniu. No chyba, że pojawi się jakiś na białym koniu z lśniąca zbroją .... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.