Skocz do zawartości

Starość?


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwiazdy/najseksowniejsze-gwiazdy-lat-80-kiedyś-i-dziś/ss-AADN70j?MSCC=1570350727&ocid=spartandhp#image=1
 

Wyskoczył mi taki artykuł na Wirtualnej Polsce. Sporo takich badziewi się pojawia w internecie, ale tutaj kolejny dowód na to, co mówi się o starzeniu się kobiet i mężczyzn. 
Tutaj jest jaskrawo, bo pokazywane jest jak starzeją się ludzi znani, popularni i bogaci, a to oznacza, że większość tych fotek jest pozowana, niektóre pewnie retuszowane, ale żadna nie jest z zaskoczenia- za większością stoją ludzie odpowiedzialni za wizerunek gwiazd. Na większości ludzie ci są do zdjęcia po prostu przygotowani> eleganckie ubranie, makijaż u pań. 
I jakie macie odczucia?
Bardzo wyraźnie widać, że czas jest dla facetów o wiele łaskawszy. Dosłownie u wszystkich pań widać zmęczenie, jak nie ma zmarszczek to coś gdzieś tam wisi i widać, że nie da się tego zamaskować, nawet poprawianie chirurgiczne po pewnym czasie daje dość upiorny i nienaturalny efekt. Po prostu widać bezlitosny ząb czasu.
Tymczasem faceci w średnim wieku (lub nawet zahaczającym o podeszły wiek) w przeważającej większości prezentują się godnie. Chcielibyście, żeby wasza partnerka miała w swojej orbicie kogoś takiego? Ano właśnie.
Wniosek prosty- facet, który nie wpadnie w jakiś syf (nałogi, toksyczne relacje, problemy finansowe) i zbuduje sobie konkretne zaplecze, zadba o siebie- może bardzo długo cieszyć się formą, dobrym zdrowiem i atrakcyjnością dla płci przeciwnej.
Panie tego przywileju nie mają- to rzutuje bardzo na ich postępowanie, motywacje i postrzeganie świata. Ale to osobny temat. 

Edytowane przez Esmeron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkałem znajomą po 40-stce i o ile figura dalej ok, to twarz już nie. No szczuplutka, ale ze zmarszczkami.

Wystarczyło kilka m-cy, aby znacznie się zmieniła lub może dawniej widywałem ją w jakimś retuszującym makijażu, chociaż wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan Wakacje były!
Zabawne, jak ulubiona rozrywka nowoczesnych atencjuszek - czyli podróże, a na nich słońce - niszczy, skórę przede wszystkim.

Przebarwienia, suchość, cellulit, znamiona barwnikowe, wreszcie zagrożenie rakiem. Wyjeździła się po świecie, a skóra teraz jak wiór...

 

To nie o Twojej koleżance bynajmniej, ale obserwacja moja ogólna. Zabawne, nawet dzieci wcale tak nie wysysają, jak ekspozycja starzejącej się skóry na słońce.

Edytowane przez Exar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas jest łaskawy dla facetów, a natura dla kobiet :) 

PS. Widziałem 20 latki zapasione wyglądające jak sprzęgło od Kamaza, ale i 40 latki piękne jak aniołki. U facetów to samo, są kolesie którzy w wieku 20 lat już mają cel w życiu i odnoszą sukcesy, a są i tacy którzy po 40tce motają się na zasiłkach przyssani do maminego cyca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Exar said:

Zabawne, jak ulubiona rozrywka nowoczesnych atencjuszek - czyli podróże, a na nich słońce - niszczy, skórę przede wszystkim.

Dlatego najlepiej wyglądają Skandynawki. Widok dobrze zadbanej 50 tki nie należy do rzadkości. Do tego jeszcze większość klasy średniej i wyższej ma tam obsesję na punkcie sportu więc na prawdę nieźle się trzymają.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Brat Jan napisał:

Wczoraj spotkałem znajomą po 40-stce i o ile figura dalej ok, to twarz już nie. No szczuplutka, ale ze zmarszczkami.

U kobiet twarz się mocno zmienia w trakcie dnia. Rano jest wypoczęta, po całym dniu jest gorzej. Widać choroby itp. U faceta zmian w zasadzie nie ma, o ile nie jest zmęczony, przepracowany, to wygląda stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.