Skocz do zawartości

Audi TT 8J


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Autocentrum.pl zawsze sobie przeglądam przy doborze auta Bracie.

 

Wóz to szkoła vw co ma plusy i minusy, współdzieli niektóre podzespoły z  tańszymikuzynami, ale też dzięki temu dostęp i ceny części eksploatacyjnych będą n rozsądnym poziomie. Grunt to kupić dobry egzemplarz. Malowany zderzak czy nadkole nie dyskwalifikuje wozu, ale skłania do dokładnych oględzin. 

Jeśli zaś będzie z daleka źle wyglądać, to raczej egzemplarz zrobiony po taniości na handel.

 

Jeśli Ci się podoba to sięgaj po marzenia i kupuj. Najlepiej w wersji quattro i troszkę mocniejszym silnikiem. Obowiązkowo benzyna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko klasyk, chociaż akurat mi wydaje się nieco damskie. Podstawowe pytanie to: czy będzie to miało quattro, bo jeśli tak, to ciężko o dobrą konkurencję w tym wymiarze (chyba, że inne quattro). Ogólnie świetny popierdalaczek w wersjach powyżej 160 km. 

Jeśli masz wyjebane w cztery buty (i to takie jak quattro) to jest sensowna konkurencja, lecz jeśli nie, to nie ma sensu się rozpisywać.

Edytowane przez Xin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#up

No i wg mnie, jeśli ma to być samochód na dłużej i na co dzień, to tylko taki 200km+ i quattro (chociaż w takim małym piździku i te 160 kuca zrobi robotę, jednak jak już Ci się podoba TT to grzech nie wziąć w quattro :). 

A co do wyglądu to dokładnie - mi się akurat nie podoba a dla Ciebie może być super i niech każdy jeździ tym, co podoba się jemu, a nie ludziom :). Problem tego auta to raczej ładowność i miejsce w środku (chociaż mając prawie dwa metry to w każdym mniejszym samochodzie mam ten problem). 

Edytowane przez Xin
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo nie wiedziałem, że taki klubik jest- super, bo myślałem, żeby coś podobnego założyć.

 

@Quo Vadis? polecam z czystym sumieniem Porsche Boxster, myśle, że znalazłbyś wersje S w podobnej cenie.

Auto ma niesamowite właściwości jezdne, przepięknie brzmiący 6 garowy silnik typu bokser centralnie umieszczony (za plecami).

Nie martw się o ceny części, bo wcale tragedii nie ma, porównałbym do ceny BMW, Audi. Dużo zamienników.

Zdecydowanie najlepsze auto, jakie do tej pory miałem. A ktoś kto mówi, że jest to Porsche dla ,,ubogich”, bo jest tańsza niż 911, po prostu nigdy nim nie jeździł, bądź bardzo by chciał ale nie ma takiej możliwości.

 

porsche-boxster-convertible-petrol-7e005

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie uważacie, że z aut to takie Audi są jednymi z najbardziej pożądanych przez panie? ?

 

 

@Jan III Wspaniały Raczej nie stać mnie na to teraz, może kiedyś ?

Edytowane przez Quo Vadis?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Quo Vadis? said:

Ogólnie nie uważacie, że z aut to takie Audi są jednymi z najbardziej pożądanych przez panie? 

A co cie to interesuje, jesli jest to auto w twoim guscie to kupuj i tyle ?.

 

Z obserwacji zauwazylem jedno, ze jak pani widzi mezczyzne w aucie w ktorym w 80% jezdza kobiety to jest  pozytywnie zdziwiona jak wysiada z niego mezczyzna. Zwlaszcza, ze nie jest to mezczyzna w rurkach i bluzeczce z dekoltem tylko normalny facet.

 

Przyjeciel ma Fiat500 (wersja Abarth co prawda) i jak podjezdzamy na jakas lepsza dzielnice to panie sa ewidentnie zaskoczone i czesto sie usmiechaja na ten widok. Panie w tym samym modelu auta tez sie same usmiechaja.

Edytowane przez TheFlorator
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema tak są, ale mi się ta marka kojarzy z buractwem.

Po co Ci to auto tak w ogole? Bo ni to jedzie ni to wygląda.

Wygląda i idzie to np Alfa Giulia QF

A co powiesz na Mazde MX-5? Takie trochę sezonowe auto, z napędem na tył.

Laski kisiel w gaciach a ty nie dołączysz do wieśniackiego klubu kałdi.

 

Edytowane przez Vortex of Destruction
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, TheFlorator napisał:

cie to interesuje, jesli jest to auto w twoim guscie to kupuj i tyle ? .

Po prostu interesując się między innymi tą marką to zauważyłem :D

 

34 minuty temu, Vortex of Destruction napisał:

Po co Ci to auto tak w ogole? Bo ni to jedzie ni to wygląda.

Mi się podoba. A czy to jedzie to nie wiem, bo nie miałem okazji.

Auto to wiadomo, na codzień :D   

@Vortex of Destruction Myślałem nad czymś nie niemieckim ale z takich to mnie stać np na Hyundai Coupe, który też mi się podoba. Ten najnowszy oczywiście. 

 

Tylko w środku tak średnio, no i silniki podobno solidne ale bez rewelacji jeśli chodzi o osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xin @Quo Vadis?

Jeżdzę nim na codzień, nie narzekam. Czasami do pracy, sklepu, trening, zakupy, podróże. Na zimę tylko odstawiam ale tylko dlatego, że szkoda mi karoserii na te sole wszystkie, bo jak najbardziej w zimę zimną można latać. A mam takiego małego piździka co akurat na ten czas będzie. Box ma dosyć spory bagażnik z przodu i mniejszy z tylu, torby podróżne spokojnie zmieścisz. Jedyny minus, to że są 2 miejsca, chociaż... daje to pewien urok. Już o ciepłych dniach nie wspomnę, kiedy dach możesz otworzyć- coś pięknego.

Sztywne zawieszenie, auto przyklejone do drogi.

Edit: jeszcze spalanie: 7,5-9 trasa, 12-15 miasto. Jakoś specjalnie uwagi nie zwracam, wolę wydać kilkanaście/dziesiąt złotych więcej ale mieć satysfakcję z jazdy. Myśle, że TT ma coś podobnie.

 

Jeśli chodzi o cenę (nie wiem ile dokładnie chcesz przeznaczyć) to myślę, że za 35 tyś znajdziesz coś fajnego, bez wkładu późniejszego Np:

https://www.olx.pl/oferta/porsche-boxster-porsche-boxster-s-3-2l-aut-280km-2000r-CID5-IDzvchw.html

Wersja S, fajne skóry.

Jeśli jesteś cierpliwy, to czasem wpadają spoko oferty.

Utrzymanie na prawdę nie jest droższe od Audi czy BMW. Miałem wcześniej serię 5, ceny podobne. Ubezpieczenie również.

 

Pisaliście czy się podoba Audi TT kobietom. Z pewnością tak, moja luba zawsze mówiła o nim, że fajne są i pewnie niejedna tak twierdzi.

Ale to co się dzieje z prosiakiem to szczerze nie spodziewałem się takich reakcji.

Pokazują często palcami jak jadę, dzieciaki podchodzą i oglądają.

No a dziewczyny... kurwasz mać, nie wiem czy jest coś wyżej w tej kategorii cenowej z serii aut ,,cipkowóz”, lep na dupy totalny. Mnie akurat to trochę śmieszy (bo niektórzy laicy [większość dup] myślą, że to przedział cenowy Ferrari), w dodatku mam partnerkę i nie interesuje mnie to za bardzo. Kupiłem z racji zamiłowania do tej marki i chęcią posiadania od zawsze z fabryki pod Stuttgartem. Jara mnie cała konstrukcja.

 

Co najlepsze, kilka lat temu chciałem kupić i właśnie odstawiłem pomysł z takich samych powodów jak opisujecie: aaa bo drogie w utrzymaniu, aaa bo na codzień nie da rady. Nic bardziej mylnego. W końcu powiedziałem sobie, jebać to, jak nie teraz to kiedy?

Panie @Quo Vadis? dasz Pan radę, mówię bez różnicy jeśli chodzi o kwestie finansowe TT vs. Boxster a korzyści (według mnie) duuużo więcej na stronę prosiaka. Plus fakt, że jeśli będziesz chciał sprzedać to cena nie spadnie. A nawet za kilka lat wzrośnie.

Ja póki co mam plany w 2021 r. kupić 911, wszystko ku temu zmierza. Jak się uda to chyba się zesram. I z frajdy zejdę na zawał.

 

Skąd jesteś? Jeśli chcesz to możemy się ustawić i pojeździmy, samemu zobaczysz co i jak.

 

Tutaj masz fajny filmik:

 

A tutaj prezentacje PL (co prawda koleś trochę błędów popełnia: światła i jakość wykończenia jest identyczna jak w 911 i coś tam jeszcze ale nie pamietam, ale ogólnie na plus recenzja):

 

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę dodać tu swoje 3 grosze??

 

1. Mając  4 zera na grillu bedziesz utożsamiany z beneficjentem programu: albo ''młody rolnik'' albo typowy Sebix 500+, zastaw się a postaw się, insta itd, itp.

 

2. Dlaczego nie Hyundai Coupe (jak wspominał jeden z przedmówców)/ Nissan 350z lub 370z / Mitsubishi Eclipce / Toyota Celica / Chrysler Crossfire ? Z jednej strony ktoś poVAGowany może mi zarzucić, że TT ma ocynk. Jest to jedyna przyewaga nad w/w modelami .

Teraz odbiegnę trochę od tematu - każdego germańskiego parcha można zastąpić czymś z Japonii, Koreii, lub zza Oceanu ( od małego po***alacza miejskiego do Vanów i terenówek). Mam tu na myśli koszty utrzymania, komfort, osiągi i wrażenia z jazdy i prostotę konstrukcji silnika / skrzyni biegów. 

 

Dodatkowo ( mam wielu kumpli magików) każdy z tych boliduFF sukcesu z  Neckarsulm ma wklejonego pod regipsem zbuka - czy to silnik tfsi , skrzynia dsg, problemy z elektroniką czy zawias . 

 

3. Trudno dostęne części typowo blacharskie/ lampy.

W dniu 8.10.2019 o 12:45, DOHC napisał:

Autocentrum.pl zawsze sobie przeglądam przy doborze auta Bracie.

 

 

IMHO, większość ludzi dodających opinie o swoich autach na tym forum to ofiary niemieckich gazet typu auto świat itp. Tylko  w ich chorej rzeczywistości bawarczyk z benzynowym V8 pod maską spala poniżej 8l/100. Francuz to problemy  z elektryką (w kazdym nie lagunie 2 gen.) a jak kupisz koreańca  to szatan Cię pochłonie?.

Edytowane przez Kiroviets
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.