Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
timida

Dlaczego polscy faceci wolą łatwe kobiety, a nie te, co się szanują?

Recommended Posts

3 godziny temu, Ki2 napisał:

Tak samo spodobałaby Ci się tego typu postawa w wykonaniu kobiety w dresie?

Nie wiem, to był jedyny przypadek jaki widziałam i male prawdopodobieństwo, że tak sie zadzieję jeszcze raz.

Mnie ujmują pewne niedopasowania i chyba niekoniecznie chodzi o bycie ponad, będąc celowo poniżej standardu. Niektórzy tak mają po prostu.

Że wyraz braku szacunku do twórczości? No może i bym mogła się zgodzić, ale niech etykieta nie przesłania sedna, nie lubię nadbudowy tam gdzie być nie musi.

Edited by Helena K.

8 godzin temu, Helena K. napisał:

Mieszczański savoir-vivre 😎

Ostatnia widziałam kolesia w bluzie z kapturem w filharmonii i bardzo mi się spodobała jego lekceważąca etykietę postawa 😁

To raczej silna chęć zamanifestowania, że "jest inny, ponad to" + duża doza wieśniactwa. 

• Like 2

1 godzinę temu, radeq napisał:

Nigdy nie kumam tego argumentu, bo brzmi to jakby taki muzyk płakał w domu bo ktoś się źle ubrał na jego koncert. 

To po prostu okazanie szacunku. Muzyka poważna i akurat miejsca takie jak filharmonia/opera, rządzą się swoimi prawami (w klasycznym teatrze jest już od dawna totalny luz). Muzycy na próby chodzą w dresie, czasem nawet w pidżamie, ale na występy zawsze są ubrani elegancko. Oddajesz to co otrzymujesz, tyle.

1 godzinę temu, Bullitt napisał:

To raczej silna chęć zamanifestowania, że "jest inny, ponad to" + duża doza wieśniactwa. 

To zależy od kontekstu i od wykonania. No i od odbiorcy, na ten przykład mi przez gardło nie przejdzie słowo "wiesniactwo", bo jest słabe w wydźwięk, takie wieśniackie.

A poza tym uderza we mnie osobiście jako potomka chłopów pańszczyźnianych 😁.

59 minut temu, Ki2 napisał:

(w klasycznym teatrze jest już od dawna totalny luz

No właśnie, a kiedyś nie było.

Czy aktorzy zasługują na mniejszy szacunek? Wątpię. Czy to, że etykieta się zmienia (albo zostaje odrzucona)to coś nie do zaakceptowania? 

Kiedyś jakiś człowiek przyszedł jako pierwszy na "luzie" do teatru, teraz na luzie przychodzi większość, więc może byłam świadkiem pierwszego kroku do przemiany etykiety obszaru wysokiej kultury. 😁

• Like 2

2 godziny temu, Helena K. napisał:

No właśnie, a kiedyś nie było.

Czy aktorzy zasługują na mniejszy szacunek? Wątpię. Czy to, że etykieta się zmienia (albo zostaje odrzucona)to coś nie do zaakceptowania? 

Kiedyś jakiś człowiek przyszedł jako pierwszy na "luzie" do teatru, teraz na luzie przychodzi większość, więc może byłam świadkiem pierwszego kroku do przemiany etykiety obszaru wysokiej kultury. 😁

Do teatru, w zależności na co bym się wybrała, też przemyślałabym ubiór. Co innego na spektakl z dzieckiem, co innego na coś poważnego.
Weź też pod uwagę zmiany wewnątrz towarzystwa około-teatralnego.
Nie uważam tego za zmianę etykiety na plus (bo luźno i swojsko), ale za rozluźnienie obyczajów, które w konsekwencji będzie prowadziło do "zdziadzienia" tej akurat gałęzi sztuki. W teatrach już występują postaci wyciągnięte z Pudelka. I taka sama widownia przyjdzie ich zobaczyć. I tak w koło.

6 godzin temu, Bullitt napisał:

Ciekawe co manifestuje taki typ co to do kościoła w niedzielę w garniturze popierdala na mszę sfiętą ?

Pozdro

• Haha 1

Jedni biorą każde mięso na ruszt, inni wolą sous-vide. 

p.s. Krowy mleczne nie nadają się na sous-vide.

Właściwie nawet średnio się nie nadają na ruszt.

Ale dobrze jest łatwo rozróżniać na pastwisku, która jest która. 

• Haha 1