Skocz do zawartości

Przysięgam


AdamGdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to do zrobienia.

 

U mnie dodatkowo dochodziło ćpanie. Raz tylko mi się zdarzyło zmieszać narkotyki z alkoholem, więc albo piłem, albo ćpałem na zmianę.

Od trzech lat nie brałem żadnych narkotyków ani nie miałem alkoholu w ustach. Nawet jednego kieliszka ani browara nie wypiłem.

Do tego skończyłem z hazardem, ale od tego nie byłem tak mocno uzależniony, chociaż mogło się to przerodzić w nałóg, gdybym się nie opamiętał w porę.

 

Będę trzymał za ciebie kciuki, bo wiem, że walka nie jest łatwa, ale zwycięstwo jest możliwe.

Cytat

No ale zawsze coś jest, wiesz urodziny, wesela?  To chyba jest najgorsze żeby nie pić ;/ Wszyscy Cię mają za dziwaka

Zależy.

U niektórych ludzi, to budzi szacunek, że masz taką samokontrolę i mówiąc ci to wprost. Są tacy, których to dziwi, ale nie spotkałem się z tym, żeby ktoś zachowywał się napastliwie i albo mnie namawiał do picia, albo próbował mnie przekonywać do swoich racji.

Część kumpli zniknęła, ale tak to już w życiu jest. Jak idziesz wyrzucić śmieci do zsypu, to wyrzucasz całą zawartość worka, a nie opróżniasz go do połowy. Oczyszczenie musi nastąpić na wszystkich polach. W gronie znajomych również.

Natura nie znosi próżni. Jeśli coś sobie zabierasz, to musisz dać sobie coś w zamian, bo inaczej znowu wracasz do starych nawyków. Można znależć nowych znajomych, nowe zajęcia i nowe przyjemności albo raczej odkrywać przyjemność w rzeczach, w których do tej pory nie widziało się nic ciekawego, bo alkohol tak stępił percepcję, że wszystko inne wydawało się przy nim nudne.

 

Edytowane przez Infernal Dopamine
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Infernal Dopamine napisał:

Odnaleźć przyjemność w rzeczach, w których do tej pory nie widziało się nic ciekawego, bo alkohol tak stępił percepcję, że wszystko inne wydawało się przy nim nudne.

 

Dokładnie, miałem od groma pasji a skończyły się na chlaniu przed kompem i oglądaniu ich w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.