Skocz do zawartości

Męski zegarek to drogi zegarek?


Konradde

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, nie sądzicie że g-shocki są trochę oklepane na chwilę obecną? Mam zamiar kupić jeden z modeli, ale odnoszę wrażenie że ostatnio co druga osoba ma tego typu zegarek. W pracy którą wykonuję noszenie klasycznego zegarka, który można w łatwy sposób zarysować czy uszkodzić mija się z celem a prawda jest taka, że w pracy spędzam większość mojego czasu. Uważacie, że warto się pakować w takiego g-shocka czy są jeszcze jakieś inne modele z klasy "pancernych" godne polecenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxMen Chodzi o to, że jednak wydając pewną sumę na zegarek (w tym wypadku ok. 1500 zł), człowiek jednak nie chciałby aby został on uznany właśnie za oklepany i niewarty uwagi. Myślę że, w przypadku zegarków oryginalność jest dużo bardziej pożądana niż podążanie za trendami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wroński Żeby wiedzieć która jest godzina, żeby był niezniszczalny i żeby zaszpanować hehe. W mojej pracy często też mam kontakt z klientem a taki zegarek w dobry sposób komplementuje ubiór roboczy. Wiadomo, że praca to praca ale wypada też wyglądać schludnie i najlepiej jak się da w miarę możliwości. 

 

@MaxMen Na chwilę obecną nie mam żadnego zegarka, więc pomimo tego że ten będzie używany głównie pracy, to chce żeby był względnie wysokiej jakości (tak jak pisałem, w pracy spędzam bardzo dużo czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Headliner napisał:

 

Nie kumam też dlaczego coś takiego jak zegarek osiąga takie niebotyczne ceny - o ile nie jest ze złota wysadzanego diamentami.

Jak złoty to musi być drogi ;) oszacuj, ile czystego złota jest w zegarku i sprawdź cenę tego złota. Nijak się nie zgadza. Tzn wzrost ceny nie jest usprawiedliwiony surowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, dziadek do orzechow said:

Podajesz tutaj mechanizm \ jak w opisie ze strony Kruka :) \ by sztucznie potwierdzic teze, ktora jest bledna.

Podaję mechanizm, który jest szeroko stosowany w Longinesach, aby sprawdzić Twoją tezę o możliwości nabycia za 2 tysie zegarka z takim samym mechanizmem jak Longines. Na potwierdzenie swojego twierdzenia podajesz przykład używanego Mido, co mało mnie przekonuje, bo Longinesa też można wziąć do porównania używanego. A nowy Mido Baroncelli Heritage z ETĄ 2892-A2 kosztuje raptem stówę taniej od Longinesa Presence (ceny zaufanych sprzedawców na Chrono24). Także jakoś nie całkiem się ta Twoja teza spina. Może w segmencie kwarców da się to wykazać (choć w 5-cio krotną różnicę cen bardzo wątpię), ale to fajnie by było, jakbyś doprecyzował. Generalnie Longines to raczej tania marka i trudno znaleźć porównywalnej klasy mechanizmy automatyczne w zegarkach wyraźnie tańszych.

 

A te Twoje rozważania o solidności 2824 czy rasowaniu pod COSC to tak od rzeczy trochę.

19 hours ago, dziadek do orzechow said:

A tutaj cos w Twojej granicy cenowej (2000zl)

A ten to mi się podoba, dzięki. Tylko znowu jest to zegarek z drugiej ręki, bez gwarancji, w dodatku stary. Na dzień dobry trzeba by mu zrobić przegląd konserwacyjny. Tak ze 600zł bym za niego dał, ale 1,5 tysia to przesada.

 

8 hours ago, GurneyHalleck said:

Miyota NH35

O takim jeszcze nie słyszałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Adams said:

Podaję mechanizm, który jest szeroko stosowany w Longinesach, aby sprawdzić Twoją tezę o możliwości nabycia za 2 tysie zegarka z takim samym mechanizmem jak Longines. Na potwierdzenie swojego twierdzenia podajesz przykład używanego Mido, co mało mnie przekonuje, bo Longinesa też można wziąć do porównania używanego. A nowy Mido Baroncelli Heritage z ETĄ 2892-A2 kosztuje raptem stówę taniej od Longinesa Presence (ceny zaufanych sprzedawców na Chrono24). Także jakoś nie całkiem się ta Twoja teza spina. Może w segmencie kwarców da się to wykazać (choć w 5-cio krotną różnicę cen bardzo wątpię), ale to fajnie by było, jakbyś doprecyzował. Generalnie Longines to raczej tania marka i trudno znaleźć porównywalnej klasy mechanizmy automatyczne w zegarkach wyraźnie tańszych.

 

A te Twoje rozważania o solidności 2824 czy rasowaniu pod COSC to tak od rzeczy trochę.

A ten to mi się podoba, dzięki. Tylko znowu jest to zegarek z drugiej ręki, bez gwarancji, w dodatku stary. Na dzień dobry trzeba by mu zrobić przegląd konserwacyjny. Tak ze 600zł bym za niego dał, ale 1,5 tysia to przesada.

 

O takim jeszcze nie słyszałem ;)

Jezeli masz dwa zegarki - jeden Longines, a drugi 'no name' z taka sama tania ETA (a Longines nie przesadza z pakowaniem najdrozszych mechanizmow), to moja teza jest jak najbardziej prawdziwa. Moge tez wskazac Tissot'a ktory bedzie droszy anizeli Breitling, ale rzadko kto odroznia bebechy. Podalem Ci Mido, a moglem podac Steinharta lub nawet nowego Christopher Ward'a na promocji. Jako nowe* da sie te zegarki kupic za okolo 1500zl (300 GBP - za tyle kupilem nowiuskiego Lido). A jak juz bardzo sie bedziesz upieral to mozesz kupic wybrany mechanizm osobno i koperte osobno, i sobie zrobic zegarek na zamowienie za 1/3 ceny. Szkoda mi czasu na glebsze poszukiwania, ale spokojnie da sie znalezc taki kontrast szegolnie porownujac ceny sklepowe i internetowe. Chrono24 to jedno z drozszych zrodel tak btw (polecam porownanie ebay vs Chrono24 - ochrona kupujacego jest bardzo dobra na Ebayu)

 

*Kupowanie nowych zegarkow moim zdaniem to strata pieniedzy. Mozna kupic zegarek w doskonalym stanie za 50% ceny sklepowej. Tak wiec model porownywalny do zagarka za zalozmy 6000zl mozna miec za 2000zl czy ciut wiecej. Nic nie bede dalej doprecyzowywal, bo nie ma czego doprecyzowywac. 

 

Moje rozwazania o solidnosci 2824 czy COSC nie sa od rzeczy - wskazuje, ze 2824 to dobry mechanizm, i takowy mozna wyjac za 2000zl. Uzywany chronometr tez mozna upolowac za podobne pieniadze. Napisalem, ze za tyle mozna miec dobry szwajcarski zegarek i nadal trzymam sie tej tezy. 

 

Jezeli krecisz nosem na (nie)uzywany zegarek w doskonalym stanie (lezak magazynowy), z bardzo dobrym mechanizmem, i w dodatku nazywajac go 'starym' :) to czas skonczyc rozmowe. Przeglad konserwacyjny zrobisz spokojnie za 200zl i to w Warszawie (podstawowy zegarek, bez zbednych komplikacji). Za 80 funtow to masz kompletna restoracje zegarka w w UK (korzystalem ze swoja Omega - masz link ponizej do z cenami - 55 funtow za full serwis).

 

https://www.ebay.co.uk/itm/OMEGA-WATCH-CLEAN-SERVICE-GLASS-REPLACEMENT-REPAIR-RESTORATION/153437564490?hash=item23b9976e4a:m:mFVvyhb0tVE4F364jG0-Bpw

 

Edytowane przez dziadek do orzechow
dokonczenie akapitu/autoodswiezanie przegladarki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziadek do orzechow Twoja wypowiedz wskazuje, że niewiele zrozumiałeś z tego, co napisałem. Opisu aukcji, którą sam poleciłeś, też najwyraźniej nie zrozumiałeś, bo to nie jest leżak magazynowy (brak pudełka itd.) No trudno, po prostu się nie dogadamy. 

54 minutes ago, dziadek do orzechow said:

czas skonczyc rozmowe

Z rzadka powiesz coś z sensem, także czółko. Ale jak już znajdziesz ten zegarek za 2 tysie, który ma w środku coś z ETĄ A31.L01 do jednak daj znaka. Tylko nowy i z gwarancją poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hidalgo napisał:

żaden z nich nie nosi zegarka.  

Inna sprawa nie nosić w ogóle, a inna założyć tandetę ;)

 

5 godzin temu, Headliner napisał:

to jest to coś co kupujemy dla innych, na zasadzie - co inni pomyślą

Kompletnie ślepy zaułek - zegarek kupujesz dla siebie. Nigdy pod innych.

 

Poza tym, te pracujące koła zębate, naciąg, płynący sekundnik - to jest anoalogowo piękne, szczególnie dla mnie, gdzie na codzień jestem zanurzony w cyfrowym świecie.

Jakiś fajny open heart na pewno się znajdzie na nadgarstku za jakiś czas :)

Edytowane przez Exar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Exar napisał:

Kompletnie ślepy zaułek - zegarek kupujesz dla siebie. Nigdy pod innych

Ok, spoko. Ja jakoś nie widzę potrzeby wydawania 5 tysi żeby się patrzyć na "płynący sekundnik". Wolałbym wydać tą kasę w inny sposób. To jest jednak moje zdanie. Dla mnie zegarek to coś do odmierzania czasu - niekoniecznie ozdoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, tak jak z biżuterią - grunt by Ci się podobał. Jeśli chcesz kupić sobie zegarek, po to by wyglądał dla kogoś - daj spokój. Zapłać 100, 300, 500 czy 1500, ważne byś był z niego zadowolony. Ja mam 3, jeden sportowy Pumy, odkupiony od kumpla za 80 dyszek, który z kolei ma go z "nieokreślonego" źródła. Zegarek ten normalnie chodzi ok 400 setek. Drugi jakiś Firmax, automatyczny, ojciec dostał od kogoś z rodziny, dał go mi - wartości nawet nie znam, pewnie jakieś grosze. Trzeci to D&G, kupiłem używany w stanie idealnym za 150, wartość za nówkę 700 setek. Wszystkie 3 mi się podobają, każdy w zależności od tego dokąd się wybieram. Miałem jeszcze nówkę Piccarda, wartościowo coś około 300 eurosów, oddałem dziadkowi. Za cholerę mi się nie podobał, mała koperta, drobna bransoleta.

Tak że nie ma co patrzeć na cenę, a tak jak napisałem wyżej, by zegarek podobał się  Tobie, bo to Ty będziesz go nosił na swoim nadgarstku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 16:00, GurneyHalleck napisał:

Istnieje powtarzana przez niektórych "zasada",  że należy mieć zegarek, który kosztuje ok. 1 własnej pensji.

Buhaha... 

Takie zasady generuje sprzedawca, producent. Nie dawajcie się na to nabierać. 

Ja podobną bzdurę usłyszałem tylko raz w życiu. Kiedy będąc młodym, naiwnym szukałem pierścionka zareczynowego. Do dzisiaj mi się chce śmiać z typiary w sklepie. Nie wyglądałem zbyt wyjściowo, bo kurtka motocyklowa, na czole odcisnięcie od kasku, kask pod pachą i potargane włosy. Przeglądam te piersionki, typiara skończyła oglądać pazury i pyta  znudzonym głosem co potrzebuje. Ja na to, że pierścionek zaręczynowy. Pokazała gablotki, a potem z wyższością "ale wie Pan, mówi się że na tak ważna rzecz to trzeba wydać roznowartosc 2 pensji". Ja jej na to "no dobra, to nie tracimy czasu, Pani pokaże od razu te co się zaczynają od 15tysiecy, albo spadam szukać dalej " 

Reakcja automatyczna była, cycki do przodu i wdech na max żeby wyeksponować bardziej, prawie jej guzik strzelił, brzuch wciągnęła i zaczyna zaraz "ooo takich to nie mamy niestety, ojoj, kurcze blablabka" i jęzorem po ustach w tą i z powrotem. Żenada  

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ŚliskiMike Zdecydowanie zamiast G-shocka wolałbym dowalić klasyczka w postaci Seiko 5, którego można kupić poniżej 1k. Jak nie pasuje bransoleta, zawsze można zmienić na inny pasek.
Np. coś takiego: https://novotime.pl/product-pol-2114-ZEGAREK-MESKI-SEIKO-AUTOMATIC-SNZH53K1.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 22:46, dziadek do orzechow napisał:

Pisalem juz wczesniej, ze 'siedze w zegarkach'. Wciaz jednak bawi mnie to, jaka uwage przyklada sie do ceny zegarkow i jak proznosc jest w stanie wyprac ludziom zdrowy rozsadek z glowy. 

(...) 

Natomiast jesli chodzi o to jaki zegarek powinien miec mezczyzna to powiem, ze na pewno nie 1 - powinien miec przynajmniej 2. Jeden klasyczny (najlepiej na pasku skorzanym) do garnituru/koszuli o normalnych rozmiarach i kolorystyce (bez zadnych diamencikow itp.), a drugi sportowy i to tez stonowany 

Dzięki za wpis. Zaintrygowales mnie. 

Od rozwodu w zasadzie nic sobie nie kupiłem. Kasa odkłada się na koncie, czesx poszła w inwestycje, a trochę w sport i samorozwój. Teraz chyba czas trochę podreperować wizerunek. 

Nie mam zegarka. Wybór jest strasznie szeroki, więc nie będę się sugerował internetami, więcej zaufania mam do opinii Brata z forum. Doradź. 

Prostota i elegancja,  bez zbędnych pokretel i bajerow. Jeden wyjściowy, drugi na codzien i sport (wodoszczelność?) 

Pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ŚliskiMike Wiesz co nie mam tego zegarka, więc ciężko mi powiedzieć. Natomiast kopertę ma wykonaną z mocnej stali i ogólnie te zegarki uchodzą za dość wytrzymałe. G-shocki są strasznie oklepane, każdy je kupuje choć i tak mają coś w sobie. Z ciekawych klasyczków i sporo taniej masz jeszcze Vostok Amfibia. Tylko nie wiem czy da się kupić jeszcze nowy, raczej po renowacji, ale to nawet fajniej. To już troszkę wyszukany gadżet, przynajmniej w porównaniu do G-shocków. Poczytaj sobie, pooglądaj. Jak już masz trochę wydać i nosić na codzień, warto wiedzieć co to ;)

 

Ale różne gusta mają ludzie. Ja się np. jaram się, bo niedługo odbieram z kompletnej renowacji zegarek po dziadku, który ma ponad 60 lat :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/11/2019 at 9:17 AM, Esmeron said:

Nie mam zegarka. Wybór jest strasznie szeroki, więc nie będę się sugerował internetami, więcej zaufania mam do opinii Brata z forum. Doradź. 

Prostota i elegancja,  bez zbędnych pokretel i bajerow. Jeden wyjściowy, drugi na codzien i sport (wodoszczelność?) 

Witam Brata. Wybor jest bardzo duzy to prawda. Nie znam budzetu Brata, ale przedstawie kilka propozycji. Opcje tansza i drozsza, Opcje beda sugerowane moim gustem. 

 

Zegarek typ nr. 1 (klasyczny):

 

Opcja tansza (349zl) https://allegro.pl/oferta/zegarek-grovana-gv1191-1537-50-taniej-8390552705

Opcja srednia (2900zl) https://allegro.pl/oferta/zegarek-davosa-vanguard-161-513-55-7533599138 (bardzo dobry mechanizm)

Opcja drozsza(3500zl) https://allegro.pl/oferta/zegarek-eterna-eternity-automatic-2700-41-50-1383-8511132679

wypas (9000zl) https://allegro.pl/oferta/epos-oeuvre-d-art-3440-big-moon-7995493039

 

Zegarek typ 2 (sportowy)

 

Opcja tansza (819) https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-citizen-eco-drive-at2396-19x-chrono-7815562832

Opcja srednia (2200zl) https://allegro.pl/oferta/seiko-srpc93j1-save-the-ocean-special-edition-8291991356

Opcja drozsza (3920zl) https://allegro.pl/oferta/eterna-super-kontiki-super-cena-8074041209

wypas (13950zl - uzywany ale jak nowy) https://allegro.pl/oferta/chopard-mille-miglia-gt-xl-8997-komplet-7700836983

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.