Skocz do zawartości

Pismo od komornika długi po ojcu - potrzebna porada


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Waszmościom!

 

Na wstępie dodam, tak jestem umówiony u prawnika ale, życie jest przewrotne może ktoś ma doświadczenie które może mi pomóc.

 

Ojciec zmarł niedawno, mieszkał z matką w domu XX, który przepisał na mnie, siostrę i na nią zatem formalnie nie miał z tym domem od paru lat już nic wspólnego. Rodzice mieszkali jak dobrzy znajomi, zdecydowali że na starość tak będzie łatwiej, byli po rozwodzie, skomplikowane, nieważne.

 

W spadku wraz z siostrą otrzymałem od niego małe mieszkanie YY, ojciec otrzymał je w spadku po swoich rodzicach na spółkę z wujkiem ale nie wpisał się do księgi wieczystej, więc formalnie wszystkie pisma do niego przychodziły na adres XX który był kiedyś naszym wspólnym rodzinnym domem.

 

Byłem świadom, że ojciec ma jakieś zadłużenia ale ponieważ był przebiegły formalnie komornik nie mógł go ruszyć i on doskonale o tym wiedział. Czekał aż długi się przedawnią.

Mieszkanie YY po śmierci ojca, sprzedaliśmy z wujkiem i siostrą, wyszło po 60k na głowę spadek przyjąłem z dobrodziejstwem inwentarza. 

 

Teraz na adres XX przychodzą awizo od komornika, nie mogę odebrać ich na poczcie bo ojciec nie żyje od prawie roku i jest z adresu XX wymeldowany od 5 lat i od 5 lat nie jest już właścicielem domu XX ponieważ przepisał wszystko na nas. Na poczcie pani w okienku powiedziała, że nie może mi wydać pisma i poradziła wyrzucić awizo kiedy wyjaśniłem, że adresatem jest denat wymeldowany lata temu. Pani podała mi adres komornika ale pisma wydać nie mogła.

 

Może zrobiłem głupio, może nie ale całe życie oglądania ojca migającego się jak szczur uczuliło mnie, że nie mam żadnej ochoty na szachy z bankami/komornikami, jak jest problem to chce stawić mu czoła. Odesłałem na adres komornika odpis aktu zgonu ojca i krótkie pismo, że nie mogę odebrać awizo ale widziałem pisma z tej kancelarii komornicznej w domu w papierach ojca więc uprzejmie informuje, że dłużnik nie żyje. Na razie nic nie przyszło ani na mnie, ani na siostrę i przed śmiercią ojca też nic nie przychodziło. Jeśli ma przejść na mnie jakiś dług, niech to będzie na mnie żebym wiedział co jest grane. Tak, przychodzą awizo do denata, których nie mogę odebrać.

 

Czy ktoś z braci ma takie doświadczenia, porady, czy komornik może mi wejść na konto ot tak i lepiej nie trzymać teraz hajsu na koncie?

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

czy komornik może mi wejść na konto ot tak i lepiej nie trzymać teraz hajsu na koncie?

Tak może.

Nawet nie prawnie.

Potem trzeba się na łazić i odkręcić.

 

Osobiście przerobiłem wariant iż na słowne oświadczenie ojca zajęli mi moją brykę, którą on oświadczył jako swoją.

Mało tego mają taki burdel poznawczy, że z 2 różnych rewirów zajęli to samo.

Pilnuj!!!

Często atakują po czasie jak mistyczne odsetki narosną 2/3 lata.

 

 

  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado Dzięki za odpowiedź.

 

Tylko, że ojciec nie żyje, jest wymeldowany od 5 lat i od 5 lat nie jest już właścicielem nieruchomości, awizo odebrać nie mogę, bo nie jestem nim a one przychodzą teraz.

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje. Przyjęcie bądź odrzucenie spadku pod ojcu. Jeśli przyjmujesz spadek to albo wprost (wszystko łącznie z długami), albo z dobrodziejstwem inwentarza, czyli dług spłacasz tylko do wysokości aktywów jakie posiadał ojciec, tzn np. jeśli ojciec zostawił długi na kwotę 100 tys zł a jego majątek stanowi samochód o wartosci 30 tys, to spłacasz równowartość tegoż auta.

 

Najprościej odrzucić spadek, jeśli ojciec nie był milionerem i jego pasywa przerastają aktywa. Masz na to 6 miechów od zgonu, sprawe za około 100 zł załatwiasz u notariusza. Potem wierzycielom możesz wysłać taki notarialny dokument i po sprawie.

Edytowane przez Kim Un Jest?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.