Skocz do zawartości

Kanał "Marek gra w grę", jak go uatrakcyjnić?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój nowy kanał: https://www.youtube.com/channel/UCAE87wsd6CIB9FzwVA80gGQ

 

Zastanawiam się właśnie, w jaki sposób zrobić playlisty? Podzielić je na gatunki gier?

 

Wszelkie rady mile widziane, chciałbym by ten kanał się przebił. Szanse bardzo małe, ale chyba jakieś są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej śledząc panującą obecnie sytuację na rynku giercowników, zwiększoną popularnością cieszą się teraz tzw. streamy. Marek gra w grę musi przejść na tryb live, a dokładnie grać w grę i jednocześnie komentować/ udzielać odpowiedzi (zwiększającej się) grupce swoich widzów. Następnie nagrywane live'y umieszczać na yt.

Zwykłe gameplay bez udziału osób trzecich (widzów) przechodzą już do lamusa. Dlatego też facebook oraz youtube odpalili swoje własne strony livestream'owe do gier.

Osobiście proponuję też rozpocząć od tych starszych tytułów jak:

Seria Wolfenstein (Return to Castle Wolfenstein - świetna gra); Quake 2 (również super) -> 3 -> 4...; Half-life 1 oraz 2; Fallout New Vegas (cudowna gra).

Pomoże to Tobie Marek nabrać trochę "skilla" w granie w gry, a szczególnie refleks. Piszę to z uwagi na obejrzane gameplay z Battalion 1944 i Fortnite.

 

Życzę sukcesu.

 

---------------

Proponuję też zagrać w serię Leisure Suit Larry :D 

Bardzo chętnie pooglądałbym to w Twoim wykonaniu.

Edytowane przez BRK275
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję: 

- Rozmowy z ludźmi podczas grania

- Stworzenie swojego teamu podczas gier online

- Zaproszenie znanych gameplayer'owców do wspólnego grania.

 

Co do Playlist - jak najbardziej. Sam szukam gier według playlist.

Co do Przebicia - możesz pokombinować i przedstawić a'la ciekawostki w grach, jakieś wytrychy, kody, mody  

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, moim skromnym zdaniem:

 

- wzięcie na warsztat jakiegoś klasyka, np. z GoG-u, niekoniecznie wiekowego, ale evergreena. Zależy, co lubisz.

- skupienie się na jednym tytule i zrobienie jakiegoś pełnego lets playa na początek. Może na start jakiś krótszy tytuł, niekoniecznie RPG na paredziesiat godzin? Taki lets play okraszony Twoimi anegdotami i komentarzami byłby IMO fajną sprawą.

- jakiś ulubiony tytuł i Twoje wspomnienia z nim związane, dlaczego w swoim czasie zrobił na Tobie dobre wrażenie i lubisz do niego wracać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przyciągnąć ludzi to podstawa to dobre miniaturki. Dwa - dobra jakość video i audio. Trzy  -  dobrane słowa kluczowe, tagi.  Cztery - Call to Action! Niech zostawiają lajki, komentarze, oraz udostępniają na fejsie/wherever, subują. Materiały oczywiście posortuj playlistami (Gameplaye, Recenzje, Uboxingi, Typy gier). Uzupełnij profil na YT, mam na myśli tło, avatar i informacje profilowe. Warto dodać linki do FP/WWW oraz sprzęt na jakim pracujesz, czy programy którymi nagrywasz.  Wszystko będzie działać później jak machina na zasięg ;)

 

Będę obserwował :) 

Edytowane przez yummyboy
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BRK275 napisał:

Proponuję też zagrać w serię Leisure Suit Larry :D 

No Larry 7 w wykonaniu Marka to by było coś  ?

 

5 minut temu, Obliteraror napisał:

wzięcie na warsztat jakiegoś klasyka, np. z GoG-u

Popieram, bo będzie coś i dla tych którzy wolą klasyki.

 

14 minut temu, BRK275 napisał:

Osobiście proponuję też rozpocząć od tych starszych tytułów

Może jakieś starsze przychodówki ?

 

A z tych bardziej statycznych gier to polecam pierwszego sacreda.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no i jeszcze jak tak zacząłem oglądać twoje filmy, to przyszło mi na myśl

- dodaj intro / outro

- zmień styl przywitania bo twoim targetem będzie raczej młodzież, niżeli dorośli ludzie więc z "dzień dobryyy witam serdecznieeee" na coś młodzieżowego lub chytliwego. Mnie rozjebało "Hej hej czołem, kromka z rosołem" bla bla bla :D Ale to tylko taka mała sugestia, bo to już nie są audycje a gameplaye, wiec może warto odróżniać? :P 

- no i zaczynaj od razu od włączonej gry z kamerką w rogu i nawijaj w temat, według mnie będzie najlepiej :)

Edytowane przez yummyboy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Ja to widzę tak:

 

1. Streamy z gier, to nie jest kontent który ogląda się w skupieniu, to coś co leci w tle. Do tego, nie jesteś ekspertem od gier, i Twoje streamy mają charakter hobbystyczny i amatorski, więc podejrzewam że ludzie zainteresowani grami które omawiasz, nie będą ich traktować jako coś przy czym muszą trwać w skupieni.? Do czego zmierzam? Tym bardziej, gdy taki kanał prowadzi growy amator, spełnia to taką funkcje jak u innych - to coś, co ma lecieć w tle, urozmaicenie, gdy zajmujesz się czym innym. Dlatego też filmiki po 15 minut nie mają sensu, bo słuchasz sobie, a zaraz się kończy, algorytm YouTube pewnie poleca inne filmy związane z tą grą od innych twórców. Dlatego ja bym proponował by 30 minut było minimalnym czasem takiego filmiku z gry.

 

2. Gry mogą być tylko Twoją formą przekazu, a nie celem, a nawet powinny, skoro nie jesteś (bez urazy) najlepszym graczem. Dlatego uważam że mógłbyś w trakcie streamów mówić o rzeczach które nie pasują na Twoje audycje, pierdołach z życia, czymkolwiek co Ci ślina na język przyniesie, dlatego że ludzie wbrew pozorom lubią słuchać pierdół w tle, to odpręża mózg. 

 

3. Akcja z Żanetką była świetna. Jesteś naturalnie zabawnym człowiekiem - może warto co jakiś czas wtrącać jakieś humorystyczne akcenty, byle nie do przesady.

 

4. Tutaj mam dylemat, bo z jednej strony "inside joke", czyli żarty które rozumieją Twoi najwierniejsi widzowie, typu zgrywy ze Sławków i innych hejterów, to coś co bawi nas i przyciąga, ale co z randomowymi widzami, którzy Cię nie znajdą z Radia Samiec? Ja jestem za tym byś zawsze na growym kanale był sobą, a drobne szpilki wbijane humorystycznie we wiadomych osobników, to część Twojego stylu. Więc tutaj trzeba wywarzyć, by zachować Styl Kotońskiego, ale by to nadal było zrozumiałe dla kogoś kto przypadkiem trafia na Twój filmik. 

 

To jest dobry przykład:

 

Filmik zaczyna się od Twojego monologu o sprawach o których często mówisz, o polskim kapitale, o wszystkim co cie boli i cieszy, i to jest bardzo dobre. Ponieważ to Ty, Marek Kotoński, i ja wiem że oglądam Marka Kotońskiego jak gra w grę, a nie po prostu średniego gracza po czterdziestce. Do tego sympatyczna anegnotka jak sobie radziłeś z procesorem, wszystko w dobrym "rodzinnym" stylu. Jak na moje, nie ma znaczenia czy będziesz grał jak amator, czy jak ekspert, bo tu nie chodzi o Twoje możliwości w graniu, tylko o to jak sprzedajesz tu swoją osobę i w jakich proporcjach. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Kotoński napisał:

Szanse bardzo małe, ale chyba jakieś są.

Zapraszaj do gry wielkich komentatorów, dawaj angielskie opisy filmów, pozwól żeby na twoim kanale były reklamy na samym początku filmu chociaż jedna, graj w najbardziej topowe gry komputerowe, komentuj najbardziej topowe gry komputerowe np. Cyberpunk 2077 i skonfrontuj tą grę wraz ze swoja wiedza na temat książki Metro 2033, podobieństwa, co można by było dodać do gry, jakie prognozy dla tej gry etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są dwie opcje:

1. Pójście z nurtem innych gamerów, obserwujesz i idziesz w podobnym kierunku, wkrótce Twoje filmy zaczną się wyświetlać przy innych twórcach itd, jeśli zadbasz o podobne tytuły czy tagi.

2. Pójście w przeciwnym kierunku, zbudujesz mniejszy kanał, zwartą publikę, ale szansy na wielką sławę nie będzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Dobre to z Żanetą Kotońską :D Moim zdaniem, jeśli będziesz sobą - dużo żartów, humoru, a przede wszystkim jakiś historyjek to shut up and take my money. Grubo albo wcale :D Chętnie słuchał bym sobie w tle jak tam pracuję czy coś robię. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Edytowane przez Fortis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku oglądam streamy bardzo często, jedyne czego narazie brakuje, to przechodzenie całej gry, albo jakieś kampanie w strategii itp, bardzo fajnie się ogląda całe serię potagowane np GTA V i tak wrzucone różne odcinki z tego. Czasami taka gierkę u kogoś włączam jak serial i oglądam z zaciekawieniem, najlepszy imo są też starsi streamerzy, weź zobacz odcinki Rocka, ile on tam rzeczy z życia opowiada, aż miło mądrego posłuchać, w twoim przypadku wyszło by podobnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja na sukces jeśli chodzi o youtube to promocja i znajomości. Większość kanałów robi takie cyfry nie dlatego, że mają super ciekawy kontent czy ciekawy styl bycia, tylko dlatego, że jakiś inny popularny youtuber ich zareklamował i wybili się na hype popularnego twórcy.

 

Najlepszym ostatnim przykładem może być nowa dziewczyna Friza, która po staniu się wybranką jego serca mocno ją wybił (obecnie 1.200.000 obserwatorów na instagramie, jeden z najbardziej wpływowych kanałów w Polsce, na youtube ma własny kanał też pewnie około 500k subskrypcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Playlisty typu "wiecej niż jedna usterka", "do dwóch usterek"

2. Charakterystyczne miniaturki filmów

3. Intro ale krótkie max 2-3s

4. Rozpierdol czasem klawiaturę albo mysz by uatrakcyjnić gameplay

5. Granie z osobami z forum które mogą powiedzieć o czymś ciekawym

6. Filmy 30 do 35min

7. Wrzuć jakieś ciekawostki, historie byle śmieszne pod koniec filmu i dokanczaj na początku kolejnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.