Skocz do zawartości

Gratulacje Nagrody Nobla


Oktabryski

Rekomendowane odpowiedzi

@tomekbatWystarczy szybki przegląd Internetów i innych mediów, aby zobaczyć kto najbardziej cieszy się z tej nagrody i jakimś dziwnym trafem są to akurat te środowiska. TVP swoją drogą pewnie też będzie się cieszyć i to jak, ponieważ gratulacje już składał za pomocą Twittera miłościwie nam panujący prezydent, a sam naczelnik w jednym z wywiadów mówił, że w wolnych chwilach czyta jej książki.

 

Apropos łatek, to zapomniał wół jak cielęciem był:

 

 

Nic osobistego, bez urazy. 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tomekbat napisał:

Tak, z tą nagonką na Polaków może to i racja

Nie może, tylko na pewno.

 

31 minut temu, tomekbat napisał:

zauważyłem niebezpieczną tendencję wśród Polaków, by jak tylko mogli opisywali siebie jako jedynie ofiary, bohaterów.

Zgadza się, taka tendencja występuje często wśród Polaków, co moim zdaniem jest nie na miejscu, trzeba patrzeć obiektywnie na dany temat.

Dlatego Ty, jako świadomy człowiek, powinieneś wiedzieć co i jak w tym temacie i na czym komu zależy, Twoje posty świadczą raczej o tym że nie wiesz, wiec sam sobie przeczysz, bo nie jesteś pośrodku :) .

 

 

21 minut temu, Krugerrand napisał:

Czytelnicy GW

Gówno wiedzą :D .

Edytowane przez The Motha
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem @tomekbat, słowne przepychanki mnie nie interesują. Nic do ciebie osobiście nie mam bo cię nie znam.

 

Ale jak ktoś pisze o czymś na czym się nie zna i się jeszcze przyznaje do swojej ignorancji w danym temacie a następnie próbuje się wybielać podpinając tematy niby powiązane to dla mnie jest to słabe i świadczy o tym, że istnieje ryzyko iż taka osoba jest zwykłym trollem.

 

Czytałem książki pani Tokarczuk z racji zawodu i wiem o czym pisze. Nie chciałem oceniać ale swoje zdanie mam. I jeśli ktoś mi mówi, że coś jest białe jeśli jest czarne to po prostu mam odruch wymiotny.

 

Także nie bierz tego personalnie ale serio... zastanów się, zrób jakiś reaserch zanim coś napiszesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że środowiska lewicowe najbardziej się cieszą jej nagrodą, nie musisz mnie uświadmiać o tym.

A Andrzej Duda akurat zachował się z klasą, że pogratulował zdobycia nagrody osobie, która prezentuje przeciwstawne wartości od niego.

 

8 minut temu, Krugerrand napisał:

Nic osobistego, bez urazy. 

Pozdrawiam

Nie ma żadnej urazy... tak samo jak nic nie mam do kolegi z którym dyskutowałem wcześniej imieniem @Cortazar. Pierzemy się w takich sprawach po twarzy, a potem wrócimy do normalnego pisania na forum w innych tematach. Gdy pojawią się inwektywy i szpilki, wtedy dopiero czuł urazę ;) 

@Cortazar Ja też nie chce żadnych słownych przepychanek, jeśli odebrałeś moje posty, jakobym takie stosował, to przepraszam. Przedstawiałem tylko swoje stanowisko.

3 minuty temu, Cortazar napisał:

następnie próbuje się wybielać podpinając tematy niby powiązane

Nie wiem gdzie próbowałem się wybielać, bo nie uważam bym miał z czego się wybielać. Które tematy są niby powiązane? Wszystko tutaj pozostało w głównym nurcie tematu.

3 minuty temu, Cortazar napisał:

pisze o czymś na czym się nie zna i się jeszcze przyznaje do swojej ignorancji w danym temacie

Moja ignorancja do której się uczciwie przyznałem dotyczyła tylko twórczości pani Tokarczuk, a potem pisałem już tylko o tym, czy stwierdzenie że polacy mordowali żydów jest nieprawdziwe.

Edytowane przez tomekbat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomekbat napisał:

Moja ignorancja do której się uczciwie przyznałem dotyczyła tylko twórczości pani Tokarczuk

No i właśnie o tym jest temat.

 

Nie znam się więc się wypowiem... podręcznikowe trolowanie.

 

13 minut temu, tomekbat napisał:

a potem pisałem już tylko o tym, czy stwierdzenie że polacy mordowali żydów jest nieprawdziwe.

Czyli nie na temat. Są topiki o tym więc można tam pisać.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc już wszystko jasne. Jedyny Twój argument przeciwko temu co napisałem, to fakt że jest w niewłaściwym temacie, a ja nie napisałem o tym o czym chciałbyś bym napisał.

12 minut temu, Cortazar napisał:

Nie znam się więc się wypowiem... podręcznikowe trolowanie.

Jeszcze jakieś diagnozy, panie internetowy psychiatro? Mówiłeś że nie chcesz przepychanek słownych, a sam je stosujesz, ja na nie odpowiadam, i zaraz napiszesz że ja trolluje. "Dyskusja".... Ja byłem spokojny od początku, dopiero gdy Ty zacząłeś mi lżyć, to przyjąłem postawę obronną. 

Edytowane przez tomekbat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, The Motha said:

Gratulować nagrody osobie która nazywała Polaków ''mordercami Żydów'' i ''kolonizatorami'' to faktycznie trzeba się z chujem na łby pozamieniać (bez urazy).

Niestety do tego jeszcze minister finansów obiecał zwolnienie jej z zapłaty podatku. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Libertyn said:

Śmieszni jesteście. Pewnie macie ból dwunastnicy bo była kobietą i odstaje od świętoszkowato-narodowego idealizowania tegoż narodu.

 

Szczerze mówiąc nie wiem, jakie kobita ma poglądy, nie obchodzi mnie to w ogóle, ale jak w zeszłym roku mnie grypa rozłożyła, to jedną jej książkę przeczytałem ("Księgi Jakubowe") i okrutnie mi się spodobała. Nie wiem, czy to dzieło na miarę Nobla (szczerze mówiąc na czytanie powieści zwykle ani czasu, ani ochoty nie mam i na literaturze się znam jak krowa na operze), ale "Księgi Jakubowe" pochłonąłem jednym ciągiem, kobieta ma lekkie pióro i naprawdę super pisze. Mimo że tomiszcze jest ogromne, to wciągnąłem je z przyjemnością. Lewaczka nie lewaczka, jeśli trafią się jej dobrzy tłumacze, to będzie za granicą świetną reklamą dla Polski, bo talent ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomekbat napisał:

Nie bardzo rozumiem oburzenie o stwierdzanie niewygodnych dla nas faktów. Byli polacy, którzy mordowali żydów, są na to dowody. Byli polacy, którzy pomagali żydom, byli także żydzi który mordowali polaków, na co też są dowody. Powinniśmy brać na klatę wszystko co było, a nie selekcjonować, pewne fakty 

Po pierwsze, Polacy z wielkiej litery.

 

Po drugie, w stwierdzeniu pani Tokarczuk nie chodzi o żadne fakty, tylko o ewidentne wpisanie się w antypolską retorykę. To, że byli Polacy, którzy mordowali Żydów, to jedno, ale stwierdzenie tego typu bez podania kontekstu i szerszego tła okupacji, niemieckiego prawodawstwa, zachowania Żydów pod okupacją Sowiecką itp prawdę ewidentnie wypacza. Można podać przykłady potwierdzające dowolną tezę, ale tylko historyk jest w stanie je rzetelnie ocenić. Tak więc Twoje stwierdzenie jest skrajnie naiwne.

 

Nie widzę również żadnej analogii pomiędzy zbrodniami na Żydach, w których w jakimś stopniu brali udział Polacy, a zorganizowanym i niezwykle brutalnym ludobójstwem dokonanym przez Ukraińców.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/10/2019 at 6:45 PM, tomekbat said:

Polacy nie mordowali w Jedwabnem W Jedwabnem mordowali SSmani. Tylko Niemcy mogli wtedy, a był to teren Generalnej Guberni w środku wojny, mieć broń a ci ludzie zostali zastrzeleni. Jak tylko to wyszło paru tzw rabinów zatrzymało ekshumację po 3 dniach od jej rozpoczęcia.

Ewa Kurek, która walczy z ich mitologią od dość dawna próbuje odkłamać Jedwabne i znalazła m.in. smaczek we współczesnych naciskach ze strony żydowskich rabinów, którzy skutecznie wstrzymali ekshumację zwłok z powodu rzekomego zakazu religijnego. Okazało się, że rabin Joseph A. Polak, były więzień obozów w Westerborku i Bergen-Belsen, przewodniczący Rady Halachicznej bostońskiego sądu rabinicznego stwierdził co następuje: "Ofiary z Jedwabnego powinny zostać ekshumowane i pochowane ponownie, czy to na terenie pobliskiego cmentarza żydowskiego, czy to w Państwie Izrael".
Jest petycja obywatelska do Sejmu w tej sprawie, jak ktoś może i ma jaja nie się podpisze.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sundance Kid

Może i ma talent, ale

1) Jest mnóstwo uzdolnionych autorów i dlaczego Nobla otrzymała osoba, która na arenie międzynarodowej mówi bez przedstawienia szerszego kontekstu, że Polacy mordowali Żydów i byli właścicielami niewolników?

2) Dlaczego została zwolniona z podatku od nagrody, przecież jest wielu np. naukowców, którzy otrzymywali równie ważne nagrody, a płacić musieli ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 19:42, tomekbat napisał:

A Andrzej Duda akurat zachował się z klasą, że pogratulował zdobycia nagrody osobie, która prezentuje przeciwstawne wartości od niego.

Uuuuu to dziś jak ktoś Ci pluje prosto w oczy to się nazywa "prezentowaniem przeciwnych wartości", należy kogoś takiego uszanować itp. O chuj to nieźle. 

 

Ja tam tylko zobaczyłem jak wygląda "Noblistka" już wiedziałem, że ma lekko poprzestawiane klepki we łbie - new age'owy wizerunek jak hipiska której się datownik zawiesił i nie zauważyła, że to nie pole namiotowe Woodstock w 1974. Nazwisko TokarCZUK świeżutko zza wschodniej granicy która mówi "my Polacy" tylko dopełniło całokształtu.

 

Na moje stare oko to ona jest inwestycją żydów: najpierw był pijany Kwach przepraszający za Jedwabne, później był Gross ze "złotymi żniwami", teraz jest Tokarczuk z Noblem heh Inwestycja niecałe 3 mln $ a do zgarnięcia 3 000 mln $

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Funeral napisał:

Uuuuu to dziś jak ktoś Ci pluje prosto w oczy to się nazywa "prezentowaniem przeciwnych wartości", należy kogoś takiego uszanować itp. O chuj to nieźle

Jak cie kręci ślina na twarzy to sobie ją wylizuj do woli pajacu. Kolejny chłopczyk w wieku studenckim z kompleksami na punkcie swojej tożsamości narodowej. Prawdziwego patrioty by to nie ruszyło. Żałosne ataki żałosnego pajaca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomekbat napisał:

ak cie kręci ślina na twarzy to sobie ją wylizuj do woli pajacu. Kolejny chłopczyk w wieku studenckim z kompleksami na punkcie swojej tożsamości narodowej. Prawdziwego patrioty by to nie ruszyło. Żałosne ataki żałosnego pajaca. 

Uuuuu dupsko pękło, nie wytrzymało brutalnego zderzenia z rzeczywistością :D 

Oj u nas w rządzie to chyba nikt nie ma "kompleksów na punkcie tożsamości narodowej", można ich zwyzywać od polaczków, biedaków, robali, kazać płacić odszkodowania za jakiegoś Mordehaja Blumsteina któremu szkopy spaliły chałupę 80 lat temu, a oni grzecznie HONOROWO odpowiedzą "no nic się nie stało, jak trzeba płacić to trzeba" hahahahahaha Później wielkie zdziwienie, że cały świat na pochyłe drzewo skacze jak tu tacy "patrioci", co w strachu przed opinią jakiś bananowych celebrytów z Zachodu srają po kostkach, żeby ich przypadkiem nie urazić niewygodną opinią. 

Mi się tam podoba Izrael, u nich jest krótka piłka - napiszesz coś co im nie pasuje, to nie ma żadnego honorowego "jesteśmy ponad uprzedzenia" tylko JEB KURWA ODSZKODOWANIE 150 milionów i pacjent ma utkaną pizde. Dlatego oni rządzą w Polin, bo mają łeb na karku i jaja, nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. W polityce zasady jak na podwórku, raz dasz po sobie jechać to będą jechać po tobie non stop dopóki się nie postawisz. Tylko kto ma się stawiać jak tu u sterów sami "patrioci bez kompleksów"? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Funeral napisał:

Uuuuu dupsko pękło, nie wytrzymało brutalnego zderzenia z rzeczywistością :D 

Kogoś zapiekło, raczej nie mnie. Jak sam trafnie zauważyłeś:

 

2 godziny temu, Funeral napisał:

zasady jak na podwórku, raz dasz po sobie jechać to będą jechać po tobie non stop dopóki się nie postawisz

Także na każdą podobną frajerską zagrywkę z Twojej strony, będę reagował tak samo, nie ważne ile warnów miałbym za to dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent jej gratulował a minister dał zwolnienie z podatku (podobno nie może gdzieś czytałem), nie dlatego że ją kochają, tylko dlatego że były wybory za kilka dni, a miliony ludzi nie kuma że Pani Tokarczuk zostanie wykorzystana na arenie międzynarodowej do szkalowania Polski, bo od kiedy my jesteśmy handlarzami niewolników? :) 

 

Jakby jej nie gratulowali, mogliby przegrać nawet wybory. A tak pokazali się jako dobrzy i cieszący się. Zobaczymy co teraz będzie.

 

@tomekbat

 

Nie bardzo rozumiem oburzenie o stwierdzanie niewygodnych dla nas faktów. Byli polacy, którzy mordowali żydów, są na to dowody. Byli polacy, którzy pomagali żydom, byli także żydzi który mordowali polaków, na co też są dowody. Powinniśmy brać na klatę wszystko co było, a nie selekcjonować, pewne fakty wyciszać a inne nagłaśniać. Ukraińcy robią to samo, wypierają się, wyciszają swoje zbrodnie, i ich za to krytykujemy. Może bądźmy lepsi od ukraińców? Możemy o sobie mówić tylko w pozytywach albo wcale? Sory, ale to wtedy jest zwykłe zakłamanie. Facet powinien brać na klate cały zestaw życia, a nie tylko wybrane fragmenty.

 

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/01/polacy-mordowali-nie-tylko-w-jedwabnem-trzy-pogromy-ktorych-powinnismy-sie-wstydzic/

 

-----------------------

 

Nie liczy się to co było, tylko to co jest przedstawiane w prasie, która Polaków szkaluje. Teraz ta prasa pokaże słowa Tokarczuk że Polacy mordowali, i nikt nie będzie pisał że byli to kryminaliści których AK ścigało, i że ci przestępcy zabijali też Polaków. Nie będzie też ani słowa, że Polacy uratowali najwięcej Żydów, mimo że były za to mordowane całe rodziny.

 

Ukraińcy mordowali w sposób gorszy od SSmanów Żydów, a Polaków bestialsko wyrezali od 100 - 300 tysięcy, głównie dzieci i kobiety.

 

Polacy NIGDY nie dokonali takiej zbrodni, i to na sąsiedzie, z zaskoczenia.

 

Porównywanie Ukraińców do Polaków nie mieści mi się w głowie. Trollujesz czy o co chodzi?

 

Mamy się bić po męsku w klatę za kryminalistów, skazywanych przez państwo podziemne? I to w sytuacji gdy masa Polaków chowała Żydów za co rozwalano dosłownie całe wsie?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo emocji powstało w tym temacie za moją sprawą, więc usunę się z niego by nie prowokować kolejnych agresywnych dyskusji.

 

@Cortazar Powiem tylko tyle, wejdź w mój profil i zobacz na moje posty, w jakich tematach pisałem i co pisałem, to nie powiesz że jestem jakimś "trollem". 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.