Skocz do zawartości

Pasta wybielająca


Vortex of Destruction

Rekomendowane odpowiedzi

Te pasty z dobrej półki mogą coś tam zdziałać, ja bym też się wyposażył w płyn do płukania ust wybielający, kiedyś naprawdę dał mi lekkie efekty.

 

Jeśli jednak nie lubisz półśrodków, i wolisz konkretne efekty to zapisz się do dentysty na wybielanie. 

 

Oczywiście te wszystkie wynalazki z Chin, pokroju wybielających pasków z Allegro, pominę milczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w tym roku wybielałem lampą u stomatologa i generalnie to polecam. Natomiast jeśli chcesz mieć uśmiech jak Ibisz to tylko licówki (droga impreza, od ok. 20 tys. w górę).

Na początek zainwestuj sobie kilka stówek w piaskowanie i higienizację jamy ustnej. Jeśli masz naturalnie jasną kość zęba to już samo piaskowanie dużo da.

Jeśli wybielanie lampą, to tylko i wyłącznie u stomatologa i to będzie koszt +/- 700 zł w górę i efekt będzie. Łukiem omijaj wszystkie "salony urody" oferujące wybielanie czy też inne oferty za 100-200 zł na grouponie.

Tylko u dentysty. Więcej Ci spierdolą niż poprawią (przebarwienia itd.).

Odpuściłbym też zestawy do samodzielnego wybielania w domu z żelem (paski można spróbować czy coś dadzą).

Oczywiście rzucenie palenia to podstawa.

Pamiętaj, że wybielanie lampą u dentysty jest nieco bolesne (uczucie przechodzenia prądu przez zęby) i min. przez cały dzień bolą zęby a przez kolejny, dajmy na to, tydzień są mega wrażliwe. 

U niektórych osób nadwrażliwość na ciepłe/zimne po zabiegu zostaje (w pewnym stopniu). 

Do tego po takim zabiegu musisz przez min. tydzień trzymać tzw. "Białą dietę" czyli jeść produkty głównie białe i omijać te barwiące.

Polecam używanie czarnej pasty wybielającej (charcoal, najlepiej bez fluoru) min. 3 razy dziennie. Działa bardzo fajnie. Efekty zauważalne.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomekbat napisał:

A, i nie używajcie sody oczyszczonej do mycia zębów. Zniszczy szkliwo. Jeden z wielu "domowych sposobów" które są szkodliwe

Święta prawda, znam przypadek gościa co płukał i zaczęły mu się wszystkie zęby naraz psuć; wydał tysiące na naprawy i protezy (koronki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Xin napisał:

Polecam używanie czarnej pasty wybielającej (charcoal, najlepiej bez fluoru) min. 3 razy dziennie. Działa bardzo fajnie. Efekty zauważalne.

Zapodaj nazwe

1 godzinę temu, wroński napisał:

Fajki rzuć, ale zabawy ze śniegiem i bielą odpuść.

Zeby to była taka prosta sprawa... mogę się na E przerzucić, za słaba psychika

Godzinę temu, Xin napisał:

Natomiast jeśli chcesz mieć uśmiech jak Ibisz to tylko licówki (droga impreza, od ok. 20 tys. w górę).

No właśnie takie coś... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vortex of Destruction napisał:

mogę się na E przerzucić, za słaba psychika

 

E-  to jeszcze gorszy syf.

Co do psychiki przekonałem się, że dużą rolę odgrywa motywacja.

Nawet nie chodzi o to, że pomaga "przejść przez nikotynowe męki" choć w tym też pomaga.

Bajer polega na tym, że potrafi ich oszczędzić. Dziwne, ale prawdziwe.

Kilka razy rzucałem palenia, męczyłem się jak cholera.

Teraz po prostu miałem w głowie, że będę się męczyć, ale niczego to nie zmienia no i co? Ledwo mnie głód nikotynowy musnął.

Pokręcone to jakieś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekbat napisał:

A, i nie używajcie sody oczyszczonej do mycia zębów. Zniszczy szkliwo. Jeden z wielu "domowych sposobów" które są szkodliwe

Można użyć sody, tylko ze tak że dwa, trzy razy w miesiącu maksymalnie. 

Co do samego wybielania, to najlepiej by było, po każdym posiłku umyć zeby. 

No i najważniejsze, wszytsko zależy od tego jaki się ma właśnie kolor naturalny, zębów. 

A z past to u mnie się sprawdził lacalut active, z tym, ze jakieś 8 miesięcy codziennego stosowania i faktycznie widać, że żeby są bielsze. Sam się zdziwiłem, bo ta pasta akurat nie jest z założenia wybielajacą. 

Edytowane przez typiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.