Skocz do zawartości

Joker :>


wroński

Rekomendowane odpowiedzi

Z czystym sercem mogę polecić film Joker

 

 

Z zaskoczeniem muszę przyznać, że zajął pierwsze miejsce zaraz obok "Urodzonych morderców" w kategorii "moje ulubione".

Inna estetyka, przyznaję, że dużo gorsza muzyka jednak to samo przesłanie.

Jaki ten film jest dobry!

 

Jeśli kogoś nie bawi scena w szpitalu na oddziale dziecięcym niech se obejrzy Bambi albowiem nie dla niego ten film.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem. Zajebisty, hipnotyzujący film z przesłaniem na bogato. Moim zdaniem do obejrzenia nawet kilka razy. Na pewno wrócę, bo gra aktorska na mistrzowskim poziomie moim zdaniem. Ostatnie minuty, transformacja w Jokera wow. 

 

Gdyby tak wyglądało całe uniwersum DC filmowe to Marvela bije o lata świetlne. Nie potrzeba nawet wielkich efektów specjalnych. Wystarczy totalnie mroczny, bardzo ludzki klimat. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mac napisał:

Gdyby tak wyglądało całe uniwersum DC filmowe to Marvela bije o lata świetlne. 

DC powinno iść swoją drogą, w lidze sprawiedliwych chcieli porobić trochę marvela i wyszło coś co raz w życiu tylko moje oczy będą w stanie zaakceptować. Niech wezmą się za poważne kino, wtedy im to wychodzi, troche inna widownia, ale za to jaki klimat jak już zrobią coś na czym polega ich uniwersum, mroczne, tajemnicze, dla dojrzałego widza. Byłem na premierze, dawno nie miałem takiej refleksji po jakimś firmie, utrzymywała się jak, gdy pierwszy raz widziałem Fight Club. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest świetny. Dobrze pokazuje odcienie szarości w konflikcie psychopata-społeczeństwo, mimo że protagonista wciąż jest chorym potworem, to dostajemy jego droge ku upadkowi, to ważne by mieć na uwadzę te względy. Zobaczcie jak były przypadki masakr spowodowanych przez Inceli, środowiska lewicowe i feministyczne w ogóle nie brały pod uwagę skąd rodziła się frustracja w tych ludziach. Gdyby masakry dokonała jakaś zgnębiona osoba homoseksualna, na pewno romantyzowaliby ten czyn i usprawiedliwiali, podczas gdy ludzi typu incel, wyrzutek, tylko oceniają. Tutaj nie ma polityki, nie ma światopoglądu, może poza słuszną krytyką wielkich kapitalistów, jest tylko chory człowiek i to jak społeczeństwo na niego reaguje. 

Edytowane przez tomekbat
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmu nie oglądałem, ale zawsze wolałem DC od Marvela.

Choć Marvela też sobie co jakiś czas obejrzę dla rozluźnienia.

Jednak DC jest 

38 minut temu, Turop napisał:

mroczne, tajemnicze, dla dojrzałego widza

i szkoda, że tak chujowo zarządzane bo potencjał i postacie już na starcie niszczą Marvela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meg4tronNiestety Zack Snyder gdy chciał przeforsować swoje mroczne podejście do DC i "superbohaterów", został zmieszany z błotem przez ignorantów, przyzwyczajonych do klimatów jakie dostają w filmach Marvela, więc teraz i DC takimi filmami jak Aquaman i Shazam idzie w stronę kina dla całej rodziny. Oby Joker sprawił, że dostaniemy więcej filmów w jego stylu, bardziej psychologicznych, a nie łubu-dubu, kupa żartów, i finał z komputerowo wygenerowaną akcją - to recepta większości dzisiejszych filmów na podstawie komiksów.

Swoją drogą @Meg4tron smuci mnie że dzisiejsze kino rozrywkowe nie umie się obejść bez dziesiątek green screenów i CGI. Dobrze że chociaż Gwiezdne Wojny idą tradycją starych filmów, i buduje sie tam nadal samodzielnie plany zdjęciowe oraz kostiumy pojawiających się kosmitów. W takich filmach Marvela to wszystko komputerem wolą tworzyć...

Edytowane przez tomekbat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaquin Phoenix miażdży. Postać Jokera pokazana z naprawdę innej strony. Zazwyczaj wszyscy psychopatyczni mordercy mają za sobą dzieciństwo pełne przemocy, a co za tym idzie zaburzenia na tle psychicznym. Film rozkręca się powoli, ale napewno nie nudzi. W pewnych momentach było mi naprawdę szkoda głównej postaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turop napisał:

DC powinno iść swoją drogą, w lidze sprawiedliwych chcieli porobić trochę marvela i wyszło coś co raz w życiu tylko moje oczy będą w stanie zaakceptować. Niech wezmą się za poważne kino, wtedy im to wychodzi, troche inna widownia, ale za to jaki klimat jak już zrobią coś na czym polega ich uniwersum, mroczne, tajemnicze, dla dojrzałego widza. Byłem na premierze, dawno nie miałem takiej refleksji po jakimś firmie, utrzymywała się jak, gdy pierwszy raz widziałem Fight Club. 

A to dlatego że masy wyły i szczekały, bo filmy Snydera za ciężkie, za mroczne i za poważne. DC zawsze takie było, już cholerne kreskówki były cholernie mroczne. Wyszedł taki Man Of Steel i był płacz, że jak to, Superman walczy z drugim takim jak on i miasto się burzy, destrukcja - to samo było chyba w co drugim odcinku Superman  TAS.

 

 

 

 

 

Mam swoje lata, ale do animowanych seriali DC wracam raz do roku i za każdym razem świetnie się bawię. Wszystko tu jest na tip-top. Animacja, voice-over, muzyka, klimat.

 

Justice League w planach Snydera miałoby 3 party i z schematem przypominałoby to Star Wars EP IV-VI. W części pierwszej happy end i zapowiedź głównego złego. Drugi film byłby "Imperium Atakuje" a część III byłaby "Powrót Jedi" z wprowadzeniem Flashpoint paradox. Tyle że taki był hejt na Snyderowską wizję uniwersum, że wykopano gościa ze stołka reżyserskiego pod pretekstem śmierci córki (w chuj cios poniżej pasa) i zatrudniono tego pajaca od Avengers. Ten z kolei wykopał Junkie XL i jego ukończony w 60% soundtrack i najął Elfmana (który wykorzystał swoje poprzednie motywy muzyczne (Spider-man, Batman, Hulk, Avengers i do tego wrzucił stary motyw Supermana) co dało tak gówniany i generyczny efekt końcowy, że to głowa mała. Co jak co, ale DC zawsze mogło pochwalić się świetnymi ścieżkami filmowymi, a tu wielki "team up" i generyczne brzdęgolenie. Suicide Squad (który też został pocięty i przerobiony) był kompletnie średnim filmem, ale muzyka miał dobrą. No i wisienka na torcie, pocięty i przerobiony przez rudego film, w jakichś 80%.

No ale cóż, tak to się kończy, jak się studio wpierdala tam, gdzie jest zbyteczne i go być nie powinno.

Edytowane przez lxdead
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man of Steel był także doskonale udźwiękowiony, mam na telefonie zgrane soundtracki Zimmera z tego filmu. Co do animowacji DC, polecam sprawdzić Mroczny Rycerz: Powrót (Peter Weller podkłada tam głos Batmanowi, czyli pierwszy filmowy RoboCop ;)). A co do tego co napisałeś o planach na Ligę Sprawiedliwości Snydera, to były one jeszcze większe. Scena z Batman kontra Superman z post-apokaliptyczną wizją świata miała się wydarzyć w przyszłości, a Flash który pojawił się w tym śnie Batmana, wszystko to się wydarzyło i miało się wyjaśnić w kolejnych filmach. Niestety studio wpieprzyło się Snyderowi w pracę i wszystko pozmieniało. Miał się pojawić Darkseid, Generał Chandwick z Man of Steel miał się okazać Marsjaninem Łowcą. W finale wszystkich części Ligi, Batman miał się poświęcić. 

 

https://naekranie.pl/aktualnosci/liga-sprawiedliwosci-tak-miala-wygladac-trylogia-snydera-oto-szczegoly-3954699

 

5 godzin temu, lxdead napisał:

i zatrudniono tego pajaca od Avengers.

Tfu na Whedona. Zjebał Ligę, do tego jest hipokrytą, udaje feministkę a zdradzał żone na prawo i lewo. 

 

 

 

I ostatni projekt Zimmera, ostatnio często słucham. Naprawdę świetna ścieżka:

 

 

Edytowane przez tomekbat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekbat To samo spotkało Suicide Squad. Film który miał w planach Ayer, a który dostaliśmy  to dwie, różne krople wody.

To co miało być w JL to podsumował fajnie Kevin Smith, który dokopał się do ludzi, którzy pracowali nad conceptami do 3 partów JL.

 

 

 

 

 

 

Dobrze, że przynajmniej Joker ma świetną ścieżkę dźwiękową.

 

 

 

 

Batman v Superman to już w ogóle miał kosmiczny poziom soundtracku. Za takie sceny kocham ten film:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga spojler.  Poruszone jest też ogromne kłamstwo kobiet. Matka Jokera, która cały życie ukrywała, że był adoptowany. Jak skończyła, to wiemy w filmie :>  Koniec spojlera.

 

Moja ocena 8/10. Na pewno zapada w pamięć, biorąc pod uwagę ten chłam co się nam serwuje od 10 lat w kinach.  Joker w tej wersji to pozytywna postać waszym zdaniem ?

Edytowane przez doler
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, doler napisał:

Joker w tej wersji to pozytywna postać waszym zdaniem ?

 

Niech pomyślę.

Typ, który regularnie dostaje w dupę wkurwił się, w efekcie uporządkował swoje życie, sprzątnął trochę śmiecia i porwał za sobą tłumy.

Może trochę nieporadnie, ale w końcu praktyka czyni mistrza.

Czy jest to dla mnie pozytywny bohater?

Jak najbardziej.

 

Po prostu rozumiem kolesia, potrafię się postawić w jego sytuacji.

 

Inna sprawa, że zawsze wolałem patologię, w życiu i w filmie.

Pseudo-pozytywni bohaterowie są jacyś płascy i pedałkowaci

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się trochę niepokojące, że ofiarami pokazanej w tym filmie przemocy, w szczególności najbardziej brutalnej, byli sami biali mężczyźni (z jednym wyjątkiem). Sprawców chyba dotyczyła ta sama zasada.

Ponadto, jedyną stosunkowo pozytywną postacią o ww. cechach był... karzeł. 

Mnie to trochę dało do myślenia ?

Edytowane przez nibynic
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry film. Przez większość czasu współczułem głównemu bohaterowi i było mi go autentycznie żal. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie, jakiego doświadczał Arthur. Fenomenalnie nakręcona miejska dżungla. To taki film mocno w stylu lat 70-tych, sporo tam widzę z "Taksówkarza" i z pamiętnej sceny, gdy Travis spędza kolejną bezsenną noc za kółkiem i mówi wtedy sam do siebie "Niech przyjdzie deszcz i zmyje z ulic cały ten gnój".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, byłem przedwczoraj w kinie i muszę przyznać, że to film (jeden z nielicznych z ostatnich 10 lat), przy którym 2h zleciało mi jak z bicza strzelił.

Główny bohater, zdjęcia, całokształt filmu - sztos.

 

Scena na mieszkaniu z karłem - do samego końca czekałem co się stanie :D

 

Dokładnie tak jak @Obliteraror wspomniał, było mi żal Arthura. Miał podstawy psychiczne, ale życie dodatkowo pokopało go po dupsku. Wayne'owie ukazani w odmiennym zwierciadle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Azizi napisał:

Wayne'owie ukazani w odmiennym zwierciadle

Spoiler! Co ciekawe, nawet odmiennie niż w tzw. kanonie, o ile można tak stwierdzić. Thomas to nie filantrop o dobrym serduszku, ale bezwzględny kapitalista, który "zasoby ludzkie" uznaje za jedne z najmniej istotnych dla siebie aktywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOKER za sam fakt wywołania bólu dupy u lewaków, ukazując ich hipokryzję ma 8/10. 

Największy problem w tym filmie to przeciągnięte sceny "popadania w obłęd", kiedy bohater samotnie pląsa w dziwnych miejscach.

Poza tym nie ma żadnych zastrzeżeń - świetna gra aktorska, ciekawa fabuła, miłe zaskoczenie czyli przejście uniwersum DC od typowych filmów akcji z wybuchami, pościgami, miliardem trupów itp. do dramatu psychologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 10/10/2019 at 6:39 PM, tomekbat said:

Film jest świetny. Dobrze pokazuje odcienie szarości w konflikcie psychopata-społeczeństwo

Joker w tym ujęciu nie jest psychopatą, wręcz przeciwnie, raczej ma nadmiar gotujących się w nim, głębokich emocji. Jest mocno zaburzony, można podejrzewać że miejscami jest w stanie psychozy, ogólnie jest "odklejony", ale nie jest psychopatą. W tym jest cały sęk dwuznaczności filmu - gdyby był psychopatą, to łatwo by go było potępić jako nienawidzącego społeczeństwa z wzajemnością. On natomiast oczekuje - przynajmniej na początku, zanim "idzie w tango" - tylko akceptacji i jakiejś minimalnej pomocy.

 

Joker to jest zajebiście głęboki film psychologiczny, głównie o relacji jednostka-społeczeństwo i o problemach ludzi z zaburzeniami psychicznymi.

On 10/10/2019 at 7:42 PM, Thegenerat said:

psychopatyczni mordercy

Ten Joker nie jest... uuups, powtarzam się.

On 10/16/2019 at 10:59 PM, Obliteraror said:

sporo tam widzę z "Taksówkarza"

Jest bardzo dużo z Taksówkarza. Za dużo.

On 10/17/2019 at 9:39 AM, Funeral said:

JOKER za sam fakt wywołania bólu dupy u lewaków

W jaki niby sposób wywołuje ten ból dupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.