Skocz do zawartości

Śmierdzące stopy


RRRR_WWWW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze stopami od wielu lat.

Czasami zwyczajnie śmierdzą. Nawet chwile po kąpieli.

Dodatkowo mam wrażenie ze poza zwykłym twardym naskórkiem to jest na nich jakby biały nalot, czytałem o grzybach i byłem w ciągu ostatnich 2 lat u 3 dermatologów ale każdy obejrzał i powiedział ze to normalne.

 

Macie pomysł co zrobić? jakie są środki przeciw grzybom, jak będę wiedział czego chce to mogę spróbować to dostać pomimo braku recepty.

Możecie polecić dermatologa się zna na temacie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to pot nie ma przykrego zapachu tylko jest to wina bakterii czy w tym przypadku również grzybów.

 

Idź do apteki i powiedz, że na basenie zlapaleś grzybicę i masz teraz problem z nogami taki i taki. Powinieneś dostać kilka preparatów.

 

Zadbaj też o dobre, oddychające skarpety, zrób selekcję tych, które nawet po praniu śmierdzą i je wyrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talk, albo jak wyżej bracia pisali spray z talkiem praktycznie codziennie, od siebie dodam że można zastosować Acifungin przez kilka tygodni wraz z tymi kąpielami z solą. Kiedyś mi jakieś zioło do zaparzenia w aptece dali, ale ani nazwy nie pamietam, a i efekty były nie pożądane. No i buty, do roboty inne, na dupcing inne, do kościoła inne, nie wiem czy sie zgodzicie ze mną wszyscy ale podobno im droższe skarpety , tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Bracia wyżej napisali a od siebie dodam, skarpety z jak największą zawartością bawełny. Ja mam tak, ze jak jest za dużo sztucznego w skarpetach to momentalnie mam „mokro w butach” Zacząłem zwracać uwagę na skarpety i problem zniknął. Z zapachem również. W aptece dostaniesz masę preparatów na grzyby dobierz najbardziej komfortowy dla siebie i sądzę, ze problem zniknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska na stopy z zielonej glinki. Do kupienia za kilkanaście złotych i starcza na długo. 
Środek 100% naturalny, bakteriobójczy, rozrabia się jedynie z odrobiną wody dla powstania gęstej papki, nakłada na stopy, czeka aż wyschnie i spłukuje. Powtarzać 1-2x w tygodniu na początku. - info od podologa.


Tak, wiem, uciekłam z rezerwatu, przyjmę karę z pokorą ?

(ale uważam za bzdurne spamowanie dodatkowymi tematami w celu napisania konkretnej rady, której zainteresowani w rezerwacie i tak często nie czytają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.