Skocz do zawartości

Free Solo


leto

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem wczoraj wieczorem Free Solo (https://www.filmweb.pl/film/Free+Solo%3A+ekstremalna+wspinaczka-2018-813701). Film o Alexie Honnoldzie, dokumentujący jego samotne wejście bez żadnych zabezpieczeń (czyli tytułowe free solo) na ekstremalnie trudną ścianę - El Capitan. Punkt obowiązkowy dla wszystkich ludzi, którzy się wspinają czy chociażby łażą po górach. Film wg mnie niezwykle inspirujący, a zarazem zaskakująco redpill'owy - o człowieku, który od lat robi wszystko, aby realizować swoje marzenia, ciśnie jak pojebany. Dające do myślenia fragmenty o jego relacji z dziewczyną. Dla mnie film jest już kultowy.

 

 

Jeszcze tylko wrzucę dający do myślenia cytat z Honnolda:

 

Quote

I was never, like, a bad climber [as a kid], but I had never been a great climber, either. There were a lot of other climbers who were much, much stronger than me, who started as kids and were, like, instantly freakishly strong – like they just have a natural gift. And that was never me. I just loved climbing, and I've been climbing all the time ever since, so I've naturally gotten better at it, but I've never been gifted.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sobie zapuszczę, szczególnie, że sam się wspinam i może przez to sam opis już zaparł mi dech w piersi. Kozak max.

A ten cytat tylko dowodzi tego, że talent to z dziesięć procent a reszta to morderczy trening.

Dzięki i pozdro !

Edytowane przez Xin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.