Skocz do zawartości

Obowiązek przywitania się i avatara


lekkiepióro

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zamknięto wątek nowego użytkownika, kolejnego, który się nie przywitał i nie wstawił avatara.

 

Uważam, że to naprawdę bezsensowny, niepraktyczny zwyczaj, żeby nakładać obowiązek przywitania się w osobnym wątku. Podobnie wymóg wstawienia avatara. Nie każdy ma ochotę sygnować swoje wpisy, czy konto jakimkolwiek zdjęciem, tak jak nie każdy chce nosić tatuaż. Poza tym skąd te zdjęcia brać? Są darmowe bazy, ale ja na przykład nie znam żadnej, ani na żadnej takiej stronie nie mam konta. Dlaczego narzucać ludziom myszkowanie po jakichś bazach darmowych zdjęć, zwłaszcza, gdy nie mają ochoty być kojarzeni z żadnym zdjęciem. A sugestywny może być nawet zwykły czarny kwadrat.

54 minuty temu, Imbryk napisał:

Panowie, do cholejry, widzicie przywitanie i awatar?

W tym przypadku myślałem, że to "K" to awatar i, że został wstawiony, zgadzał się zresztą z pierwszą literą nicka. Zaś wątku przywitań - sorry, ale nie chce mi się śledzić i nie mam na to czasu, tak jak pewnie większość użytkowników. Uważam, że to zwykły spamerski dział, nie służący niczemu konstruktywnemu. Nie mam czasu czytać kolejnych "cześć", "siema", itd. I pewnie nigdy nie będę tam zaglądał. Podobnie postępuje większość użytkowników tego forum, nawet, jeśli o tym nigdy nie napisała.

 

Osobiście nie potrzebuję przywitania w osobnym wątku do szczęścia. W pierwszej wiadomości - owszem wypadałoby się przywitać (ja zawsze to robię na wszelkich forach w internecie), ale, jeśli ktoś tego nie zrobi, też mnie to jakoś szczególnie nie razi, jesteśmy w internecie, a nie na oficjalnym bankiecie z prezydentem, może dlatego. Przenoszenie wszystkich zwyczajów komunikacyjnych ze świata realnego do wirtualnego po prostu nie ma sensu. Zaś ten zwyczaj, może nie jest taki zupełnie zły, ale nie jest też jakoś super-potrzebny. A robi sporo zamieszania i problemów. Zarówno dla nowych, jak i bogu ducha winnych odpowiadających użytkowników, chcących pomóc. Jeśli moderacja nie zamknęła danego wątku to na 99% zakładam, że można pisać i tyle.

 

Powiedzcie szczerze, nie uważacie, że to bez sensu? Znam racje Marka w tym temacie. I zgadzam się z nim, że to drobiazg i każdy kto choć trochę szanuje i ceni tu zgromadzonych nie powinien mieć problemu, by spełnić te warunki (skoro takie zostały postawione, niezależnie, czy są sensowne, czy nie). Ale jednocześnie uważam, że to upierdliwe, bez przerwy, ustawicznie wprowadza zamieszanie na forum i ma dosyć mętne uzasadnienie. Trochę jak taka mucha, która lata Ci po pokoju, niby wytrzymasz i z nią, ale chcesz się jej pozbyć, mimo wszystko, lepiej jakby jej nie było.

 

Osobiście wolałbym, żeby taki nowy użytkownik zamiast przywitania wypełnił jakąś rubrykę "o mnie" w profilu i napisał tam skąd jest, ile ma lat, co robi, czym się interesuje. To mówi o człowieku więcej i pozwala się lepiej zaznajomić, niż przywitanie. A każdy zainteresowany może w każdej chwili tam zajrzeć i się czegoś dowiedzieć o człowieku. Zaś wątki powitalne giną i nikt do nich nie wraca, ile byśmy w tej pierwszej wiadomości nie napisali o sobie.

 

I jestem pewien, że jest bardzo wielu, którzy mają podobne zdanie do mnie, tylko boją się albo nie potrafią go konstruktywnie przedstawić. Jednocześnie, jeśli komuś podoba się ten zwyczaj, proszę mnie tu zaraz nie odsądzać od czci i wiary, to nie jest atak na nikogo, tyko wyrażenie swojego zdania. Co więcej sądzę, że Marek nadal pozostanie przy swoim i ten zwyczaj zostanie w niezmienionej formie - i uszanuję to bez problemu. Niemniej sądzę, że, jeśli chcemy czynić te różne nasze i Marka projekty lepszymi, czasami musimy coś poprawić i nie bać krytykować (w granicach kultury i na argumenty).

 

Edytowane przez lekkiepióro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje argumenty były już nie raz przedstawiane i Marek już nie raz wyjaśniał co, jak i dlaczego. Poszperaj trochę na forum i w audycjach to na pewno znajdziesz wyjaśnienie.

 

Ja osobiście wolałbym, żeby ludzie byli bardziej przyjaźni i uczciwi, historia mniej zakłamana, żeby nie było wojen a FitDaria trochę schudła. Każdy ma jakieś swoje wizje świata ale życie jest brutalne i nie zawsze jest tak jakbyś chciał. Lepiej się pogódź z tym jak jest bo inaczej takie marudzenie wejdzie Ci w krew. A to nic fajnego dla siebie samego i dla otoczenia.

  • Like 4
  • Dzięki 5
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie marudzę, a na pewno nie w wątkach do tego nieprzeznaczonych. Po prostu, jeśli widzę interesujący wątek to w nim piszę albo czytam. Dopóki oczywiście nie jest to trolling, rozmówca zachowuje się kulturalnie, pisze poprawnie i temat ma sens. Zwracanie uwagi na avatar w takim wypadku jest podobnie małostkowe, jak zwracanie uwagi co ktoś ma narysowane na t-shircie, podczas, gdy podchodzi do nas i chce porozmawiać np. o równouprawnieniu płci. Ale mimo to Ty wtedy wyskakujesz - zaczekaj, dlaczego nie masz żadnego obrazka na swoim t-shircie? To mi zakrawa na marudzenie.

 

Ale jak tam chcecie. Są ważniejsze sprawy do omówienia zarówno na forum, jak i w tematyce, którego to forum dotyczy, więc może tyle uwag na ten temat wystarczy. A nie czekaj... Nie wystarczy! Bo problemy z tymi obrazkami są od kiedy pamiętam i będą pewnie do końca. Więc jeszcze niejeden o tym napisze, niejeden wątek zostanie przyblokowany, niejedna uwaga na ten padnie i rozwodni niejeden temat. Szkodzi to forum i swobodzie dyskusji moim zdaniem. Never ending story, Takie trochę robienie sobie problemów na siłę.

 

Przypomina mi to sytuację z chodnikami. Czasami chodnik zakręca i prowadzi dalej nieco dłuższą drogą. Ludzie wtedy sami sobie skracają drogę i depczą trawnik, wytyczając nową ścieżkę. I zgadzam się, że przejście dookoła prawie nic nie kosztuje (to tylko do 10 kroków), zaś ludzie nie powinni deptać trawników (zwłaszcza, gdy nie są u siebie na podwórku). Ale je depczą! Bez przerwy, ustawicznie, na okrągło. I nic z tym nie zrobimy. Może więc lepiej pogodzić się z tym faktem, zamiast zaczepiać każdego przechodnia i zwracać mu uwagę, albo przebudować ten skrawek chodnika.

Edytowane przez lekkiepióro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lekkiepióro dzięki avatarowi to forum jest czytelne, bardziej uporządkowane i estetyczne. 

 

Każdy ma unikatowy znacznik graficzny co ułatwia czytanie, wyobraź sobie, że w wątku pisze 2-3 osoby z nickiem na literę K i masz wtedy zbitek postów z automatycznym identycznym avatarem. Ile więcej skupienia i czasu trzeba, żeby ogarnąć kto/ co /jak?

 

Popatrz na inne fora gdzie avatara nie wstawiają obowiązkowo, ma się wrażenie bałaganu w wątkach. 

 

Estetyka, zwyczajnie kiedy wszyscy mają avatar, forum wygląda lepiej, a jak wygląda lepiej to przyciąga większą ilość nowych użytkowników. Tutaj ktoś wchodzi na główną stronę, wszędzie avatary jest estetycznie, a tam gdzie jest estetycznie jest wrażenie, zaangażowania ze strony użytkowników. 

 

Kolejna kwestia, każdy nowy user otrzymuje automatycznego, krótkiego maila z tym co powinien zrobić, jeśli nie chce mu się przeczytać kilku linijek i zastosować do prostych reguł oznacza to brak minimalnego szacunku do innych użytkowników, czemu mamy tracić czas na takie osoby?

 

 

  • Like 17
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś więcej. Dyskutowaliśmy o tym już lata temu. Awatar to narzędzie, które może nawet pomóc w afirmacjach. Bierzesz symbol do samorozwoju. A przy pisaniu postów zaczynasz się z tym utożsamiać. Z tego powodu użytkownicy zakładający jakieś smutne minki, awatary depresyjne byli proszeni o zmianę dla własnego dobra. 

 

A przywitanie się w normalnej społeczności jest naturalne, pożądane. Cofnij się do początku forum i zobacz, jak się pisało powitania. Były rozbudowane, sygnalizowały skąd wiadomo o forum, dlaczego ktoś dołączył, jakie ma cele. To już lepiej wygląda. Wszystko zależy od człowieka i od wykorzystania narzędzi. Nie masz obowiązku przebywać w tym miejscu, z takimi zasadami, a nie innymi. 

 

Dzięki tym "obowiązkom" zachowuje się podstawy kultury i szacunku wobec innych użytkowników. 

  • Like 5
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, verde napisał:

Mnie najbardziej denerwuje, jak ktoś napisze ciekawy wątek, z wszelkimi zasadami pisowni itd., a moderatorzy zamykają go i autor znika. Powinny być jakieś odstępstwa od tych zasad. Przynajmniej w niektorych przypadkach.

Np. jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, verde napisał:

Powinny być jakieś odstępstwa od tych zasad.

Sęk w tym, że jak tylko moderacja przymknie oko na chwilkę to zaczyna się robić syf. Ludzie przychodzą srają i sobie idą. Czasami nawet jeszcze obrażają innych. Po jakimś czasie znowu mają problem więc wracają i otwarcie piszą - pomóżcie a następnie znikają.

 

Od siebie nic i jeszcze pretensje - 'no przecież się przywitałem i założyłem awatar'. Wielkie poświęcenie, kurła nagrodę mu dać. Za darmo to nikt nie potrafi docenić i jeszcze będzie krzyczał, że chce więcej bo się mu należy.

 

A tak personalnie kolego @verde to się ciesz z tego, żeś wyjątek i jeszcze nie dostałeś kary za pisownię...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, lekkiepióro said:

Powiedzcie szczerze, nie uważacie, że to bez sensu?

Dla mnie ma to głęboki sens. Muszą być jakieś zasady. Jak wchodzisz do kogoś do domu to się witasz, w niektórych domach trzeba ściągać buty na przykład i w takim przypadku możesz zapytać po co, skoro później można posprzątać...

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lekkiepióro napisał:

Powiedzcie szczerze, nie uważacie, że to bez sensu?

Bez sensu jest pisanie 3 stron z treścią do sformułowania w trzech zdaniach.

18 godzin temu, lekkiepióro napisał:

Ja nie marudzę, (...) wystarczy. A nie czekaj... Nie wystarczy!

Marudzisz w chooj.

Nie masz co robić z czasem, może to jest źródło Twoich problemów z wątku - ważnych rzeczy nie dostrzegasz i nie kończysz, a gówna dzielisz na atomy.

 

 

Edytowane przez Exar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 07:59, Mosze Red napisał:

@lekkiepióro dzięki avatarowi to forum jest czytelne, bardziej uporządkowane i estetyczne.

Wiem.

W dniu 14.10.2019 o 07:59, Mosze Red napisał:

Każdy ma unikatowy znacznik graficzny co ułatwia czytanie, wyobraź sobie, że w wątku pisze 2-3 osoby z nickiem na literę K i masz wtedy zbitek postów z automatycznym identycznym avatarem. Ile więcej skupienia i czasu trzeba, żeby ogarnąć kto/ co /jak?

Mimo wszystko sądzę, że więcej burdelu i bardziej regularnie robi narzucanie tych awatarów, niż ich brak. Zresztą ile for funkcjonuje z powodzeniem bez podobnej zasady? Stawiam, że wszystkie jakie w ogóle istnieją, bo nigdzie indziej nie spotkałem takiej zasady.

W dniu 14.10.2019 o 07:59, Mosze Red napisał:

Popatrz na inne fora gdzie avatara nie wstawiają obowiązkowo, ma się wrażenie bałaganu w wątkach. 

No własnie ja nie mam takiego wrażenia. A nawet, jeśli coś w tym jest, to gra niewarta świeczki. Znacznie więcej burdelu i to regularnie robi to zamieszanie z avatarami, niż zrobiłby ich brak.

W dniu 14.10.2019 o 07:59, Mosze Red napisał:

Estetyka, zwyczajnie kiedy wszyscy mają avatar, forum wygląda lepiej, a jak wygląda lepiej to przyciąga większą ilość nowych użytkowników. Tutaj ktoś wchodzi na główną stronę, wszędzie avatary jest estetycznie, a tam gdzie jest estetycznie jest wrażenie, zaangażowania ze strony użytkowników. 

A mnie to bardziej odrzuca niż zachęca. Co to za estetyka, gdzie połowa użytkowników wrzuciła jakieś wymuszone losowe obrazki, na których im nie zależy i nie są z nimi w żaden sposób związani? Są ważniejsze rzeczy niż estetyka. Poza tym tak jak mówiłem, nawet, jeśli uznać argument estetyczny, to moim zdaniem koszt jaki przez to ponosi forum - skala zamieszania jakie to powoduje - jest niewarty świeczki.

W dniu 14.10.2019 o 07:59, Mosze Red napisał:

Kolejna kwestia, każdy nowy user otrzymuje automatycznego, krótkiego maila z tym co powinien zrobić, jeśli nie chce mu się przeczytać kilku linijek i zastosować do prostych reguł oznacza to brak minimalnego szacunku do innych użytkowników, czemu mamy tracić czas na takie osoby?

Zgadzam się, że nie ma usprawiedliwienia dla takich osób. Ale to jest tak jak z tymi trawnikami, o których pisałem. Mówię Wam, że ten problem będzie męczył to forum do końca świata. I może zamiast kopać się z koniem, znieść ten zapis albo wymyślić coś kreatywnego, żeby wilk był syty i owca cała?

W dniu 14.10.2019 o 09:35, mac napisał:

To jest coś więcej. Dyskutowaliśmy o tym już lata temu. Awatar to narzędzie, które może nawet pomóc w afirmacjach. Bierzesz symbol do samorozwoju.

Z całym szacunkiem, ale uważam, że to już zupełnie kompletne bzdury i odleciałeś mocno.

W dniu 14.10.2019 o 09:35, mac napisał:

A przywitanie się w normalnej społeczności jest naturalne, pożądane. Cofnij się do początku forum i zobacz, jak się pisało powitania. Były rozbudowane, sygnalizowały skąd wiadomo o forum

I gdzie są dzisiaj te przywitania? Te elaboraty jak szczere by nie były, po prostu przepadły. I wszyscy ci użytkownicy są dla mnie tak samo randomowi, jakby nic nie napisali. Już lepiej wypełnić profil "o sobie". Przywitanie jest ważne, ale więcej sensu, jeśli już trzeba to egzekwować, miałoby to w dowolnej pierwszej wiadomości. Tak to się odbywa wszędzie w internetach. Poza tym nie uważam, żeby nieprzywitanie się było sensownym powodem do zbanowania kogoś. To po prostu brak kultury, a czasami brak ogarnięcia się (niektórzy tak się rozpędzają na temat swoich problemów, że po prostu zapominają o przywianiu). Można komu takiemu zwrócić uwagę albo odpowiedzieć w oschły sposób i tyle. Powinno wystarczyć. Jeśli nie wystarczy, a delikwent się obrazi, to sam siebie pozbawi szacunku. Z czasem nauczy się kultury. Ale po co to regulować za pomocą regulaminu i rękami adminów? To jest nadgorliwość.

W dniu 14.10.2019 o 10:48, verde napisał:

Mnie najbardziej denerwuje, jak ktoś napisze ciekawy wątek, z wszelkimi zasadami pisowni itd., a moderatorzy zamykają go i autor znika. Powinny być jakieś odstępstwa od tych zasad. Przynajmniej w niektorych przypadkach.

Nie zgadzam się - albo zasady obowiązują wszystkich albo nikogo. Nie może być tak, że jednym się robi odstępstwa, a innym nie. Skoro jest taki a nie inny regulamin, to zamykają. Jeśli zmieniać, to regulamin, a nie zmiękczać moderatorów i robić z zapisów regulaminu jaja. Regulamin powinien być przestrzegany i to nic złego, ale niekoniecznie powinien wyglądać tak jak wygląda, moim zdaniem.

W dniu 14.10.2019 o 16:13, Cortazar napisał:

Sęk w tym, że jak tylko moderacja przymknie oko na chwilkę to zaczyna się robić syf. Ludzie przychodzą srają i sobie idą. Czasami nawet jeszcze obrażają innych. Po jakimś czasie znowu mają problem więc wracają i otwarcie piszą - pomóżcie a następnie znikają.

Dlatego moderacja nie może przymykać oka i zasady mają być przestrzegane. Rozmiękczanie zasad to zupełnie nie ta droga.

W dniu 14.10.2019 o 18:26, Kleofas napisał:

Dla mnie ma to głęboki sens. Muszą być jakieś zasady. Jak wchodzisz do kogoś do domu to się witasz, w niektórych domach trzeba ściągać buty na przykład i w takim przypadku możesz zapytać po co, skoro później można posprzątać...

Dla mnie to jest jak bronienie zasady, że wpuszczamy do domu tylko ludzi, którzy mają obrazek na t-shircie, a jak tylko napis, to nie. Nikt nie podważa tego, że muszą być zasady. Ale za sensowną zasadę uważam ściągnięcie butów w przedpokoju, czy nie przestawianie bez pozwolenia mebli w cudzym domu, bo nam się inaczej podoba (tj. na siłę, bo zasugerować z dobrej woli coś można). Natomiast obrazek na t-shircie jest po prostu osobliwym wymysłem. Ale nawet w najbardziej osobliwym pomyśle, nie byłoby naprawdę nic złego, gdyby nie to, że regularnie rodzi problemy na forum.

19 godzin temu, Exar napisał:

Nie masz co robić z czasem, może to jest źródło Twoich problemów z wątku - ważnych rzeczy nie dostrzegasz i nie kończysz, a gówna dzielisz na atomy.

Jakich ważnych rzeczy nie dostrzegam i nie kończę? I czy to ma naprawdę związek z tym wątkiem?

Edytowane przez lekkiepióro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 02:47, lekkiepióro napisał:

Powiedzcie szczerze, nie uważacie, że to bez sensu?

Obraz jest wart 1000 słów.

 

.....zasadniczo dla mnie to wyczerpuje,

dalsze degokpwaniowanie/bulgo_bulgo o bez/sensie.

 

Tak samo można roztrząsać pozostawienie śmierdzących butów pod drzwiami w spólnej klatce przed wejściem do mieszkania.

Sensu dylemat nabiera kiedy obcy pies nasika lub nasra.

;)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przedstawiłem swoje argumenty. I tak decyduje o tym Marek. 

 

Niech zatem pozostanie to szczególną cechą tego forum. Chociaż wolałbym, aby swoją szczególność budowało na czymś innym i właśnie nie rozmieniało się na drobne, czy też nie dzieliło gówna na atomy, jak to napisał kolega. A tak rozmieniamy się na drobne, tam gdzie to nie jest potrzebne. Dobrze, że nie ja muszę tego pilnować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lekkiepióro napisał:

Ok, przedstawiłem swoje argumenty. I tak decyduje o tym Marek. 

No właśnie. To forum @Marek Kotoński. Za zarąbistą, życiową wiedzę nie płacisz ani grosza. Marek wszystko opłaca, Marek załatwia informatyków i wiele, wiele innych działań. To po części Jego dom a my jesteśmy gośćmi. A jako goście musimy szanować zasady panujące w tym domu. Jak komuś nie podobają się zasady, po prostu wychodzi. Jeśli gospodarz zażyczy sobie że mamy zakładać kapcie po zdjęciu butów to tak powinniśmy zrobić. Tyle.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, trop napisał:

No właśnie. To forum @Marek Kotoński. Za zarąbistą, życiową wiedzę nie płacisz ani grosza.

Bardziej przychodzę tu pogadać, niż po wiedzę. Poza tym praktycznie wszystkie fora dyskusyjne na świecie są darmowe, więc nie jest to dla mnie jakaś szczególna zaleta. Zaletą jest tematyka forum i rodzaj ludzi jakich gromadzi. Zaś darmowo popisać i poczytać to można wszędzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś uważałem to za bezsensowne. Kilka innych obiekcji również miałem. Ale to Marek i starszyzna założyli te enklawę, stawiali tu pierwsze trudne kroki i za to należy się szacunek, a co za tym idzie poszanowanie zasad, które ustanowili. Przeciez równie dobrze moga od następnego tygodnia zażądać obowiązkowiej składki członkowskiej w wysokości 100zł miesięcznie. Czy to jest sprawiedliwie, dobre? Żle postawione pytanie. Mogą wszystko, a każdy użytkownik może zrezygnować z uczestnictwa w projekcie "Bracia Samcy". To trochę tak jak z kościołem. Ludzie czasem narzekają, bo ksiądz sie czepia nieślubnych związków. No takie a nie inne zasady członkostwa ustanowiła organizacja KK i jeśli chcesz być jej pełnoprawnym członkiem to powinieneś respektować ichniejszy regulamin. Wbrew pozorom zasady, które często wydają się głupie, ucza ludzi pewnego rygoru, poszanowania, a to jest paradygmat wszelkich wspólnot, które chcą zachować spójność, hierarchię, jakies wartości. Inaczej, przy setkach czy tysiącach różnych charakterów, osobowości, mnogości opinii i pomysłów prędzej czy później dochodzi do rozłamów, dywersji i anihilacji. Przykładów jest od czapy od makro po mikro społeczności ludzkie.

 

Zawsze można sobie założyć Ziomy Samce gdzie można pisać bez avatara, bez nicku, obrzucać się gównem itd.  Choć konstruktywna krytyka czy propozycje rozwoju idei zawsze powinny być mile widziane.

Edytowane przez Kim Un Jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lekkiepióro napisał:

Zaś darmowo popisać i poczytać to można wszędzie 

Ci co nie mieli tej wiedzy dostępnej na Forum często płacą i płacili mnóstwo kasy na rozwodach, alimentach, zostali wydymani przez ex małżonki na mieszkania, domy, kase itp. Dalej nie rozumiesz o co mi chodzi? A tu masz całą wiedzę tutaj ZA DARMO.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.