Skocz do zawartości

Inwazja Turków w Syrii


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam książkę Ed'a Nash'a "Pustynny snajper, czyli jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS".

 

Ochotnik walczył wśród Kurdów i co ciekawe (jak na ten rejon świata) w tamtych oddziałach kobiety mają równe prawa, bywają nawet dowódcami. Teraz Trump ich zostawił i wielu twierdzi, że to jego kolejny, duży błąd.

 

(...) YPG (Yekîneyen Parastina Gel, Powszechne Jednostki Obrony) stało się częścią większej struktury, Syryjskich Sił Demokratycznych, które obejmowały także szereg innych milicji różnych grup etnicznych i zdecydowały się na utworzenie koalicji z Kurdami. Pozostałe reprezentowały również zbrojne formacje rozmaitych partii i lokalne grupy samoobrony, których wiele powstało w odpowiedzi na działania Państwa Islamskiego i reżimu Asada. 

Po odprawie wyruszyliśmy do opuszczonej bazy syryjskiej armii w Al-Hasace, gdzie przewidziano koncentrację naszych sił przed atakiem. Tam przekonałem się, jak bardzo Kurdowie różnią się od Arabów. Zostaliśmy rozlokowani na wielkim placu ćwiczeń i obie grupy natychmiast „okopały się" na swojej połowie. Oddziały arabskie składały się wyłącznie z mężczyzn, podczas gdy po naszej stronie przy ogniskach jak zwykle siedziały też bojowniczki z YPJ (Yekîneyen Parastina Jin, Kobiece Jednostki Obrony). (...)

https://www.rp.pl/Plus-Minus/303159989-Ed-Nash-Pustynny-snajper-czyli-jak-zwykly-Angol-poszedl-na-wojne-z-ISIS.html

Edytowane przez SpecOps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jeszcze jeden wątek - irański. Iran jest o krok od interwencji zbrojnej w Syrii.

Gdyby w Waszyngtonie wybory wygrała Clintonowa to już byłoby piekło w Iranie, wybór Trumpa spowolnił ten proceder. Stąd mówi się, że Trump jest ruskim agentem ale i tak estabiliszment amerykański szykuje się do natarcia na Iran.

Teraz będą mieli pretekst gdy Iran wesprze bojowników kurdyjskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Analconda said:

Dzięki tym żołnierzom i sebixom możemy mieć w przyszłości tanie lub nawet darmowe zasoby.

Nie mówię że z sebixa nie da się żołnierza zrobić. Da się jak najbardziej, ale tego co w głowie się nie zmieni, a to decyduje czy potem na polu walki będą gwałcić, mordować, rabować etc. Z tymi zasobami to spoko ale nie jeśli chodzi o Polskę. My ze wzgledu na położenie geograficzne zawsze byliśmy mniej lub bardziej nastawieni na obronę. Sztuka żeby być nastawionym na obronę, ale nie tylko się bronić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DavidStarsky napisał:

Wszystkich takich osobników wysłałbym na wyspę, dał broń i pozwolił się wykazać. Chojraki internetowe.  

A ja, gdybym miał wehikuł czasu, to chętnie, tak dla jaj, wysłałbym we właściwe czasy "rekonstruktorów historycznych", przebierających się w różne zbroje i mundury z różnych epok i odstawiających teatrzyki inscenizacyjne różnych bitew i potyczek :D. Na przykład takich rekonstruktorów "rycerzy" przeniósłbym w sam środek bitwy pod Grunwaldem, albo innego Crecy czy Azincourt i zobaczył jak by sobie dali radę, gdyby to nie była tylko zabawa w wojnę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Analconda napisał:

 

Dzięki tym żołnierzom i sebixom możemy mieć w przyszłości tanie lub nawet darmowe zasoby.

Po za tym mamy wojsko które powinno się szkolić.

 

Mnie interesy tamtych krajów nie obchodzą.

 

 

Nie ma wojny bez ofiar. Chyba każdy by się martwił o swoje rodziny i siebie. Ale co mnie interesują ludzie we wrogich krajach...?

A czy wiesz co to empatia? Czy Ci kurdowie czy syryjczycy to dla Ciebie wrodzy ludzie? Jak tak i jak masz prawdziwy opis w profilu to arabscy mieszkańcy Berlina też są dla Ciebie wrogami? Jest to dramat dla tamtych ludzi, normalnych jak Ty czy ja czy inni bracia z forum. Różni nas jedynie kolor skóry i wyznanie. Komu wojna jest potrzebna? Takiemu państwu jak Polska? Ze słabą armia? Tak byliśmy w Iraku czy w Afganistanie i jakie mamy realne korzyści z niesienia demokracji? Gdzie te polskie pola naftowe? Tylko żeby w przyszłości nasi sojusznicy nie stwierdzili że " co ich obchodzą obcy ludzie w jakieś tam Polszy..."

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trevor napisał:

ale tego co w głowie się nie zmieni, a to decyduje czy potem na polu walki będą gwałcić, mordować, rabować etc.

Armia ma wzbudzać postrach.

 

1 godzinę temu, CookieMonster napisał:

A czy wiesz co to empatia? Czy Ci kurdowie czy syryjczycy to dla Ciebie wrodzy ludzie?

Tak dla mnie wrogiem jest każdy z poza Europy. Niezależnie od koloru skóry bo to nie ma znaczenia tak samo jak religia i poglądy.

Nie interesuje mnie los tych Kurdów, Turków czy innych Irakijczyków.

Nasze cele > ich los

Jak będą wykończeni wojną to będą nam taniej sprzedawać ropę więc na +.

 

Powinniście się cieszyć, że nasi wrogowie się tłuką tym samym się osłabiając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Analconda said:

Armia ma wzbudzać postrach.

Szkoda z Tobą dyskutować. Jak chcesz wygłaszac takie mądrości to zepnij 4 litery i zobaczymy jaki bedziesz kozak w wojsku. Jak cie złapie choroba, jak bedziesz psychicznie i fizycznie wykończony, jak nie bedziesz pewien czy pot ci skapuje z czoła nosa czy z hełmu. Jak ponad 30 kg oporządzenie przyciśnie cie do ziemi że ledwo bedziesz mógł sie ruszać a bedziesz musiał z tym biegać w masce. Jak dostaniesz do łapy coś cięższego niż 4 kg Beryl, i bedziesz musiał z tym biegać kilometry, jak doznasz kontuzji, jak nie bedziesz mógł złapać oddechu podczas biegu w masce przeciwgazowej, jak dostaniesz gazem łzawiącym po oczach przez nieszczelność maski, jak sie uporasz z dziadowskim wyposażeniem, jak sobie dasz rade wśród prymitywnych dosłownie jaskiniowych zachowań i to wszystko przy krzykach i wyzwiskach od każdego z kaprali gdize dobrego słowa nei usłyszysz przez dłuuuuugi czas. Zobaczymy jaki bedziesz kozak. Śmiało. Czekam na decyzję o wstąpieniu do armii, a potem na relację. Udowodnij że się mylę. Czekam teraz na zdanie że niczego nei musisz mi udowadniać (bo to jedyne na co bedzie cie stać).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor

Bez obywatelstwa nie mogę zgłosić się do Bundeswehry. Planuję to zrobić po uzyskaniu go za niedługi czas. Dlatego też wprowadzam zmiany w swoim życiu.

 

Spójrz na te wojska u Arabów - oni się nie bawią z przeciwnikiem. Taka armia wzbudza strach. Armia Czerwona i armia Niemiecka wzbudzały respekt i strach bo nie bawili się jak Amerykanie czy Polacy.

 

Wojna to rozwój, postęp jakiego nie ma teraz i nie będzie. Ofiary być muszą by ludzkość szła na przód. Brutalna prawada ale tak było i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Analconda napisał:

Armia ma wzbudzać postrach.

 

Tak dla mnie wrogiem jest każdy z poza Europy. Niezależnie od koloru skóry bo to nie ma znaczenia tak samo jak religia i poglądy.

Nie interesuje mnie los tych Kurdów, Turków czy innych Irakijczyków.

Nasze cele > ich los

Jak będą wykończeni wojną to będą nam taniej sprzedawać ropę więc na +.

 

Powinniście się cieszyć, że nasi wrogowie się tłuką tym samym się osłabiając.

Ostatnia odpowiedź bo dalsza dyskusja sensu nie ma. Każdy z poza Europy to wrog? Dobra spoko wiec naszymi sprzymierzeńcami są Niemcy i Rosja? No i może jeszcze Ukraina? Tak? No to brawo. Mówisz o armii niemieckiej? A gdzie oni prowadzą działania wojskowe na jakąś większą skalę? Wstąp do Legii Cudzoziemskiej dam będziesz prowadził działania wojskowe. Nie potrzebujesz obywatelstwa no i języka Cię nauczą.... EOT & peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda

 

Jak wynika z twojego jednego wątku. Masz zaburzony autorytet rodzicielski i właściwie dość patologiczną sytuacje. Gromadzona w środku agresja staje się autoagresją którą próbujesz przykryć iluzorycznym poczuciem siły. Do tego kompleksy które chcesz wyleczyć operacją plastyczną, jesteś materiałem na terapie.

 

Wojsko widziałeś w grach i do tego marzy ci się armia niemiecka, kto ci broni wstąpić do WP? Świat arabski to wrogowie i każdy inny też ale Niemcy które nas gwałciły od setek lat są już ok, bo pewnie płacą więcej euro niż WP jak to się ma do treści radia samiec które jak czytam są dla ciebie opus magnum? Zaburzona tożsamość narodowa w młodym wieku też powoduje dysfunkcje. Marzy ci się wojna i sypiesz komunałami z radia samiec o "naszych" zasobach choć właściwie, co jest twoją ojczyzną. Do tego wali mi tutaj ostrym rasizmem i do tego niezbyt kumatym. Na trepa się nadasz, zrobisz co każą. to nawet nie beka, to jest smutne bardzo młody człowiek, który na samym starcie życia, odbiera sobie prawo do empatii, K**** mać, przykre.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CookieMonster napisał:

Dobra spoko wiec naszymi sprzymierzeńcami są Niemcy i Rosja? 

Francja, Niemcy, Dania, Czechy, Słowacja, Austria, mam dalej wymieniać?

 

2 godziny temu, CookieMonster napisał:

Mówisz o armii niemieckiej? A gdzie oni prowadzą działania wojskowe na jakąś większą skalę? 

Niestety nie prowadzi. A już powinni być transportowani tam w okolice Syrii.

 

Godzinę temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Do tego wali mi tutaj ostrym rasizmem i do tego niezbyt kumatym

Pisałem że nie ma znaczenia narodowość, religia i nic innego tylko to że kraje nie europejskie są naszymi wrogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Analconda napisał:

Francja, Niemcy, Dania, Czechy, Słowacja, Austria, mam dalej wymieniać?

 

Niestety nie prowadzi. A już powinni być transportowani tam w okolice Syrii.

 

Pisałem że nie ma znaczenia narodowość, religia i nic innego tylko to że kraje nie europejskie są naszymi wrogami.

Wielka szkoda że odpowiadasz na pytanie Tobie tylko pasujące. Niemcy nie były nigdy i dalej nie są naszymi sprzymierzeńcami. To że tam pracujesz nie znaczy to że są naszymi sojusznikami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.