Skocz do zawartości

Problemy w pracy


johnny_bravo_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od pół roku pracuję pewnej firmie IT. Zarabiam bardzo dobrze, rozwijam się zawodowo jednak mam pewien problem ze współpracownikami. Wszyscy w moim zespole zachowują się bardzo dziecinnie, powiedziałbym nawet, że idiotycznie jak dzieci w gimnazjum. Mam na myśli ciągłe żarty, wydawanie jakiś dziwnych dźwięków, wulgarne odzywki między sobą itd.. Ja mam 27 lat, reszta zespołu jest młodsza o kilka lat (przedział 23-26 lat). Bardzo mi to przeszkadza, ponieważ zawsze byłem poważnym człowiekiem, a odkąd zacząłem tam pracować to z każdym miesiącem dziecinnieje i zaczynam się zachowywać tak jak oni. Staram się pilnować jednak codzienne przebywanie z nimi daje mi się we znaki i zamiast wzrosnąć to czuję jak bym cofał się w rozwoju. Co powinienem zrobić? Przejście do innego zespołu nie jest na ten moment możliwe. Rozważam zmianę pracy jednak chciałem tam przepracować przynajmniej rok, żeby jakoś to wyglądało w moim cv.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, johnny_bravo_ napisał:

Wszyscy w moim zespole zachowują się bardzo dziecinnie, powiedziałbym nawet, że idiotycznie jak dzieci w gimnazjum. Mam na myśli ciągłe żarty, wydawanie jakiś dziwnych dźwięków, wulgarne odzywki między so itd.

Incele, które mają pieniądze ?

Jak się myją to się ciesz. Spotkałem kiedyś takiego co się przez pewien czas słabo się mył, ale miał za to skill 'senior'.

I co mu powiesz jak generuje dobry ca$h dla firmy? Że po prostu gość jest zwyczajnie ekstrawagancki... ;]

 

EDIT:

no nie, reakcja zdziwienie?? :D:D No dobra, masz developerski pro tip: załóż sobie słuchawki!!! ;D

Edytowane przez Exar
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Exar napisał:

no nie, reakcja zdziwienie?? :D:D No dobra, masz developerski pro tip: załóż sobie słuchawki!!! ;D

Słuchawki też zakładam jednak 8h dziennie nie przesiedzę w słuchawkach, ale jak najbardziej sposób dobry.

 

26 minut temu, Exar napisał:

Jak się myją to się ciesz.

Cieszę się, bo w innym zespole się dwóch chłopaków nie myje, więc to, że się myją jak najbardziej na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johnny_bravo_ napisał:

Mam na myśli ciągłe żarty, wydawanie jakiś dziwnych dźwięków, wulgarne odzywki między sobą itd..

To całkowicie normalne w gronie dosyć młodych mężczyzn. Sam mam kontakt z kilkoma firmami branży IT, że tak to nazwę "od kuchni" i faceci grubo po 30stce "bawią się" w zabawy typu gdy głośniej pierdnie albo beknie. Sam zauważyłem, obcując z firmami w UK, iż wprowadzenie obowiązkowego dress kodu i zmuszenie ludzi do przychodzenia do pracy w garniturach bardzo zmienia ich zachowanie i sprzyja że tak to nazwę "profesjonalizacji" obyczajów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 22:58, johnny_bravo_ napisał:

Witam wszystkich. Od pół roku pracuję pewnej firmie IT. Zarabiam bardzo dobrze, rozwijam się zawodowo jednak mam pewien problem ze współpracownikami. Wszyscy w moim zespole zachowują się bardzo dziecinnie, powiedziałbym nawet, że idiotycznie jak dzieci w gimnazjum. Mam na myśli ciągłe żarty, wydawanie jakiś dziwnych dźwięków, wulgarne odzywki między sobą itd.. Ja mam 27 lat, reszta zespołu jest młodsza o kilka lat (przedział 23-26 lat). Bardzo mi to przeszkadza, ponieważ zawsze byłem poważnym człowiekiem, a odkąd zacząłem tam pracować to z każdym miesiącem dziecinnieje i zaczynam się zachowywać tak jak oni. Staram się pilnować jednak codzienne przebywanie z nimi daje mi się we znaki i zamiast wzrosnąć to czuję jak bym cofał się w rozwoju. Co powinienem zrobić? Przejście do innego zespołu nie jest na ten moment możliwe. Rozważam zmianę pracy jednak chciałem tam przepracować przynajmniej rok, żeby jakoś to wyglądało w moim cv.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

 

 

To normalne, przejmujesz zachownia stadne grupy. Nabierz dystansu, skup się na sobie i swoich zajęciach, nie idź "za tłumem". Wysoka samoocena, nie szukanie atencji, uprzejmość, asertywność, stawianie granic i dystans to dobre połączenie by zdrowo funkcjonować w pracy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hidalgo napisał:

U mnie było wręcz przeciwnie 

Z tym że u mnie to nie działa, bo pracuję z takimi Januszami, którzy mają tok myślenia typu, wypić, zapalić, poruchać itd. Plus mają cechy kanistra, włochacza i Dominika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.