Skocz do zawartości

Eliminacje do Euro 2020 - aktualna sytuacja.


Cortazar

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Cortazar napisał:

A kiedy ostatnio byliśmy faworytem?

 

Ci z 74 byli faworytami:)

 

W 1978 jechaliśmy pozłoto skończyło się na miejscu 5-8.

 

5 minut temu, Cortazar napisał:

Warzycha

Mój ulubieniec z młodości - ale wybacz symbol marnej reprezentacji

 

5 minut temu, Cortazar napisał:

W 1992 mieliśmy zdecydowanie lepsze i zdolniejsze pokolenie.

Które nie awansowało na ME i MŚ. Brakuje nam takiego Szweda jakiego mieli Islandczycy.

 

Co do "półfinału" w 1974 roku - to była faza grupowa. Półfinały wprowadzono od 1982 roku

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1974 absolutnie nie byliśmy faworytem. Byliśmy w grupie śmierci z największymi faworytami czyli Włochami i Argentyną. Dodatkowo Niemcy jako gospodarz oraz Brazylia czyli obrońca tytułu. Ewentualnie jeszcze Jugosławię stawiano w tym gronie.

 

Czarnym koniem okazała się Holandia i właśnie Polska.

 

Co do półfinału masz rację, nie było ale tak się uważa ostatni mecz grupowy drugiej fazy, który decydował o tym kto zagra w finale a kto w meczu o 3 miejsce.

9 minut temu, Perun82 napisał:

W 1978 jechaliśmy pozłoto skończyło się na miejscu 5-8.

Tutaj faktycznie apetyty były na złoto ale nie wyszło. W 1982 też miał być puchar. Później to już tylko równia pochyła.

 

Sukces drużynowy to jednak nie tylko najlepsi zawodnicy, trenerzy i sztab. Czasem szczęście lub jakieś układy robią zamieszanie. Pamiętacie jakie akcje odwalano na mundialu '82? Albo w 2002 w Korei i Japonii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piłce jak to w życiu. Oprócz tego że trzeba być dobrym to trzeba mieć szczęście. A w tym meczu nam go brakło.

Nie zapomnę MŚ 1986 Mexico. Mecz Polska-Brazylia (0-4) Moim zdaniem to był najlepszy nasz mecz na  mistrzostwach.

Przy małym szczęściu mogliśmy prowadzić 2-0. To inaczej ustawia grę. Karny  dla  brazylijczyków ( hehee w tych strojach wyglądali jak panienki) z kapelusza.

Quźwa Bońkowi jakby wpadła ta bramka to by była jedna z ładniejszych bramek mistrzostw. No nieszło nieszło Nam

 

https://www.youtube.com/watch?v=xqQo0aAHcrY

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na papierze mamy bardzo silną repe. Może wyznawcy talentu Bońka mnie zjedzą, ale Lewandinio jest lepszym grajcem. Ma do siebie takiego Milika. Ok gość na 10 setek wciśnie 1 bramkę, ale Wichniarek to nie było nawet połowa Milika, a Smolarek młody szybciej się skończył niż się w ogóle zaczął jako poważny piłkarz. To tego Zieliński, Krychowiak, Glik jako stoper takiego Hajtę to czapka nakrywa, a Hajto najgorszy nie był swego czasu.

 

Brakuje nam tylko kogoś na 10tkę albo takiego Zidane'a co by obsługiwał ładnie Lewego, Milika czy Piątasa. Pamiętam jak zawsze się mówiło (zawsze od 2002 sięgam do tego okresu, to mój pierwszy turniej z Polakami, eliminacje też oglądałem) że stoimy bramkarzami, mamy całkiem niezłych stoperów, jakichś niezlych defensywnych pomocników, ale nie mamy napastnika od czasów Bońka. Narodził się Lewandowski, o dziwo udał się całkiem Milik, Piątas jeszcze coś tam rokuje, ale ofensywnego pomocnika choćby na miarę Milika doczekać się nie możemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kim Un Jest? napisał:

Może wyznawcy talentu Bońka mnie zjedzą, ale Lewandinio jest lepszym grajcem.

Skutecznym, ale na turniejach i w decydujących meczach LM go nie ma. 

3 minuty temu, Cortazar napisał:

Jest szansa, że Portugalia się nie załapie na euro?

Piękny się zepnie i wejdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perun82 napisał:

Skutecznym, ale na turniejach i w decydujących meczach LM go nie ma. 

Jednak polemizowalbym. Fakt gdy jeszcze szarpał w BVB to w repie nie grał na miarę potencjału. Ale moment - były i są mecze, że Lewy sam sobie wyprowadzi akcję, rozegra piłkę i jeszcze bramkę strzelił albo ładnie zagra. No niestety jak się nie ma za plecami podawaczy takich jak w Bayernie to trudno oczekiwać gry w 100% takiej jak w Bayernie.

 

Cristiano Ronaldo w repie to też maszyna, tak jak w klubach, ale warto popatrzeć kto mu asystuje. Messi do dziś z repą Arhentinos nic nie ugrał, a potrafi wziąć po 3 rywali na plecy i sam wygrywać mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun82 Ciekaw jestem czy teraz we dwójkę z Coutinho nie ugraja więcej:)

 

Póki co Lewy ma świetna formę, do listopadowych meczy,  które zdecydują o tym, kto będzie w jakim koszyku na pewno utrzyma.

 

Najważniejsza będzie jednak forma wszystkich reprezentantów przed turniejem oraz regularna gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra walę kij w mrowisko ? Lewandinio to najlepszy polski napadzior ever. I nie wyjeżdżajcie mi z Lubańskim bo za ich czasów taktyka defensywna miała taką siłę jak polski złoty w czasach 500+ ? Lewy śrubuje statystyki grając przeciwko wysokiemu pressingowi, kontrpressungowi i innym mourińjowskim "park the bus" w polu karnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Perun82 napisał:

najsłabszej Bundeslidze od lat. Na wiosnę go w LM nie ma. Bayern Juppa to był taran

Chodzi mi o LM. Bodajże 56 trafień już ma i piąte miejsce w klasyfikacji ?

 

Bayern w Bundeslidze to samograj. Od lat powtarzałem, że Lewy powinien odejść do poważnej ligi, choćby dla sprawdzenia się. Nikt się w poważnym futbolu nie przejmuje rekordami ligi Helmuta.

 

Był czas, że Robercik mógł zacumować w Realu czy w lidze angielskiej, szkoda, bo już do końca kariery będzie klepał ogórki pokroju Augsburga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kim Un Jest? napisał:

Bodajże 56 trafień już ma i piąte miejsce w klasyfikacji

Jednak brakuje tych kluczowych trafień.

 

2 minuty temu, Kim Un Jest? napisał:

. Od lat powtarzałem, że Lewy powinien odejść do poważnej ligi, choćby dla sprawdzenia się. Nikt się w poważnym futbolu nie przejmuje rekordami ligi Helmuta.

Real 2 razy mu proponował. Ale wybrał strefę komfortu (żona?). 

 

2 minuty temu, Cortazar napisał:

A Ty chciałbyś, żeby Lewy w każdym meczu hat-tricka robił? :D

Robi z Bauerami w bayalidze..Może czas coś zdziałać w LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.