Skocz do zawartości

Da się naprostować taką sytuację? Kobieta potrzebuje męskiej rady


Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, BRAIN_ROOT napisał:

Jakoś z mojego doświadczenia tylko dziewice nie wspomniały byłych :D Reszta zawsze musiała coś popierdolić o byłym. 

Nie chcę wnikać kim byłeś w ich oczach, ale jak babie zależy to będzie trzymała gębę na kłódkę.

 

Raz w życiu usłyszałem coś takiego bo się kobiecie wymsknęło, od razu podziękowałem, a tel napierdalał tak że musiałem nr zablokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Esmeron napisał:

Nie lepiej sprzedać? 

Można, owszem. Ale wywalenie do śmietnika na oczach faceta byłoby bardziej efektowne ? Skoro faceci aranżują efektowne oświadczyny, ona mogłaby zaaranżować efektowne pożegnanie z ex narzeczonym ? 

 

6 godzin temu, Tomko napisał:

Mirek, chyba żartujesz. Musiałby być idiotą, żeby uwierzyć i przejść do porządku dziennego po czymś takim. 

Dlatego właśnie pisałem, że wszystko zależy od jej szczerości i umiejętności zrozumienia u tego gościa. Zakładam, że autorka pisze prawdę a nie mydli nam oczy, że to tylko sentyment do przedmiotu a nie dzika, nieposkromiona tęsknota za exem.

 

6 godzin temu, Morena napisał:

w końcu to tylko pierścionek.

To go wywal ? Udowodnij, że ex nie znaczy dla Ciebie nic a nic.

 

6 godzin temu, Funeral napisał:

Mirek jutro o 4:30 u Moreny pod domem: :D

Przejrzałeś mnie :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia pierścionka

Pierścionek zaręczynowy daje się symbolicznie jako potwierdzenie woli małżeństwa. Tak samo symbolicznie się go oddaje. Mimo, że jest zrobiony z drogocennych materiałów, to jest symbolem. Tak jak np. korona jest symbolem władzy. To NIE JEST zaliczka, czy kaucja za dostęp do cipy i nie można go sprzedać lub zatrzymać tłumacząc "narzeczony podupczył, więc zasłużyłam" - to najwyższej próby kurewstwo!

 

Kwestia sytuacji w barze

Nawet jeśli nie zauważył, to zjebane koncertowo. Przychodzisz na randkę z pierścionkiem, klepiesz od rzeczy o wyjazdach z byłym, oblewasz test (pytanie czy tęsknisz), a następnie próbujesz wyciągnąć go na kwadrat albo do parku. ? Czy widzisz jakie prostactwo bije z tej sytuacji z jego punktu widzenia? Żebyśmy się rozumieli: nie zarzucam Ci szoństwa, ale jak on to odebrał?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy jest spostrzegawczy i na ile. Jedna osoba zorientowałaby się, że pierścionek wygląda na zaręczynowy, szczególnie jeśli to był taki klasyczny zaręczynowy pierścionek z brylantem, to niektórzy to dostrzegą ( mój całkiem sporo osób zauważa, choć jest też bardzo prosty), a jeśli nie zauważył pierścionka, to faktycznie jego pytanie czy tęsknisz za byłym oznacza, że chyba niepotrzebnie o nim wspominałaś...

Ogólnie pierścionek zaręczynowy, to moim zdaniem dośc gruba sprawa bo noszenie go może nawet świadczyć o tym, że grasz na dwa fronty, albo że nadal kochasz byłego- w sumie nie wiem co gorsze, ale jest to w każdym razie powód  nawet do zakończenia znajomości.

A może w ogóle rozmowa się nie kleiła, nie iskrzyło, a wspomnienie o byłym było gwoździem do trumny nieudanej randki? To wydaje mi się najbardziej możliwą wersją, bo jeśli komuś zależy, to generalnie wydaje mi się, że taką gafę wybaczy, bo pomimo, że nie jest ona zbyt przyjemna, to nie jest to też np. jakaś zdrada, czy kłamstwo, coś czego nie można by było wybaczyć, w sumie obiektywnie nie jest to jakaś wielka sprawa, choć pewien nietakt.

Jeśli nadal się nie odzywa, to ja bym szła tym tropem, że albo całe spotkanie było średnio udane i nie iskrzyło, albo już przed nim coś się popsuło, a to wspominanie o byłym tylko przypieczętowało jego decyzję, albo zauważył właśnie ten nieszczęsny pierścionek, czego całkiem też wykluczyc nie można.

Podsumowując- zakładając, że zauważył pierścionek, uważam, że mogło być to powodem do zerwania znajomości, bo może pomyślał, że go oszukujesz w jakiś sposób, a jeśli go nie zobaczył, to samo wspomnienie o byłym mogło go zniechęcić, ale raczej nie do tego stopnia żeby tylko przez to zdecydował się zerwać znajomość, raczej jeszcze inne rzeczy na to wpłynęły. A  czasem jedna rzecz zadecyduje o tym, że jakaś tam czara goryczy się przeleje, szczególnie kiedy nazbiera się trochę tych gaf już wcześniej i partner ma jakieś wątpliwości.

Ja bym na Twoim miejscu chyba do niego zadzwoniła, bo w sumie nie masz nic do stracenia. Jeśli ma do Ciebie o cos urazę, to telefon może pokazać mu, że Ci na nim trochę zależy, oczywiście też nie bądź nachalna, ale raz możesz spróbować zadzwonić i wybadać jego nastawienie. Tylko nie rób mu pretensji dlaczego się nie odzywa. Spróbuj pogadać z nim normalnie i wyczuć jego nastawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/18/2019 at 3:31 PM, Morena said:

 

Na ostatniej randce, która odbyła się wczoraj wszystko było ok, nawet planowaliśmy pójście do mnie, do czasu, kiedy chwile siedzieliśmy obok siebie przy barze. W pewnym momencie rozmawialiśmy o podrózach, kiedy powiedziałam, że byłam na jednym wyjeździe z byłym zapytał czy za nim nadal tęsknie. Nie wiedziałam o co chodzi, kiedy w pewnym momencie zrobił się jakiś milczący i nie mówił też o co chodzi.

Randka dość szybko się skończyła, choć w pozornie przyjaznej atmosferze, to nie chciał nawet do mnie przyjść. I wtedy sie zorientowałam, że zapomniałam zdjąć pierścionka zaręczynowego.

Inna sprawa, że nie jestem pewna czy go zauważył bo to dość prosty pierścionek z małym brylantem i białego złota, także nie każdy orientuje sie od razu, że jest zaręczynowy, ale kilka osób w tym mężczyzn zwróciło na niego uwagę, więc być może on też.

A teraz wyobraz sobie, ze facet, z ktorym poszlas na randke, nosi w portfelu zdjecie bylej z sentymentu i na tej randce opowiada o podrozy z nia. Poszlabys na kwadrat albo do parku z nim? Nie sadze. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 15:50, Morena napisał:

Szczerze, to może dlatego, że faktycznie jeszcze w 100% nie zapomniałam o tym byłym

Kolejna pani z syndromem "alpha widow"?

Chociaż teraz to trudno o inną, bo są albo prawdziwe albo "fake alpha widow", żyjące marzeniem o wyobrażonym mężczyźnie ze snów. 

Może facet jest na forum albo skądinąd kojarzy temat relacji K-M i wie, ze po prostu nic z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
On 10/18/2019 at 3:50 PM, Morena said:

Szczerze, to może dlatego, że faktycznie jeszcze w 100% nie zapomniałam o tym byłym

 

 

A facet dla odmiany nie był idiotą i zrozumiał, że będzie pełnił tylko rolę zastępczą i zawsze będzie porównywany do Ex.

Zrobił bardzo mądrze, że się zmył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio zerwalibyście znajomość z dziewczyną, tylko dlatego, że wspomniała raz w rozmowie o byłym? Bo nie bardzo chce mi się w to wierzyć...Choć w sumie ok, rozumiem dlaczego mi tak odpowiadacie, bo się wam przyznałam, że jeszcze czasem o tym ex myślę, ale jemu tego nie powiedziałam więc, nie sądzę żeby to był powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Morena napisał:

Ale serio zerwalibyście znajomość z dziewczyną, tylko dlatego, że wspomniała raz w rozmowie o byłym?

Zaczęłaś wspominać wyjazd z byłym. Wielki błąd, ale można było z tego wybrnąć. Niestety zjebałaś po całości mówiąc:

W dniu 18.10.2019 o 19:05, Adams napisał:

tęsknię, czasem go wspominam jak każdą osobę, z ktorą kiedyś się tam spotykałam

Dostałaś wyjaśnienie, dlaczego Twoje słowa znaczyły włąśnie to, a nie co innego. Także to nie jest tak, że cośtam, przypadkiem, raz wspomniałaś o byłym.

 

Ale masz rację, to mogło jeszcze nie przesądzić sprawy, jest inna możliwość. Chodzi jeszcze o to, że z tej odpowiedzi płynie tęsknota za pełną karuzelą bolców, którą zaliczyłaś. Gostek się mógł wystraszyć, że jeszcze go czymś zarazisz - co by nie mówić to rozwiązły tryb życia zwiększa ryzyko chorób wenerycznych. W takim przypadku próba zaciągnięcia go na chatę upewniła go, że ma do czynienia z osobą rozwiązłą, co niekoniecznie mu się spodobało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Morena napisał:

Choć nie wiem czy to na pewno koniec bo wczoraj późno wieczorem próbował dzwonić, potem ja próbowałam oddzwonić, ale chyba już spał bo nie odebrał...

Najebał się i stwierdził "nadziałbym coś". Nie odebrała. Po zbyt dużej dawce usnął w opakowaniu... Rano spojrzał w połączenia i krzyknął "o kierwa, gdzie ja wydzwaniałem". Każdy tak miał ?

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jerzy napisał:

W takim przypadku próba zaciągnięcia go na chatę upewniła go, że ma do czynienia z osobą rozwiązłą, co niekoniecznie mu się spodobało.

 

Ale my już spaliśmy ze sobą i to z jego inicjatywy, więc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Co innego gdyby to miał byc pierwszy seks. A po drugie on przed tym jak wspomniałam żeby mnie odwiedził, sam mówił, że chciałby do mnie przyjść, nawet na początku spotkania cos o tym przebąkiwał, zdanie zmienił dopiero pod koniec randki, że niby już było późno, a on rano miał wyjazd słuzbowy i innym razem. Ale też widziałam chwilę zawahania w jego spojrzeniu. Może faktycznie palnęłam cos nie tak z tym byłym, że zmienił zdanie? Bo jak wspominał o odwiedzeniu mnie przed randką, to wydawał się być do tego nastawiony na tak, sam w końcu to proponował, potem na poczatku randki pytał czy jestem głodna, ja powiedziałam, że w sumie nie bo już jadłam, a on na to czy jakieś okruszki może dla niego zostały, w sumie mogłam zaprosić go wtedy, ale nie wiedziałam, że tak potoczy się sytuacja...

No, ale nic, dzisiaj wieczorem spróbuję do niego zadzwonić może jeszcze raz.  Wątpię żeby zadzwonił pod wpływem bo on w trakcie tygodnia raczej nie pije. 

Edytowane przez Morena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jesli faktycznie chodzilo o to, że wspomniałam o byłym, to jestem zdziwiona, że po tym jak mu coś nie pasuje facet tego nie wyjaśni wprost, tylko strzela focha na kilka dni.
Ale w sumie to on już tak zrobił kilka razy o jakies głupoty, więc może i tym razem. Najgorsze, że jak baba nie powie wprost bo już tak ma. To znaczy może powie wprost, ale dopiero jak sie go przyciśnie.

W sumie jak przypominam sobie jego wcześniejsze powody do obrażania, to i tym razem mógł i o cos takiego. Ale jeśli tak było, to chyba jest szczególnie ciężki człowiek, bo gdyby on wspomniał, tylko że gdzies tam był z byłą, to bym się o to nie obraziła, może trochę by mnie ruszyło, ale nie tak żebym się obrażała na parę dni.

Edytowane przez Morena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Morena said:

Ale serio zerwalibyście znajomość z dziewczyną, tylko dlatego, że wspomniała raz w rozmowie o byłym? Bo nie bardzo chce mi się w to wierzyć...Choć w sumie ok, rozumiem dlaczego mi tak odpowiadacie, bo się wam przyznałam, że jeszcze czasem o tym ex myślę, ale jemu tego nie powiedziałam więc, nie sądzę żeby to był powód.

Postaw sie w sytuacji faceta: idziesz na randke z nowym facetem, on raz wspomina o bylej. OK, zdarza sie, byli razemiles lat, wiadomo, ze tego nie wykreslisz. A potem widzisz, ze nadal nosi lancuszek od niej. 

 

Facet ma resztki zdrowego rozsadku i probuje sie nie zaangazowac w zwiazek z kims, kto ledwo co, pol roku temu, rozstal sie z narzeczonym. Nie macie juz chyba po 16 lat wiec zareczny to powazna sprawa a zerwane zareczyny to powazny bagaz. 

 

Oddaj ten pierscionek bylemu albo sprzedaj ale nie nos. Kup sobie drugi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się trafiło, że przy jakiejś robocie "moja", jeszcze wczesna znajoma ale sex już był sporo razy, wspomniała jak szybko i sprawnie zrobiłby ją jej ex.

Po drugim takim tekście spytałem jej czemu właściwie on jest ex skoro był taki wspaniały i kto kogo rzucił.

Pomogło, na tyle na ile mogło.

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam swoją współlokatorkę. Też uwielbiała gadać o swoich byłych. 

W dzień była w związku, a po nocach płakała za exami. 

To jest słabe. 

@Morena Zachowujesz się tak samo. 

Ja jak odwołałam swoje wesele to chyba by mi ręka odpadła jakbym miała wciąż nosić pierścionek. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 16:56, karhu napisał:

Pierscionek!!! Jaja sobie tu robicie? Ja to nawet bym nie wiedzial ze pierscionek noszony na palcu moze byc zareczynowy.  @Morena

A ja akurat zawsze zwracałem uwagę na to, czy zainteresowana mna kobieta ma na palcu obrączkę, pierscionek zareczynowy albo blady ślad po nich na opalonej ręce. Każdy powinien na to zwracać uwagę. 

 

Któraś pani powyżej pisała jak się nosi pierścionki zgodnie z tradycją.  Masakryczna hipokryzja. Pierścionek zareczynowy na innym palcu niż ustawa przewiduje to już nie jest zareczynowy i gość nie powinien wyczuwa że coś tu się nie zgadza?? 

 

W dniu 22.10.2019 o 12:17, Morena napisał:

bo się wam przyznałam, że jeszcze czasem o tym ex myślę, ale jemu tego nie powiedziałam więc, nie sądzę żeby to był powód.

W każdym wpisie powtarzasz, że to już przeszłość i zamknięty rozdział, nam się przyznałaś "że czasem o byłym myślisz" 

Wiesz jaki jest Twój największy problem? Brutalna prawda jest taka, że największym Twoim  problem nie jest to że spaprałaś sprawę z tym nowym gościem. Nawet nie jest największym problemem to, że mentalnie jesteś jeszcze tam i myślisz o ex. Nawet nie to, że nie jesteś do końca fair wobec nowego gościa, z którym niby chcesz coś budować. 

Największy problem jest taki, że kłamiesz przed samą sobą, jesteś nieszczera wobec samej siebie. W tym wątku nie szukasz naszych opinii i sposobu na rozwiązanie problemu, tylko akceptacji, potwierdzenia że jest ok, że pierscionek na innym palcu nie oznacza nic i spokojnie możesz sobie funkcjonować w takiej bańce jaką sobie uklepałaś. 

Ty oczekujesz "ooo jaki śliczny chomik racjonalizacji!! Jakie ma ładne futerko, a jak ładnie biega w tym kółku, sweeeeeeeeet, no masz tu jedzonko" 

 

Chcesz budować coś nowego? Zakończ to co było definitywnie, bo inaczej to nie ma sensu. Nie chcesz zakończyć, to nie wciągaj nowego faceta na emocjonalne swoje bagienko.

 

Edytowane przez Esmeron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.