Skocz do zawartości

Chcę wejść w marketing.


Jasnim

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam. 

 

Chciałbym w przyszłym roku wejść w marketing bo mam kilka pomysłów na zarobek. Tylko jak to bywa z pomysłami czyli jestem zielony. Dodam, że planuję założenie DG o szerszym profilu bo i parę innych pomysłów może wcielę przy okazji w życie. 

 

Chodzi przede wszystkim o pośrednictwo w zawieraniu umów. 

 

Ktoś z braci przerabiał ten temat lub poleci dobre książki z podstawami marketingu (wiem że to szerokie pojęcie). 

 

Podpowiedzi jak temat ugryźć również mile widziane. 

 

Miłej soboty Panowie (u mnie niestety w pracy). 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vodkas85 napisał:

Możesz podać tytuły tych książek? 

Myślałem żeby zakupić na początek :

1. E-marketing. Współczesne trendy. Pakiet startowy Jarosław Królewski, Paweł Sala

 

2. Elliot Aronson, “Błądzą wszyscy (ale nie ja)”

 

3. Technik.. Marketing w działalności gospodarczejAldona NowackaRobert Nowacki

 

Sory nie mogę jakoś tego bardziej zedytowac bo siedzę na tel. Uważacie że to do ry wybór? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niewielkie doświadczenie w sprzedaży, ale to o czym myślisz to bardzo dobry pomysł. Możesz wyjechać i zapierdalać za granicą, mieszkać w baraku z alkoholikami, tak może i zarobisz sporo, ale nie jest to rozwiązanie na dłużej. 

 

Natomiast pośrednictwo w obrocie pieniądza może przynieść kilkunastotysięczne zyski na miesiąc - znam takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DOHC napisał:

Mam niewielkie doświadczenie w sprzedaży, ale to o czym myślisz to bardzo dobry pomysł. Możesz wyjechać i zapierdalać za granicą, mieszkać w baraku z alkoholikami, tak może i zarobisz sporo, ale nie jest to rozwiązanie na dłużej. 

 

Natomiast pośrednictwo w obrocie pieniądza może przynieść kilkunastotysięczne zyski na miesiąc - znam takich ludzi.

@DOHC widzę że rozumiesz do czego zmierzam. Znam towarzystwo znajomych z niewykorzystany potencjałem i myślę że dało by się coś na nich ugrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DOHC napisał:

 

 

19 godzin temu, Zatarra napisał:

@Jasnim A morze byś siee zajął uczciwą praca a nie "markeetingiem" np.: "Tu się sprzedaje, tu się kupuje, odejdź malutki, bo cię opluję"

@Zatarra a może byś przestał się wypowiadać jak idiota. To nie ławka w szkole. Chociaż patrząc na błędy ortograficzne to chyba pilnym uczniem nie byłeś. 

Edytowane przez Jasnim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 08:31, Jasnim napisał:

poleci dobre książki z podstawami marketingu (wiem że to szerokie pojęcie). 

   Myślę że pewien doktor marketingu z uczelni w Częstochowie, o imieniu Sławek mógłby Ci pomóc.?

 

Sorrki, nie mogłem się powstrzymać.?

 

 

  Dla mnie marketing to czarna magia, a szczególnie w doradzaniu w kwestiach finansowych i do tego przyjaciołom. 

Zbyt duże ryzyko w kwestii utraty dobrego imienia. Moja małżonka zabawiła się w ten sposób doradzając zakup udziałów jakiegoś funduszu.

Teście stracili połowę oszczędności a mojej było przez długi czas głupio.

 

   Ale jak chcesz i widzisz w tym siebie to czemu nie, tylko ostrożnie i z zimną głową.

 

Powodzenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasnim A może pójdź na pare miesięcy popracować w jakiejś ogarniętej agencji? Zobaczysz od środka jak to wszystko działa. Myślę, że wyniesiesz nieporównywalnie więcej praktycznej wiedzy niż z książek, które zazwyczaj są właśnie baitem marketingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.