Skocz do zawartości

Kiedy rozpadnie się Unia Europejska?


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy Waszym zdaniem rozpadnie się Unia Europejska? Wielka Brytania opuszcza unię, zaś Włochy przymierzają się do tego kroku od 2018r. W przeszłości podobne twory za każdym razem ulegały rozpadowi, tak jak ZSRR, itp. W Hiszpanii ostatnio więźniowie polityczni dostali wyższe wyroki niż gwałciciele i mordercy. 

 

  • Kraje, które wpłacają więcej do budżetu UE, niż z niego otrzymują, zauważają, że ten biznes się nie opłaca.
  • Przerost biurokracji i nadmierne regulacje sprawiły, że duża część Azji wyprzedziła Europę technologicznie i ekonomicznie. 
  • Posiadanie wspólnej waluty, nie amortyzuje spowolnienia gospodarczego, poprzez osłabienie kursu do walut sąsiednich.
  • Polska stała się płatnikiem netto i zaczyna więcej wpłacać do wspólnego budżetu niż z niego otrzymuje.
  • Najnowsze przepisy zaczynają uderzać w rolników i przedsiębiorców. UE chce ograniczać płatności bezpośrednie, wprowadzać kolejne regulacje i przepisy pseudoekologiczne, ograniczać produkcję.

 

Na obecności w UE zyskują głównie Niemcy i Francja, które dzięki euro, mogą innym krajom sprzedawać swoje wyroby i napędzać eksport. 

Moim zdaniem może to być kwestia najbliższych kilkunastu lat.

Unia_Frankenstein_rozpad-696x390.jpg

 

Spekulant żydowski Soros zaczyna już robić w gacie:

Soros: Unii Europejskiej grozi rozpad jak ZSRR

- Jeśli tego nie zrobią, Unia Europejska pójdzie drogą Związku Radzieckiego w 1991 roku – napisał miliarder.

Według Sorosa, Unia Europejska doświadcza „rewolucyjnego momentu”, którego ostateczne skutki są „wysoce niepewne”. Jego zdaniem, ani europejscy liderzy, ani zwykli obywatele nie uznają wagi tego faktu. Soros porównuje obecne władze Unii Europejskiej do Biura Politycznego ZSRR w momencie rozpadu kraju, które wydawało polecenia jakby miały jeszcze jakieś znaczenie.

Soros uważa, że wybory do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku mogą okazać się punktem zwrotnym dla Unii Europejskiej.

- Niestety, antyeuropejskie siły będą korzystać z przewagi konkurencyjnej w głosowaniu – twierdzi amerykański miliarder. - Jest wiele tego przyczyn, włączając przestarzały system partyjny, który dominuje w większości europejskich krajów, praktyczny brak możliwości zmiany traktatu, czy brak legalnych narzędzi do dyscyplinowania państw członkowskich, które naruszają zasady, na których oparta jest Unia Europejska – dodał.

Soros uważa, że aby przeciwdziałać antyeuropejskim siłom, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym, Europa powinna określić swoich wrogów, a potem „przebudzić śpiącą proeuropejską większość i zmobilizować ją do obrony wartości, na których oparto Unię Europejską”. 

- W innym przypadku, sen o zjednoczonej Europie stanie się koszmarem XXI wieku – twierdzi Soros.

pb.pl/soros-unii-europejskiej-grozi-rozpad-jak-zsrr-953000

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo kiedy się rozpadnie i czy się rozpadnie. Myślę, że raczej nieco się zmieni, ale będzie trwać. To w sumie jest dobry projekt więc warto go zmienić i zdecydowanie ulepszyć. Co do wychodzenia z UE, to Wielka Brytanie jeszcze z niej nie wyszła i raczej nie wyjdzie. Problem z Brexitem jest taki, że zaczął się przypadkowo. Cameron przeliczył się myśląc, że w referendum, które Konserwatyści obiecali przeprowadzić większość opowie się za pozostaniem w UE. I teraz wszystko trzeba jakoś odkręcić. Co do Włoch to marzenia o wyjściu są raczej straszakiem skrajnie prawicowych ugrupowań. 

  • Like 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust ta cała Unia działa tylko dla dużych, choć patrząc na Francję można się zastanawiać nad tym stwierdzeniem.

Unia to zombiak, niby łazi jeszcze, ale to trup. Do grobu położą go ciapaci albo ekonomia.. Najpewniej jedno z drugim.

Ewentualnie amerykańskie wojenki.

Tak czy siak ten kretyński pomysł rozwieje się jak zły sen.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia jest bardzo dobrym pomysłem, ale w praktyce... Robimy wszystko pod dyktat Niemiec. Jesteśmy tanią siłą roboczą dla zachodu i eksploatują nas coraz nowymi sklepami, marketami gdy nasze rolnictwo oraz przemysł upada. Unia blokuje niektóre pomysły, wyznacza limity, zalecenia stają się poleceniami. 

 

Widzę coraz więcej wad, ceny rosną, sytuacja polityczna na arenie międzynarodowej... Tragedia. 

 

Ludzie zarabiają więcej, mają niby nowsze samochody. Owszem, z 20 letnich polonezów i maluchów mają 15 letnie golfiki "cfurecki"  i "pasaciki w tedeiku", ale paliwo i media drożeją. Wczoraj kumpel mi pokazał opakowanie, gdzie z roku na rok zmniejsza się ilość produktu, natomiast cena pozostaje na jednakowym poziomie. 

 

Polska jako instytucja to jakieś kurwa, nieporozumienie. Robimy wszystko pod dyktat UE, Usraela i "Ż".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie dojdzie do tego z dwóch przyczyn:

 

1. Unia to nie tylko ekonomia ale też siła militarna w tym bezpieczeństwo państw słabszych militarnie. Unia może stać się hegemonem miltarnym w najbliżych latach są naciski przez Niemcy i Francje do podwyższenia przez państwa środków na zbrojenie w tym utworzenia armi EU.

 

2. Jest możliwe że za Anglie wskoczy Izrael jako nowy członek Unii. Ktoś się może tu dziwić ale jest taka możliwość...

 

 

Edytowane przez smerf
cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DOHC napisał:

 Robimy wszystko pod dyktat Niemiec.

No ale cała historia XX w. w Europie rozbijała się o hegemonię Niemiec, Anglia i Francja doprowadziły do wybuchu I wojny, aby Niemcy "ukrócić". II wojna była następstwem źle załatwionych spraw po I. I dopiero po II wojnie zrozumiano, że z tą hegemonia Niemiec trzeba żyć. Poza Anglią oczywiście i pewnie narodowcami w kilku krajach jak no Polska. Ale czy to się nam podoba, czy nie - Niemiec do kieszeni nie schowamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, balin napisał:

hegemonię Niemiec, Anglia i Francja

„Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, profilaktycznie, bez podania przyczyny” dodałbym do tego cytowaną "Anglia i Francja". 

Zajęli by się odbudową kraju zamiast mieszania w sprawach wewnętrznych innych krajów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleofas napisał:

To w sumie jest dobry projekt więc warto go zmienić i zdecydowanie ulepszyć.

Co? A o suwerenności słyszał? Ja wielkiego brata nie potrzebuję.

 

Było założenie, żeby powstały 3 unie, amerykańska, europejska i azjatycka, NWO.

 

Nie należy mylić unii z schengen, to dwie różne sprawy!

 

Unia od samego początku działa jedynie na korzyść Niemiec i Francji, a dotacje niech sobie w dupę wsadzą. Poprzez dotacje unia reguluje rynek, dopłaca sektorom które chce rozbudować, utrudniając innym poprzez BANDYCKIE podatki i regulacje. Europarlament zajmuje się głupotami i pierdzeniem w stołek.

Godzinę temu, DOHC napisał:

Unia jest bardzo dobrym pomysłem

Ta, na papierze :D

 

Godzinę temu, smerf napisał:

Unia to nie tylko ekonomia ale też siła militarna

Jaka siła? Gdzie stacjonują wojska UE?

 

Godzinę temu, Boromir napisał:

Kiedy wzrośnie ilość ludzi o innej kulturze

Moim zdaniem to celowe osłabianie społeczeństwa, gdzie dwóch się kłóci (chrześcijanin i muslim), tam pejsaty korzysta.

 

15 minut temu, RealLife napisał:

A co zamiast Unii? Jest jakaś alternatywa?

Jest, własne państwo dbające o interesy obywateli z wolnym rynkiem i niskimi podatkami oraz pełnym wachlarzem swobód obywatelskich, a nie utopijny socjalizm, który każe za pracę, a nagradza za nieróbstwo.

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Imiennik said:

Jest, własne państwo dbające o interesy obywateli z wolnym rynkie

 

Na takie coś to może sobie pozwolić USA, Chiny i Rosja. Polska jest za mała pod każdym względem.

 

Małe państwa Europejskie zjednoczone pod flagą Unii są wstanie ochronić się przed wspomniana wyżej trojką. Jeśli będziemy grali na własną rękę zacznie się podział Europy.

 

Cześć państw będzie pod wpływem USA, inne Rosji i Chin. Zimna Wojna 2.0.

 

Czemu wy tak tej Unii nie lubicie? Co złego wam zrobiła?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał:

Czemu wy tak tej Unii nie lubicie? Co złego wam zrobiła?

Korwin karmi bredniami ludzi skutecznie od kilkudziesięciu lat, i taki efekt że 6% obywateli nie rozumie pozycji w jakiej jest i będzie Polska z niezależnych od siebie względów, i snuje komunały o anarchokapitalistycznym państwie. "Po co mają dawać? Niech przestaną zabierać!" - i inne tego typu rzygowiny merytoryczne. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest źle postawione, ponieważ to kiedy się rozpadnie jest jak wróżenie z fusów. Jest kilka elementów zapalnych jak chociażby Brexit, wyniki wyborów we Włoszech czy Austrii, wzmacnianie pozycji antyunijnych sił w niektórych krajach. UE przez fakt coraz większej centralizacji i narzucania odgórnie coraz większej ilości praw swych członkom przesadza i faktycznie zaczyna przypominać twór socjalistyczny, a każdy socjalizm musi w końcu upaść, ponieważ jest niewydolny przez swoje centralne planowanie i brak kalkulacji ekonomicznej. Upadł ZSRR wraz ze swoim blokiem, upada Wenezuela, Korea Północna to kraj nędzy i rozpaczy, w Zimbabwe dokonano niedawno przewrotu wojskowego. 

21 minut temu, RealLife napisał:

Czemu wy tak tej Unii nie lubicie? Co złego wam zrobiła?

Założyłem kiedyś taki oto temat, w którym znajduje się jedna z odpowiedzi na to pytanie:

 

 

Bardzo wesoło i jednocześnie strasznie czyta się wypowiedzi niektórych Braci, którzy poza UE świata nie widzą i sugerują, że bez niej wszystko się zawali. Rozumiem, że lepiej, aby nad nami panował zawsze ktoś potężniejszy i zarazem mądrzejszy, kto będzie nam dyktował co mamy robić i jak, ponieważ sami jako ludzie czy naród nie potrafimy. Przypomina mi to mentalność niewolników.

 

Na rozweselenie tak tu wstawię:

 

Znalezione obrazy dla zapytania: rozpad ue memy

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Dzięki 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Morfeusz napisał:

Soros uważa, że aby przeciwdziałać antyeuropejskim siłom, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym, Europa powinna określić swoich wrogów, a potem „przebudzić śpiącą proeuropejską większość i zmobilizować ją do obrony wartości, na których oparto Unię Europejską”

- W innym przypadku, sen o zjednoczonej Europie stanie się koszmarem XXI wieku

Mi to wygląda jak przemówienie Lenina w 1917 do Bolszewików mających szturmować Pałac Zimowy.

Taki śmieszny Twist - kiedyś komuniści najpierw zrobili rewolucję żeby przejąć kraje, teraz komuniści przejęli kraje żeby zrobić rewolucję. 

32 minuty temu, RealLife napisał:

Czemu wy tak tej Unii nie lubicie? Co złego wam zrobiła?

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Morfeusz napisał:

Kiedy Waszym zdaniem rozpadnie się Unia Europejska? 

Oby jak najszybciej. Pewnie z 10+ lat jeszcze niestety pociągnie. UK wyjdzie to wyjdzie. Jak zbrodniarze z PE nie będą się mścić na UK to może Włosi wyjdą i ja im bardzo kibicuje. Kiedyś tam się rozpadnie a ciekawe co będzie powodem - rozpad Niemiec jak ktoś wspomniał wyżej? Podział państw? Katalonia, Śląsk i Pomorze wreszcie wróci do Niemiec? Muslimy wywalczą jakiś kawałek dla siebie za 30 lat?

 

26 minut temu, RealLife napisał:

Małe państwa Europejskie zjednoczone pod flagą Unii są wstanie ochronić się przed wspomniana wyżej trojką.

W teorii tak. Ale jak zbrodniarze będą dalej wprowadzać eurokomunizm to niezbyt.

 

27 minut temu, RealLife napisał:

Cześć państw będzie pod wpływem USA, inne Rosji i Chin. Zimna Wojna 2.0.

I bardzo dobrze, chcesz rozwoju muszą być konflikty. Zimna wojna to dobre ale nie najlepsze rozwiązanie. Najszybszy rozwój to wojna na pełną skalę.
 

28 minut temu, RealLife napisał:

Czemu wy tak tej Unii nie lubicie? Co złego wam zrobiła?

Nie lubie bo jest lewacka. Bo ja nie chce w unii takich krajów jak Hiszpania, Portugalia, Rumunia. Nie chce się składać w podatkach na tych pasożytów zwanych politykami.
Dużo robią dobrze ale nadal za mało.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Krugerrand said:

Bardzo wesoło i jednocześnie strasznie czyta się wypowiedzi niektórych Braci, którzy poza UE świata nie widzą i sugerują, że bez niej wszystko się zawali.

 

Nie zawali się. Natomiast nie będzie lepiej. Jestem o tym przekonany. 

 

Trzeba być ślepym aby nie widzieć ucywilizowania się Polski dzięki Unii. Jestem wdzięczny za to, że przesunęliśmy się głębiej w krąg kultury Zachodniej Europy i wyrwali się radzieckiej bylejakości.

 

Pamiętam lata 90te. Pamiętam zasyfioną Polskę, smierdzące targowiska i te jatki z muchami na mięsie. Zasypane śmieciami lasy i podróże polonezem po drogach których nie było.

 

Czy to się zmieniło dzięki Unii czy i tak by się stało na wskutek rozwoju?

 

Dzięki Unii korzystne zmiany osiągnęliśmy w 30 lat. Bez niej zajęło by nam to pewnie 2 razy tyle. 

 

Swoboda komunikacji, pewne standardy cywilizacyjne. Lubię turystykę motocyklową. Często robię pętlę przez trzy granice - Polski, Czech, Niemiec. Swoboda z jaką się poruszam jest wspaniała. Dla porownania po drugiej stronie naszej granicy ludzie stoją w 8godz korkach jak bydło.

 

Jeszcze taka analogia - idzie jeden gość (pojedynczy, mały kraj jak Polska)  przez niebezpieczną dzielnice miasta nocą (współczesny świat). Jaka jest szansa, że dostanie wypierdol? 

 

Teraz ten sam gość idzie w grupie 28 kumpli. Kto ich ruszy?

 

 

9 minutes ago, Analconda said:

Najszybszy rozwój to wojna na pełną skalę.

 

Rozumiem, że jest sobota i jesteś pod wpływem mocnych środków odurzających. 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tomekbat napisał:

"Po co mają dawać? Niech przestaną zabierać!" - i inne tego typu rzygowiny merytoryczne

Ta? To daj mi swoją wypłatę, a ja będę Ci wydzielał ;)

 

Myślisz, że hajs na drzewie rośnie, a politycy skaczą po sadach i zrywają wrzucając do budżetu panstwa? Nie, jebią nas po kieszeni vatem, dochodowym, akcyzami, podatki nakładają się na siebie w pewnej części, czyli jako konsumenci płacimy je kilkukrotnie. Ile kosztuje demokracja w Polin? 500zl.

5 minut temu, RealLife napisał:

Trzeba być ślepym aby nie widzieć ucywilizowania się Polski dzięki Unii. Jestem wdzięczny za to, że przesunęliśmy się głębiej w krąg kultury Zachodniej Europy i wyrwali się radzieckiej bylejakości.

Ślepy od telewizji jesteś człowieku. Zobacz na Szwajcarię, ludu 5x mniej niż u nas, a jaka jakość życia. Podczas II WW nietknięci. Zła polityka państwa, kiedyś rządziliśmy w Europie, trzymając wszystkich za mordę. Z ZSRR wpadliśmy w szpony UE, która pozwoliła nam się rozwinąć, by doić nas skuteczniej. Rolnik więcej podatku zapłaci, gdy zastąpi kosę ciągnikiem.

 

9 minut temu, RealLife napisał:

Teraz ten sam gość idzie w grupie 28 kumpli. Kto ich ruszy?

4 kolesi z karabinami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Imiennik napisał:

Myślisz, że hajs na drzewie rośnie, a politycy skaczą po sad

I znowu, kolejny bieda argument Korwina. Zapierdalam prawie codziennie po 8-10 godzin, i gdy mam czelność nie zgadzać się z "wolnorynkowymi" (Korwin nie propaguje kapitalizmu tylko anarchokapitalizm) to słyszę że myślę że pieniądze to z drzewa. Z takimi tekstami to do swoich córek lub bezrobotnych żon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę używał epitetów, wystarczy, że próbujesz zaprzeczyć, że pieniądze nie są z drzewa, nie biorą się znikąd. Jeśli tak, to po kiego robisz 8-10h dziennie? Się nie zgadzaj, ale za swoje pieniądze, ok? 

 

Ja też pracuję, nikt mi nie pomaga i poza wypracowanymi pieniędzmi grosza z nikąd nie pobieram. Nie widzę potrzeby fundowania innym socjalu z MOJEJ pracy, wolę pracować sam na siebie.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RealLife napisał:

Teraz ten sam gość idzie w grupie 28 kumpli. Kto ich ruszy?

To teraz Niemcy którzy dymali nas od czasów rozbiorów przez obie wojny światowe i nie dali grosza odszkodowania, są "kumplami"? Dalej dymają Polszę na hajs przejmując 90% mediów, dużą część banków, hurtowni, przetwórni, nastawiali marketów które nie płacą podatków przez śmieszne sztuczki finansowe obchodzenia podatków gdzie sami od siebie kupują znaki towarowe tworząc sztuczne koszty, a "Polski" rząd z pieniędzy Polskich podatników finansuje im fabryki, gdzie Polacy pracują za 1/4 wynagrodzenia Niemca, cały zysk idzie oczywiście do Reichu a cebulaczki mają się cieszyć jak małpki, że Pan Helmut pozwolił im pracować... dobrze wiedzieć, że od teraz to nasi "kumple".

26 minut temu, RealLife napisał:

Dzięki Unii korzystne zmiany osiągnęliśmy w 30 lat. Bez niej zajęło by nam to pewnie 2 razy tyle. 

Tak jak kurwa sprzedaje dupę za hajs, tak Polska sprzedała suwerenność za hajs - no godne to pochwał i gratulacji. Ciekawe co będzie jak się Polsza zbuntuje i nie zechce dać dupki w pewnym momencie, co na to nasz alfons (Niemcy)?

26 minut temu, RealLife napisał:

Swoboda komunikacji, pewne standardy cywilizacyjne. Lubię turystykę motocyklową. Często robię pętlę przez trzy granice - Polski, Czech, Niemiec. Swoboda z jaką się poruszam jest wspaniała. Dla porownania po drugiej stronie naszej granicy ludzie stoją w 8godz korkach jak bydło.

O ile mi wiadomo to Układ z Schengen to załatwił, a nie UE. Są kraje które są w Schengen i nie są w UE. 

No dzięki temu bezgranicznemu transportowi, całe obciążenia związane z pilnowaniem granic i przemytu zostało przerzucone z bogatych krajów będących w środku Europy na dziadów zamieszkujących obrzeża - paluszki lizać tyle wygrać.

26 minut temu, RealLife napisał:

Trzeba być ślepym aby nie widzieć ucywilizowania się Polski dzięki Unii. Jestem wdzięczny za to, że przesunęliśmy się głębiej w krąg kultury Zachodniej Europy i wyrwali się radzieckiej bylejakości.

O chuj aż wstałem do hymnu po takim przemówieniu:

 

Edytowane przez Funeral
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balin napisał:

Anglia i Francja doprowadziły do wybuchu I wojny, aby Niemcy "ukrócić"

Ja bym się tak nie wyrywał z przypisaniem winy za WW1 samym Anglii i Francji. Wilhelm II też nawarzył tutaj mnóstwo piwa, do tego dodał Mikołaj II nieszczęsnym ukazem o mobilizacji pełnej.

 

Unia się nie rozleci. To się stanie inaczej.

 

Panowie (albo panie) z tzw. starej unii spotkają się w sobotę w hotelu położonym w urokliwym zacisznym kurorcie i w niedzielę rano obudzi się do życia Unia 2.0. w składzie tam przybyłych.

 

Natomiast stara unia będzie formalnie istnieć na arenie politycznej, mniej więcej na takiej zasadzie, jak istniała I Rzeczpospolita w XVIII wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.