Skocz do zawartości

Ciąża wady i zalety... w kobiecym odczuciu.


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Każdy kij ma dwa końce. Po cesarce zostają blizny, czasami niezbyt piękne. Kobieta jest też bardzo mocno obolała i dużo trudniej jest jej się zaadaptować. Niektóre nie są nawet w stanie wstać z łóżka i pójść do toalety w dniu zabiegu.

Mi w dniu cesarki ledwo udało się usiąść na łóżko i zsunąć na wózek inwalidzki żeby pojechać na oddział do córki... Trzy dni później ledwo doczłapałam się pod prysznic, pod którym siedziałam skulona. 

Cytat

Całkowicie nie kobiecym zdaniem - huśtawka hormonalna jest przerąbana. Płacze, depresja, przygnębienie, złość na partnera. Cholernie przykre jest to znosić, choć rozumiem, że moja kobieta (urodziła przez CS tydzień temu) nie robi tego specjalnie. 

Ja akurat większą jazdę hormonalną miałam po porodzie naturalnym, także nie ma reguły.

 

@Lalka co do znieczulenia to słuchaj @Eleanor. Raczej się nie nastawiaj na znieczulenie, często nie pomaga, a wydłuża poród. 

Idź do szkoły rodzenia przy szpitalu w którym chcesz rodzić, pogadaj z położnymi... a za rok będziesz taką specjalistką jak my ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator bardzo pięknie dziękuję i przepraszam. Po prostu wyszedłem z założenia, że niemowlak stanowi obiekt zainteresowania przede wszystkim madki i tateła i bombardowanie nimi przestrzeni publicznej nie przystoi białemu rycerzowi ? 

 

Bliźniaki to chłopak i dziewczyna (z pierwszego małżeństwa). Teraz urodził mi się synek ? Fajne dzidzi, choć bardziej białe, niż czarne, ale ponoć mieszane dzieciaki takie się rodzą i koloru nabierają dopiero po kilku tygodniach. Tak więc ten tego - czekamy ? 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kto poddaje się emocjom, ten choruje" Tytuł filmiku na yt z udziałem pana Romualda Kosznika.

Mniej więcej wyjaśnia w nim na co może zachorować dziecko poprzez styl życia matki i jej problemy życiowe.

Mówił o tym, jak zgłosiła się do niego chyba 35 letnia atrakcyjna kobieta, dziewica, która miała problem, wiadomo.

Więc pan Kosznik spytał się jej czy jej mama uprawiała seks z tatą podczas ciąży. Kobieta rozmówiła się z matką. Zgadnijcie co się okazało?

Taka mała wskazówka.

Widziałem kiedyś tutaj temat 30letnie dziewicy, nie pamiętam nicku, coś z tortillą, może w tym leży jej problem?

 

Pan Romuald ma jeszcze kilka innych ciekawych filmików odnośnie kobiet w ciąży i o tym na co mogą zachorować dzieci itd,

 

 

Edytowane przez -dumuzi-
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę porodów przeżyłam (nie własnych), często kobiety nie chcą by rozcinać im krocze gdy zajdzie taka potrzeba, to błąd, o wiele lepiej goi się taka rana niż przy pęknięciu. Warto mieć to na uwadze.

@Lalka

A i nie wszyscy ginekolodzy (nie wiem czemu) zalecają badania na hiv w ciąży, warto o to poprosić gdyby nie padło takie zalecenie.

Będziesz szczepiła dziecko?

Gdybyś potrzebowała literatury z zakresu karmienia piersią mam na pdfie, specjalistyczną co prawda, ale można wybrać interesujące fragmenty, jak coś do dyspozycji. ?

Edytowane przez Helena K.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LalkaZ tego co wiem to jesteś artystką. Dziecko to mocny powrót do systemu. Np. Publiczne szkoły i służba zdrowia, które narzucają Ci co masz robić.

Jednak pieniądze mocno ułatwiają sprawę. Bez tego bardzo ciężko, jak chcesz robić po swojemu.

@Helena K. Jeśli jest odpowiednia pozycja wertykalna w ostatniej fazie porodu, to pęknięcia są bardzo rzadko. Niestety w większości publicznych szpitali jest pozycja leżąca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą ciąży jest dziecko które przyszło nowe na ten spierdolony śfiat ,reszta to same wady...

P.S.

Nie dalej jak wczoraj przespałem się z pewną młodą mamuśką co mi gdzieś w połowie o tym powiedziała - od początku coś ciasno szło o dziwo, jakoś zbyt rozochocona nie była.

Z wyglądu raczej kiepska, obwisłe piersi z rozstępami ale nie najgorsze, tyłek to tylko w spodniach wyglądał dobrze no ale jak już zapłaciłem to co mi tam, bardzo gadatliwa była czego nie lubię - zresztą chyba chciała mnie tą gadką chyba sprowokować żeby w ciągu tej godziny seksu raczej było mniej niż więcej.

Zmieniłem dzięki temu zdanie o "wiaderku" po ciąży ,ale zbyt ciasno i sucho też nie może być(ciasno ją zszyli, a dupy to daje bo musi się utrzymać ale mi to odkrycie :( ) - jej raczej nie było dobrze, a i ja byłem średnio usatysfakcjonowany, ehh ja pierdole.

Dzień o gadki o psiochch to dzień stracony ;)

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Helena K. Nie martwię się w sumie porodem, jestem szczęśliwa, że bąbelek zdrowo się rozwija. ? 

A co do hiva to dwa badania w czasie ciąży są obowiązkowe, jedno już mamy za sobą- wynik ujemny. ?

I tak, będę karmiła piersią. ? I będę szczepić bąbelka. ? 

 

Właśnie jesteśmy po wizycie, muszę powtórzyć badania bo coś mi tam źle wyszło ale nie przejmuję się bo najważniejsze by dziecku było dobrze. A no i muszę znaleźć rehabilitanta ciążowego. 

 

No i na 60% będzie to Jagódka. ?

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MalVina Dziękuje ale to pewnie się i tak milion razy zmieni bo to dopiero koniec 11tygodnia. :D 

 

Pokłóciłam się z całą swoją rodziną, to co trzymałam w sobie tyle lat w ciąży z łatwością to ze mnie wychodzi i mówię wszystkim prawdę. 

Zajebiste uczucie ulgi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2019 o 01:57, SzatanKrieger napisał:

Niedawno media zalały informacje jakoby piękna aktorka January Jones zjadła własne łożysko. 

Taaa, tu mi się przypomina wers piostenki Czarna Msza Arki Satana - "Oddam prawie wszystko, by spożyć łożysko" ;)

 

A wracając do konkretów @Lalka kolejny temat to pobranie "krwi pępowinowej" i jakichśtam "komórek macierzystych" czy coś - nie znam się, ale słyszałem że bardzo zdrowe.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Imbryk Będę mieć spotkania z położną to wypytam o wszystko. 

Chociaż przypuszczam, że może to też będzie zależeć od szpitala, w którym będę rodzić, ogólnie to dla mnie wciąż czarna magia, a ten czas ucieka zbyt szybko. :D 

 

Moja fasola ma już 18cm, niesamowite. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 14:01, Lalka napisał:

No i na 60% będzie to Jagódka.

Czyli 10% przewagi, że to dziewczynka ;)  

A ja mam przeczucie, że to będzie na bank dziewczynka - wystarczy, że zobaczyłam Twój brzuch. :P 

18 godzin temu, Lalka napisał:

Moja fasola ma już 18cm, niesamowite. 

Wow, niesamowite jest to, jak szybko rośnie... :) 

Zdrowia! 

PS  Nie jedz za dużo pączków! :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie Od nowego roku nic, a nic słodyczy. :D Mam 6kg na plusie i nie chce więcej. ?

Nawet już mnie nie ciągnie, teraz kiszone ogórki. ?

 

Ja tam się już na nic nie nastawiam, chce po prostu iść na wizytę i usłyszeć bicie serca. :D 

 

ps. Teraz już mam dużo większy brzuch niż na spotkaniu :o i całkiem inaczej wygląda. Masakra. :D już ta sukienka nie leży tak dobrze. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.