Skocz do zawartości

Warszawski sędzia staje po stronie "czyściciela kamienic". Dzikiej reprywatyzacji ciąg dalszy


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mawiają politycy PO, min. w restauracji Sowa & Przyjaciele: "Polska to państwo z tektury". 

Sąd uchylił decyzję w sprawie kamienicy, gdzie mieszkała zamordowana Jolanta Brzeska. Czyściciel kamienic i mordercy mogą tryumfować. 

 

Sprawa Nabielaka 9. Córka Jolanty Brzeskiej oburzona decyzją sądu

- Mam wrażenie, że chodzi tylko o to, żeby "kopnąć w nery" komisję reprywatyzacyjną i nic więcej, żeby udowodnić PiS-owi, że się myli.- oceniła Magda Brzeska, odnosząc się do uchylenia decyzji komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy ul. Nabielaka 9, gdzie mieszkała jej matka - znana działaczka lokatorska.
 
Śmierć Jolanty Brzeskiej po dziś dzień nie jest do końca wyjaśniona
Śmierć Jolanty Brzeskiej po dziś dzień nie jest do końca wyjaśnionaFoto: Polskie Radio / Screen

Stołeczny Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ulicy Nabielaka 9 w Warszawie. Jednym ze skarżących decyzję był Marek M., nazywany "kolekcjonerem warszawskich kamienic".

"Przecież tu nie chodzi o PiS"

- Mam wrażenie, że chodzi tylko o to, żeby "kopnąć w nery" komisję reprywatyzacyjną i nic więcej, żeby udowodnić PiS-owi, że się myli - oceniła w rozmowie z PAP Magda Brzeska. - A tak naprawdę przecież tu nie chodzi o PiS, tylko o tych ludzi, którzy gdzieś za tymi decyzjami stoją. Za Nabielaka stoję ja, stoi moja mama, stoją ludzie, którzy mieszkali w tych mieszkaniach. To są konkretne nazwiska, konkretne osoby - podkreśliła.

Magda Brzeska wzięła we wtorek udział w posiedzeniu sądu.

 
jolanta brzeska nabielaka 9 free eastnews 1200.jpg
Jacek Sasin: decyzja sądu ws. Nabielaka 9 skandaliczna

"Nie było ugód"

- Dzisiaj na sali sądowej dowiedziałam się, że moi rodzice przez wiele lat przeżywali "drobne niedogodności". Te "drobne niedogodności" przeżywali też inni mieszkańcy. Te drobne niedogodności to była likwidacja chodnika, to było wycięcie płotu. "Drobne niedogodności". To jest szokujące - podkreśliła.

Dodała, że w sądzie usłyszała również, że z mieszkańcami, którzy opuszczali kamienicę przy Nabielaka 9, zawierano ugody. - To wierutne kłamstwo, bo takich ugód nie było. Kiedy sąd czytał uzasadnienie, wyszłam, trzaskając drzwiami i mówiąc, że mam nadzieję, że sąd będzie mógł sobie spojrzeć w oczy - zaznaczyła.

Kamienica na Nabielaka

Decyzję reprywatyzacyjną w sprawie nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 w styczniu 2006 r. podpisał Mirosław Kochalski - ówczesny sekretarz m.st. Warszawy.

Na jej mocy kamienicę - gdzie mieszkała m.in. działaczka lokatorska Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach - przekazano trojgu spadkobiercom dawnych właścicieli i znanemu "kupcowi roszczeń" Markowi M., który część praw miał nabyć za bezcen od innych spadkobierców.

 

Pan sędzia nie zreferował sprawy. Na sali przeciez siedział motłoch, który tego nie zrozumie (sam to powiedział, nie nazwał nas tylko motłochem). Moje wyjście wyśmiał... Ten pan dostaje wynagrodzenie z moich podatków. Tylko czy on o tym wie? https://twitter.com/sjkaleta/status/1186908038738907136 
 
 

Zaskarżona decyzja

Reprywatyzację nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 komisja weryfikacyjna uchyliła w grudniu 2017 r., nakazując jednocześnie Markowi M. zwrot ponad 2,9 mln zł.

Komisja argumentowała, że po reprywatyzacji sytuacja lokatorów kamienicy radykalnie się pogorszyła: podwyższono czynsze, co doprowadziło do powstania zaległości finansowych, a to z kolei skutkowało postępowaniami o zapłatę i eksmisjami. W konsekwencji niemal wszyscy lokatorzy opuścili swoje mieszkania.

Skargę na decyzję komisji w zakresie uzasadnienia złożyło m.st. Warszawa, zaskarżył ją także Marek M. We wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zdecydował o jej uchyleniu.

polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2389703,Sprawa-Nabielaka-9-Corka-Jolanty-Brzeskiej-oburzona-decyzja-sadu

 

 

 

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.