Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałam w powitaniu, temat wrzucam tutaj, choć pasuje, jak kwiatek do kożucha ;)

Prośba do Braci i Sióstr o poradę. Niedługo bliski mi (nie)biały rycerz ma urodziny i wiem, że przydałby się mu nowy plecak.

Dotychczasowy ma już swoje lata i zaczyna niedomagać. Plecak ten jednak powinien spełniać pewne założenia - musi mieć maksymalne wymiary/pojemność pozwalające na przewóz w kabinie samolotu; aktualny ma wymiary ca. 45x35x25 cm. Znalazłam kilka, z których najbardziej przypadł mi do gustu jeden*, o którym wiem, że spełnia założenia, ale ani nie znam producenta, ani nie znam się na plecakach w ogóle, stąd moja prośba o radę do bardziej ogarniętych w temacie.

 

*Wrzucam link do rzeczonego plecaka: https://allegro.pl/oferta/delsey-montgallet-xl-plecak-meski-kabinowy-8547827357

 

PS. Jeśli temat w złym dziale, uprzejmie proszę o przeniesienie.

PS2. Z góry dzięki za porady :)

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, a może jesteś botem z tego sklepu i założyłaś 66775 tego typu temat na 70098 forum z rzędu w celu rozpropagowania nowego patentu jakim jest ten dziwnie drogi plecak, co on tam ma nakierowuje na pociski rakietowe?

 

Co lubi chłopak, po co mu to? Co to za pytanie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Cortazar said:

Czyli jakie jest pytanie?

Jaki plecak, spełniający podane przeze mnie wymagania, polecilibyście :)

 

23 minutes ago, Jaśnie Wielmożny said:

może jesteś botem z tego sklepu

Nope :) Właśnie, drogi w wuj, nie kumam dlaczego, ale jako jedyny spełnia wymagania wizualno/techniczne - stąd moje pytanie do Was: czy warto to brać albo co innego w bardziej sensownej cenie można znaleźć, co spełnia wspomniane kryteria

 

23 minutes ago, Jaśnie Wielmożny said:

Co lubi chłopak, po co mu to? Co to za pytanie?

Po to mu to, aby przemieszczać się z tymże plecakiem po mieście + podróżować z nim jako bagażem podręcznym w tanich liniach, ale ważne, żeby miał maksymalną możliwą pojemność dozwoloną w ramach kabinówki.

Edytowane przez Gumowa_kaczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @Jaśnie Wielmożny podejrzewam, że słowo klucz to "francuski" oraz "kabinowy". To taki "specjalistyczny sprzęt" bracie rozumisz ?. No przecież napisała, że do KABINY samolotu. To tam gdzie siedzi pilot. Rozumisz ?. PILOT! 

Siostro plecaczek zajebisty warto naprawde warto. Nie oszczędzaj oj nie. Kaczuszko bardzo dobry dział wybrałaś tak na marginesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polmartwy Kabina pasażerska to - cytując za Wiki - część statku powietrznego przeznaczona do przewozu pasażerów; jak bym miała chłopa, co lata w kabinie pilotów, to bym się tu raczej nie radziła co do plecaczka za marne 400 peelenów ;)

Ale Ty tak serio, że warto? Czy tak se kpisz? Bo co do reszty komentarza to nie mam wątpliwości co do Twych intencji :D

@Headliner Dzięki za podpowiedź, wygląda zacnie, rozważę :)

Edytowane przez Gumowa_kaczka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gumowa_kaczka napisał:

Ale Ty tak serio, że warto? Czy tak se kpisz?

My sobie czasem lubimy pożartować, dobrze, że nie bierzesz tego sobie do serca.

 

13 minut temu, Gumowa_kaczka napisał:

Jaki plecak, spełniający podane przeze mnie wymagania, polecilibyście

Ja bym polecił taki:

 

https://allegro.pl/oferta/plecak-turystyczny-the-north-face-borealis-29l-6828337235

 

Sprawdził się zarówno podczas górskich wycieczek jak na codziennych zakupach, w samolocie i w autobusie. Ergonomiczny i wytrzymały. Idealny na plecy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gumowa_kaczka  to wyrażaj się  jaśniej.

19 minut temu, Gumowa_kaczka napisał:

Kabina pasażerska 

no, teraz już lepiej. 

24 minuty temu, Gumowa_kaczka napisał:

jak bym miała chłopa, co lata w kabinie pilotów, to bym się tu raczej nie radziła co do plecaczka za marne 400 peelenów

Hah! Dobre, dobre.

Ej no nie kpie SE coś ty, dziołcha pliss. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marvin

16 minutes ago, Marvin said:

prawdziwa kobieta nie patrzyłaby na cenę. Co, nie kochasz go? Co z Ciebie za kobieta?

Ze mnie kobieta patrząca na: jakość produktu vs. cena vs. oczekiwania obdarowywanego

Czy to się przekłada na "kochasz go"? Saaaaa ;) Was kocham za to forum.

 

@Polmartwy

 

To dobrze, że SE nie kpisz, bo ja tu serio-serio-poważnie merytorycznych porad szukam, jakem dziołcha z Wlkp :)

Edytowane przez Gumowa_kaczka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że zmieniła się polityka bagażowa w tym roku.

 

Darmowy bagaż powinien posiadać wymiary 40cm x 20cm x 25cm ...i jest to wielkość przeciętnej torby na laptopa.

Wyjeżdżając na dłużej, trzeba kupić 'wyższą' taryfę, która zawiera dodatkowo drugi bagaż pokładowy - np dla Ryan'a jest to bagaż o wymiarach 55cm x 40cm x 23cm i bagaż rejestrowany.

 

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/bagaż

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/bagaz#0-2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gumowa_kaczkaTen plecak nie jest uniwersalny do kabiny to i może, ale nie w outdoor. Za te cenę możesz mieć dobry plecak ok 50l. który nada się i do samolotu i w outdoor i do pracy.

 

Salewa

Bergson

Jack Wolfskin

8 godzin temu, Imbryk napisał:

Ja mam miejski Deuter i polecam, choć to raczej tania półka. 

Deutery są bardzo dobre

11 godzin temu, Gumowa_kaczka napisał:

jak bym miała chłopa, co lata w kabinie pilotów, to bym się tu raczej nie radziła co do plecaczka za marne 400 peelenów ;)

A no taaaak, bo za wszystko sam by płacił, oj kaczko kaczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Jaśnie Wielmożny said:

bo za wszystko sam by płacił, oj kaczko kaczko.

Chodziło mi bardziej o to, że wówczas miałby pewnie takich plecaków z dziesięć, więc albo nie radziłabym się w sprawie zakupu takiego akurat prezentu w ogóle, albo radziłabym się, ale co do takiego z wyższej, niż "marne" cztery stówki, półki, Ale rozumiem, że interpretacja musi być zgodna z linią forum :P

 

Za podpowiedzi dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gumowa_kaczka Nie ma w moim wyobrażeniu linii forum, mam swój umysł i zdanie i to mną kieruje. 

 

Co do plecaka, jak to dobry skromny chłopak dla którego 400 to wydatek oto rzeczy które są ważne w wyborze plecaka na dłużej.

 

-sztywne plecy

-sztywny pas biodrowy

-sprawdź czy klipsy nie są badziewne oraz jakość zamka

-czy jest nieprzemakalny

-czy ma sensowne kieszonki obok

-czy nie jest przekombinowany, polecam wymienione wyżej przeze mnie firmy

-odradzam kupowanie online, trzeba podotykać, założyć pobawić się etc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gumowa_kaczka napisał:

wówczas miałby pewnie takich plecaków z dziesięć

Po co by mu było 10 małych plecaków w kabinie pilotów???

Tylko by przeszkadzały, ona jest  za ciasna na takie fanaberie, z takim podejściem to może lepiej że tam nie podróżuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Imbryk napisał:

Po co by mu było 10 małych plecaków w kabinie pilotów???

Ty chyba nigdy nie podróżowałeś!

 

- plecak na kanapki na drogę, żeby zaoszczędzić na obiadach w samolocie

- plecak na napoje, żeby nie pochlapać kanapek

- plecak na czystą bieliznę

- plecak na brudną bieliznę

- plecak na przybory do mycia, ręcznik, szlafrok, czepek kąpielowy

- plecak na jakieś rzeczy potrzebne pilotom

- plecak na wygodne obuwie i kapcie

- plecak na laptopa

- plecak na wycieczki, gdzie można powkładać rzeczy z kilku plecaków

- pusty plecak, na nieprzewidziane rzeczy do noszenia

 

Gdyby nie limit 10 plecaków w kabinie pilota, takich plecaków można by spakować o wiele więcej!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.