Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
użytkownikx

Kupno używanej Skody Fabii

Recommended Posts

Myślałem o zakupie używanej Skody

Fabii. Rocznik 2004, 77 tyś przebiegu, manuał, benzyna, 1,2 silnik 64km,  wyposażona podstawowo.  5000 zł. Warto, co sądzi o tych skodach?

Edited by użytkownikx

31 minut temu, użytkownikx napisał:

Rocznik 2004, 77 tyś przebiegu

Myślę, że to ściema. Załóżmy, że auto zarejestrowane zostało 24 października 2004, co daje równo 15 lat użytkowania (gdyby było zarejestrowane w styczniu 2004, to byłoby to prawie 16 lat, bo jest koniec roku).

77 000 km / 14 lat użytkowania = 5 133 km rocznie.

5 133 km rocznie / 12 miesięcy w roku = 427 km miesięcznie.

Naprawdę w to wierzysz?

1 października kupiłem samochód. Przebieg po niecałym miesiącu: 1231 km. A wożę dupę też drugim, z którego korzystam kiedy trzeba przewieźć fanty albo dzieciaki wraz z ich przyjaciółmi. Dołóż zatem lekko 150 km do tego.  Wychodzi około 1500 km miesięcznie.

Pracuję w domu, co drugi albo trzeci dzień ruszam dupę do centrum albo do pobliskiego marketu. 

Odpowiadając na pytanie: zdecydowanie nie warto. Ktoś robi Cię w konia, kręcąc licznik.

Poproś sprzedającego o dane samochodu (VIN, nr rejestracyjny, data pierwszej rejestracji) i sprawdź historię tutaj: https://historiapojazdu.gov.pl/

Chyba, że to okazja typu "nic nie stuka, nic nie puka. Niemiec Abdul tylko do meczetu jeździł". Wtedy nie warto po trzykroć.

13 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Taki pan z Częstochowy poleca i zachwala.

Ponoć też dobrze zna się na instalacjach gazowych 😉 

Edited by mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 2

39 minut temu, użytkownikx napisał:

Myślałem o zakupie używanej Skody

Fabii.

Jeśli już to tylko na podwoziu Opla. Podobno dają w gratisie parasole bojowe i sztuczną błonę dziewiczą :D

• Like 1
  • Haha 5

Warto jeśli ma korbki z tytanu i LPG oraz podwozie opla corsy, w innym przypadku nie polecam.

A poważnie - to można trafić naprawdę niskie przebiegi, ja w sumie raz na dwa dni jeżdżę do biedronki kilometr i kilka razy w roku do stolycy więc mam jeszcze niższe przebiegi.

Nie brałbym dlatego, że ta wersja skody nie miała nawet chyba wspomagania kierownicy, el. szyb, klimy - człowiek się zamęczy na parkingu i latem. Jednak te bajery coś dają mimo wszystko. Nie było też ABS-u, poduchy ma pewnie dwie.

• Like 1

15 minut temu, Mosze Red napisał:

A ma podwozie Opla? 🤣

I prestYSZ s8😂😂

Do autora -w Twoim przypadku już lepszy ten kurczak na grillu niż 22 letnie kałdi.

@użytkownikx załóż jeden temat odnośnie kupowania auta. 

2 godziny temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Myślę, że to ściema

Nie twierdzę, że nie ale nie każdy mieszka w dużym mieście i dużo jeździ. Bo bo kto kupuje takie auta jako nowe? Jakieś dziadki emeryty i mało wymagajacy, jeżdżący.

Ja to znów skrajność w drugą stronę bo b mało jeżdżę, nie pracuję a sklep mam na osiedlu. Jeżdżę jak coś potrzebuje ,latem gdzieś wyskoczyć i wychodzi, że rocznie robię 1000km (słownie : tysiąc kilomerów) Ale jak pracowałem jeździłem do szkoły to robiłem ok 1000 miesięcznie ok 10000 rocznie. Więc jak Ty robisz 1500 km miesięcznie nie dojeżdżając do pracy to bardzo dużo.

• Like 1

3 godziny temu, użytkownikx napisał:

Rocznik 2004, 77 tyś przebiegu

Nie ma uja żeby licznik nie był kręcony, takie bajki to na poziomie "niemiec płakał..."

Godzinę temu, MaxMen napisał:

Nie twierdzę, że nie ale nie każdy mieszka w dużym mieście i dużo jeździ. Bo bo kto kupuje takie auta jako nowe? Jakieś dziadki emeryty i mało wymagajacy, jeżdżący.

Albo goście, dla których taki samochód to wół roboczy - tani, nieskomplikowany, ma na siebie zarobić. 

Godzinę temu, MaxMen napisał:

Jeżdżę jak coś potrzebuje ,latem gdzieś wyskoczyć i wychodzi, że rocznie robię 1000km (słownie : tysiąc kilomerów)

Kurde, nie potrafię sobie tego nawet wyobrazić. Obecnie, w moim odczuciu jeżdżę bardzo mało a i tak mi wychodzi na miesiąc grubo ponad tysiąc albo nawet dwa. Rekord roczny to prawie 40 kkm.

57 minut temu, Cortazar napisał:

Jak się jeździ do i z Afryki a to daleko w uj to nie ma co porównywać do gór Hertzu. :D

A wiesz, że kiedyś naprawdę planowałem pojechać do Maroka samochodem? To był chyba 2007 albo 2008 rok - w Polsce w kwietniu było słonecznie a Niemcy, południe Francji i Pireneje tonęły w śniegu. Pechowo przejeżdżałem przez te wszystkie kraje. Po nocnej przeprawie na letnich kapciach przez śniegi Pirenejów mocno spadła mi motywacja. Zawlokłem dupę do Portugalii i nie ruszałem się przez miesiąc 😉 

• Like 1

2004r to jeszcze Fabia I generacji = pancerna. Szukał bym egzemplarza bez korozji, są jeszcze takie w tej cenie.

5 godzin temu, użytkownikx napisał:

benzyna, 1,2 silnik 64km

Lepiej 1.9 SDI 64 KM. Więcej momentu obrotowego, a spali połowę tego co ten benzynowy 1.2. W Fabii w trasie 4 l ON/100 km z włączoną klimą (testowałem). W mieście 5,5 - 7 litrów w zależności od stylu jazdy.

1.9 SDI to ostatni Diesel koncernu VAG, który bez awarii przejedzie 1 mln km, jeżeli będziesz zmieniał olej i filtry na czas. Ten silnik nie ma kłopotliwych pompowtryskiwaczy, dwumasu, przepływomierza, turbosprężarki, filtra dpf. To prawdziwy "panzerwagen". 

Za 5 tys. zł kupisz egzemplarz ze sprawną klimatyzacją i elektrycznymi szybami.

Nie zwracaj uwagi na przebieg, tylko na stan techniczny i brak zaawansowanej korozji.

3 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

A poważnie - to można trafić naprawdę niskie przebiegi,

Też znam takie przypadki. Sam robię rocznie czasami tylko kilka tys. km samochodem. 

3 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Nie brałbym dlatego, że ta wersja skody nie miała nawet chyba wspomagania kierownicy, el. szyb, klimy - człowiek się zamęczy na parkingu i latem

Nie sądzę żeby ten rocznik nie miał wspomagania, klima zależy od wersji wyposażenia. Wiele egzemplarzy z tego rocznika, a nawet 2001, ma już wspomaganie elektro-hydrauliczne + klimę + elektryczne szyby.

39 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Kurde, nie potrafię sobie tego nawet wyobrazić. Obecnie, w moim odczuciu jeżdżę bardzo mało a i tak mi wychodzi na miesiąc grubo ponad tysiąc albo nawet dwa.

Znam przypadek 2 Fabii, które rocznie robią 3 - 4 tys. km. 

Edited by Morfeusz
  • Like 1

Godzinę temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Albo goście, dla których taki samochód to wół roboczy

Takie auto na wół roboczy ? Może po ałym mieście to jeszcze.

Godzinę temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Kurde, nie potrafię sobie tego nawet wyobrazić

Hehe wiem, że bardzo mało w tym roku jeździlem trochę więcej więc może do 1500km/r dobiję. 

Obecnym autem jeżdżę po ad 11lat i nakręciłem łącznie ok 70kkm 

Edited by MaxMen
  • Thanks 1

16 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Nie było też ABS-u,

@Marek Kotoński Skąd ta informacja, że Fabia z 2004r nie ma ABS? 

W ogłoszeniach widzę że Fabie nawet 1.2 z 1998r już mają ABS.