Skocz do zawartości

Kącik Ezoteryczny


deleteduser79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Rnext zmienił(a) tytuł na Kącik Ezoteryczny
11 godzin temu, Rnext napisał:

Tytuł poprawiłem, zakładając że nie chodzi o żadnego ciężko tyrającego kata-miniaturkę. 

Dziekuje. Bylam zablokowana i nie mogłam wcześniej podziekowac. Szkoda, że ludzie tu sa tak strasznie krytyczni. To, aż przykre

Jeżeli komuś przeszkadza pisownia to jego sprawa. Nie jestem ideałem. Jedno wiem. Nikogo nie skrzywdziłam. A kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Ale widac, że tu sami świeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dane to tylko imie i data urodzenia. Nie moge pojac idei waszego hejtu. Czy ja Was obrazam? Jezeli tak to sie zawine i nie bede burzyla porzadku. Nara

Ja też nie jestem w stanie pojąć idei hejtu. Jest to kącik ezoteryczny więc dlaczego @NimfaWodna została wyśmiana?

Po jaką cholerę w ogóle jest taki dział skoro człowiek nie ma prawa swobodnej wypowiedzi tutaj?

Data urodzenia jest wymagana do numerologicznego sprawdzenia danej osoby.

Nigdy nikt nie prosi o nazwisko ani PESEL, numer dowodu czy NIP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maranzano napisał:

Ja też nie jestem w stanie pojąć idei hejtu. Jest to kącik ezoteryczny więc dlaczego @NimfaWodna została wyśmiana?

Po jaką cholerę w ogóle jest taki dział skoro człowiek nie ma prawa swobodnej wypowiedzi tutaj?

Data urodzenia jest wymagana do numerologicznego sprawdzenia danej osoby.

Nigdy nikt nie prosi o nazwisko ani PESEL, numer dowodu czy NIP.

Dzieki za wsparcie :) Chciałam tylko pogadac o czymś co lubie i uważam za pasje. I odrazu pokazac, że wkładam w to serce. Nie każdy jest emocjonalny. Ja w 8 domu mam merkurego( odpowiedzialny za komunikowanie się z innymi) w znaku wodnych ryb. Stąd czeste emocjonalne wypowiedzi. Ja zaproponowałam tylko pomoc w tworzeniu kosmogramu. Absolutnie za darmo. Bo kazda osoba jest zagadka. Gdy patrzymy na dany kosmogram nagle puzle zaczynaja do siebie pasowac. Myśle, że to świetny sposób na odreagowanie stresu. Coś w stylu powiem Ci o tobie coś, czego jeszcze sobie nie uświadomiłeś/aś. Ktoś kto choc troche siedzi w tym temacie, wie jak drogie i czasochłonne jest zrobienie takiego kosmogramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewelina i to jest właśnie kluczowe pytanie. Co sądzisz o tym, że wróżki, stawiający horoskop i jasnowidze nie mają tak naprawdę mocy prekognizyjnych, tylko sprawcze? I że ludzie pod wpływem wróżb  zaczynają zachowywać się, jak pod dyktando lub na siłę doszukują się potwierdzenia wróżby.  

 

Na przykład wróżba brzmi: "Ktoś z Twojego najbliższego otoczenia będzie miał problemy zdrowotne na wysokości twarzy lub barków". Teoretycznie jest to precyzyjnie sformułowane, ale w praktyce można podciągnąć pod nie nawet to, że sąsiada z klatki obok komar w kark ujebał. 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ewelina napisał:

@NimfaWodna A nie uważasz, że wiara w horoskopy, kosmogramy za bardzo nas ogranicza? Załóżmy, że ktoś przeczyta w horoskopie, że czeka go jakaś sytuacja i zamyka się przez to na inne możliwości?

Bardzo dużo rzeczy nas ogranicza. A ja nikogo nie zmuszam do niczego. Zaproponowałam tu taki rozluźniacz. Coś innego. By dać coś od siebie innym. Każdy ma wolną wolę. Tylko od Ciebie zależy czy chociaż sprawdzisz. A może da Ci to radośc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NimfaWodna Absolutnie nie mam nic przeciwko tematowi, który założyłaś. Chciałam tylko poznać Twoje ogólne zdanie odnośnie tej tematyki. Czy wiara w horoskopy itp. nie odziera nas z mocy sprawczej?

W dniu ‎2019‎-‎10‎-‎25 o 18:07, NimfaWodna napisał:

Dane to tylko imie i data urodzenia.

A dlaczego imię jest potrzebne do stworzenia kosmogramu? Bo, że data urodzenia to dla mnie jasne. Ale imię jest nam nadawane zupełnie przypadkowo, rodzice kierują się przeróżnymi kryteriami. Pytam z czystej ciekawości, bez żadnych negatywnych intencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NimfaWodna napisał:

Chciałam tylko pogadac o czymś co lubie i uważam za pasje

I to najbardziej jest zastanawiające, gdyż skoro masz taką pasję, to powinnaś chyba naturalnie znać jej poprawną nazwę. 

Druga rzecz, że nie opisałaś co to jest i z czym to się je a już zapraszasz na priv. 

Nie. To nie jest hejt. Tylko normalna reakcja na ściemnianie. Nikt Cię nie obraził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

@ewelina i to jest właśnie kluczowe pytanie. Co sądzisz o tym, że wróżki, stawiający horoskop i jasnowidze nie mają tak naprawdę mocy prekognizyjnych, tylko sprawcze? I że ludzie pod wpływem wróżb  zaczynają zachowywać się, jak pod dyktando lub na siłę doszukują się potwierdzenia wróżby.  

 

Na przykład wróżba brzmi: "Ktoś z Twojego najbliższego otoczenia będzie miał problemy zdrowotne na wysokości twarzy lub barków". Teoretycznie jest to precyzyjnie sformułowane, ale w praktyce można podciągnąć pod nie nawet to, że sąsiada z klatki obok komar w kark ujebał. 

Właśnie nie do końca tak jest. Pewne rzeczy są pisane człowiekowi (jak w filmach "Oszukać przeznaczenie"), i nie da się ich uniknąć. Wiem to z własnego doświadczenia :)  Doświadczony wróżbita jest w stanie nie tylko przewidzieć Twoją przyszłość, ale też udzielić wskazówek, co robić/czego unikać.

Zresztą, nie trzeba być nie wiadomo jakim wróżbitą ;)  los człowieka jest zapisany w dacie urodzenia (dlatego jest taka ważna), wystarczy książka do numerologii z kluczem do interpretacji (polecam "Numerologia wróżebna", autor Maciej Skrzątek). Może to się wydawać niemożliwe, ale sprawdzałem siebie i znajomych i wyniki serio się zgadzają! Sposób jest dobry na sprawdzenie poznanej laski, czy będzie dobrą partnerką ;) Tak naprawdę, charakter i los człowieka jest zależny od tego, w jakiej fazie księżyca się urodził i jakie było ułożenie planet.

Nie należy mylić dupnych horoskopów z "Pani domu" które mówią, co kto chce usłyszeć, z prawdziwą astrologią.

@NimfaWodna, nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości priv ? chyba za mało mam postów. Można prosić o email?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maranzano napisał:

los człowieka jest zapisany w dacie urodzenia

Czyli wynikałoby z tego, że wszystkie osoby, które urodziły się danego dnia czeka ten sam los. Słabo to widzę.

 

4 godziny temu, Maranzano napisał:

Tak naprawdę, charakter i los człowieka jest zależny od tego, w jakiej fazie księżyca się urodził i jakie było ułożenie planet.

Sorry, ale ja się z tym nie zgadzam. NIe zaprzeczam, że to nie ma w ogóle wpływu, ale na pewno nie determinuje życia jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2019 o 18:34, NimfaWodna napisał:

Tworzeniem kosmogramow i portretow psychologicznych?

O kosmogramach nie słyszałam 

Portrety psychologiczne... w jakim kontekście? 

Siedzę dobrych parę lat w typologiach opartych na teoriach Junga. Takie jak MBTI, Enneagram i socjonika. 

 

MBTI:

Według Myers i Briggs różnice w ludzkim zachowaniu można opisać przez cztery wymiary:

  • Skąd czerpiesz energię? Gdzie preferujesz kierować swoją uwagę? Wymiar E-I

Ekstrawersja (ang. extraversion) i introwersja (ang. introversion) Czy kierujesz swoją energię i uwagę na zewnątrz, czy też wolisz koncentrować się na swoim wewnętrznym świecie pomysłów i doświadczeń?

  • W jaki sposób preferujesz gromadzić informację, jakim ufasz? Wymiar S-N

Poznanie (ang. sensing) i intuicja (ang. intuition) Czy wolisz gromadzić informacje rzeczywiste i namacalne, mówiące o tym co naprawdę jest, czy też preferujesz koncentrację na całościowym obrazie i powiązaniach między faktami?

  • W jaki sposób wolisz podejmować decyzje? Wymiar T-F

Myślenie (ang. thinking) i odczuwanie (ang. feeling) Czy przy podejmowaniu decyzji kierujesz się głównie logiką i sprawiedliwością, czy też wolisz bardziej subiektywny proces biorący pod uwagę harmonię i system wartości osób zaangażowanych?

  • Jaki jest twój styl życia, pracy? Jak sobie radzisz z otaczającym cię światem? Wymiar J-P

Osądzanie (ang. judging) i obserwacja (ang. perceiving) Czy radzisz sobie z życiem w sposób zaplanowany, preferując „osąd” – to znaczy podjęcie decyzji – czy też preferujesz elastyczny styl życia związany z ciągłym otwarciem na nowe informacje?

Zgodnie z koncepcją Myers-Briggs ludzi można podzielić więc na szesnaście typów; nie są to jednak statyczne pudełka, a raczej dynamiczne systemy rozwijających się w ciągu całego życia czterech par preferencji:

 

W MBTI rozróżnia się 16 typów. Tutaj link do testu i opisów poszczególnych typów: https://www.16personalities.com/pl/darmowy-test-osobowosci

 

Socjonika: 

Moim zdaniem lepiej rozbudowane MBTI i z nieco inną teorią.

U jej podstaw leży przede wszystkim model funkcjonowania psychiki. Socjoniczna koncepcja działania psychiki (zwany modelem A od nazwiska litewskiej socjolog Ausry Augustinavičiūtė) to połączenie koncepcji przedstawionych w Typach psychologicznych Carla Gustava Junga, freudowskiej teorii świadomości, przedświadomości i nieświadomości, oraz hipotezy metabolizmu energetyczno-informacyjnego Antoniego Kępińskiego. Z przyjętego modelu psychiki wynika socjoniczna klasyfikacja typów psychologicznych oraz teoria relacji między nimi. Teoria powstała w latach 70. XX wieku.

Kluczowym pojęciem socjoniki jest typ informacyjnego metabolizmu (socjotyp). Jest to o sposób wymiany informacji pomiędzy człowiekiem i jego otoczeniem. Jest on niezmienny, uwarunkowany genetycznie. Charakteryzuje się on specyficznym układem 8 funkcji psychicznych wzorowanych na Jungowskich, jednak zmienionych przez Augustinavičiūtė. Nazewnictwo podstawowych dychotomii jest podobne jak u Junga – wyróżnia się więc opozycje:

  • ekstratyczno-introtyczną
  • intuicyjno-sensoryczną
  • logiczno-etyczną
  • racjonalistyczno-irracjonalistyczną 

Również wyróżnia się tutaj 16 typów. Była fajna strona polska o tym z testem na bazie dychotomii ale została usunięta... :( Można poszperać na angielskich stronach tj jak ta: https://www.sociotype.com/

 

No i w końcu...

Enneagram:

Ta typologia skupia się na motywacjach i lękach. W enneagramie jeszcze dodatkowo jest podział na poszczególne instynkty ( seksualny, socjalny i samozachowawczy) Wyróżnia się 9 głównych typów. Przy czym każdy ten typ może mieć cechy sąsiedniego jak i też tego z którym dany typ ma połączenie. Chwile zajmuje, by to ogarnąć. Ale jak ktoś lubi takie tematy to może wciągnąć. Link do strony z testem i opisami: 

https://enneagram.pl//

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2019 o 17:44, ewelina napisał:

@NimfaWodna Absolutnie nie mam nic przeciwko tematowi, który założyłaś. Chciałam tylko poznać Twoje ogólne zdanie odnośnie tej tematyki. Czy wiara w horoskopy itp. nie odziera nas z mocy sprawczej?

A dlaczego imię jest potrzebne do stworzenia kosmogramu? Bo, że data urodzenia to dla mnie jasne. Ale imię jest nam nadawane zupełnie przypadkowo, rodzice kierują się przeróżnymi kryteriami. Pytam z czystej ciekawości, bez żadnych negatywnych 

Człowiek ma wolną wolę i może wierzyc w co zechce. Nie mogłam pisac bo miałam kolejnego bana

W dniu 28.10.2019 o 08:41, Maranzano napisał:

Właśnie nie do końca tak jest. Pewne rzeczy są pisane człowiekowi (jak w filmach "Oszukać przeznaczenie"), i nie da się ich uniknąć. Wiem to z własnego doświadczenia :)  Doświadczony wróżbita jest w stanie nie tylko przewidzieć Twoją przyszłość, ale też udzielić wskazówek, co robić/czego unikać.

Zresztą, nie trzeba być nie wiadomo jakim wróżbitą ;)  los człowieka jest zapisany w dacie urodzenia (dlatego jest taka ważna), wystarczy książka do numerologii z kluczem do interpretacji (polecam "Numerologia wróżebna", autor Maciej Skrzątek). Może to się wydawać niemożliwe, ale sprawdzałem siebie i znajomych i wyniki serio się zgadzają! Sposób jest dobry na sprawdzenie poznanej laski, czy będzie dobrą partnerką ;) Tak naprawdę, charakter i los człowieka jest zależny od tego, w jakiej fazie księżyca się urodził i jakie było ułożenie planet.

Nie należy mylić dupnych horoskopów z "Pani domu" które mówią, co kto chce usłyszeć, z prawdziwą astrologią.

@NimfaWodna, nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości priv ? chyba za mało mam postów. Można prosić o email?

Lepiej, żebyś ty napisał email bo moj jest z imieniem i nazwiskiem. Nie chce nieprzyjemnosci z tym zwiazanych, ze ktoś będzie mnie śledzil lub nękał

W dniu 28.10.2019 o 17:03, Hippie napisał:

O kosmogramach nie słyszałam 

Portrety psychologiczne... w jakim kontekście? 

Siedzę dobrych parę lat w typologiach opartych na teoriach Junga. Takie jak MBTI, Enneagram i socjonika. 

W kontekście poznania i zgłebienia wiedzy o sobie. Z kosmogramu, możemy dowiedziec się wielu rzeczy. Nawet o tym czy i ile bedziemy miec dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, NimfaWodna napisał:

W kontekście poznania i zgłebienia wiedzy o sobie. Z kosmogramu, możemy dowiedziec się wielu rzeczy. Nawet o tym czy i ile bedziemy miec dzieci

Dalej mało mi to mówi. Jak to niby działa? Co bierze się pod uwagę etc.?

 

Samopoznanie może być również poprzez medytację i pracę z czakrami. Można też wyczytywać emocje z aury człowieka ( trzeba jednak ją nauczyć się wyczuwać/ dostrzegać) 

W horoskopy raczej najmniej się zagłębiałam i jakoś tak do mnie nigdy nie przemawiały. Już bardziej numerologia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Hippie napisał:

Dalej mało mi to mówi. Jak to niby działa? Co bierze się pod uwagę etc.?

Bierzesz pod uwagę 12 domow. Czyli 12 aspektów życia. Każdy odpowiada za coś innego

http://www.astrologia.com.pl/znaczenie-domow-w-horoskopie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.