Skocz do zawartości

[IT] Dysonans poznawczy: Oferta GUSu dla programisty, a mity o zarobkach programisty


Zły_Człowiek

Rekomendowane odpowiedzi

@Ksanti Nie myślałeś o zrobieniu najpierw stażu? Nie wiem jak wyglądają staże w IT, ale ja w swojej branży przez 2 lata zajeżdżałem się na stażu za 1500 zł netto w korpo i właśnie dzięki temu później miałem prawie wszędzie drzwi otwarte. Co dostałem po d**** to moje, ale bezsprzecznie się to opłacało. 

 

Przesycenie jest i to nic dziwnego, skoro jest taka moda na pracę w IT z obietnicą kokosów, no coś za coś. Czymś się musicie wyróżniać spośród tej masy kończącej studia.

Z moich bliższych znajomych 5 skończyło informatykę, nie znam dokładnych specjalizacji, ale większość przez pierwsze kilka lat pracowała właśnie na helpdeskach...teraz wszyscy poszli dalej, ale już się wyspecjalizowali (nie wszyscy programują, zajmują się też sieciami itp. lub pracują w bankach).

 

Osobiście nie polecam korporacji, ale to już zależy od człowieka. Ja na dłuższą metę, czyt. np. 5 lat się nie widzę w takiej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pracy w IT, to temat o tyle mi znany, że mam znajomego, który właśnie się przebranżowił na programistę java - 30 lat, inżynier budownictwa, wcześniej nie miał z IT nic wspólnego, uczył się rok + bootcamp. Co ciekawe proponowano mu także junior js deva, mimo, że nie znał frameworków, ale wykazali chęć jego przeszkolenia - więc i takie rzeczy się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, walker napisał:

Bo nie wierzę, że zawodowy programista by to napisał, jQuery jest wciąż wymagany w wielu firmach. Moja firma korzysta obecnie z Vue.js i AngularJS, ale wciąż wiele pluginów jest napisanych z wykorzystaniem jQuery.

Jasne że się korzysta, ale np. na jakiejś konferencji lepiej się nie przyznawać że korzysta się z jQuery i stąd te uśmiechy.

Każdy mówi że jego projekt jest napisany w React i ma testy w jest, dlatego nikt się do jQuery nie przyznaje. Fajnie to opisał @volcaniusch 

.

14 godzin temu, volcaniusch napisał:

Większość programistów jest takich fifarafa, kim ja nie jestem. Nie myją po sobie kibla, są aroganccy. A i tak większość ogląda te same seriale co Seba z budowy jedząc tą samą pizzę przepijaną piwem czy coca colą.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti W wielu rzeczach teoretyzujesz, a przy tym jesteś cholernie pewny własnych rozkmin. Nawet w zetknięciu z osobami z doświadczeniem, zalewasz jeszcze większą ścianą tekstu o wszystkim i o niczym.

Pisałeś coś o biznesmenach. Że nie wyznają podejścia "powszechnego" pt. ciężką pracą ludzie się bogacą. Oraz, że żaden milioner w ten sposób się nie dorobił.

Sam należę do takiej powiedzmy grupy przedsiębiorców i chodziłem do szkoły, gdzie byli sami ludzie biznesu, łącznie z wykładowcami.

Ludzi zatrudniających od kilku do kilkuset pracowników poznałem kilkadziesiąt, może kilkaset.
Dam sobie rękę uciąć, że żaden z nich z Tobą się nie zgodzi.

Jak dla mnie to "powszechne" podejście do biznesu jest właśnie odwrotne do tego, o którym piszesz.
Wszędzie się teraz mocno promuje własną działalność. Możesz wszystko! Rób to co kochasz i nie daj się innym wyzyskiwać, przejdź na swoje, rzuć korpo, zarabiaj na hobby, nie przemęczaj się.

 

A prawda jest taka, że przy swoim biznesie harujesz 1,5x dłużej niż na etacie, przy tym robiąc 5x więcej rzeczy.

Teraz ciekawi mnie jedno. Jak to zanegujesz?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ksanti napisał:

Ano masz rację, ale skoro jest cała masa ludzi którzy całe życie pracują za te 2000zł netto i chodzą codziennie sfrustrowani do pracy a nie mogą rzucić papierami bo jest np. jedna fabryka dajmy na to chrupek w danej miejscowości to chyba wcale nie tak mało tych krwiopijczych pracodawców.

Jedna fabryka to jeden krwiopijca.

Poza tym nie ma zakazu budowania kolejnych fabryk. Dlaczego Ci pracownicy sami nie zbudują kolejnej?

 

3 godziny temu, Ksanti napisał:

W zasadzie to tak ale nie dlatego, że regulacje państwowe są ogólnie złe a dlatego, że są źle skonstruowane prawnie. Wiadomo, że powinno być masę ulg podatkowych dla małych przedsiębiorców bo nie są w stanie konkurować z dużymi molochami.

Ja jakoś tego nie wiem.

Ulgi to kolejna dodatkowa biurokracja.

Jest masę ulg dla rodzin;. Ulga za internet, ulga za przybory szkolne, ulga za coś tam.

Koszt wypełniania PITu z tymi ulgami pewnie kosztuje więcej niż te ulgi.

Nie trzeba żadnych ulg, tylko po prostu niższe podatki dla wszystkich.

 

3 godziny temu, Ksanti napisał:

W zasadzie to głównie korporacje utrzymują system emerytalny czy świadczenia socjalne, ponieważ w mniejszych firmach UoP nie jest tak częstą praktyką. Może to też powód czemu rząd nie chętnie chce naciskać za bardzo na duże firmy. Nie mniej jednak jak sam widzisz jest to samonapędzające się koło. Ale mówienie, że regulacje państwowe powinny być zniesione jest niedorzeczne.

Nie napisałem że powinny być zniesione. Jedynie że nie powinno ich być aż tyle. Na oko z 99% można znieść.

 

3 godziny temu, Ksanti napisał:

Jak wspominałem wcześniej chronią nam tyłek przed wieloma niebezpieczeństwami o których istnieniu nie mamy pojęcia bo są eliminowane zanim do nas dotrą. Zwrot towaru, gwarancja, rękojmia, spółki z.o.o, gwarancja prawa własności, terminy do odwołania się od czegoś, darmowe chodniki i jezdnie czy parki, mechanizmy przeciwdziałania inflacji i wiele innych - gdyby to wszystko miało działać bez interwencji państwa w PL byłby burdel jeszcze większy niż jest.

Inflacja sama nie powstaje, tylko państwo ją generuje. Więc określenie "państwowe mechanizmy przeciwdziałania inflacji" to jakiś absurd słowny.

Gwarancja prawa własności nie działa gdy jest tyle przepisów za których złamanie grozi odebranie własności.

Terminy to dowołania się to nie żadne prawo, ale ograniczenie prawa. W nieregulowanych państwowo sprawach nie ma terminów odwoławczych, co nie znaczy że nie można się odwoływać. Wręcz przeciwnie, można się odwoływać do woli.

Np. mogę się odwoływać do kolegi o jakąś przyjacielską przysługę.

Termin odwoławczy ogranicza prawo do odwoływania, a nie nadaje je.

Darmowe chodniki czy parki czy reszta infrastruktury to może max 10% budżetu państwa (może nawet mniej, gdzieś mi przemknęło że to 1%).

Reszta idzie na zasiłki socjalne. Więc to żaden argument za podatkami bo nie na to one w większości idą.

Te inne zagrożenia o jakich nie mamy niby pojęcia to niby jakie?

Bo ja póki co największe zagrożenie mam ze strony państwa. Co bym nie chciał zrobić to mi państwo stoi na drodze. Nie przestępca, pracodawca  czy konkurencja.

3 godziny temu, Ksanti napisał:

Niestety tak jest kiedy korporacja ma wyższą pozycje od rządu państwa. 

Jak wspomniałem mogą wchodzić w grę łapówki albo właśnie utrzymanie systemu socjalnego.

Nie nazwał bym tego tak. To raczej państwo staje się korporacjami. Przynajmniej w PL, największe spółki są państwowe czyli można powiedzieć że są państwem. Jakby nie było, problemem jest coś dużego co narzuca swoje pomysły oraz jakieś obowiązki innym. Dlatego  ja jestem za eliminacją tego czegoś dużego. I jestem za państwem minimum.

 

3 godziny temu, Ksanti napisał:

Tyle, że podałeś przypadki skrajne gdzie jeden po prostu nie wywiązuje się z obowiązków, czyli nie prawo jest złe a problem z jego egzekwowaniem.

Dalej to nie jest argumentem przeciwny interwencjonizmowi a pokazuje po prostu nieudolność systemu w danym państwie.

Ale znasz szczegóły? Że firma prawie za to nie oberwała?

A jakbym ja założył małą firmę produkującą samochody, i coś by mi nie poszło to co by było? Kaplica.

Zatem tam nie ma problemu z egzekwowaniem. To nie problem lecz celowy zabieg.

3 godziny temu, Ksanti napisał:

Tak swoją drogą jest masę spraw o których jeśli państwo nie zadba to nikt tego nie zrobi jak np. wspomniana ekologia.

Wiele jest inicjatyw prywatnych, często przeciw państwu, żeby chronić przyrodę.

Albo żeby zadbać o jakieś inne sprawy.

3 godziny temu, Ksanti napisał:

W świecie rywalizacji ekonomicznej i etyki kapitalizmu nikt dobrowolnie nie będzie chciał zarabiać mniej aby zadbać o dobro wspólne.

Zdziwił byś się.

Poczytaj o Fordzie. Jak wynagradzał pracowników.

Edytowane przez imprudent_before_the_event
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Drizzt napisał:

@Ksanti W wielu rzeczach teoretyzujesz, a przy tym jesteś cholernie pewny własnych rozkmin. Nawet w zetknięciu z osobami z doświadczeniem, zalewasz jeszcze większą ścianą tekstu o wszystkim i o niczym.

Teoretyzuje w sprawach ekonomii bo wiele z tych rzeczy ciężko jest zweryfikować w praktyce. Tak samo jak są różne szkoły ekonomii tak każdy ekonomista może mieć inne zdanie na temat funkcjonowania gospodarki. Dlatego nie ma jednej prawdy jakby to wolnorynkowcy i popularne dzisiaj filmiki na youtube chcieli. Mam zupełnie inną perspektywę na życie. Czemu inni mogą być pewni swojego zdania a ja nie mogę? Nie rozumiem tej logiki. Ale też w zasadzie nie wiem do czego konkretnie teraz uderzasz bo napisałeś niejasno.

 

34 minuty temu, Drizzt napisał:

Pisałeś coś o biznesmenach. Że nie wyznają podejścia "powszechnego" pt. ciężką pracą ludzie się bogacą. Oraz, że żaden milioner w ten sposób się nie dorobił.

Nie wiem jak mam z Tobą dyskutować skoro przekręcasz wypowiedzi a wręcz imputujesz mi coś czego nie napisałem.

 

Co do ciężkiej pracy wyszło od tego, że zarzucono mi, że szukam wszędzie drogi na skróty.

To odpowiedziałem, że biznesmeni też to robią, ulepszając procesy.

A ciężko pracują prawie wszyscy tyle, że nie każdy coś z tego ma.

Co ogólnie wyznają biznesmeni to kij wie na pewno każdy ma własne zdanie i metody.

 

*Firmy a w tym szefowie dorabiają się na pracy pracowników za miskę ryżu, sami mając kilka luksusowych samochodów i wille.

*Napisałem, ze żaden milioner którego poznałem się w ten sposób nie dorobił.

[Bardziej było na zasadzie kreatywnej księgowości, luk prawnych lub wpływów politycznych].

 

34 minuty temu, Drizzt napisał:

Wszędzie się teraz mocno promuje własną działalność. Możesz wszystko! Rób to co kochasz i nie daj się innym wyzyskiwać, przejdź na swoje, rzuć korpo, zarabiaj na hobby, nie przemęczaj się.

No i okej.

 

34 minuty temu, Drizzt napisał:

Teraz ciekawi mnie jedno. Jak to zanegujesz?

Co mam zanegować? 

 

 

35 minut temu, imprudent_before_the_event napisał:

Jedna fabryka to jeden krwiopijca.

Poza tym nie ma zakazu budowania kolejnych fabryk. Dlaczego Ci pracownicy sami nie zbudują kolejnej?

Z ziemi i patyków czy może mówisz o kredycie?

 

35 minut temu, imprudent_before_the_event napisał:

Nie trzeba żadnych ulg, tylko po prostu niższe podatki dla wszystkich.

Ale wtedy korporacje też będą miały niższe, czyli wyjdzie na to samo bo obniżą ceny.

 

35 minut temu, imprudent_before_the_event napisał:

Inflacja sama nie powstaje, tylko państwo ją generuje. Więc określenie "mechanizmy przeciwdziałania inflacji" to jakiś absurd słowny.

W zasadzie to tak ale chodziło mi o to, ze są mechanizmy regulujące.

Gdyby to samo z siebie miało się regulować to były bigos.

 

35 minut temu, imprudent_before_the_event napisał:

Bo ja póki co największe zagrożenie mam ze strony państwa. Co bym nie chciał zrobić to mi państwo stoi na drodze. Nie przestępca czy konkurencja.

Nie nazwał bym tego tak. To raczej państwo staje się korporacjami. Przynajmniej w PL, największe spółki są państwowe czyli można powiedzieć że są państwem.

Myślę, że dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu Ty masz takie zdanie a ja takie.

Nie uznaje tego co mówi Korwin na temat wolnego rynku a brzmi to bardzo podobnie.

Co do Polski to jest to państwo samo w sobie pełne patologii prawnej.

 

35 minut temu, imprudent_before_the_event napisał:

Wiele jest inicjatyw prywatnych, często przeciw państwu, żeby chronić przyrodę.

Albo żeby zadbać o jakieś inne sprawy.

No teraz jak modne stało się CSR jako element wizerunku firmy...

 

35 minut temu, imprudent_before_the_event napisał:

Zdziwił byś się.

Oczywiście masz rację, że to zależy od wartości jakie wyznaje człowiek ale myślę, że duże pieniądze i rywalizacja ekonomiczna negatywnie wpływają na moralność ludzi.

 

 

47 minut temu, Pseudon napisał:

I z tego, co piszecie, to tez nie jest fajnie w Polsce w wiekszosci takich miejsc, wiec @Ksanti twoje przypadki korporacji musza byc jakies unikalne.

Ogólnie nie musi być korporacja ale przynajmniej średnia/duża firma (czyli nie startup) gdzie jest jasny podział obowiązków i procedur.

 

47 minut temu, Pseudon napisał:

Ale popieram twoja filozofie i entuzjazm.

Dziękuję za pozytywny głos wsparcia.

 

47 minut temu, Pseudon napisał:

Nie wiem, dlaczego tu niektorzy ci dowalaja; czasami mi to smierdzi klimatem rodem z jednostki wojskowej, gdzie trzeba pognebic kota - malolata.

Na forum często zdanie kogoś młodszego jest mniej wartościowe jeśli nie zgadza się z głównym nurtem głoszonych tutaj tez albo próbuje się coś podważać. Oczywiście nie mam nic przeciwko krytyce dopóki dopóty jest konstruktywna. Jednak niestety pojawia się tutaj zbyt dużo kpienia, krytykanctwa, obrażania, wycieczek personalnych i negatywnej energii. Co poniektórzy zostali zabetonowani w swoich poglądach i agresją reagują na tezy przeciwne. Ogólnie to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia taka akcja. Miałem się już nie wypowiadać w tego typu tematach bo są tacy co nie potrafią kulturalnie dyskutować. Jest trochę osób na forum, których temat dotyczy. Niemniej jednak z tego typu powodów się tutaj nie wypowiadają albo zamilkli. 

 

Godzinę temu, Pseudon napisał:

Rzucilem w chooj korpo, chociaz wszyscy mi odradzali, siedze na socjalu, studiuje i chce totalnie przebudowac swoje zycie i zaczynam sie w koncu czuc coraz lepiej - bez niczego, w rozpadajacym sie zwiazku.   

Z tym socjalem już u kilku osób na forum podpadłeś.,.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ksanti napisał:

Czemu inni mogą być pewni swojego zdania a ja nie mogę? Nie rozumiem tej logiki.

Bo przetestowali wielokrotnie w praktyce i mają styczność z pewnymi rzeczami na codzień.

 

35 minut temu, Ksanti napisał:

Co ogólnie wyznają biznesmeni to kij wie na pewno każdy ma własne zdanie i metody.

 

*Firmy a w tym szefowie dorabiają się na pracy pracowników za miskę ryżu, sami mając kilka luksusowych samochodów i wille.

No właśnie nie kij wie. Jest dużo punktów wspólnych. Ty chyba piszesz o jakiś biznesmenach z seriali. (choć i tacy się trafiają).

A mi chodzi o zwykłych ludzi, takich jak Ty czy ja, którzy ruszają ze swoją działalnością i ją rozwijają. Nie żadne bajki wyssane z opowieści kolegi stryjka od strony siostry ciotecznej dziadka z domu jego teścia.

Na przykładzie pojedynczych przypadków wysnułeś cały światopogląd, który biorąc pod uwagę ogół - jest błędny.

 

36 minut temu, Ksanti napisał:

Co do ciężkiej pracy wyszło od tego, że zarzucono mi, że szukam wszędzie drogi na skróty.

To odpowiedziałem, że biznesmeni też to robią, ulepszając procesy.

Ale oni to robią, działają. Ty tylko Tworzysz sobie w bani obraz, jak chciałbyś żeby było i piszesz o tym na forum. Nietrafione porównanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Drizzt napisał:

Bo przetestowali wielokrotnie w praktyce i mają styczność z pewnymi rzeczami na codzień.

Nie sądzę aby tylko ludzie na forum mieli dostęp do wiedzy objawionej.

Zgodziłem się z twierdzeniem, że każdy może mieć inne doświadczenia.

Niestety co poniektórzy tutaj nie są w stanie tego przyjąć na klatę.

 

1 minutę temu, Drizzt napisał:

Ty chyba piszesz o jakiś biznesmenach z seriali. (choć i tacy się trafiają).

Napisałem, że z reala.

 

1 minutę temu, Drizzt napisał:

A mi chodzi o zwykłych ludzi, takich jak Ty czy ja, którzy ruszają ze swoją działalnością i ją rozwijają. Nie żadne bajki wyssane z opowieści kolegi stryjka od strony siostry ciotecznej dziadka z domu jego teścia.

A to mi bardziej chodziło o ludzi trochę zamożniejszych aniżeli małe biznesiki na samozatrudnieniu.

Samozatrudnienie jest ciężką harówką ale dużo też zależy od tego jakie ma się podejście do pracy.

 

1 minutę temu, Drizzt napisał:

Na przykładzie pojedynczych przypadków wysnułeś cały światopogląd, który biorąc pod uwagę ogół - jest błędny.

Tak samo mogę powiedzieć o każdej z tutaj wypowiedzi.

 

 

2 minuty temu, Libertyn napisał:

@Ksanti trzy miesiące temu był ten sam temat. Co zrobiłeś by się zbliżyć do swojego celu?

Byłem na 3 rozmowach z czego dostałem jedną pozytywną odpowiedź.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ksanti napisał:

*Firmy a w tym szefowie dorabiają się na pracy pracowników za miskę ryżu, sami mając kilka luksusowych samochodów i wille.

Rozumiem Twoją frustrację, ale w większości przypadków to są samochody w leasing.

Często też taka osoba żyje w stresie, ma więcej obowiązków, więc sobie to niweluje kupując "zabawki".

W większości przypadków jak pracujesz ciężko jako pracownik czy pracodawca, to masz z tego profity.

 

Jeżeli nie masz profitów jako pracownik to idziesz do szefa i rozmawiasz merytorycznie jaki wkład w firmę masz (np. kilka Twoich ostatnich pomysłów).

Jeżeli Cię wyśmieje , to zmieniasz szefa, bo to debil ew. zakładasz własną firmę.

Teraz będzie szukał długggi czas takiego pracownika jak Ty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pseudon

Mój kolega zza biurka jest właśnie przekwalifikowanym programistą bez studiów kierunkowych, w dodatku jest z zawodu jest bardziej humanistą.

Pouczył się rok, załapał na staż, potem przepracował 2 lata w innej firmie.

Teraz trafił do nas, gdzie 80% osób jest po jednym kierunku, 90% po jednym wydziale.

Jak widać da się, tyle że potrzebował odpowiedniej dozy samozaparcia

 

3 godziny temu, imprudent_before_the_event napisał:

Darmowe chodniki czy parki czy reszta infrastruktury to może max 10% budżetu państwa (może nawet mniej, gdzieś mi przemknęło że to 1%).

.Wyżej wymienione zadania (przede wszystkim infrastruktura komunikacyjna) to lwia część budżetów samorządowych, po wyłączeniu zadań zleconych przez rząd.

 

@Ksanti

Frycowe chcąc nie chcąc będziesz musiał zapłacić, ciężko to ominąć, byle przejść jak najszybciej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ksanti napisał:

Nie sądzę aby tylko ludzie na forum mieli dostęp do wiedzy objawionej.

Zgodziłem się z twierdzeniem, że każdy może mieć inne doświadczenia.

Niestety co poniektórzy tutaj nie są w stanie tego przyjąć na klatę.

Może sam przyjmij na klatę, że piszą do Ciebie ludzie o znacznie większym doświadczeniu niż Twoje. Drogę którą zaczynasz niektórzy mają już dawno za sobą i piszą Ci o tym nie po to żeby Ci dojebać, tylko pomóc. Bo ze ścianą rzeczywistości i tak się zderzysz, prędzej czy później. Studiując doświadczenia innych możesz to przejść płynniej.

 

Godzinę temu, Ksanti napisał:

A to mi bardziej chodziło o ludzi trochę zamożniejszych aniżeli małe biznesiki na samozatrudnieniu.

Samozatrudnienie jest ciężką harówką ale dużo też zależy od tego jakie ma się podejście do pracy.

Ale małe biznesiki rosną i stają się sporymi przedsiębiorstwami zarządzanymi przez te same osoby. Serio jest multum fajnych, pracowitych i bogatych ludzi, którzy nie budują się poprzez wyzysk. Znam dużo takich osób. Co nie zmienia faktu, że są i takie szuje janusze biznesu. Ale z mojej perspektywy nie ma ich tylu, żeby nazywać tak ogółem większość przedsiębiorców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, walker napisał:

Dzisiaj?? A kiedy się dało? Ja zaczynałem 4 lata temu i pierwszą walkę o wypłatę stoczyłem po praktycznie 2-2,5 roku.  To chyba oczywiste, że najpierw trzeba zatkać buzię i brać się do roboty, a nie prezentować postawę roszczeniową jak @Ksanti

No to przecież najpierw napisałem, że żeby walczyć o swoje (w kontekście kasy) to trzeba coś umieć to uznałeś, że piszę bzdury, a teraz potwierdzasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn Bardzo łatwo wpaść w taką pułapkę o jakiej tu rozmawiamy i uparcie próbujemy ostrzec innych. Przekonanie o swojej zajebistości połączone z filozofiami "zarobić a się nie narobić". Owszem - jestem przeciwnikiem orki i zapieprzania bez sensu, ale nie ma się co oszukiwać - to jest potrzebne żeby dojść do pewnego poziomu. Trochę mnie śmieszy to co pisze ktoś, kto siedzi na dupie i jedyne co to filozofuje a to, że jest przejebane na początku zwala na dwie rzeczy - swój introwertyzm i krwiożerczy kapitalizm. Tym bardziej, że piszą użytkownicy z doświadczeniem. Dodatkowo marzy o totalnym socjalizmie i ochronie państwa jednocześnie marząc o fajnej kasce. No beka totalna. I tak leci czas na filozofowaniu, czytaniu i teoriach o idealnym państwie. Latka lecą, expa nie przybywa. Ku...a nie ma dnia, żebym nie żałował, że nie poszedłem do technikum i nie zacząłem już wtedy jakiś praktyk czy staży tylko filozofowałem w liceum i na studiach jak pojebany. Babcia zawsze mówiła, każdy zawsze mówił - jesteś zdolny, inteligentny, studia, studia, studia... W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że chuja się to przekłada na zarobki. Rozmawiałem z ludźmi, którzy pojebali studia i przebranżowili się, kombinują coś swojego od jakiegoś czasu. Świetnie im idzie. 

 

Teraz wróciłem z UK i widzę, że na rynku pracy jest od zajebania, ale muszę już dużo ostrożniej wybierać gałęzie kariery. Trochę późno na przebranżowienie się. Ale pracy jest sporo, korpo szukają, drogi awansów też są fajne. Aaa szkoda strzępić ryja. Niech sobie niektórzy siedzą i dalej marzą. Jak archa nie lubię tak ma rację w tym wątku.

Edytowane przez Tomko
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.