Skocz do zawartości

Kobieta a odpowiedzialność


armin

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy wraz z redakcją, w której pracuje w trakcie przygotowań tematów na rok 2020. Kolega z redakcji rzucił oczywiście marcowy temat nie inny jak "Bohaterstwo kobiet w historii". Oczywiście motylki w brzuszkach u żeńskiej części redakcji "och, wspaniały temat". Jestem w trakcie prywatnej korespondencji z rednaczem, w której mam zamiar wyśmiać ten temat. Oczywiście nie ze względu na to, że w historii ludzkości nie było bohaterskich kobiet i rozumiem potrzebę dyskusji o tematach z którymi się nie zgadzam, ale dlatego że jest to kolejny etap łechtania kobiet i pokazywanie ich zdecydowanie przecenionych supermocy.

Mam zamiar przekierować dyskusję na tory odpowiedzialność u kobiet. Czyli odwrócenie feministycznego "przestańcie ciemiężyć kobiety", w zagadnienie: "no i dostałyście prawa o które przez kilkadziesiąt lat walczyłyście, co ma teraz z Was społeczeństwo?".

 

Od mężczyzn jak wiadomo się wymaga: bądź twardy, radź sobie sam, zarób na rodzinę, "mężczyzna ma się starać o kobietę"; mężczyźni pracują nadal w ciężkich warunkach kopalnianych, wojskowych, poświęcają się dla społeczeństwa. Nie ma co się kłócić z naturą - taka jest ich rola.

Kobiety do górnictwa czy wojska? Nie oszukujmy się, to brzmi ładnie w opracowaniach publicystyczno-"naukowych" dr Środy - nadają się co najwyżej do biura, nie do kilofa czy karabinu. Do czego więc w sfeminizowanym społeczeństwie, gdzie aborcja jest (powiedzmy) na życzenie (więc mogą zrzec się odpowiedzialności z jedynej ich użyteczności jaka przychodzi mi do głowy), są potrzebne kobiety? Wychowanie czyichś dzieci w przedszkolach? Brzmi okej, ale gdyby inne kobiety nie pracowały w gówno-pracach jako marketing dla korporacji to same by się zajęły opieką, więc użyteczność skromna. Czego powinniśmy jako społeczeństwo wymagać od kobiet?

Co Wy Kobiety uważacie, że możecie dać społeczeństwu?


PS. Oczywiście jako społeczeństwo postmodernistyczne prawidłowo byłoby odpowiedzieć "nic" - każdy kto chce może być nieodpowiedzialny, bo ma do tego prawo. Rozumiem ten tragizm, ale jednak światopoglądowo się nie zgadzam i wolałbym, żeby ktoś mnie przekonał, że rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana i istnieje w naszym życiu celowość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, armin napisał:

Czego powinniśmy jako społeczeństwo wymagać od kobiet?

Co Wy Kobiety uważacie, że możecie dać społeczeństwu?

A co przeciętny mężczyzna daje społeczeństwu? 

Nie mowie o naukowcach, wojskowych itp. Mówie o zwykłym szarym kowalskim który pracuje w pracy biurowej w jakimś korpo za średnią krajową. W wojsku nie był, sam nic naprawic nie umie, ugotowac tez nie bo kupuje obiady w korpo. 

Myślę że trochę za bardzo generalizuje sie i jako mężczyzne podaje przykład herosa który tak naprawdę nie istnieje. Większość mężczyzn w XXI wieku wykonuje zawody które mogłaby wykonywać kobieta. Ilu waszych kolegów jest górnikami czy wojskowymi a ilu pracuje w biurze?

PS Nawet moim zdaniem więcej społecznie wymaga się od kobiet. Mają skończyć studia, znaleźć dobrą pracę, robić kursy, dokształcać się, umieć gotować, same sie sobą zając i nie potrzebować faceta, mieszkać same. Znam wiele takich kobiet. Sama poczęści taka jestem.

Natomiast znam również wielu facetów którzy mieszkają z rodzicami, nie robią szkoły, mają jakaś beznadziejną prace, nie umieją gotowac, sprzatac, prac bo to wszystko robi za nich mama. Mają zero ambicji i jedyne co robią to granie na komputerze. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Androgeniczna napisał:

A co przeciętny mężczyzna daje społeczeństwu? 

@Androgeniczna jeszcze chwila i się w Tobie zakocham!

Znowu od raz na wstępie odbijasz piłeczkę w narracji:

- Pytanie A: "Co kobiety itd...."

- Odp. "A mężczyźni co??!!!"

Nie czytam niczego co napisałaś pod powyższym cytatem, bo nie warto. W pierwszym zdaniu, tym klasycznym feministycznym odwracaniem niewinnego kocura ogonem, skasowałaś całą dyskusję.

  • Like 11
  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Androgeniczna napisał:

Natomiast znam również wielu facetów którzy mieszkają z rodzicami, nie robią szkoły, mają jakaś beznadziejną prace, nie umieją gotowac, sprzatac, prac bo to wszystko robi za nich mama. Mają zero ambicji i jedyne co robią to granie na komputerze.

To jacyś skończeni looserzy tak z opisu. W jakich okolicznościach masz z nimi kontakt, że tak szczegółowo znasz ich sytuację mieszkaniową, edukacyjną, zawodową, a także umiejętności z zakresu prac domowych?

 

BTW - ile to jest 'wielu'? 

Edytowane przez Jerzy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jerzy napisał:

To jacyś skończeniu looserzy tak z opisu. W jakich okolicznościach masz z nimi kontakt, że tak szczegółowo znasz ich sytuację mieszkaniową, edykacyjną, zawodową, a także umiejętności z zakresu prac domowych?

To niektórzy moi znajomi. Z jednym studiowałam (5 lat robił w 8). Jak spotykamy sie w grupie znajomych to takie tematy wychodzą. Np mówimy coś o sprzątaniu a on że nigdy nie odkurzał bo mama to zawsze robiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za redakcja ale wątpię, aby przeszło za mały bait na pewno nie w mainstreamie.

 

Może coś z analizy - skoro jest równouprawnienie i parytety czemu nie ma ich w ciężkich zawodach? Bez urazy, nie sądzę, abyś pracował w The New Yorker, ale jeśli jesteś ambity i to jakaś lokalna redakcja, może warto zbadać temat w skali waszej społeczności i rynku pracy tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, armin napisał:

Co Wy Kobiety uważacie, że możecie dać społeczeństwu?

Tak się pozwolę nieśmiało wtrącić: naszej forumowej społeczności, niektóre z kobiet, nawet takie co już się wypowiedziały w tym wątku, dały bardzo dużo radości oraz są źródłem nieustającej beki.

 

Oczywiście zamiast jakiś sensownych odpowiedzi, musi się pojawić manipulacyjne wbijanie poczucia winy w stylu "a co 'menszczyzna' dał społeczeństwu?" Jakby odkurzanie czy gotowanie było czymś w stylu wyprawy do innej galaktyki. No tak, przecież jest, bo zawsze robiła to mama:lol:Cały czas nieustająca radość...

 

Panowie nie dajcie się podpuszczać tym feminazistowskim bredniom, które już na tym forum były wielokrotnie dyskutowane i obalane.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Orybazy napisał:

Szary Kowalski przepycha kible i wywozi śmieci. Dzięki temu nie umieramy z powodu epidemii.

To nie wiem gdzie ty żyjesz że przeciętny człowiek którego znasz zajmuje sie takimi rzeczami... W moim mieście większość pracuje w korpo a to co wymieniłeś robi nie szary kowalski a nisza społeczna

23 minuty temu, Orybazy napisał:

Tylko brzydkie tego potrzebują. Ładne wychodzą za bogatego faceta :).

Nie bo jest to spolecznie negowane. Od ładnej też wymaga sie żeby się kształciła i mówi jej że uroda przemija itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@armin A może właśnie uderzyć w inne tony. Poruszyć temat problemów dzisiejszych mężczyzn. Jest tyle waznych kwestii które  trzeba poruszyć:

- samobójstwa 

- ograniczanie praw rodzicielskich

- faworyzowanie dziewczynek w szkołach 

- męskie depresje i to jak bardzo społeczeństwo ma to gdzieś.

Nie ma co nawzajem obrzucać się gnojem. Pisanie, że kobiety "ble" też jest bez sensu. 

Tytuł mógłby być "Mężczyzna w dniu święta kobiet. Dlaczego mężczyźni są tak samo zasługują na szacunek jak kobiety"

@Androgeniczna Czy według Ciebie jest jakaś przyczyna, że Panowie z twojego opisu nie radzą sobie w życiu? Wykluczamy lenistwo bo to dotyka obie płcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Krugerrand napisał:

Panowie nie dajcie się podpuszczać tym feminazistowskim bredniom, które już na tym forum były wielokrotnie dyskutowane i obalane.

Powtarzam że jestem całkiem przeciwna feminizmowi. 

Pytanie jest co kobieta daje społeczeństwu w XXI wieku - moja odpowiedz - to samo co facet czyli nic. Szara kobieta tak jak szary męzczyzna nic nie dają społeczestwu

1 minutę temu, Lambert napisał:

 Czy według Ciebie jest jakaś przyczyna, że Panowie z twojego opisu nie radzą sobie w życiu? Wykluczamy lenistwo bo to dotyka obie płcie.

Moim zdaniem nadopiekuncze matki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Androgeniczna napisał:

A co przeciętny mężczyzna daje społeczeństwu? 

Założyciel tematu nie zapytał co "przeciętna" kobieta może dać społeczeństwu? Kolejno "przeciętna" kobieta może dać to Samo co "przeciętny" mężczyzna. Czyli zapierdalać na tych co nie mają i na tych co są ponadprzeciętni. Oddają na to całe życie jak dla Mnie.

 

Godzinę temu, Androgeniczna napisał:

PS Nawet moim zdaniem więcej społecznie wymaga się od kobiet. Mają skończyć studia, znaleźć dobrą pracę, robić kursy, dokształcać się, umieć gotować, same sie sobą zając i nie potrzebować faceta, mieszkać same. 

 Społeczeństwo odemnie od małych lat wymaga tych rzeczy, zamiast gotowania dodałbym budowa domu albo kupno mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Androgeniczna napisał:

A co przeciętny mężczyzna daje społeczeństwu? 

Nie mowie o naukowcach, wojskowych itp. Mówie o zwykłym szarym kowalskim który pracuje w pracy biurowej w jakimś korpo za średnią krajową

A to też racja, że jesteśmy zalani gówno-pracą. Dlatego piszę o pracach, w których niewielka nawet część kobiet nada się / dominuje tak bardzo jak mężczyzna się nie nada. Bardziej użyteczny jest śmieciarz niż kobieta od HRu, a w śmieciach robią mężczyźni jak w większości użytecznych zawodów.

 

Pod wieczór odniosę się do reszty odpowiedzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, StadoWilków napisał:

Założyciel tematu nie zapytał co "przeciętna" kobieta może dać społeczeństwu? Kolejno "przeciętna" kobieta może dać to Samo co "przeciętny" mężczyzna. Czyli zapierdalać na tych co nie mają i na tych co są ponadprzeciętni. Oddają na to całe życie jak dla Mnie.

Dokladnie, zgadzam sie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Androgeniczna napisał:

Ilu waszych kolegów jest górnikami czy wojskowymi [...]?

Ja, jak i większość moich kumpli ?.

Godzinę temu, Androgeniczna napisał:

Natomiast znam również wielu facetów którzy mieszkają z rodzicami, nie robią szkoły, mają jakaś beznadziejną prace, nie umieją gotowac, sprzatac, prac bo to wszystko robi za nich mama. Mają zero ambicji i jedyne co robią to granie na komputerze. 

Ja nie mam ani jednego o jakim piszesz w swoim towarzystwie. Wszyscy na swoim (armia ich wywaliła w Polskę dawno temu, więc siłą rzeczy nie mieszkają z rodzicami), studiów nie mają pojedyńcze sztuki (mimo, że mam ukończone to nie uważam to za mus, lepiej nauczyć się porządnego fachu), mieszkania sami sobie powykańczaliśmy często wspólnie sobie pomagając, już o takich banałach nie wspominam jak pranie czy gotowanie- to pikuś.

 

Swoją drogą, to nawet poza moimi kumplami z armii nie kojarzę nikogo o kim piszesz. Nie wiem gdzie Ty żyjesz, chyba w fikcyjnym świecie Instagramowym, gdzie tylko pierdoli się takie banialuki, żeby wywołać gownoburzę przy okazji pokazując jaka to ja kobieta zadżebista jestem.

 

@armin świetny temat. Jakby co, to służę pomocą- mogę opowiedzieć o odpowiedzialności w WP. Będziesz miał pisania na pół roku ?.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Androgeniczna napisał:

A co przeciętny mężczyzna daje społeczeństwu? 

 

0002Q27XG8SB8543-C122-F4.jpg

 

1 godzinę temu, Androgeniczna napisał:

Ilu waszych kolegów jest górnikami

U mnie w rodzinie jest wielu górników, i kilku znajomych też nimi jest.

 

1 godzinę temu, Androgeniczna napisał:

Natomiast znam również wielu facetów którzy mieszkają z rodzicami, nie robią szkoły, mają jakaś beznadziejną prace, 

A czego ty się spodziewasz w kraju w którym większość zarabia jakieś ochłapy ?

 

16 minut temu, Androgeniczna napisał:

 W moim mieście większość pracuje w korpo

Polska nie zaczyna się, i nie kończy ma twoim mieście.

 

17 minut temu, Androgeniczna napisał:

a to co wymieniłeś robi nie szary kowalski a nisza społeczna

I tutaj widać twoją pogardę dla takich osób.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo programiści których znam to właśnie często mężczyźni którzy dużo graja w gry i mieszkaja z mama

Teraz, Patton napisał:

U mnie w rodzinie jest wielu górników, i kilku znajomych też nimi jest.

Mój ojciec też był górnikiem. Jednak wśród młodych nie znam ani jednego

1 minutę temu, Patton napisał:

A czego ty się spodziewasz w kraju w którym większość zarabia jakieś ochłapy ?

Czy ja wiem ochłapy? Zależy od branży. Jeśli ktoś ma niskie ambicje to faktycznie bedzie mało zarabial.

1 minutę temu, Patton napisał:

Polska nie zaczyna się, i nie kończy ma twoim mieście.

Oczywiście. Dlatego ja odnoszę się tylko do mojego miasta które jest jednym z wiekszych w PL. Być może w miejszych miejscowosciach jest inaczej

2 minuty temu, Patton napisał:

I tutaj widać twoją pogardę dla takich osób.

Nie gardzę nimi ale jeśli znaliby chocby jeden jezyk obcy czy mieli skonczone studia, jakies kursy czy cokolwiek to by tego nie robili. Zazwyczaj takie zawody wykonuje ktoś całkiem bez wykształcenia i znajomości jezyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.