Skocz do zawartości

Kobieta a odpowiedzialność


armin

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważcie:

21 minut temu, Androgeniczna napisał:

Pytanie jest co kobieta daje społeczeństwu w XXI wieku

Pytanie jest o kobietę.

 

21 minut temu, Androgeniczna napisał:

moja odpowiedz - to samo co facet czyli nic.

W odpowiedzi pojawia się facet. Po co? Zdaje się po to żeby wbić szpilkę i umniejszyć nam cokolwiek. Jeszcze raz: pytanie było o kobiety, tylko i wyłącznie kobiety.

Jedźmy dalej.

21 minut temu, Androgeniczna napisał:

Szara kobieta tak jak szary męzczyzna nic nie dają społeczestwu

Pytanie nie jest o szarą kobietę tylko kobietę, o tym że mężczyzny w pytaniu nie było, tym bardziej szarego, wspominać nawet nie będę.

 

Odpowiedzi mające na celu rozwalić kolejny wątek wzniecając gównoburzę.

 

PS: jeśli zamierzasz się do tego odnosić, nie używaj klawiatury. To taki test na kobiecą odpowiedzialność:P

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Androgeniczna napisał:

Mój ojciec też był górnikiem. 

Ojciec z kuzynem opowiadali mi jaki w kopalni nieoficjalnie jest stosunek do bezpieczeństwa. Więc nie miałem zamiaru codziennie zastanawiać tak jak ojciec, czy wyjadę na powierzchnię żywy, i to pomimo tego że zarabialbym więcej niż teraz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Patton napisał:

zarabialbym więcej niż teraz.

A czy przypadkiem stawki w górnictwie nie są teraz niższe niż dawniej? Teraz nie bardzo oplaca sie byc górnikiem bo to naprawdę ciężki zawód a pieniądze nie są takie super

4 minuty temu, dobryziomek napisał:

Z calyn szacunkiem, ale w branzy w ktorej Ty pracujesz w dziale sprzedaży rowniez nie trzeba miec wyzszego wyksztalcenia i znać języków 

Języki trzeba znac bo często są zagraniczni klienci. Co do wykształcenia to oczywiście nie jest wymagane. 

Tyle że w mojej branży sie dobrze zarabia natomiast w sprzątaniu chyba nie aż tyle. Czemu więc Ci od szamba nie zostana pośrednikami skoro maja kwalifikacje? Coś musi byc nie tak skoro tkwia w takiej pracy

24 minuty temu, Krugerrand napisał:

umniejszyć nam cokolwiek

Przewrażliwiony jestes. Nie chciałam nikomu umniejszyc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Androgeniczna, co to jest "nisza społeczna"? Dalej nie dostrzegasz, że podział świata jedynie na Elojów i Morloków i takie podejście świadczy jedynie o "postrzegającym"? :) I tak sobie myślę, że praca śmieciarza bywa bardziej społecznie użyteczna, niż przekonanego o swojej wyjątkowości "duita" z korporacji, tzw. warszawiaka w pierwszym pokoleniu (chociaż osobiście wolę określenie "inteligent w pierwszym pokoleniu" : )

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror

Nisza społeczna to osoby korzystajace z mops, nisko wykształcone, niezaradne życiowo

Teraz, Patton napisał:

Ale i tak za żadne pieniądze bym tam nie chciał pracować.

Tu się zgadzam. Straszne warunki i niebezpieczna praca

4 minuty temu, Obliteraror napisał:

że praca śmieciarza bywa bardziej społecznie użyteczna, niż przekonanego o swojej wyjątkowości "duita" z korporacji, tzw. warszawiaka w pierwszym pokoleniu (chociaż osobiście wolę określenie "inteligent w pierwszym pokoleniu" : )

Tylko że ta użyteczność społeczna nie przekłada sie na wynagrodzenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa średnia w PL jeśli dobrze pamiętam zaczyna się od 2500 zł netto na łeb....więc tak chyba trochę średnio jak na ludzi z "ambicjami"....?

Co to stwierdzenia "nisza" to też nie chcę komentować.... co by się nie działo, nie przyznasz się nawet do tak błahej pomyłki i będziesz lawirowac na wszystkie sposoby, żeby wyszło na Twoje ?

Edytowane przez Mattmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobre. Znowu wątek się rozjechał. Ale są przynajmniej "plusy". Dowiedziałem się, że większość w Polsce to klasa średnia. Jak więc wygląda rzeczywistość? Ta spoza Insta, FB i wysokich znajomych. Otóż w Polsce średnia krajowa to nieco ponad 5000 zł., z czego w ramach podatków znika ok. 30% nie uwzględniając kosztów pracodawcy czyli jakieś dodatkowe 20% od kwoty brutto. GUS w swoich statystykach nie bierze pod uwagę firm najmniejszych, które paradoksalnie są największym "pracodawcą" w Polsce. Mediana wynagrodzeń, czyli wartość środkowa, powyżej której zarabia 50% społeczeństwa oraz poniżej której zarabia 50% społeczeństwa wynosi już tylko 4260 brutto. Jeszcze ciekawiej jest gdy przyjrzymy się dominancie, czyli wartości najczęściej występującej. Jest to 2500 brutto, czyli ok 1800 na rękę miesięcznie.

To się nazywa klasa średnia.

 

https://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/wynagrodzenia/2868792,Przecietne-wynagrodzenie-pracownikow-w-Polsce-20182019.html

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Libertyn napisał:

Niższa średnia. 

Ale jednak średnia.

10 minut temu, Mattmi napisał:

Co to stwierdzenia "nisza" to też nie chcę komentować.... co by się nie działo, nie przyznasz się nawet do tak błahej pomyłki i będziesz lawirowac na wszystkie sposoby, żeby wyszło na Twoje ?

Moim zdaniem to nie pomyłka. Nisza czyli że mało jest takich os.

5 minut temu, radecki napisał:

Czy to jakieś korpo miasto?

Raczej tak. Dużo zagranicznych firm, korporacji. Wiele osob tak pracuje w moim mieście

3 minuty temu, radecki napisał:

O już się odzywa wyraz pogardy dla ludzi wykonujących prace proste, tylko korpo szczurki mają u pańci poważanie.

Nie pogarda do osob wykonujących proste prace.

Nie mniej jednak korpo ludki mają u mnie poważanie. Żeby sie załapać trzeba znać dobrze jezyki obce i mieć jakieś kwalifikacje. Dobrze sie zarabia. Czemu miałabym nie uważać takich osob za ludzi na poziomie?

6 minut temu, Krugerrand napisał:

Ta spoza Insta, FB i wysokich znajomych.

nie mam dwóch pierwszych a wysokich znajomych oczywiscie tak :)

 

7 minut temu, Krugerrand napisał:

To się nazywa klasa średnia.

A znasz kogoś kto tak mało zarabia? Ja nie nawet w biedronce na kasie jest wyższa pensja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Krugerrand said:

Pytanie jest o kobietę.

 

1 hour ago, Krugerrand said:

W odpowiedzi pojawia się facet. Po co? Zdaje się po to żeby wbić szpilkę i umniejszyć nam cokolwiek.

 

A konstrukcja pierwotnego pytania wcale nie umniejsza kobietom ?

 

Nie widzę sensu w licytowaniu się, która z płci wnosi więcej, myślę, że ich role się równoważą. Jest niemało zawodów społecznie użytecznych, zarówno tych zdominowanych przez mężczyzn, jak i tych, w których przeważają kobiety. Mowa była o śmieciarzach, ale warto by wspomnieć również o strażakach czy ratownikach oraz pielęgniarkach czy nauczycielkach. Wszystkie wymienione są profesjami tyle użytecznymi, co słabo opłacanymi, niemniej jednak bazują na naturalnych predyspozycjach każdej z płci - w przypadku mężczyzn na tężyźnie fizycznej, w przypadku kobiet na zdolności empatii (tak, wiem, to tylko ściema, kobiety nie mają uczuć :)). Myślę, że nie ma co umniejszać wagi żadnego z tych zawodów, a tym samym wkładu każdej z płci, gdyż tylko ich równoległe występowanie zapewnia trwanie społeczeństwu. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Androgeniczna napisał:

Czemu więc Ci od szamba nie zostana pośrednikami skoro maja kwalifikacje? Coś musi byc nie tak skoro tkwia w takiej pracy

Zostają posrednikami :) To smiesznie sie sklada bo akurat moja znajoma pracowala przez rok jako sprzataczka.w koncu rzucila prace i została wlasnie posrednikiem a aktualnie ma swoje biuro. :)

Dostep do twojego zawodu ma kazdy, niezaleznie od wiedzy, wykształcenia i kompetencji wiec blagam nie rob z siebie elity. :)

 

Kiedys jeden posrednik mi powiedział, ze nie mozna sprzedac mieszkania obciazonego sluzebnoscia osobistą wiec jak widac poziom merytoryczny jest w tej branzy na wybitnie wysokim poziomie. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.